Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

samayka
6. nov 2009

idem sa dať zostrihať, nech sa tým čo zostali trošku ulaví.. aby si to aj oni nerozmysleli a neopustili ma... lebo ja dávam fuuurt vlasy do copu a to ich ťahám dvojnásob...

blani2
6. nov 2009

Ahoj Samy 🙂

s vlasy mám ten samý problém. V pátek mě ujistila holička, že to jsou hormony a typicky to nastupuje kolem 3. a 4. měsíce věku dítěte. Takže přesně. Jak psala Traky, je to přechodné...já měla vždycky na hlavě tři chlupy, takže mě teď taky zachvátila panika..... 😕

blani2
6. nov 2009

s tou podlahou 😀

blani2
6. nov 2009

jinak jsem dočítala a jsem mooooc ráda, že se tu ukázala Zrník. Chápu, že se nijak nerozepisovala....hlavně že aspoň kukla a informovala nás o mírách drobečka. Myslím, že mohu psát za všechny jůlovky - JSME S VÁMI 😵 😵 😵 😵

majkas
6. nov 2009

dobre ranko,

tak my sme nakoniec vcera uspavali do 23.00 ☹ len co som prepla telku ze si kuknem tie odusdene tak uz plakala.... uz sme ju x-krat prebalili, aj cvicili nozickami, aj teplotu merali pre istotu a furt nic. ani kocik nezabral. dala som jej nakoniec znova jest (jedla 3krat v 1,5 hod intervaloch....) a kolisala a kolisala a kolisala... a ona furt mrncala a mrncala a mrncala.... uz som sa potom potrebovala ist aj ja skludnit tak som ju dala do postielky a do minuty bola tuha 🙂 No chapete to?
rano uz o 7 budicek, sme sa napapali a mala som ju u seba na posteli ci nezaspi ale kdeze. tak sme sa trocha pomojkali, prebalili, prezliekli a supla som ju do postielky nech sa aj ja poclovecim a aspon si spravim ranajky. mrncala tam o 106, sem tam kvilivy plac, trosku som ju odignorovala a zaspala. uvidime dokedy potiahne.
ked tak niekedy kvilivo place tak mam az vycitky svedomia ze ju nejdem zobrat... som zla mama?....

no som sa rozpisala, hotove litanie 🙂

majkas
6. nov 2009

padajuce vlasy? uz ani nepocitam. ajked jak somsa dalal ostrihat tak mam pocit ze je toho menej, aspon teda na vankusi, pri cesani furt rovnako. aspon ze su svetle a nieje ich v byte az tak vidno 😀

lucia32
6. nov 2009

Majkas...nie si zlá mama 😀 Len nie vždy sa to dá, hlavne ak bábänko chce byť nonstop na rukách 😝
Ja keď som ju učila samú zaspať, tiež som mala výčitky svedomia, že ju nechávam plakať...vtedy som bola najradšej doma sama, aby nemohol nik na mna krivo pozerať 😝 😀

majkas
6. nov 2009

luci a podarilo sa to tou metodou 1 3 5 7.... co si pisala? a jak dlho vam to trvalo?

josifek
6. nov 2009

majky proč zlá máma , hold někdy ty meze musíš stanovit a trochu křiku a mrčení je normální by jsi se unosila 😉 ,Já malého kdysi také nechala brečet bo toho bylo už hodně , bylo my to líto ale on poznal že né vždy bude po jeho a pak se to lepšilo. 😉

lucia32
6. nov 2009

Majkas v podstate podarilo, podarilo sa jej zaspať...na každý raz to bolo menej plakania a rýchlejšie spanie...ale potom som šla do práce a ostáva s ňou mama, tak im do toho nekafrem a ja som večer vytiahla kočiar 😝 😀

majkas
6. nov 2009

no lebo mm furt pride potom k malej ze chudatko moje mamka ta tak nechava plakat.., by som ho zabila vtedy ... a cely kolotoc zacina od znova

aj tak si furt hovorim ze take male mimco este nomoze byt take vybite ze by to robilo naschval ale ked ju pozorujem tak mam pocit ze uz velmi dobre vie co robi 🙂

jennna
6. nov 2009

ahojte... majka, to mi je ľúto , že sa takto trápite!!! ale tiež si myslím, že niekedy je dobré nechať mimi poplakať...

ja to tak riešim v kočíku, že ju ani za nič nevyberiem...aj protestuje...ja julen pohľadkám, dám cumlík....a ide sa ďalej...a nakoniec zaspí

ale viem, čo dokáže ten detský plač urobiť s ušnými bubienkami a nervičkami... takže prajem silné nervy a veľa lásky pre mimčo..

jennna
6. nov 2009

Dianôčka už pije z flaše.... nakoniec to bolo o tom, že čo jej ponúkam, včera som jej dala HIPP šťavičku a prisala sa ako na cecok... dnes som jej to nariedila a tiež jej chutí....

dokonca včera , keď protestovala v kočíku, tak som jej dala napiť, poriadne potiahla....a zaspinkala (džúsik som zohriala, teda bol teplý)

lucia32
6. nov 2009

Majkas...musíš sa s mm dohodnúť, musíte ťahať za 1 koniec...aj keď sa to nezdá a možno niekto bude protestovať, tiež mám pocit, že detičky s nami občas " cvičia " 😝 🙂

lucia32
6. nov 2009

Jenn...Dianka je tiež vybitá potvorka 😀

lucia32
6. nov 2009

Aha ho...Hipp šťava na hnačky 😕 http://www.docsimon.cz/zbozi/hipp-ors-200-mrkvo...

majkas
6. nov 2009

no a sme hore 🙂 vybrala si sama cumel z pusy este po spiacky a na to sa zobudila 🙂 zatial sa tam spokojne rozprava s hrackami tak ju este necham chvilku samu

majkas
6. nov 2009

jennka dik 🙂

josifek
6. nov 2009

Jennka supr alespoň víš že při nejhorším to umí 😉 a pokud nedej bože bude třeba potáhne i mléko 😉

majkas
6. nov 2009

no idem uz za mojim plakadlom 🙂

papa

lucia32
6. nov 2009

Zaujímavý článok ohľadne zeleninových príkrmov http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych...

lucia32
6. nov 2009
brinzulka
6. nov 2009

dobre rano..nestiham citat...ked pojde mm od pondelka do prace...snad uz bude cas aj pokecat

nase dite pravidelne zaspava po 22hej...vcera to bolo pred polnocou..predtym ale prudom-ako fontana vychrlil mlieko po celej spacej ploche...Ale sa mu ulavilo...a po upratani sme sli buuvat...tak to bolo jedine po ockovani take , ze nie je ok...a take mrkotavky...Inak sa uz vyskiera na cele okolie.

a padacie vlasky...som v tom s vami 🙂

josifek
6. nov 2009

Luci no já se tím neřídím , a ani se mi nechce moc číst, začínala jsem u syna ve 4 měsících a bylo mu fajn byl částečně kojo, částečně na UM a pak měl co druhý den příkrm.Nejvíc miloval polívku z mrkve brambůrku a květáku a sunaru.Každá maminka pozná kdy to může začít mimiskovi chutnat 😀 😀 😀 😀 Sestřenka se řídila podle knih a dokynů a dopadla tak že malá má 16 měsíců a je problém do ní něco krom mléka dostat.Odmítá zeleninu ovoce i kaše,je z toho na nervy a to jsou na UM od 6 týdnů. No jak říkám každá mamča sama uzná vyzkouší a uvidí 😉

josifek
6. nov 2009

A Luci kdybych naší malé dala do pusy cokoli tak to sní je to jak malá piraňa 😀 😀 😀 😀 Raději nezkoušíme 😉 má čas 😀 😀 😀 😀

Ahojky Brin, no Andrejko teda umí mamku potěšit hlavně že je ok 😉

lucia32
6. nov 2009

Pre pripomenutie - po 6. mesiaci kojené a po 4. mesiaci nekojené deti, keď vedia sedieť s oporou a prehĺtať menšie sústa, začíname jednozložkovým príkrmom ( varená alebo na pare pripravená mrkvička s trochou kojeneckej vody, v ktorej sa varila, prepasírovať cez sitko alebo inak rozmixovať na pyré ), zvyčajne namiesto obedňajšej alebo dopoludňajšej dávky mlieka. Na 3. – 4. deň pridáme k mrkve do vody zemiak. Za ďalšie 3 – 4 dni pridáme tretiu zeleninku ( petržlen, kaleráb, cukinu, baklažán, tekvicu, patizón ), potom ďalšiu a ďalšiu, čomu hovoríme stále zeleninové pyré. Keď ako – tak zvládne vaše dieťatko spapať toto, asi po mesiaci ( teda kojené deti po 7. mes., nekojené po ukončenom 5. mes.), skúsime ako desiatu namiesto mliečka pripraviť pyré ovocné ( krátko v kojeneckej vode podusené ošúpané odjadrené jablká ), opäť 3 – 4 dni rozostup medzi pridávaním ďalšieho druhu ovocia ( hruška, marhuľa, broskyňa, banán - nie citrusy, jahody, tropické ovocie ako mango, kiwi, figa... ). Rovnako v tomto mesiaci môžme k zeleninke na obed pridať kúsok mäsa - biele hydinové, králik. Neskôr samozrejme aj chudé kvalitné bravčové, hovädzie, teľacie. To už je mäsovo – zeleninový príkrm. Ryby do ukončenia prvého roka nedávame, po prvom roku môžme jedálniček spestriť sladkovodnými rybami ( kapor, pstruh, zubáč... )...Maminky, ale dôsledne pozor na kosti, ktoré ryby majú ! Mäso odhadujeme tak na 20g denná dávka, neskôr samozrejme viac, 40 – 60 g. Jedenkrát týždenne nahradíme porciu mäsa vareným žĺtkom ( bielok až do ukončenia prvého roka nedávame !

josifek
6. nov 2009

Luc 😉 😵

lucia32
6. nov 2009

Josi...ja by som už malej niečo dala...som nažhavená 😀 😝

lucia32
6. nov 2009

Vyťahujem kde aké info na svetlo božie, ale radšej sa riadte zdravým rozumom, nie všetko čo sa popíše treba brať ako slovo božie 😀

lucia32
6. nov 2009

Brin ahoj...takže tvoja malá piranka ťa testuje? Ako vie mamina šikovne prezliecť posteľ 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre