Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
6. sep 2010

ahojte, a hned sa pochválim , mame darcek pod sromcek http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2456581 😉 ..a krasne toanocky ste si vybrali 😉

@ani3012 ani krasna vaha a ockovanie odlozene, ticho zavidim, nas caka buduci tyzden, az az mam husiu kozu..neviem preco...mam taky blby pocit z toho..
@zrnik1 juj moja, tak sa skoro vylieč a ako sa mate, a pridaj dake nove fotecky 😵 😵 .....
@zmurkaz
@ani3012 a ano prva poznamka/ no cervenym mu to cele oznacila a dala vykricniky a otazniky a ze ked sa jej pytal, tak povedala, ze je to poznamka...tak mi ho bolo tak luto...lebo on sa do školy velmi tesi, rano uz o 6tej je umyty, obleceny vetrovka v ruke a to autobus ide o 7,10... 😉 ...som to necakala a ani patko...ale aspon som ho presvedcila, ze kazdy spravny chalan musi mat jednu poznamku..ale len jednuuu 😉 ....a kukam particku, a ta polnisova dobre vyzera, vidno , ze je uz mamicka, ma takuinu tvar, tak jej ziaria oci..

adka12
autor
6. sep 2010

Čaute baby, neviem, či s tým máte niektorá skúsenosti, ale ja našťastie nie... mám pocit, že som prechladla na mechúr. Pobolieva ma v podbrušku, chodím častejšie cikať ale to už asi 2 týždne pozorujem a mám výtok, ale bez zápachu, taký normálny. A ani pri cikaní ma nič nebolí, normálne sa vycikám aj keď chodím každých 15-20 minút. Môže to byť mechúr? Lebo už ma napadlo aj niečo iné 😀 😀 😀 ale to vylučujem....

traktor
6. sep 2010

@zmurkaz ..a dozaduje sa mliecka?..mozno mu len chyba ten pocit, ta vona maminky 😉

ozi
6. sep 2010

ahojky, babule

@zmurkaz , ja si myslím, že každé kojené dieťatko sa budí, tak trochu zo zvyku( máloktoré kojené vydrží celú noc) a tak trochu, že sa chce k maminke pritúliť, moja malá sa tiež budí, občas aj čosi pocucká, ale často ma len využije ako cumeľ, a tak mi to robili všetci traja 😕 , ročné dieťatko už nemusí byť cez deň kojené, ale musí mať dostatočnú náhradu, napr. jogurty, syry...

a my v škôlke zatiaľ dosť plačeme, sama som zvedavá, koľko to bude trvať a takýýýý spokojný tam šiel prvýkrát , učiteľka povedala, že takú triedu ešte nemala, že všetky deti plačú , Samko bol v pohode, až kým nevošiel do triedy a nezbadal, že deti plačú a bolo po hrdosti, ale ešte som ho zabavila a postavila mu koľajnice a hral sa s vláčikom, ale v raj mu to potom zbúral jeden chlapec a potom už zase plakal aj on ☹ ☹

topky už riešime aj my, máme 12 cm nôžku, tak má jesenné 20-tky a zimné budú 21 a my sme taktiež na ružovééééé 😉, ale ešte po Maťovi mám jedny hnedé, ktoré chlapci nevyužili, pretože ešte nechodili v tom veku a tak ich tiež využijeme, ale sú peknučké 😉

ozi
6. sep 2010

@adka12 , určite mechúr, kúp si sušené brusnice a brusnicový čaj, ale ak by nepomohlo, treba ísť k Dr.

zmurkaz
6. sep 2010

@traktor superské - bude Maťulo frčať 🙂 😵 😵 😉 ...joooj maminka - super si mu to povedala- super!!!!!! 😵 😵 ...a učka ťapa že mu to tak napísala!!! 😠
@adka12 ....len aby z tej druhej varianty nebola Saškina sestrička alebo braček 😉 ...ale ak by si mala prechladnutý mechúr tak by ťa asi dosť bolelo keď cikáš .... 😕
@traktor ...no práve ja neviem - a ona tiež nechápe že prečo celú noc cucá ... ja som jej povedala že mu má zvýšiť denný príjem mlieka - šak jedna dávka ráno????? 😕

majkas
6. sep 2010

@zmurkaz ja kojim uz len tiez v noci, teda vecer pred spanim, ked treba tak v noci a rano ked vstane, a cez den nedavam mlieko, Tami papa jogurty, tvrdy syr a ani sa sama nedozaduje mliecka. a v noci mama odskusane ze ked spi celu noc so mnou na posteli tak sa nekojime vobec, ked spinka v postielke tak sa niekedy zobudi a nevie inac zaspinkat len pri prsniku.
A ked dava kamoska rano Nutrilon, tak mu ho nemoze dat aj cez den? aspon vyskusa ci je to tym, ved ked uz dava umele tak je jedno kolkokrat,ci nie?

@zrnik1 zelam skore uzdravenie, nech sa na svadbe zabavis 😵

@raona pekne topanocky 🙂 a sa tesim ze nie sme sami co mame 22ku topanocku ako dievcata 😅 😀

adka12
autor
6. sep 2010

@ozi no skúsim tie brusnice, zajtra v rámci prechádzky pôjdeme kúpiť čajík 😉

zmurkaz
6. sep 2010

@ozi ....ja som si myslela, že je to tým, že cez deň mu nedáva mlieko ... len jednu dávku .... 😕

detúrence v škôlke plačú aj preto, bo pôsobí sila kolektívu ... do týždňa by to mohlo byť ok - nie? 😉

zmurkaz
6. sep 2010

@majkas ...no ona by ho aj odstavila - len sa bojí a nevie ako - bo nemajú ani dudel ani dudlovú fľašu .... som jej hovorila aby skúsila dať viac mlieka....

adka12
autor
6. sep 2010

@zmurkaz tak to napadlo aj mňa, ale menštruácia normál a pred 2 týždňami som dobrala tabletky - vysadila, takže preto hovorím, že to neprichádza do úvahy - asi.....

@traktor krásna motorka, aj Saška v piatok naháňala jedného chlapčeka na takej motorke 😀 😀 😀

zmurkaz
6. sep 2010

@adka12 ..tak my na odrážadle zatiaľ len dozadu - že by rak? 😀 😀 😀

adka12
autor
6. sep 2010

@zmurkaz by si mala pravdu 😀 😀 😀
saška sa tak učila plaziť - dozadu ako ráčik 🙂

majkas
6. sep 2010

@traktor pekny darcek 🙂 to vy uz tak v predstihu nakupujete na vianky?

@adka12 no ja som to mala ale po porode, a doki mi povedala ze mam uvolnene svalstvo okolo zvieraca a mam cvicit kogelove cviky ako v tehu (stiahnut svalstvo a uvolnit) a ze pomaha aj fitlopta.
ale ked si nemala problem a zacalo to az teraz tak to asi nebude tym. tiez si myslimz e kebyze je to mechur tak by si mala aj bolesti pri cikani, ale moznoze je to nejake prvotne stadium prechladnutia

traktor
6. sep 2010

@adka12 adkaaaa..tak ked pojdes okolo lekarne kup si pre istotu test...ani u mna to neprichadzalo do uvahy a bum...preventivka a ze tehu skoro 4 mesiac...a to som tak mala len pri matkovi...tak nikdy nehovor nikdy 😀 😀 😀 ..a fakt vyskusaj ten cajik, a ak nepomoze tak sup ku dokyne...a ma napadlo teraz...aj
@monr sup, sup k dokyne, ked to trva uz dlhsie....jaj babule, nech ste zdraveee 😵

traktor
6. sep 2010

@majkas majka ja musim, nas je vela, tak aspon takto postupne, pomalicky 😉

adka12
autor
6. sep 2010

@traktor no tak ale ja som brala tabletky, ktoré som vysadila pred 2 týždňami tak hádam nie 😲

majkas
6. sep 2010

@traktor jasnacka, to treba 🙂

ozi
6. sep 2010

@zmurkaz , no bodaj by si mala pravdu, ale ja sa bojím, že to bude dlhšie 😖

@traktor , perfektná motorka 🙂 , a Paťkovi si to krásne povedala, trochu sa čudujem, že mu hneď dala poznámku, veď mu to ešte mohla odpustiť na prvý raz, naša bola taká zlatá 😉

moja tiež začala jazdiť dozadu, ale iba na vyššej motorke, na autíčku nie, ale teraz už aj na nej jazdí super, no ale má doma vzor, veru sa so Samkom riadne naháňajú a niekedy aj s Maťom 😉

raona
6. sep 2010

@majkas dakujeme za pochvalu.. nooo my obujeme aj 21 z Protetiky, teda sandalky mame tak, a este su dobreee, ale uzavrete boli uz len tak tak, tak radsej sme troska vacsie kupili, ze nech ich fakt vynosi celu jesen.. 😉

zmurkaz
6. sep 2010

@ozi hádam sa cez týždeň oťukajú a bude dobre ... potom bude víkend .. potom ešte v pondelok a ste za vodou 😉 😵

traktor
6. sep 2010

@adka12 neboj, to len ja som taky ukaz 😀 ..nie fakt to moze byt, ze z prechladnutia, ..vela pi, budes vela cikat...ze to je dobre 😉 ..a ak nie tak sa ukazes dokymu..drzim prsty nech to zvladnes cajikom 😉

ozi
6. sep 2010

@zmurkaz ,no ale potom ideme na týždeň preč a kolotoč sa asi začne odznova 😀 😀 😀 😝

adka12
autor
6. sep 2010

@traktor jaska, ja len tak stresujem trošku, aby bolo vzrúšo 😀 😀 😀

traktor
6. sep 2010

@ozi aj nasa bola zlata..a aj podla patka je...a fakt ma to prekvapilo , ze tak skoro..ja som hned vedela, ze sa daco stalo, bo prisiel ako zmoknuta kura...a ked mi to zacal hovorit, tak plakal, ..a ze urcite prepadne...ach tie deti...ale uz je dobre, ...urobil si domacu, aj dnesnu aj vcerajsiu a ze sa tesi , tak uz je to ok
...a vsetky deti dozadu? 😀 😀 mi uz dopredu ale sme uz starsi 😉 ...a strasne rad pred sebou nieco tlaci..ja mu fakt kupim ten obycko umely kocik z tesca...nech kocikuje...co sa za mladi naucis, ako tatino raz najdes 😀 😉

raona
6. sep 2010

@majkas Maji, to jak ste urobili ze sa nedozaduje cez den tvojho mliecka?? Ja kojim furt, v noci, cez den.. aj to som povedala, ze dam uz len v noci, na noc a rano.. nooo lenze ked to slecinke chyba vytiahne si cici aj cez den 😀 😀 a to pritom tiez spapa jogurty, skusala som uz aj umele mlieko dat cez den, lenze ona vypila 120 ml umeleho a dotiahla si mojho 😀 😀 😀 tak sme furt na kojeni.. jasne popri tuhej strave...

traktor
6. sep 2010

@raona 😀 😀 😀 😀 ty nasa kojicka, ci ako sa to povie 😀 😉

raona
6. sep 2010

@traktor sa ti smejkaaa cooo??? 😀 😀 😉 😉 no co s nou mam robit?? a este jak sa kojime, keby ste ju videli, rano, sadne na mna ako na kona 😀 😀 😀 vytiahne jedno cici, napije sa, po chvili vytiahne aj druhe, pousmieva sa na ne, prikyvne hlavkou, ze mliecko 😀 😀 😀 napije sa z druheho.. a potom si to tak strieda, z jedneho pije a druhe si mačkáá 😀 😀 😀 kokos.. mam z nej dost kazde rano 😀 😀 😀
len ja by som uz najradsej nekojila.. len netusim jak to spravit..

zmurkaz
6. sep 2010

@ozi - tak potom beh na dlhšie trate 😅 ...ale to iste zvládnete 🙂

A som tu nebola - som mail písala ...

A už aj idem - bo tu furt večer sedím .... 😅

Babulečky - pa lúčim sa 😵
Som si prečítala raonin príspevok a nedá mi nedopísať 🙂))) .... naša keď niekedy pije moje mliko a drží medveĎa plyšového (to rada ;) ) - tak sa sem tam odtiahne a priloží mi k prsu toho medveďa 🙂))) ...tak neviem, či ho neskúša že - aha - toto ja musím piť 🙂)) ....alebo je dobrosrdečná a podelí sa 🙂 (ale asi to druhé - bo sa usmieva naňho )
A už som tu neni 🙂

traktor
6. sep 2010

@raona 😀 😀 😀 😀 mate doma šou 😀 😀 😉 ..a pokial nemas problem, pokial nejdes do prace tak koj...mne sa matko sam odstavil a obcas mi to pride este luto...ved je to take krasne 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre