Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

josifek
10. nov 2009

Joj děvčátka soplíky nezávidím pryč s nima 😉 My už otužujeme kvůli bazénku a malé se to moc líbí 😀 😀 😀 řehtá se u toho 😀 😀 😀 😀

lucia32
10. nov 2009

Bré ráničko...my sme mali posunutý režim, večer zahajala cestou k babke v autosedačke o pol 7 a vyspatí sme boli už o pol 4 ráno 😝 ...ale zato sme potom zaľahli o 5 a chrneli do pol 9 🙂

lucia32
10. nov 2009

Josi ahoj...Simonka je šikovnica, zhliadli sme pretáčky...my sa ešte nepretáčame, máme hold vegeťáčku 😀

josifek
10. nov 2009

Ahojky Lucia no děkujeme 😵 😵 😵 Však máte čas my jsme trochu dopředu 😀 😀 😀 😀

lucia32
10. nov 2009

My sa držíme hesla...moc neukazuj čo vieš, lebo ťa hned zavalia prácou 😝 😀

brinzulka
10. nov 2009

babyyyyy
neviem, kde mam fon....neviem ho najst...a netusim ci je on..ci off...
kto ma moze prezvanat chvilu?
poslem mu cislo do IP

voskovka
10. nov 2009

ahoojte,tak som bola u lekarky,sme tam kde sme boli predtym,odporučila mi kupiť inhalator,až nemusime koli tomu do nemocky...
najlacnejši u nas v zdrav.potrebach 105eur....zošaleli.... 😕 😒

lucia32
10. nov 2009

brin môžeš mne

brinzulka
10. nov 2009

Dakujem.......pod pulovrom v autosedacke.... 😖 😀

lucia32
10. nov 2009

voski...ahoj...aký inhalátor? To má akože Adamko inhalovať?

lucia32
10. nov 2009

brin 😀 , hlavne že sa našiel 🙂

ani3012
10. nov 2009

a ja čakám na IP 🙂

ani3012
10. nov 2009

vosky,sestra mala požičaný ani neviem odkiaľ.
Zavolám jej, chvíľku vydrž

ani3012
10. nov 2009

no tak som jej brnkla a že na Kramároch ich zapožičiavajú.Nepamätá si cenu,ale že to vyšlo menej ako keby si ho kupovala

brinzulka
10. nov 2009

dieta ma trapi..ze ked on cika cez pimpulaka...ze kade ja...a ci ho mam..potom zhodnotil situaciu v rodine, kto ma a nema pimpulaka... 😀 😀 a ci mu neukazem, kade cikam... 😀 😀
ach vonku poprcha...maly zaspal...velky bura izbu hrackami...na musim ja ist...
ani-dakujem

brinzulka
10. nov 2009

a vsetko najlepsie....
a rychlo sa vsetci uzdravte... 😵

lucia32
10. nov 2009

moja pipulka spí na rukách...asi sa jej na gaučiku už nepáčilo 😀

lucia32
10. nov 2009

brin...jáj, ja už ani nepamätám ako sme takéto dôležité veci vysvetľovali 😀

majkas
10. nov 2009

ahojte,

vsetko naj dnesnym oslavencom 🙂

ja mam pocit ze sa pomaly tych spolikov zbavujeme, odsavackou uz treti den nic nevytiahnem len palickami sem tam tak hustejsi hlienovy soplik. sak uz aj bolo na case po skoro 4 tyzdnoch...

u nas dnesna noc akoze pohoda az na to ze mala chcela jest kazde 2 hodky, ja nechapem ci sa malo napapala zakadym alebo tam bolo menej mliecka alebo co, teraz rano normal po 3 hodkach. teraz uz hodku spinka, uvidime dokedy potiahne

hej a kuki co som nasla ako tip na vianky http://www.pompomtoys.sk/rubik´s/rubik´s/500702...
inac v tescu to maju mat teraz akoze za super cenu 23,90 😅 😅 😅

majkas
10. nov 2009

josi karamelka je sikovnica mala 😉

my sme tiez v stadiu oblukov a posuvania sa po posteli odrazanim na chrbte. a nozicky zatial len zodvihne a prevali nabok, tak na tu ceresnicku pretocenie si este musim chvilku pockat

inac som normalne hladal v mudrychknizkach kedy sa deti zacinaju pretacat a tam pisali za az v piatom mesiaci, takze vsetkym tym co sa este nepretacaju- Mame casu a casu habadej 😀 😉

voskovka
10. nov 2009

aj u nas leje a poriadne...musim kupiť inhalator,aby sme nemuseli do nemocnice... 😒

ani tam maju skladom iba jeden... a ostatne na objednavku 3-4tyždne...dovtedy v tej nemocke skončime...
tak čakam ešte z jednej stranky mi ma volať či budu mať skladom aspon jeden,aby mi ho do zajtra pozajtra poslala...do frasa...
inak všetkym čo nam gratulejšn-posielame cmuky...

josifek
10. nov 2009

Majky děkujeme 😉 😉 😉 jo přesně tak máte čas to jen malá je šídlo a trochu napřed 😀 😀 😀 😀 buď spí nebo pořád něco zkouší 😀 😀 😀 😀 je to moje potvůrka 😀 😀 😀

lucia32
10. nov 2009

jééé ani my sme ešte negratulovali...tak všetko naj 🙂

traktor
10. nov 2009

ahojte, vsetkym co oslavuju vsetko naj, naj, naj..... 😵 😵 😵 , u nas leje a leje a matko spi a spi 😀

majkas
10. nov 2009

idem papat, mam sosovicovu polievku a palacinky, mnam 😀

papa a vsetkym dobru chut k obedu

lucim
10. nov 2009

kukiiiiku, len sa zdravim, ze uz balim ruksak na plavco🙂

a pre tych, co sa este nepretacame, aspon mozeme v klidku lezat na gauci a nezgulame sa pod gauc. 😀

lucim
10. nov 2009

a este nieco, mame tu novu julovku, ktora nas uz dlho pravidelne cita, len nam sem verejne este nepisala, je to Emma, ma julovciatko Branka, tak keby cosi, privitajte ju detskym sampanskym. 😵

emma
10. nov 2009

Ahojte, tak z tohto sa už nevykrútim 😵 😵 😵 😵
Takže musím dobehnúť zameškané.
Kde začať, aby ste tu nemali tapetu cez 2 stránky 😉
Začnem tým najkrajším. 14.júla o 19:53 na Kramároch sa nám cisárskym rezom narodil malý Branko(po tatovi), meral 51 cm a vážil 3430g. Prišiel na svet o 11 dní skôr, ale celkom v pohode. Mamičke začala odtekať plodová voda, tak ešte poslala pár služobných emailov 🙄 , zavolala tatkovi a vybrali sa do porodky. Kontrakcie boli spočiatku"brnkačka", môj pôrodník bol v práci 3 deň v kuse, tak povedal, že nech do piatej vydržím, že si ide niečo vybaviť. Tak som sa len prechádzala a čakala kedy to príde. Po epidurálke(konzultovaná s pôrodníkom po telefóne...)sa to rozbehlo, aj sme tlačili, ale malý sa rozhodol, že pôjde temienkom. Takže z dôvodu nepomeru panvy a malého hlavičky som šla do celkovej narkózy. Ocinko sa veeeľmi tešil z malého, aj si ho sám zaniesol na novorodenecké oddelenie. Bol tam pečený varený.
Po CS to bolo ťažké -však to mnohé poznáte, ale nakoniec sme na 5.deň išli domov.
Branko je stále kojený, odvrátili sme všetky hroziace zapchaté mliekovody, hrče v prsníku. Priberáme pekne, momentálne máme cca. 67 cm a 7260g.
Spinkávať sme prvý mesiac cez deň eee, to sme sa kojili aj každú hodinku. V noci však spinkáme ukážkovo -od 20:00 i keď už začíname v posledných dňoch trochu vymýšlať. Cez deň sme sa naučili spinkať, aj teraz už ťaháme 2.hodinku. Mám pochopenie pre všetky maminky, ktorým bábätká v noci a cez deň nespinkajú, hlavne obdivujem reily, holka, klobúk dolu.
Koníky pasieme pekne, snažíme sa aj pretáčať (trošku ešte pomáhame).

No neviem, či by na začiatok aj nestačilo, ja sa ešte určite ukážem 😉 Mám teraz toho veľa, stále pracujem z domu a do konca mesiaca sa musíme presťahovať, a ešte na mňa niečo lezie(mm to nie je)....
Ste super parta, viete poradiť, podržať. Jednoducho naj, však máte/máme tie najkrajšie júlovo-červencové slniečka.
A to šampanské si dajte večer, bude dobré mliečko a náladička.

traktor
10. nov 2009

kedze ja nepijem 😀 task som do seba buchla pohar vody.... 😝 ....pocita sa?..tak vitaj.....a ako pozeram tak dalsia spisovatelka 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre