Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

hathor1231
9. okt 2010

@lucia32 dakujem,aj ja dufam 😉 akurat sme vstali 😕 zase od 7vecer do 9.30 😕

majkas
9. okt 2010

ahojte,

tak noc bola este horsia ako ta vcerajsia, do pol noci este ako tak, stacilo davat cumel, ako som si lahla, tak uz mrncala a musela som pri nej stat a hladkat ju. ked uz sa mi zdalo ze spinka tak do 5 minut zase hore. po pol hodke ma to prestalo bavit tak sme ju vzali na postel ale ani to nepomohlo, prevracala sa a mrncala a mrncala az asi o 2 spustila taky plac, ako ked mala kedysi ako malinka koliky ☹ dali sme jej nurofen lebo bola ja trosku tepla, ale teplotu sanam zmerat nepodarilo, zapila mlieckom, aj gelik na zuby, potom aj vodicku a nic nepomahalo. ani na rukach sa nechcela nosit asi ako uz bola unavena ze chcela spat... potom ma este napadlo ze jej odsajem sople, ze uz aj tak place, tak to sa mi celkom podarilo, sice plakala este dalej asi 10 min ale uz sa zacala aspon ukladat. tak sme zaspali v objati o 3 ☹ a pred 8 uz bola hore, znova umrncana ale aspon bez teploty a zatial klop klop neteplotujeme. cele doobeda bola taka nijaka, a dost bleda, ma zopar takych cervenych bodiek po tvaricke a na uskach tak zacinam verit, resp chcem verit ze je to reakcia na ockovanie a nic horsie....

a maminka s ockom ficia na energiser drinku a zelenom caji,lebo uz sa fakt nepametam kedy naposledy som isla spat o 3 rano a spala 4 hodky a nieco....

majkas
9. okt 2010

@hathor1231 tak to mate super s tym spinkanim, a urcite to bude dobre s tym mlieckom,drzime palce 😉

@katkah no aj Tami ked papa sama tak to je vsade naokolo ale ryzu celkom zvlada, lebo to sa jej asi lepi spolu na lyzicke 🙂 a najnovsie uz je vybita, resp skor pohodlna, zoberie si par lyziciek a uz mi dava do ruky lyzicku ze mamka ty mi davaj 🙂

lucim
9. okt 2010

dobrysobotny den zelam 🙂
@laurajana uprimnu sustrast. 😔 pevne verim, ze dnes sa maju deti o hodne lepsie a aj ze tebe sa podarilo oddychnut.
@hathor1231 no ako vysiel test s novou stravou? 😉 dobre?

@katkah mala je kecalka uzasna 🙂
@inneska sikovnica nasa, dufam, ze si tvoje dielka zase okukneme na fb alebo tu 🙂

zaba2707
9. okt 2010

@majkas juuuj majik dufam, ze je to teda fakt "len" reakcia na ockovanie, chudence moje zlate a hlavne teda chuda Tami.
Dnes som zistila, ze som co sa Fifa tyka fakt strasne precitlivela ... s mm sme vrtali 4 diery a on samozrejme ako zacul vrtacku tak srdcervuci plac najskor sme sa smiali a potom som si uvedomila, ze placem spolu s nim ... to ako srdcervuco plakal ... zmohlo aj moje oci 😅

zaba2707
9. okt 2010

a dnes sa mi trosku podarilo povenovat sa tym veciam ak by ste chceli mozte mrk tu
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zaba2707/alb...

zaba2707
9. okt 2010

zatial som stihla len pre dievcatka ... tych je menej 😝

laurajana
9. okt 2010

ďakujem Vám všetkým som rada, že Vás mám..fakt sa tu človek môže posťažovať a podržíte ho 😉

zaba2707
9. okt 2010

ahoj laurus a ako sa maju deturence dnes?

lucim
9. okt 2010

@majkas aj ja som ti chcela veeelmi chvalit tami za to papanie. parada 🙂 🙂 🙂

matko je prave vonku s tatom v kociku, uspavaju sa, zase dnes bojkotuje spanie, ja uz neviem ... takyto krpec a nema potrebu spanku, ale potom je nervoznejsi . od vcera vieme ara na papagaja a tancit ako pinguin. 🙂
a ja som zbuchla jednu rychlociapku so zbytkov, a matko pozoval a vysaval s tatom a aj vonku sme boli.

lucim
9. okt 2010

@zaba2707 fifulik zlatulik , tiez sa zlakne hlasneho zvuku? mne to matko v poslednej dobe robi tiez ... napr. pri rucnom mixeri, ale ked do toho hukam aj ja, tak je kludnejsi. a vcera hruuuza - boli sme na namesti presne o 12tej, ked spustili sireny - ste mali vidiet tie hrachy slz pod ockami.
tie vecicky vyzeraju byt peknucke, sa tesimm na chlapcenske 😉
@majkas ozaj , ako,tamarka sa ma uz lepsie ?

hathor1231
9. okt 2010

@lucim
@majkas zatim nic 😉 ale to bude jasne az po 3dnoch... tak stale duuufame 😉
po 8mich mesiacoch som malej utrela 2x soplik 😝 aj mna boli hlava,rano som smrkala aj ja,tak sme nieco chytili 😒 mala vpohode,spinka... dufam,ze jej to prejde...
a spinkanie, po 7m hrozy sme si to zasluzili 😀 ona ked pocuje,ze je ticho,tak si vytiahne hracky a hra sa a ozve sa az ked pocuje ze vstavame 🙂

hathor1231
9. okt 2010

@lucim
@majkas zatim nic 😉 ale to bude jasne az po 3dnoch... tak stale duuufame 😉
po 8mich mesiacoch som malej utrela 2x soplik 😝 aj mna boli hlava,rano som smrkala aj ja,tak sme nieco chytili 😒 mala vpohode,spinka... dufam,ze jej to prejde...
a spinkanie, po 7m hrozy sme si to zasluzili 😀 ona ked pocuje,ze je ticho,tak si vytiahne hracky a hra sa a ozve sa az ked pocuje ze vstavame 🙂

zaba2707
9. okt 2010

@lucim ze zbuchla ciapku zo zbytkov ... ja len zasnem nad vasimi vytvormi babulky ... a matik na tej poslednej fotke ..... ani slovo neviem najst ... proste na zozratie hotovy model este sa tak aj tvari 🙂 cmuk mu

zaba2707
9. okt 2010

teda na tej kde sedka 😉

zaba2707
9. okt 2010

na vysavac niekedy reaguje placom ale vacsinou smiech a nahana ho 🙂 ale vrtacka ... to bol des teda .... a aj mixeru sa zlakne ale to len pomrnci a rozchodi to dalej 🙂

lucim
9. okt 2010

@zaba2707 diiik za pochvalu, modela vycmukam, ale vacsinou je to o tom, ze ja nasadim ciapku a kym chytim fotak, tak je dole a matko mi je chrbtom 😀
vysavac ma matko rad, aj trebars kosacku, len velmi hlasne veci ee.

lucim
9. okt 2010

fotky som popridavala, idem sa na chvilku vyvalit, kym je tu klud ... zatiiiiim....

traktor
9. okt 2010

ahojte 🙂
@lucim lucim no fesak je ten matko..a ty si sikulka..fakt su tie ciapocky paradne 😉
@zaba2707 pekne veci na dievcatka...uz som zvedava na chlapcekov...a co sa zvukov týka..tak mi to teraz mame tak, ze matko vytiahne zo skrine mixer a chce aby som mixovala...ukaze na vysavac aby som vysavala, alebo na fen a susila si vlasy...a to aj ked netreba a darmo mu to vysvetlujem, bude hucat kym to aspon naprazdno nepustim 😅 ...a vase deticky to prejde..aj matko tak predtym reagoval a teraz to ma naopak...
@hathor1231 hat drzim prsty nech idete podla planu a nech to pekne ide bez problemov 😉
@laurajana dufam, ze uz ste aspon trosku ok..a ty oddychuj...nepotrebujes aj ty ochoriet.. 😉 😵
@majkas frajeri a rovnaký 😀 😉 ..a tiez nech sa tamarke polepsi a vy nech si uz oddýchnete 😉 ....teraz sa akosi na kazdeho daco lepí..tak nech su vsetky choroby uz fuca nech sme vsetci v pohode 🙂

hathor1231
9. okt 2010

baby, davali ste uz dzus? chcem malej urobit 100% organic pomarancovy dzusik s horucou vodou- mne to najlepsie pomaha ked som nachaldnuta. len neviem,ci sa moze davat 😕

lucim
9. okt 2010

@hathor1231 srdcko, uz mala niky kontakt s citrusmi - teda hlavne s pomarancom? ak uz ano a v pohode, tak daj. ak nie, hlavne pri jej brusku by som to teraz, ked nie je fit, neriskla.

samayka
9. okt 2010

DIEVČATÁ !!
velká udalosť sa práve u nás udiala... naša Sýkorka sa prišla pýtať kakať. ukázala znak na cikanie a utekala do kúpelne po nočník.. tak som utekala s ňou, posadili sme sa pekne do obývačky k telke - ako vždy a len čo dosadla už to smrdelóó !!! no mne až slzy od radosti tiekli 😀 my už máme velkú slečnúúúú !!!

@majkas - uf, pevne verím že dnešnú noc strávite lepšie. Tamííííí hajíííí !!!
@lucim - maťko je úžasný model, musí ťa to neskutočne baviť to háčkovanie, keď potom to na ňom tak krásne vyzerá 🙂
@lucim a čo sa tých hlasných zvukov týka... vieš ako na youtube začína Gumimaci takým tým anglickým pokecom... look for the Gumi Bear... bla bla... tak Eli sa posledný mesiac pri tom vždy zlakne a rozplače.. musíme do toho hulákať asi ako ty pri mixéri.. ale aj tak sa zlakne
@hathor1231 - tak ako písala lucka, ak už mala kontakt s citrusmi... ale pri tých vašich diétach - no ja by som si netrúfla.. ale zasa viem že v anglicku sa inak ani nelieči.. len acilpirínom a čajom... takže taký vitamínový doping by jej pomôcť mohol

lucim
9. okt 2010

@samayka tak to ma eluska jednicku s tromi hviezdickami, v dobrom zavidime. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
u nas len vcera cik do nocnika, dnes nie,. ale aj to je dobre ... a matko si spomenul na pradavny zvuk , ked sme este rurkovali a zacali ho davat sadat na serblik, som mu obcas hovorila, ze ma robit e-e . a on zrazu rano , ked sa este v posteli spytam, ci idemme na serblik, tak on ze E a uz slapeme do obyvky pred telku na tron. 🙂

lucim
9. okt 2010

@samayka ozaj, ako teraz spavate? ja len, ze ci ti nasi drobci zase netelepatia. matko mi zase poslednych par dni velmi zle zaspava ... .zase je to na dlho a moc prevalovania, je citlivy, len co sa pohnem.

samayka
9. okt 2010

@lucim - no ja stále bojujem s tým nočným odstavovaním.. tak napríklad túto noc bola hore o 2. bol pár minútový plač a lozenie po mame a ťukala mi pästičkou na prsko-ukazovala mliečko ( my máme svoj vlastný znak 🙂 ). po pár minutách sa asi urazila, odkotúlala sa s dudlom v puse a zaspala. toto sa zopakovalo ešte o 4 ale už ani nie s plačom, to bolo skôr také mrnčanie.. a o 6 sme boli hore, dali sme si mliečko a už nezaspala..
inak spinká ovela lepšie, myslím tuhšie ako keď sme sa kojili každú chvílu. ju dokázalo zobudiť aj puknutie parkety.. teraz môžeš pri nej pomaly salto na posteli spraviť a ona nič. hajá.. tak tfuj tfuj nech to len vydrží!!!

lucim
9. okt 2010

@samayka tak to moc drzim palce .... nechsa to uz len zlepsuje ...
aj ja sa uz chystam na rusenie nocnej flase, len matko sa mi posadi, ukazuje na flasu, ze mnam, lahnem ho, mrnka, az place, vlastne som este nemala odvahu mu nedat, furt mam pocit, ze ho mam utisit, lebo zobudi draheho. ... mozno dnes v noci skusim?
len ked neviem, ci ten jeho horsi spanok nema suvis so zubom, ked uz mame jednu stolicku von, ci nepojde druha, jemu to chodi v paroch...

lucim
9. okt 2010

inak, pisem cez matka, on si tu sedi predo mnou a pozera papa pinguina a pojde hroch a potom schnappi. je to teraz sranda, vylezie na gauc, sadne pred pc a znakuje krokodila. 🙂

samayka
9. okt 2010

joooj nám išli stoličky všetky 4 naraz... vrrrr...

utekám, pečiem gaštany, drahý okúpal eluš a ideme hajííí.. možno sa ešte ozvem.

lucim
9. okt 2010

... a vie si to znovu pustit sam 🙂

hathor1231
9. okt 2010

@samayka
@lucim jj, od rocika papa kazdy den 3mesiaciky pomaranca alebo mandarinku 🙂 nereaguje na citrusove vobec a vlastne na nic okrem mlieka nikdy nereagovala. pred spanim som jej odsala nasik a teraz dufam,ze zahaja. teplotu vobec nemala... pre mna je toto nieco nove 😅 zatim co mala 2x sopliky a to bolo len na par dni,ziadne choroby nemala... momentalne hladam vysielacku,niekam ju zase schovala 🙄
tak drzte palce,az spinka. kuknem noviny a idem hajat aj ja ak by bola tazka noc lebo som znicena aj ja,vkuse ma hlava boli ☹

lucim
9. okt 2010

taaaak - matko spinka, chudatenko bubatenko, tie zubky ho vazne trapia, ukazoval si na ne, nagelikovali sme, normalne aj ocko si teraz vecer suchal, sme mysleli, ze mu asi nieco don padlo ... a co sa deje - ja som mu nahmalala vedla tej jedinej stolicke v medzierke rasiaci ocny zub .... ide 8my. 😕 tak sme supli aj nurofen a matko rychlo zaspal. 🙂 aspon ze teraz nebol dlhy boj.
ja sa idem pustit do tretej velkej usianky na objednavku , tato ma byt s futbalovou loptou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre