Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

mousa
18. okt 2009

Ineska - ahoj - jinak se máme dobře, sice už máme o 2 týdny odložené očkování, protože si prďolové předávali nějakou virozu, ale snad už to bude dobré. V úterý máme jít konečně se naočkovat a hned nám doktorka píchne i náušničky - tak se těšíme. Jinak už týden nekojím a jsme na Nutrilonu - malá je šikovná - před dvěmi týdny vážila 6,4kg.

perla200
18. okt 2009

brrr...tak voskovka - nech sa drží...ja som sa to dozvedela od josifek...ale preto sa pýtam, lebooni mali intoleranciu laktozy a myslela som že s tým boli v nemocke....
a zrník - nezávidím asi by som sa sa zbláznila....chuda 🙂

lucim
18. okt 2009

uz sme prisli z vyletuuuu z vyletuuuu z vyletuuuuuuuuu, nezmokli sme uz sme tu, uz sme tuuuuuuuu.
boli sme v bojniciach, tato bracvho svagrina neter a spol a v martine . mama, sesterka teta, vsetkych lubime, vsetci nas lubia, matko bol zlaticko, akurat, ze v noci sa mi budil skoro kazdu hodinu, asi mal moc zazitkov. 😉

co tu noveho? mam docitavat?

inneska
18. okt 2009

ahoj luci...no tak ste mali plodný víkend 😀 super ste porodinkovali 😉

no tu..voski i stále v nemocke, adamkoje na JIS, zlé pečeňovky...dočítala som sa o zrnikovi, že musia do transplantácie pribrať ešte 2 kg...viaceré bambulky sa stali dievčatkami 😀 konečne nosia náušničky..a čo ešte?? mám krátku pamäť 😝 😝 😝 si nepamätám 😀

josifek
18. okt 2009

Zdravíme už jsme domáááááá 😉 Venku bylo dneska krásně sice chladno ale supr 😀 😀

lucim
18. okt 2009

n nnnj jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjhťfcv gggggggggggggtrdv

ani3012
18. okt 2009

to písal malý ,však ? 😀

ani3012
18. okt 2009

tp písal malý ,však ? 😀

ani3012
18. okt 2009

čau josi a lucim a inneska !

josifek
18. okt 2009

Ahojky holky 😀

ani3012
18. okt 2009

ja som celý deň leňošila doma.Ale od zajtra mi to končí.škôlka... 😉

josifek
18. okt 2009

Ani my dneska trochu makali na zahradě růže a okopávání a tak dneska svítilo sluníčko a bylo ale dost chladno

adka12
autor
18. okt 2009

Baby neviem, či niektoré dávate detičkám umelé mliečko, ale chcela by som sa opýtaať, kedy môžem prejsť na sýtejšie mliečko a ako prídem nato, že dieťatku už to klasické (nutrilon HA 1) nestačí...

ani3012
18. okt 2009

myslím si,že od ukončeného 4. mesiaca aj prikrmovať ak je Saška na UM

josifek
18. okt 2009

Adka pokud krmíš UM tak bych se řídila potřebama mimiska 😉 když má málo tak dám hustější ať je spokojené 😉

lucim
18. okt 2009

ano ani, to pisal maly, len sa tym unavil tak som ho ukladala 😉

adka tak, od ukonceneho 4. mozes prikrmovat, tie mlieka su urobene tak, ze 1 alebo 2 sa lisia pomerom tukov cukrov bielkovin, 2 by malo byt energeticky vydatnejsie ... malo by to kopirovat mm, to je tiez ine pri novorodencovi a neskor. preco mas pocit, ze nestaci?

ani3012
18. okt 2009

josi,vy tu všetci píšete,že riadiť sa poterbami bábätka ale treba dávať pozor na to,aby sa nezaťažil tráviaci systém,lebo spokojné nebude aj tak. Potom to je začarovaný kruh.Aj keď sa mlieko mení,tak treba konzultovať s lekárom

ani3012
18. okt 2009

baby aj vám decka tak strašne slintajú?Malú budem už druhý krat prezliekať.Ani by som nemusela,keby som jej dala podbradník 😒

adka12
autor
18. okt 2009

no malá mi pekne spinkávala v noci 10-12 hodín ked sa večer napapala a teraz je hore každé 3 hodiny, je hladná. A cez deň si pýta každé 2 hodiny, 3 vydrží málo kedy. tak neviem, či jej to mliečko už nestačí alebo čo...
A všimla som si, že aj viac cika, tak som rozmýšlala, či ona všetku vodu aj nevyciká a ten tvarozok jej len ostane v brušku a potom je hladná.... fakt neviem. V noci nevydrží dlhšie ako tie 3 hodky. Včera som ju nakrmila večer po kúpakaní o 19-tej, o 22.00 už bola hore, potom pred jednou, o pol štvrtej o šiestej a tak dokola....

josifek
18. okt 2009

Ani samozřejmě že jsem nemyslela dát nějakou brutální dávku ale o něco málo zvednout aby bylo hutnější, když to co má nestačí.A někdy je doktor uplně mimo a pořád tvrdí stačí stačí a maminky jsou na nervy a na blázinec,Samozřejmě opatrně ale né nechat dítko hladovat 😉

josifek
18. okt 2009

Ani Karamelka když je vzhůru tak je jak buldok 😀 😀 😀 😀 a bryndáček máme pořád 😉 Pořád něco má v papulce 🙂

reilyy
18. okt 2009

😀 adka, sak si uzi trochu stresu ked ti dieta nespiiiiiii 😀 😝 😉 naspala sa uz dost 😝

lucim
18. okt 2009

adka a kolko jej ho zarabas? je syta ked to vypije? nestacilo by zvysit objem?

adka12
autor
18. okt 2009

reilyy nebuď škodoradostná 😀
lucim zarábam 130ml, tak je nastavená a viac ani nechce na jedno papanie. Ona je kludná ked to spapá, ale ako píšem, po tých 2 hodinkách plač a nedá sa utíšiť 😖

lucim
18. okt 2009

rei ty doprajes 😀 a caaaaaaaaaaaau .. ako bolo na prechadzke?

ani3012
18. okt 2009

rei aká škodoradostná 😀
ale aj Evka štrajkuje.Tiež mi pekne spávala a teraz sa budí aj v noci.Sem tam stačí cumel a zaspí a niekdy nie.
adka a koľko ti mala vypije ?

reilyy
18. okt 2009

adka 😀 sorry, musim byt 😀 aj to urcite saska neziape cely den a v noci nemrnci kazdu hodinu 😝 mas dobre dieta, bud rada 🙂
lucim, vymrzla som, oka sa mi zatvarali, maly podriemal...

ani3012
18. okt 2009

teraz pozerám,že mi až teraz odoslalo príspevok 😕

lucim
18. okt 2009

rei aspon ze podriemal 🙂
teraz najst na zajtra niekoho, kto pojde kocikovat a ty si zatial podriemes. 🙂

adka, pri kojeni radia, ze dieta si povie, kedy a kolko chce vypit, ze tym sa mame riadit. pri UM by to malo byt podobne, len s malou opatrnostou, aby sa dieta neprejedalo a nepriberalo prilis. pri UM je to vraj horsie, nasi gulkovia vraj z mlieka taki mozu byt.
a moze to byt zase nejake prechodne obdobie - viac pohybu, viac hore, viac potrebuje ... si myslim...

simonito
18. okt 2009

Ahojteeee 🙂

Hlásím se po několika dnech bez elektřiny 😝 ....byli jsme odříznuti od světa,naštěstí v teple,ale jinak...no jedno dítě v jedné ruce druhé v druhé a v hubě baterka 😎 😀

...máme tady sněhu jak nasratého a už několik sněhuláků.No a řeknu vám,dlouhé večery bez světla...začalo hrozit, že snad nezůstaneme jen při dvou dětech 😎 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre