Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
2. mar 2011

Chlapec sa pýta dievčaťa : Môžem ťa pobozkať?
Dievča : Nie...
Chlapec : Asi sme sa nerozumeli...
Dievča : Rozumeli sme sa veľmi dobre...
Chlapec : Tak mi povedz čo som sa ťa pýtal 🙂
......Dievča : Môžem ťa pobozkať? 🙂
Chlapec : Jáásne 🙂 môžeš :*
😀

lucia32
2. mar 2011

@laurajana a čo je to ten quilling? Vyzera to zaujimavo...idem gúgliť 😝

lucia32
2. mar 2011

@laurajana tak to by bolo niečo pre moju Bianku, tá, papier a lepidlo to je jedna ruka 😀

Inak u nás už druhý deň krááásne, dnes dokonca 10 stupňov

laurajana
2. mar 2011

@lucia32 tak našla si správne, dajú sa z toho kúzliť krásne veci napr.

ani3012
3. mar 2011

@majka3107 ahoj Majka ! Tak pribudne ďalšia LIFE riťulka ? 😵 Je fajn,že ste zdraví, u nás riadi chrípka,Paťko má aj teploty Evička zatiaľ len soplí

@gabrielkabj hlavne,že sa to podchytili..dávaš železo? Pri Evičke sme užívali aj acidum folikum a B-komplex..ako predčasne narodená mala anémiu(aj transfúziu dostala) a pomohlo to..teraz že má železa viac ako treba 🙄 ale počítam,že to má z piškótov Nestlé,tie jej rozpúšťam do mlieka-tie piškóty sú obohatené o železo http://www.mojalekaren.sk/nestle-baby-susienky-...

@laurajana krásne to je..ale ja sa nechytám ani na štrikovanie ani na quilling 😀

ani3012
3. mar 2011

@lucia32 u nás dnes pod mrakom,ale ja tak by mi bolo slniečkoprd platné,keď je Patrik chorý..a aj krpatá soplí 😝

ani3012
3. mar 2011

@majkas Maji,Evičke vyšli nejaké výsledky zlé,čo sa týka lepku...že máme prísť v septembri,ak by nepriberala,nechutenstvo,chudnutie,tak hneď..že zatiaľ žiadne opatrenia...Ja som si myslela ,že alergia na lepok buď je alebo nie...som nevedela,že sa časom môže objaviť 😒

majka3107
3. mar 2011

@ani3012 🙂,to ano je to skvele ze sme zdravucki,ale ja som na to strasne teplota a hrdlo ma boli,dufam ze moje poklady to nedostanu..,tak rychle uzdravenie anjelikom prajem...to su tie zmeny pocasia a dnes tu mame zamracene ,vcera bolo pekne ale zato fukal silny vietor..chcela by soom sa opytat Emuske sa dost lamu nechtiky,davam jej tie rybky co som spominala neviete mi poradit,co by pomohlo nechcem hned utekat preto k lekarke,aby jej dajake lieky nedala...boli mesiac chory tak mame liekov az az...pekny dnik prajem 🙂

lucia32
3. mar 2011

@majka3107 aj mojej Natálke sa v posledných tyždňoch lámu nechtíky...zatial som neriešila, musím na to kuknúť...
@ani3012 doobeda dnes bolo chmuravo, akurát vykukuje oskar, ale dnes nie je tak teplo ako včera 😝
Dúfam, že drobci to čo najskôr rozchodia, neznášam choroby 😝 A k tomu lepku...nič moc 😠 myslím, že každá choroba či alergia sa môžu časom vyvinúť 😝 Dúfam, že sa vám to nepotvrdí, také obmedzenie pri malinkej ..... ja len vidím u nás to mlieko, ked "ukradne" z linky jogurt či syreček a potom krúti hlavou, že eee to nesmie Natálka papať...zlato moje malinké 😵

majkas
3. mar 2011

ahojte,

@laurajana krasne veci sa cez to daju robit, a to aj to vajce si robila ty?

@ani3012 to ma mrzi ze ma zle vysledky ale to este nemusi nic znamenat. mne ked zistili celiakiu tak doki odporucal spravit krvne testy ostatnym clenom rodiny, ale dali si ich spravit len dve segry. a jednej tiez vysli trocha zvysene tie protilatky. Ale v tom case mala aj ine problemy takze to bolo asi z toho
celiakia nie je v pravom slova zmysle alergia, je to autoimunne ochorenie, kedy telo z neznamych dovodov prestane ten lepok spracovavat, a potom to vlastne tomu tenkemu crevu skodi. Povrch sliznice creva sa vyhladzuje a poskodene crevo nemusi byt schopne prijimat ine dolezite ziviny zo stravy. pre celiatikov je typicky nedostatok zeleza, co som mala aj ja pocas tehu ale dovtedy som mala krvny obraz vzdy v poriadku. Nikto este neprisiel na to ze preco je to tak, preco crevo prestane lepok spracovavat, co je skoda lebo by sa na to dali mozno vyrobit nejake lieky. zatial je to cele postavene len na vyluceni lepku zo stravy, cize na dodrziavani bezlepkovej diety.
Mozno aj u Evicky su tie protilatky zvysene len trocha,ze to ma na hranici co moze to byt aj z inych veci, najme ked mala oslabeny organizmus a imunitu kvoli niecomu inemu. pevne verim a budem drzat palce ze ked doteraz nemala ziadne "brusne problemy" tak tie kontrolne testy v septembri budu OK 😉

@majka3107 neviem co na nechtiky malej. ale dospelaci normalne beru tusim zinok. ved sa skus opytat aspon v lekarni ze co by odporucili

lucia32
3. mar 2011

Deformované a lámavé nechty
Deformované a lámavé nechty

Viete, že?
• Nechty tvorí keratín, bielkovina, ktorá je hlavným tkanivom kože a vlasov. Necht vyrastie od lôžka ku končeku
prsta asi za šesť mesiacov. Necht na palci nohy rastie asi rok.

Prírodné liečivá:
• Ak vaše problémy s nechtami pramenia z nedostatku železa (necht zmení tvar a pripomína lyžičku), pite
čaj zo štiavu lúčneho, ktorý obsahuje železo, a čaj z púpavy alebo lopúcha, ktoré podporujú strebávanie
železa.
• Svoju odolnosť voči bakteriálnym a plesňovým infekciám zvýšite tým, že zaradíte do svojho jedálneho
lístka dostatok cesnaku a cibule, potraviny bohaté na zinok (orechy, koreňová zelenina, dary mora),
na vitamín C a flavonoidy (ovocie a zelenina) a omega-3 mastné kyseliny (orechy, semená, tmavozelená
listová zelenina, sardinky).
• Pri štiepení a lámaní nechtov zvýšte hladinu vitamínu A v tele. Pite mrkvový džús a mlieko, jedzte viac
vajec a pečienku. Trikrát týždenne jedzte sardinky a uvažujte o užívaní rybieho tuku ako potravinového doplnku.
• Ak sa na nechtoch objavujú biele škvrny, zvýšte príjem zinku a vitamínov B. Jedzte viac hydiny, darov
mora a celozrnného pečiva.
• Ak vaše problémy s nechtami spôsobuje psoriáza, jedzte viac sardiniek, celozrnné obilniny, orechy a semená.

lucia32
3. mar 2011

Takže nám asi bude treba vitamín A...mlieka síce nášho pijeme dosť, ale žiadne mliečne výrobky, o vajciach nechce ani počuť, nietožeby sardinky či pečeň 😝
Aký vitamín A je vhodný pre deti ? @lucim

majkas
3. mar 2011

baby, znova akcia na pampers cez kupon kuk sem vytlacit kupony http://www.pampers.cz/cz_CZ/ecoupon_sk?src=1&ur... potom pozriet kde su plienky najlacnejsie a hajde do obchodu 🙂

laurajana
3. mar 2011

@ani3012 😀 nevadí, tak sa zabavíš inakšie, veď pri detičkách je vždy veselo...my sme mali dnes maškarný 😉

laurajana
3. mar 2011

@majkas vajce skúšam zatiaľ celkom sa to dá...ale je to makačka, kým jedno človek spraví...motiváciu som našla na českom mmb 😉

kristina1984
3. mar 2011

Maminky prosim vas kde by som našla na nete dvd pre deti?

majka3107
3. mar 2011

@lucia32 dakujem pekne ,ale si sikulka hned si pridala co treba detickam ,vlastne co im chyba na nechtiky dakujem 🙂
@majkas velmi pekne dakujem a urcite to dajak poriesime,lebo aj same zaderky sa jej robia..a budem vediet co si mam dat aj ja ked budem mat podobny problem takze obidvom dakujem🙂pekny vecer maminky 🙂

gabrielkabj
3. mar 2011

ani3012 dik za radu si poklad s piškotami no áno berieme maltofer a tiež acidum folikum hodnota by mala byť 110 a máme 90 vraj to neni až také zle tak neviem. 🙂 Ale sú aj horšie diagnózy no nie? A vážime 10 kg. No čo už...

brinzulka
7. mar 2011

@gabrielkabj mame podobny problem, tolko isto kg....tak sme uz dve 😉 u nas fici maltofer a kys.listova napodobne, problem sa riesi od porodnice...ak sa zajtra dozijeme uz 2krat od januara odkladanych odberov, uvidime, ci to malo i nejaky ucinok...od kedy je "doplnovany" super sa mu spravili nechty 😵napr.
zajtra ideme konecne na alergo...ci to nase "babo" je alergicke na coko, ci nie...
ze servuste

monr
7. mar 2011

ahojte, ešte si ma pamätáte? 😀

brin, gabi, naša váha je podobná, pod 10 kg, železo našťastie v pohode, prajem skoré uzdravenie. 🙂

ani3012
7. mar 2011

@gabrielkabj neviem teda,ako vám tie hodnoty píšu,ale ja ich mám na papieri 21,5(norma je 4,5-18,1) takže neviem to porovnať s tebou..jo a ešte tu vidím ,že väzbová kap.Fe 57,7 (45-78)
čo som vyčítala,tak menší počet Leukocytov-ale bola sopľavá,tak asi preto
Evička má inak 78 cm a 9,5 kg musím uu znova opáčiť,bo pomenej papá,že koľko teraz má ..ale je v norme-podľa tabuľky 😉

@majkas ďakujem za odpoveď..no ja budem rada,ak to naozaj nič nebude..je pravda,že malá malá menšiu infekciu počas odberu(soplila a pokašliavala) tak možno preto sú horšie výsledky

@brinzulka a to sú také testy priamo na čokoládu ? Či si myslela kakao všeobecne ? Keď bol Patrik stále chorý,tak som si priala,aby mu už niečo našli,aby sme sa toho vyvarovali...nakoniec to "prerástol" dúfam..po dlhom čase má vážnejší zdrav. stav,ale už sa normalizuje 😀

@monr 😕 😀 jasné pamätáme ..Inak Mišička je taký drobček 😵 to aj Kristínka bola taká ?

brinzulka
8. mar 2011

@ani3012 deti do tretieho veku roku sa udajne daju vytestovat z odberov ...testy sa robia po 3tom roku...
tiez neviem, nemam nastudovane ...ale par alergenov vedia takto udajne odhalit..

ja som minule ostala mimo, ked ste pisali, ze deticky maju 86cm....my mame 79cm a 9,7kg....papa dost ale beha ako vrtula...tak co s nim...idem ho odstavit od mojho mlieka, moc sa mi nedari...
o pol hodinku ideme na ockovanie do 18m+priorix...sa nam dako nedarilo byt ok od Vianoc: david nam vlaci domov skolkarske bacile...snad, ked nastupim do prace ...tak uz budu odolni na vsetky..

monr
8. mar 2011

@ani3012 hej, aj Kika je taký ľahučký krpček, nosí oblečenie 128, a váži tak 22 aj s topánkami. 😀

@brinzulka ani nám sa odstavovanie nedarí, minule ma tak kusla, že som si povedala, že jej viac nedám, a kojíme aj ďalej. Ale pomaly by som už aj ja končila.

riusik
8. mar 2011

ahojte.. karamelka je na JIS-ke, na infuzkach, uz nevracia, ale hnackuje a teplotuje ☹ ☹
neviem podrobnosti, ale urcite sa potesia, ak ich povzbudite...

ani3012
8. mar 2011

@riusik ja myslím na nich celý deň..... ☹
@brinzulka tak som merala krpaňu a má 80 cm 9,8 kg a veľkosť oblečenia máme 80- 86 ale u doktorky nám namerali 83cm...si normálne pletiem tie výšky,keď všade ma inak....
@monr čo je malé,to je milé 😵 😉

ani3012
8. mar 2011

@brinzulka a ako dopadlo očkovanie ? Andrejko neteplotkuje ?
a si myslím,že ak je malý v pohode,tak váhu by som neriešila..ak chceš tabuľku na to tak kuk sem : http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

jajona
8. mar 2011

ahojte,

díky za tabuľku. my sme v pohode. váha cca 12,5 kg a výška cca 90 cm.

a tak každé bábo je iné, verím, že sa vám to všetko dá do normálu a dobehnete ostatných.

dnes mal Matúško očistný deň, alebo že by pôstny? lebo pôst je až zajtra 😀

Simonke posielame veľa božtekov, aby jej všetko prešlo a bola opäť zdravučká 🙂

meza
8. mar 2011

ahojte,no neviem ci si ma este budete pamatat,ale ked pisete o tych mierach tak posielam aj ja 😀 ,nasa Neluska ma 85 cm a 11kg,vacsinou pocujem aka je malinka,drobnucka ale vrtulka je dobra 🙂 a hlavne,ze su deticky zdravucke.pozdravujeme 😀

adka12
autor
8. mar 2011

Baby naša Saška má 83cm a 11kg. A myslím, že je tak akurát. Na babu je 90cm už veľa v tomto veku. Však kuknite si tabuľky, ale to je aj tak len informačné, každé dieťatko je iné a nemôžeme sa riadiť podľa tabuliek.

ani3012
8. mar 2011

@meza tak ako najskôr som si myslela,že som zablúdila v téme...potom som si išla overiť stav a ste táááám ! (v tabuľke 😀 )
malá je krásna,taký smejko,že ? a nádherné kučeravé vlásky !!! Paráda ! 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre