Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

samayka
30. júl 2010

batt - zaspáva pri mne. nakojíme sa, položím do postielky, pomojkáme sa, pocmučkáme... zaspí tak, že mám ruku cez ňu a ona ma škrabká, niekedy ju len prikryjem a už hajá.. inokedy si aj pospievame... ale zásadne musím byť tam. pri nej. sem tam už tak z polospánku, keď už stiahnem z nej ruku, otočí sa a šmátra po mne.. ono ja ju chcem presťahovať až tak začiatkom septembra... októbra.. na vianoce? velká noc?? 😀 😀 asi to bude viac bolieť mňa ako ju 🙂

lucianna - my radi vidíme nové tváre a nové dietka

majkas
30. júl 2010

tak tu su https://www.modrykonik.sk/fotoblog/majkas/album...

@battole dik, si rychla a foto zo stretka od traky som uz videla aj chvalila 🙂

@lucianna1312 mozme, jasne, a my sme rovno pri jazere, cize od zdrav. strediska este blizsie k jazeru. a vy ste z ktorej strany jasovskej?

lucim
30. júl 2010

@lucianna1312 blavacka vychodnarka ... ako to , ze si nas objavila az teraz ? 😉 Lauruska je zlata na tych dvoch fotkach. 🙂 kedy mala narodky?

samayka
30. júl 2010

spomeň sýkorku a zobudí sa ti.. to bude asi moje nové heslo... bola hore babulienka, natlačila sa až na vrch postielky a nejak sa nevedela z toho sama dostať...

lucianna1312
30. júl 2010

@majkas ja byvam presne ako je zastavka 91, pri peugeote

majkas
30. júl 2010

@samayka my sme tiez riesili ci uz sa mozme prestahovat do spalne, kedze teraz spinkame v detskej ale zhodli mse sa ze pre man bude lepsie ked nebudem musiet behat cez cely byt do jej izbicky ked sa v noci zobudi, tak este pockame kym sa dokojime a potom uvidime

@lucima co nove vo svete?

majkas
30. júl 2010

@lucianna1312 to neviem kde je peugeot?, to asi bude blizsie k vypadovke nie k tomu kostoliku, hm?

lucianna1312
30. júl 2010

@lucim no ani neviem blavacka podla mna nikdy nebudem, teda ako tak a laska je laska, ja som tam mala aj robotu aj skolu chodila som na VS, len som dala odklad kvoli malej a teraz uz ani neviem, ci to vobec dokoncim

lucianna1312
30. júl 2010

@majkas no ano, ku Lidlu a k tomu kostoliku mam asi 5 min

battole
30. júl 2010

@samayka a preco ju vlastne chcete prestahovat?.....ako dlho to trva kym si pri nej?....ci potom uz ostavas spat aj ty? u nas je podobne zaspavanie, ale ked zaspi tak ja odchadzam. a pridem o par hodin a myslim si, ze keby som neprisla, tak by sa nic nestalo. Skor by mohol byt problem, ze je ona na inom novom mieste. Ale skusali sme aj cestovnu postielku na dovolenke a pekne zaspala. Treba asi len vyskusat

ja by som zas potrebovala poradit s nocnikom. Ako ju naucit. Vobec neviem aky system zvolit, ako jej nocnik ukazat, ze tam ma cikat a tak....

lucianna1312
30. júl 2010

A mala mala 6.7. rok

lucianna1312
30. júl 2010

Tak to aj ja by som potrebovala radu s nocnikom...Ked ju ucim hluposti, zapamata si to hned, ale ked nieco normalne, tak ani za svet...

lucim
30. júl 2010

majka vo svete neviem, ale u susedov prekvapive skarede klebedy o hamiznej neveste ... 😉 😠

majka luciana, moji kamosi tam kedysi byvali ... a ja som byvala na markovej a romanovej na private. 🙂

samy ja som si vcera o polnoci skoro sadla na matkovu rucicku ... cez den sa hral so svetielkom od teba, tak tam bola tma a drichmal mi zachuchleny v mojom paplone na kraji postele. aj mi ten paplon znarodnil. 🙂

battole
30. júl 2010

@majkas do kedy planujes kojit?....a ako sa kojite? kolko krat?....mne sa zda, ze Sarlotka, akoby uz cez den velmi mliecko ani nechcela. Ale bojim sa, aby som sa umelo neodstavila. Ja by som chcela kojit aspon do dvoch rokov

@lucianna1312 kde si teda studovala? Ke ci BA?

majkas
30. júl 2010

@lucianna1312 tak sa niekedy mozme dohodnut,alebo ked pojdete von, chodite popri kanali?

@battole a posedi ti na nocnicku ci vobec nie?
my sme najprv len tak sedeli v detskej a vacsinou nic nebolo, a asi pred mesiacom som jej nocnik prestahovala na wecko a davam ju dost casto sadat, ja si sadnem oproti nej na "velky nocnik" a cikame a kakame jedna radost 😀 vacsinou sa cikanie podari, kakanie kedy ako

battole
30. júl 2010

@lucianna1312 no aj moja je na hluposti velmi sikovna 😀

samayka
30. júl 2010

@battole - ani neviem prečo ju chceme sťahovať.. teraz mi to príde také nezmyslené, po tom čo sa chúďa moje takto prebudilo... ale niekedy hajá strašne tenko, plytko, každý michalov pohyb ju ruší.. aspoň ja mám ten pocit... neviem, ešte to nechám.

a s nočníkom.. ja neporadím.. my sme síce nočníkový profíci... ale začali sme keď mi z neho ešte nevedela odísť a teraz skrátka vie čo sa tam má robiť a tak je to už automatika... nepýta sa, ale časovo viem kedy kakáme. a keď aj nekakáme tak cikáme 100%.

možno skús vždy tesne po jedle, pred spaním, určite vyskúšaj posadiť ju tam tesne po zobudení - ráno, po dennom spánku... daj jej do rúk knižočku a len tak sa rozprávajte.. možno to príde samo. nemusíš jej vysvetlovať.

lucianna1312
30. júl 2010

@battole v Kosiciach, len ked sme sa spoznali, tak som vsetko nechala tak a prisla som sem aj to tym sposobom, ze najprv na vikend, potom tyzden, dva a potom: mami prideme o mesiac🙂

battole
30. júl 2010

@majkas niekedy mi sama donesie nocnik a chce si nan sadnut, ale kym ju zobleciem, tak uz si nan ani nechce sadnut. Najdlhsie sedenie na nom bolo asi pol minuty......to je prilis malo. Postavi sa, vzoprie a tym som skoncila.
a kedy ju mam asi davat na ten nocnik sadat?myslim cas od kedy prebalim

battole
30. júl 2010

@samayka a ked po spinkani sa my kojime hned....tak az potom alebo pred tym ju tam dat?
@lucianna1312 najlepsi sposob 🙂)

lucianna1312
30. júl 2010

@majkas kludne mozme aj v pondelok.ked bude pekne, ak mam s kym, tak chodim rada, aj mala ...posli cislo a zavolam

lucim
30. júl 2010

@lucianna1312 skolu si dokonci, skoda casu, ktory si tomu uz venovala a titul sa niekedy mozno zide. 🙂 ja som zila v blave tusim 16 rokov ... som tam viac doma ako v martine ... alebo tu na zahori. 🙂

vedome na nocnik je teraz este skoro ... bud to nahodne pochopia, ked ich tam davate a oni vykonaju potrebu a vy pochvalite, ... (a potom zabudnu ako nas matko) ... alebo sa to mozu vedome ucit tak o rok a oducat postupne od plienok.
ale matko mi aspon hovori, ked ze tam nic NENI. 🙂

lucim
30. júl 2010

@majkas zase naaaadherne fotecky 🙂

samayka
30. júl 2010

@majkas - perfektný spôsob nočníkovania 🙂 my máme nočníček vždy na jednom mieste a je sranda, že keď boli tie horúčavy a behala na holáka, tak mi to tam 2-3 krát ocikala... potom som tam dala nočník a ona sa s ním hrala.. to moc nechcem. i keď ho čistím, aj tak.. je to na niečo iné, nie na hranie..

batt - my sa kojíme cez deň len pred spaním a keď sa zobudí.. ale myslím že jej to tak vyhovuje... máme z toho takú našu chvílku, taká je pri tom zlatá, že ak by bolo na mne kojím ju až po maturitu 🙂
dievčatá, idem ja asi het.. som sa tu nejak dnes zakecala.. dobre mi tu s vami je 😀

pááá a nech dietka spokojno hajajú až do rána bieleho 🙂

battole
30. júl 2010

@lucim tak to bude asi tazke. Ja ju mam problem uz aj prebalit. Nechcem mi polezat, uteka mi, lezia po posteli, pripadne z nej zlezie a uz jej niet....preto rozmyslam nad nocnikom.

lucianna1312
30. júl 2010

@samayka tak pa a pekne spinkajte az do rana

majkas
30. júl 2010

@battole to zavisi aj od toho kolko pije, ja davam tak jak pise samy, rano po zobudeni, to vacsinou nacika vela, a potom tak cca kazde 2 hodky ked ju idem prebalit, tak najprv na nocnik a tak nova plienka. a tiez davam pred spanim a pooobede a pod.

a k tomu kojeniu, uz som napisala prispevok a rachol mi net - planujem co najdlhsie pokial sa bude dat, kedze mi zistili tu celiakiu tak aj v ramci prevencie a aj v ramci setrenia, ved pokial sa da kojit tak preco nie? a cez den sa nekojime uz vobec, len vecer pred spanim, potom v noci ked sa zobudi (teraz je to vacsinou nad ranom) a potom rano akoze ranajky.cez den pije vodicku a riedene ovocne stavy

som sa pytala aj mojej doky ci nebude mat malo mliecka ked sa budeme kojit len 2krat za den rano a vecer, a povedala ze pokial papa ine mliecne vyrobky jogurty, syry a pod tak sa nemusim bat

battole
30. júl 2010

@samayka dakujem za rady a prajem kraaaaasnu noc plnu peknych snov

samayka
30. júl 2010

@battole - my sa kojíme tiež keď sa zobudí, trošku sa nadudkáme a potom sa ide do obývačky na jej meistečko na nočník.. ale ona je už tak zvyknutá. keď sme začínali, bolo to o tom, že do dvoch minút po zobudení sa vykakala do plienok. ale strašne moc pri tom tlačila... a tak som jej tam šupla nočník a tá poloha riťkou dolu - skrátka gravitácia jej pomohla 🙂 kojili sme sa až potom... postupne si tak zvykla, že teraz sa môžeme aj 10-15 minút mojkať, kojiť, blázniť - čokolvek a ona pekne vydrží. posadím ju na nočník a šuuuup už to jede. ani pri tom nemusí tolko tlačiť ako kedysi.. ona si až herniu - pupček vytlačila...tak s kakaním bojovala

lucim
30. júl 2010

samy dobruuuu noooooc 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre