Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
20. dec 2009

jáj, od rána mám opraté tenisky v pračke..som si teraz spomenula, tak by ich trebalo aj vybrať nech schnú, že? 😀 tak idem...hned som tu...

inneska
20. dec 2009

no tak aj mne sa dieťa zobudilo...tak idem k nemu a potom konečne povysávať 🙂

ani3012
20. dec 2009

inn musím kupovať kaše bez mlieka,keď ma tu intoleranciu laktózy.možno ju už aj nemá,ale máme prísť na kontrolu v 11.mesiacoch a že spraví ultrazvuk aj odber krvi a uvidí sa ,čo ďalej.
Ja by som jej aj skúsila dať,len sa bojím ,aby som jej neublížila.

inneska
20. dec 2009

jáj, ani...som zabudla, že evka to nemôže ☹ a tie nemliečne ti pekne papá??

lucim
20. dec 2009

ahojte srdiecka slniecka semiacka 🙂
my sme dnes ozdobili stromcek a este mozno budu medovnicky - od vlani mam ulozeny recept od jennnky 🙂 .
my uz sa taaaaaaaak dlho pozname a inspirujeme. 🙂
vidim, ze stolicka je vybrata. 😅
oslavencekom vsetko naaaaj , fifkovi a alexinke aj cmuky. 🙂

idem si este skratit 2 nove biele rifle do prace.

mifinka
20. dec 2009

Jen na skok 🙂
Ani tobě se Evka narodila dřív že.. Platí i u ní že by měla v půl roce znássobit svoji váhu? protože pokud ano, pak by bylo všechno ok a dokonce by měla ještě něké to kilíčko navíc. Ale neorientuju se jak je to u nedonošených dětí... Náš Vojtásek má 6300g, podle tady těch valibuků 😀 😀 ostatních nic moc, ale přibírá krásně podle tabulek.. možná můžu říct že i kraoet víc, páč by to měl vážit až za měsíc 🙂
Jinak pokud nemůžu mlíko, zkus jí dát rozmixované jablko.. Pak bych přidala i kousek banánu (pokud nemá problémy s tlačením).. Ovoce samo o sobě mín zasytí tak bude víc jíst.. Apson u nás to tak je. Ale teda když má milostpán špenát s bramborem, tak to se může přímo užrat.
Jinak mi tu dáváte s těma židličkama.. Chtěla jsem dřevěnou, chlap mi ju rozmluvil.. No a ted zas toto.. Mi ale zas přijde že je ta dřevěná dot velká kisna neskladná... A páč je stavba baráčku zatím v nedohlednu, přece jen koukám na to aby se to dalo pohodlně někam zastrčit 🙂
Jo a chodíte ven jak je až taková kosa? Já byla naposled v pátek a i když byl piškot zababušený tak měl nos jak alkoholik 🙂 a prý se nad -10 nemá s dětma chodit ven.. NO tak nevíííím ☹

lucim
20. dec 2009

ani ja by som odporucila postupit teda dalej od zeleninovych prikrmov, na ovocne a nemliecne kase rozrobene do toho bezlaktozoveho mlieka. myslim, ze to by mohlo pekne evku modelku zasytit. je v nich tiez celkom dobry vyber, akurat v piatok som to objednavala do lekarne.

ven, tie recenzie ma naozaj dost pobavili. a pekne pravdivo pisal cesky vyrobca. 😀

zaba2707
20. dec 2009

ahojteee konecne som pridala par fifovych novych fotiek ale hlavne fotky zo stretka ... ano viem som neporiadnica snad sa raz polepsim 🙂

http://www.facebook.com/album.php?aid=7750&id=1...

lucim
20. dec 2009

zabi super fotky, aj filipkove, aj nase. 🙂

biele nohavky skratene, este 2 rifle, cesto na medovnicky hotove.

co sa tyka zimy - predtym mi matyska pekne pokocikovali po vonku, super si tam pospinkal, teraz posledne 2 dni sme boli len tak, ze presun autom a aj to matka poriadne ponatieram ... ale uz 2 noci mal nadchu, rano odsajeme a cez den nic. to asi fakt z toho mrazu. dnes sme nosiky von nevystrcili, a aj to si kurime v krbe.

lucim
20. dec 2009

kto vyhra superstar? : 🙂
ja typujem:
Smajda : Chodur - 1:0

ani3012
20. dec 2009

kukla by som aj ja ale:
Požadovanú stránku momentálne nie je možné zobraziť. Možno je dočasne nedostupná, prípadne uplynula platnosť odkazu, na ktorý ste klikli, alebo nemáte oprávnenie na prezeranie danej stránky.

Ďakujem za rady 😉

baby! my máme kiahne! Patrik sa kúpal a že ho svrbí noha a sa mu začali vyhadzovať vyrážky.Má ich čím ďalej tým viac.Teplota zatiaľ len 37,4. 🙂
Som zvedavá,kedy to dostane aj malá 😒 tomu sa už tak neteším...

ani3012
20. dec 2009

kto vyhra superstar? :

Smajda : Chodur - 1:1

A to mám dať hlas tomu,kto vyhrá alebo vypadne?(som dala,že Chodúr vyhrá)

vendulacky
20. dec 2009

ani, tak to bude veselo, ale jak se říká aspon to budete mít za sebou...ale když je dítko nemocný, je to vždycky na prd...

zrovna jsem se chtěla zeptat, jestli se nevypisujou sázky na superstar? 🙂
já tipuju:

Smajda : Chodur - 2:0

lucim
20. dec 2009

ani, ked je otazka ze vyhra tak kto vyhra 😀 😀 😀
chuuuda patulo. a ako sa to lieci? ci mazat a vydrzat?

vendulacky
20. dec 2009

OK, tak opravuju s tipem od ani:

Smajda : Chodur - 2:1

ani3012
20. dec 2009

no idem pozrieť na net.Doma mám len ditiaden a fenistil gél.

vendulacky
20. dec 2009

já když jsem měla kiahně, tak jsme potírali nějakým tekutým pudrem...jsem byla muchomůrka červená 😀

lucim
20. dec 2009

jo, teraz davaju skor Tanno hermal, podobne, biele, len tekutejsie. a ked by skakali teploty tak paralen, ibalgin...

inneska
20. dec 2009

Smajda : Chodur - 2:2 🙂

práve som vyliezla z vane a mám aj vlasy nafarbené, budem konečne aspoň trochu k svetu vyzerať 😝

a erik ide papať, tak o chvílu som späť 🙂

traktor
20. dec 2009

ahojte, tak ja mozem cerstvo poradit, pretoze sme kiahne mali ked bol matko v brusku/ miska/ aj von z bruska / simonka/, tak natierat mentolovym pudrom, a ak velmi svrby tak dat dithiaden.....a kedze nasda simonka bola obotkovana komplet a ked pisem komple t tak fakt myslim komplet / jedno miesto na tele nemala volne/ velmi jej pomohlo osprchovat, jemne prilozit uterak / nesuchat/ a tak vysusit a natriet pudrom a na sebe len velke tricko, ziadne gatuse nic aby to nedrazdilo..... 😉

traktor
20. dec 2009

Smajda : Chodur - 3:2 🙂

inneska
20. dec 2009

som späť(s erikom na kolenách) 🙂

ani...tak dúfam, že sa aj vy rýchlo odbodkujete 😉

vendulacky
20. dec 2009

jééé, palimu to sluší 😲 😲 😲

vendulacky
20. dec 2009

miroooooooooooooo, jedeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

ani3012
20. dec 2009

Ovčie kiahne v skratke

vírus, ktorý ovčie kiahne spôsobuje, sa po vdýchnutí množí už v horných dýchacích cestách a počas desiatich dní prenikne do pľúc, odtiaľ do krvného obehu, pečene a sleziny

v druhej fáze ochorenia, keď choroba prepukne naplno, sa na koži, prípadne slizniciach vytvoria bolestivé, svrbivé, hnisavé vyrážky sprevádzané horúčkou až do 39 stupňov, pacient je malátny, unavený a môže kašľať

kým sa tvoria nové vyrážky postupne v piatich cykloch na celom tele, je vírus nákazlivý, pacienti sú infekční 48 hodín pred výsevom vyrážok a štyri až päť dní po vzniku posledných

vyrážky sa nemajú natierať tekutým púdrom alebo inou masťou, ale len jemne dezinfikovať

pacientovi sa podávajú antihistaminiká proti svrbeniu, musí piť veľa tekutín, konzumovať dostatok vitamínov a byť v pokoji a izolácii

proces hojenia, keď vyrážka vyschne na chrastičku, trvá dva až tri týždne, ale celá liečba asi mesiac i viac

dovolené je aj sprchovanie, ale krátke teplou vodou a bez mydla, pokožka sa nesmie utierať, len vysušiť opatrným prikladaním uteráka

do budúcna! 😉

lucim
20. dec 2009

zrovna na pala som sa nepozerala 😨

lucim
20. dec 2009

fakt to vzdy vyzera, ako by to bol mirov koncert, ziadny problem, pohodka, idemeeeeeeee 🙂

vendulacky
20. dec 2009

tak šmajda to dobře poserkoval....

ani3012
20. dec 2009

aj tak ho pochvália

ani3012
20. dec 2009

traky
Diky za rady! ditiaden som mu už dala aj ibalgin,lebo ho bolela aj hlava.
Ja som najskôr vložila príspevok a až potom som si všimla,že si mi to iste vlastne napísala 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre