Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
18. okt 2010

@traktor ta ne? hackovany pocitac nema nikto 😀 😀 😀

sevzuz
18. okt 2010

@traktor
ahojteeeee, tak nedam mi ked uz ma traky takto krasne vyzvala ale aj traky a ani si spomenuli ze nas Lukasko a dnes meninky, dalej som necitala nemam nejako cas 😒
obcas sem nakuknem ale fakt len zbezne, dnes sme sa boli ockovat ale to sme mali len ockovane co sme mali odlozene 3 davku hexy tak snad to bude v pohode🙂
vsetkym vam drzim palce a postrehla som ze je u nejaka hackovacia mania ste veeelmi sikovne kocky zavidim a prajem vela podarenych vyrobkov🙂

adka12
autor
18. okt 2010

@lucim a olivový olej by mohol pomôcť? ten som ešte neskúšala...

lucim
18. okt 2010

@sevzuz ahoooooooooooooooooj zuzicicaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ze sa ukazes 🙂 lukaskovi cmukyyyyy cmuk ... a hod fotku, nech vidim, ako rastiete. a pochval sa, ako sa mate? ... chapem, ze nestihas .... je nas viac. 😉 a co ty a skolicka ?

lucim
18. okt 2010

@adka12 a co ti ja viem?, skusit mozes ... rovno aj hned - extra panensky z kuchynskej linky . vsak uvidis. 😉

adka12
autor
18. okt 2010

@lucim mám z lekárne 😀 😀 😀

traktor
18. okt 2010

@lucim 😀 😀 aj klavesnicu nezabudni...nech to maju prstiky prijemne mäkucke 😀 ...a ste dnes pisali o zubkoch tak u nas stale 16 ks..tie 2 nejdu vonku..ale ani nemusia... 😀 staci nam co mame, aj ked matkovi vychadzaju zubky tak, ze o tom ani nevieme...inak je este stale ten spachtos...ja ani neviem, ze mam dieta, tak len vypekám kazdy den / niekto hackuje ja peciem 😀 /, tak ak mate daky dobry recept na kolacik, tak budem rada 😉

lucim
18. okt 2010

@traktor ja viem len to, co ma konikovky naucia piect 😀

jajona
18. okt 2010

no ja sa poberiem...

dobrú nôcku vám prajem a samozrejme kľudnú

lucia32
19. okt 2010

Ránko 🙂
Tak na Lukáška od @sevzus by som si po chvíli rozmýšľania spomenula...Lukáško všetko naj 🙂
Aj ostatným chlapcom 😉
@lucim pik pik bez reakcie...akurát poobede hodila okolo 3 ešte 1 spánok 🙂

brusinka.pusinka
19. okt 2010

všechny zdravíme 😉
@traktor : já to dělám tak že udělám koprus na to marmošku pak pudink a poliji čokoládou a nechám stuhnout a moji se oblizují 😉
:
korpus: 150g cukru, 300g polohrubé mouky, 2 vejce, 1 prášek do pečiva, 1 dcl oleje, , sůl
(tuk a mouka na vysypání formy)
Banány dle buchty a chuti, Dělala jsem i mandarinkovou, a z povařených jablíček.Marmeládu
krém:600ml mléka, 2 pudinkové prášky, cukr dle chuti, rum ,čokoláda na vaření

ani3012
19. okt 2010

dobré ránko mamuľky !

meniny
SK:Kristián, Christián, Izák, Christiána, Kristiána
CZ:Michaela, Joel, Michala

Zmodernizované slovenské porekadlá 🙂

(Bez prace nie su kolace.)
Poklesom produktivity prace na nulu zaroven prestane existovat cukrarenske pecivo kruhoveho tvaru.

(Lepsi vrabec v hrsti, ako holub na streche.)
Uzitkova hodnota maleho mnozstva manualne zaistenej vtacej svaloviny je vyssia nez vyrazne vacsie mnozstvo obdobneho materialu vyskytujuceho sa na vrchnej krytine ludskych obydli.

(Ako sa do hory vola, tak sa z hory ozyva.)
Odraz akustickych vln siriacich sa zo zdroja v ludskom hrdle od bariery kompaktnej drevitej hmoty je adekvatny sile i kvalite povodnemu impulzu.

(Nehas, co ta nepali.)
Kategoricky imperativ nedovoluje lubovolnemu subjektu likvidovat zdroj infraziarenia, ktory svojim behavioristickym systemom neatakuje tento subjekt, pretoze jeho radiacia sa chova inertne k telesnej integrite dotycneho subjektu.

(Pecene holuby nelietaju do huby.)
Inhabitanti kolumbaria preparovani pomocou infracervenych lucov do stavu akceptovatelneho pre ludsky metabolizmus, nevladnu automatickou mobilitou pre peroralne pozitie.

(Skor prejde tava uchom ihly, nez sa bohac dostane do kralovstva nebeskeho.)
Entropia prechodu neparnokopytnika s chrbtovymi zasobnikmi tuku vodiacim otvorom kovoveho hrotu je vseobecne vyssia nez entropia prechodu jedinca Homo sapiens vyznacujuceho sa statisticky vyznamne vyssou zivotnou urovnou v porovnani s priemerom mnoziny jedincov zdielajucich s nim rovnaky casopriestor z tohoto casopriestoru do ineho, charakterizovaneho suverenitou mytologickej hypotetickej bytosti.

(Komu neni shury dano, v apatyce nekoupi.)
Blokaciu zvisleho informacneho kanalu nemozno kompenzovat financnou transakciou vo vydajni lieciv.

(Vyckaj casu ako hus klasu.)
Prognozu optimalneho okamihu pre svoje akcie vykonaj podla modeloveho vztahu domestifikovaneho vodneho operenca k plodom kulturnych trav.

(Pomaly dalej zajdes.)
Potencialna draha absolvovatelna individualnou lokomociou jedinca je nepriamo umerna rychlosti tohto transferu.

(Kto do teba kamenom, ty donho chlebom.)
Pri detegovani zamerneho transportu segmentu horniny od obcana A k obcanovi B je posledneuvedeny obcan povinny uskutocnit spatny presun po rovnakej drahe v opacnom smere k obcanovi prvouvedenemu, avsak s pouzitim zitneho peciva.

(Kto chce s vlkmi byt, musi s nimi vyt.)
Podmienkou koexistencie jedinca druhu Homo sapiens a spolocenstva druhu Canis lupus je zjednotenie akustickej sustavy.

(Tancuje, ako mu piskaju)
Styl nonverbalneho celoteloveho rytmickeho prejavu jedinca je prisne determinovany kompozicnymi faktormi muzikalneho diela realizovaneho na mensom drevenom dychovom nastroji.

(Syty hladnemu neveri.)
Prenos informacie od jedinca s kalorickym deficitom k jedincovi s kalorickou potrebou uz saturovanou je blokovany.

(Bozie mlyny melu pomaly, ale isto)
V zavodoch na spracovanie obilia riadenych mytologickymi bytostami je pomerne nizka produktivita prace vyvazena uplnou spolahlivostou.

(Laska hory prenasa)
Kineticka energia eroticky motivovaneho bilateralneho vztahu moze byt pouzita k transferu vyssich geologickych utvarov.

(Ryba i host na treti den smrdia)
Pocnuc prekrocenim 48. hodiny po zaciatku pobytu mimo obvykly okruh svojho zivotneho prostredia generuju vodomilne stavovce i jedinci druhu Homo sapiens plynne organicke latky, ktore su cuchovym ustrojenstvom specificky detegovane a centralnou nervovou sustavou krajne nepriaznivo hodnotene.

(Vojna nie je kojna)
Sustavnu vychovu mladeho obcana k obrane vlasti nemozno porovnavat s obciankou prevadzkujucou zarobkovy vztah zalozeny na svojej laktacnej schopnosti.

(Co mozes urobit dnes, neodkladaj na zajtra.)
Vykonanie cinnosti nemoze vykonavajuci jedinec realizovat v casovom useku, ktory by bol dlhsi nez 24 hodin od okamihu, ked su splnene vsetky predpoklady pre vykonanie tejto cinnosti jedincom.

(Co sa za mladi naucis, v starobe akoby si nasiel.)
Poznatky ziskane cielavedome v preadolescentnom veku su adekvatne poznatkom ziskanym nahodne vo veku seniorskom.

laurajana
19. okt 2010

@ani3012 fuuuuuuuuuuu som to ešte ani neprečítala...

prajeme krásny dník, aj keď u nás mrholí a od štvrtku má snežiť, fakt?! 😉 Mattiaska máme v škôlke, no preukrutne kašle a to bol dva týždne doma na kope liekov, tak neviem čo nasadiť, už som mu začala dávať cibuľovú šťavu od kašla...a Laurinka má stále soplíky, ledva dýcha stále odsávame, no vyšli nám pri tejto druhej kríze s teplotou dolné stoličky-tak nám teda stoličky dali riadne zabrať...a vraj očné sú najhoršie keď idú, tak verím, že toto "bolo všetko" čo sa týkalo teplôt u nás brrr 😝

pripájam pár aktuál foto

ani3012
19. okt 2010

@laurajana verím ti,ja som to tiež neskopírovala všetko, bolo tam toho oveľa viac 😀
Tak nech Matti sa drží v tej škôlke,choroby nech prenechá zase kamarátom 😉
A pri Lauruške len dúfať,že zúbky už nebudú robiť neplechu ale začnú plniť funkciu akú majú: hrýzť potravu 🙂
krásnu rodinku máš,aj ty si sa mohla cvaknúť s nimi 😵

laurajana
19. okt 2010

jaj to radšej nie, ja radšej ocka fotím 😀 😀 😀

laurajana
19. okt 2010

@ani3012 nevidíš tú "tekvicu" ...to akože som ja 😀 😀 😀

ani3012
19. okt 2010

@laurajana troška tam tá podoba je,tie svetlá v očiach 😀

laurajana
19. okt 2010

@ani3012 😀

samayka
19. okt 2010

ahojte maminy 🙂

samayka
19. okt 2010

@traktor idem ti fušovať do remesla 😎

prosím nesmejte sa, je to pre Elušku... ale možno sa to bude páčiť ešte niekomu...

Jedna malá nôžka,
bola bosá troška.
Tak sme malú ponožku,
obuli zas na nôžku.

Nebola viac nôžka bosá,
bola pekne obutá,
nebála sa veľkých diaľok,
vyrazila do sveta.

Ako si tak svetom kráča,
ako veľká dáma...
počuje za sebou kroky.
"Pssst!! Ja nie som sama??"

Hľadí nôžka dozadu,
obzerá si cestu,
keď v tom pozrie vedľa seba:
"Júúúúj!! Veď ja mám sestru! "

Prezerá si nôžka nôžku,
hľadia pritom na seba,
štyri prsty, piaty palček...
To je ale podoba!!!

Poskočili obe nôžky,
najskôr ľavá, potom pravá.
Tak už to na svete chodí,
každý si ten svoj pár hľadá.

Od radosti obe nôžky,
dali sa hneď do behu.
Odbehli za tamten kopček,
to je koniec príbehu.

lucim
19. okt 2010

@samayka SUPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 krasna basnicka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

samayka
19. okt 2010

@lucim ahoj luci,

ako sa máte? matejko už lepšie? čo si pamätám naposledy som čítala že mal nejaké ťažké noci, už je fajn??

monr
19. okt 2010

tak a tretí pokus

ahojte
my zas po dlhšom čase.
oslávencom dodatočne gratulujeme

@samayka krásna básnička.

dnes sme boli na poradni, váha 8950g a 76 cm. 🙂 také malé drobátko.

ináč chválim aj fotečky, aj dennú kroniku s rôznymi zaujímavosťami. @ani3012 ťap ťap

monr
19. okt 2010

babuľky, kde ste všetky?
miška búva, tak idem k nej. brú noc.

ani3012
20. okt 2010

@samayka chválim básničku,fakt super! 😵 😵 😵

@monr tak fakt malé drobátko...ja som Evičku už strašne dlho nevážila,vždy si na to spomeniem,keď je už umytá v pyžame a nechcem ju zase vyzliekať.
V posledné dni je to tu pusté,možno aj tým počasím,mne sa tiež moc nechce pri pc vysedávať a navyše detičky rastú,tak je viac a viac starostí ale ja radostí. 🙂

včera ma z ničoho nič tak rozbolela noha,že som ani chodiť nemohla. neviem čo to bolo,bola som v Tescu a kúpila si hneď Voltaren lieky.Noha prešla,tak ja dúfam,že nič vážne,lebo tá bolesť bola naozaj silná.Až tak,že som ani nič nekúpila 😀

ani3012
20. okt 2010

dobré ránko !

Meniny oslavuje: Vendelín, Eunika, Vendelína
Meniny oslavuje v ČR: Vendelín, Eunika, Vendelína

Kalendárium:
♦ Stredoeurópsky deň stromov
♦ Svetový deň osteoporózy (WHO, Medzinárodná nadácia osteoporózy – IOF, pripomína sa od 1997)

vtip:

lucia32
20. okt 2010

@ani3012 ahojky... vtipné vtípky 😀
Ja tu nakuknem každé ráno...budem one women show ? 😀
@samayka...básnička roztomilá? Vlastná tvorba?
@monr tak to je fakt drobuška...naša skoro 12 kilo a 81 cm.... 🙂

ani3012
20. okt 2010

@lucia32 ja som tu,len mi malá reštartovala PC tak som musela čakať,až mi všetky tie okienka povybiehajú ,lebo inak mi ani potom nejde nič spustiť
A Natálka má už 12 kg ? Pekné kilečká,som zvedavá,kedy sa k nim dopracujeme aj my 😀 ja som bola vždy taký slíž,tak keď bude po mne,tak sa obezity báť nemusí(ani nadváhy 😀 )

lucim
20. okt 2010

aaaahojte zlatinka,
trosku vam napisem, kym ma nezbada matulo 🙂
vcera sme mali blby spankovy rezim, poobede nechcel zabrat potom spal neskor a vecer tu buntosil s nami, takze ani tuk. 😖
aaaale - vybehli smedo senice, @acerka poradila, kde maju boticky a maaaaaame, protetiku, hunatucke, ortopedicke, na zips aj suchy zips. 🙂

lucim
20. okt 2010

naty aky smiesko 🙂 a rozmery ma ako spravna sportovkyna 🙂
ani, tak to je super dar od genetiky, ked nemate problem s kileckammi. v dobrom zavidim. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre