Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
18. aug 2009

Stále nespíme 😝

nina41
18. aug 2009

ahojte my sme tiež hore 🙂 ,ale maly leži v lehatku 😀

blani2
18. aug 2009

Ahojte bambulky 🙂
přeji krásný večer 🙂

Lucia, Nina, doufám, že dítka už slastně spinkají 😉

Já jsem druhý večer doma sama. Mm je v Budapešti na pánské jízdě. Zvládli jsme koupací a kojící maraton a teď bumbrlíček spokojeně oddychuje v postýlce. V klidu si povečeřím a budu fandit Báře Špotákové 😉

josifek
18. aug 2009

myuž spinkáme naduckané a vykoupané a pomazlené taťuldou 🙂

blani2
18. aug 2009

Ahoj Josi, to je pohodička 😉

josifek
18. aug 2009

Blani to je my máme denní režim a tak malá je jak hodinky 😉

majuska29
18. aug 2009

caute kocky, tak ani my nespime............o siedmej sa napapkal a odvtedy zatim nic, najlepsie je ze dnes za cely den spal cca 2hodky ☹ Keby aspon chcel lezat v lehatku a len tak pokukoval ale on po chvilke sa zacne asi nudit a vresti. baby radte ake uspesne uspat. 😖 vcera aj dnes brutal, ten nas chrustik vobec nepotrebuje spat.

blani2
18. aug 2009

To je bezva. U nás už se to též zpravidelňuje 😉

blani2
18. aug 2009

Maji, mně se nedařilo uspávat po obědě, tak jsem přišla na fintu. Vemu malého do naší postele, vytáhnu prso, nakojím vleže. Malý odpadne a usne. Já buď spím s ním nebo se nenápadně vytratím a dělám, co je třeba 😉 Jinak pokud nespíme přes den v kočárku, tak nakojím, odbrknem, pak si ho nechám usnout na rameni a jak vidím, že spí tvrdě, opatrně přenesu do postýlky, lehce zavinu do zavinky a po zavrtění vytuhne. Jak ho nechám navolno, sám se svými trhavými pohyby budí...V tom vedru zavinuju jen večer a v noci.

jajona
18. aug 2009

Ahojte mamičky,

dnes bol najhorší deň, aký som s Matúškom zatiaľ mala. Celý den plakal a asi každú pol hoďku visel na cicíku. Aj som s ním poplakala, lebo už vážne neviem ako ďalej ☹
Teraz konečne zaspinkal, ale tipujem to tak zase asi na pol hoďku. Zobudí sa a znovu cicík. Dnes vycucká asi všetký tajné zásoby. Jaj...
Neviem, čo sa mu dnes porobilo. Pôjdem si asi aj ja ľahnúť, aj keď určite ešte nezaspím, ale aspoň troška vydýchnem.

asparaguska
18. aug 2009

Ahojte.

Lucim, Brin, čítala som, že máte Manducu. My sme ju kúpili včera, ale nejako do nej Denisku nevieme zapakovať. Skúšali sme podľa obrázku, ale tam je bábika a tej dám nohy hociako... 😖

majuska29
18. aug 2009

ja uz spim aj postojacky, ale chrustik sa rozhodol ze to nedovoli. Idem vyskusat zavinovacku, lebo tiez tie jeho pohyby s rucickami ho vzdy prebudia ked uz tak tak zaspava.

alexarisko
18. aug 2009

Jajonka, drz sa a dufam pre teba ze nedopadnes tak ako ja, ja mam take dni ako si ty mala dnes uz posledne tri tyzdne, nemozem malu polozit ani na 5 minut dole z prsa, od rana okolo 6, 7 do vecera do 22 , 23 naspi vobec a ked neni na prse vrieska ako zmyslou zbavena, takze vela stastia, neviem ako, ja som zatial neplakala, beriem to z humorom, kym ju este dokazem utisit prsom, tak je este dobre, keby uz ani to neslo, bolo by horsie

jajona
18. aug 2009

ahoj Alex: veď to ma drží "pri živote", že mám to prso, inak vážne neviem...
tak to ťa vážne obdivujem.
inak včera sme boli na nožičky. tam sme čakali vyše hodiny a potom ešte v meste. boli sme vybavovať veci na krst. tak asi to má chúďa všetko aj rozhádzané a dnes nevie, čo a ako...
a si sama, či ti aj niekto pomáha??

nina41
18. aug 2009

my sme už okupkany,napapany a buvame,alex a neskušala si jej dať čajik,či nieje smedna,?

blani2
18. aug 2009

Jaji, malý může mít i žízeň. Jsou hrozná vedra. Já teď taky hodně kojím. Sama piju jako duha

alexarisko
18. aug 2009

jaji niekedy pride mama, ale je to jedno lebo ja si vlastne neoddychnem ked ju musim mat na prse a neda sa s nou poriadne ani nikam ist, podla mna som ju rozhadzala ked mala este zltacku a doktorka povedala ze budit ju kazdu hodinu, heh a bolo po spani, zltacka skoncila a nespime uz vobec, na klbikoch mi tych 20 minut revalaaaaa kukali na nu heh jak na blazna ti lekari 😀

ninka cajik pijavala ale zrazu posledny tyzden ho nechce ani citit neviem co sa deje

nina41
18. aug 2009

a keby si jej dala čistu prevarenu vodu?

leniccka
18. aug 2009

ahojte babulky,

k tomu zaspavaniu... nasa mala vobec nie je naucena na nosenie na rukach, len ked ju prenasame z izby do izba a aj to sa nervaci 😉 takze ked nechce zaspat a lezi na chrbte tak ju proste preklopim na brusko a to zaspi do 10 minut zarucene, lebo nekuka po svete a nebudi sa na rozhadzovanie ruckami 😀

ale teraz po kupani mi akurat vedla mna zaspava a s cumlom a na chrbate 🙂

brinzulka
18. aug 2009

vyprdeny, nacecany a nic to nepomaha
asparag....maleho zapnem do toho zmensovadla a nozky ma nejak o mna seba a manducu oprete...nie je ich vidiet...dnes som to riesila, ci mu ich magam, ci nie-s Lucim cez IP...snad nie..len ked ja ho kojim v stoji a sede...mozno mu ich v tom sede trosku primagnem...ale to len v meste...tak mozem niekam ist aj na 3hodiny..nakojim, pospi....ale v kociku-tak na hodinku aj to vresti a hlada prso po 15minutach

leniccka
18. aug 2009

jajona, ja som si tiez poplakala ked mi mala takto plakala... ved to je 600nedelie, a potom ako by udrelo to prejde a uz bude len dobre 🙂 uvidis tu zmenu zo dna na den 😉

brinzulka
18. aug 2009

moj vcerajsi pokus ala dudel-hruza svet...vyplul, ogrcol, naplo ho, vyplul, ogrimasoval a to na skusku pocas celeho dna...

lucia32
18. aug 2009

Ja som zas tuuu a aj s malou, spanie jej vydržalo asi 5 minút 😝 , teraz zase zadriemavame...priebežne s revom som spracovala pár papierov 😕 😀
Teraz sa uškrňa...potvora 😀
Ak stihnem pridám aj pár fotiek....
Inak čaute...čítam, len nestíham reagovať 😒

leniccka
18. aug 2009

my sme mali dnes poobedny spanok od pol 2 do pol 6 a keby som ju surovo nezobudila tak aj dlhsie 😅

kamilecka
18. aug 2009

Ahojte

som tu len na skok, deti spia,idem do sprchy a tiez idem spat. Manzel je na sluzobke tak som sama,tak musim vyuzit kazdu chvilku na spanie 😀 hihi

Dnes sme boli na druhej poradni, za 12 dni sme pribrali 300g a narastli 1cm,cize celkom slusne 🙂 A mame aj novinku, konecne mame aj nausnicky. Sarah ani velmi neplakala, Dr hovorila ze zacala plakat az vtedy ked ju museli drzat aby sa nehybala aby jej dali nausnicku 🙂 Takze som rada,ale pre istotu sa pripravujem na bolavu nocku,neviem ako bude reagovat na uska,ci ju to bude alebo nebude boliet.

Tak sa zatial majte, paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

josifek
18. aug 2009

my to máme přesně po 3 hodinkách a v noci po 4hodinách.Karamelka se nají pokouká a usne a je jí jedno jestli je v postýlce nebo v kočáru jen na rukách neusne.Dudloš máme ale jen někdy málokdy ho dudlá díl jak pár minut 😉

lucia32
18. aug 2009

Kamilecka...moja má naušnice od prepustenia z nemocky...spinkala dobre, myslím, že ju to v noci nebolelo..jedna dierka sa hojila dlhšie, cca 2 tt, ale už jr to oukej...
Zdá sa, že zaspala...idem ju uložiť...som zvedavá 😕

kamilecka
18. aug 2009

Luci ja som nausnice nestihla v porodnici, sme nestihli kupit a ani mi nedoporucovali koli tomu ze sme mali bilirubin este vysoky,ze nemame jej este prepichovat kym ten bilirubin nedame doporiadku. Takze preto az teraz.

Tiez pocitam s tym ze moze jedna dierka inak reagovat ako druha.

vinka
18. aug 2009

Joj už mi je trošku lepšie lebo teplota ustúpila ale do kedy.No musím savyliečiť lebo v nedelu sú krstiny. 😒
Lucim a kedy to máte v Ba?Ja zvažujem,že si s malou urobím výlet.No daj pokoj,že všetky deti.Zosivela by som. 😀

asparaguska
18. aug 2009

Brin, my ju do toho vôbec nevieme dať. Jedna nožička je ok, ako z reklamy a druhú nejako pokrčí, takže v tej vložke kde by mala mať bedrový kĺb má koleno a nedá sa jej to narovnať... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre