Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

zaba2707
28. dec 2009

v tom tescu fakt nic moc a kooooopec ludi .... tak som nalozila maleho do auta a sli sme do carrefouru kupit sunar tam je najlacnejsi teda aspon inde som ho lacnejsi nenasla tak sme kupili tri krabice a mame na chvilu pokoj 🙂

traktor
28. dec 2009

inka tak vypredaje na prd, bud vsetko male alebo obrovske alebo otrasneeee....ale cuduj sa svete vobec netrpim 😀 😀 😀 , mame toho aj tak dost....tak som v poho....ci nie som? 😀 😀 😀 😝

zaba2707
28. dec 2009

a teraz uz skoro vobec nemam MM odsavam tak raz za dva az tri dni odsajem 230 ml a to fifo na jednu supu (nezje) on to zozere 😀

traktor
28. dec 2009

a k erickovi, bud to budu zubky, ....alebo mu je uz jednoduchsie papat nieco ine ako sa trapit s tvojim mlieckom.....

inneska
28. dec 2009

žabka...no dúfam, že to má erik fakt len chvílkové a polepší sa to...včera som myslela, že mi prso praskne, ale našťastie sa erik umúdril..aj som myslela, že či si nezvykol na tie kaše, ale ked som mu skúšala dať, tak ani tú nechcel...alebo že by to bolo tými zubkami? že ho bolia dasienka, tak nechce ťahať 😕

traktor
28. dec 2009

a matko ma novu obljubenu hracku....ze volant od pc hry....neskutocne .. .bude pri nom sediet a tocit a vydava take zvuky... 😀 😀 a zavaruuuuuuj ked mu ho chcem zobrat...to vresti ako besna selma 😀 :

inneska
28. dec 2009

traky..tak si dobre myslím...prikláňam sa k tým zúbkom, bo sa dosť často s plačom budí a ked mu dám kefku do ruky, tak ju div nerozkúše 😅

inneska
28. dec 2009

traky...bude z neho kamionista?? 😀 aj erik má oblúbenú...ale mastičku nivea na ritku...ked mu ju zoberiem z ruky, že si chcem len vytlačiť na prst, tak mi spustí 😀 tak musím rýchlo rýchlo, aby som mu ju vrátila 😝

traktor
28. dec 2009

tak uz len vydrzat a cakat kym tie potvory vylezu....

traktor
28. dec 2009

in tak naco sme im kupovali detske hracky? nevies nahodou? 😀 😀 😀

josifek
28. dec 2009

Zdravíme 😉
Eričkovi fukáme ať zoubky nebolí 😉

inneska
28. dec 2009

tak dúfam, že polezú von velmi rýchlo...hlavne kôli erikovi, nech ho to nebolí 🙂

josi..ahoj 😉

traky...veru, na čo hračky, zbytočne vyhodené peniaze...oni si nájdu zábavky 🙂

a hodila som zopár vianočných foto do albumu...tak kto chce kuki, šípka v pravo 😉 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

josifek
28. dec 2009

Inesko krásné fota Eriček je šikulka 😉

inneska
28. dec 2009

TRETIE OBDOBIE: od 3.- 4. mesiaca

Približne v treťom mesiaci, 70 % dojčiat spí v noci 8 hodín nepretržite, ale dĺžka denného bdenia rastie. Vo veku od troch do štyroch mesiacov, dieťa zaspáva pokojným spánkom, ktorý je ale prvých dvadsať minút veľmi plytký, preto, ak je to možné, nechajte dieťa spať vo vlastnej izbe.

Obzvlášť v tomto období je dobré začať s týmito časovými ukazovateľmi:

* Buďte dieťa ráno vždy v rovnakú hodinu, aj v nedeľu.
* Jesť na obed mu dávajte v rovnakom čase.
* Počet spánkov počas dňa medzi 3. – 4. mesiacom až 1. rokom klesá. Denný spánok trvá približne 60 minút. Dieťa zaspáva pomaly, postupne sa jeho spánok prehlbuje, dokonca sa dieťaťu môže aj snívať a v spánku môže byť rozrušené.
Večerné zaspávanie sa stáva dôležitým momentom, preto je vhodné nájsť rovnaký postup pri ukladaní dieťaťa na spánok (tzv. spánkový rituál).
Uprednostňujte zaspávanie v pokojnej atmosfére a len s jednou obľúbenou hračkou. Aj naďalej zachovávajte rovnaký rituál uspávania a pokračujte v rannom zobúdzaní v tú istú hodinu.

inneska
28. dec 2009

josi..dakujeme 😉

josifek
28. dec 2009

Holky naše Karamelka už pije z hrníčku pro malé dětičky 😀 😀 😀 😀 čajík už jen z něj, flašu nechce 😝 😝 😝 😝

samayka
28. dec 2009

ahojte mamulkyyy

dnes mala mrkvička nenormálny úspech.. až som musela bojovať o lyžičku...

a už máme vymalováno..
kuk a šipka doprava

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

adka12
autor
28. dec 2009

Babule už sa vám detičky pretáčajú a plazia? Lebo mi stále nič ☹

josifek
28. dec 2009

tak jsem přidala jen tři fota můžete kuknout 😉
Adka naše je jak vrtule a plazit se snaží už asi měsíc 😉 ale každé dítko je jiné
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... A šipka v pravo 😉

traktor
28. dec 2009

krasne fotecky, vsetky, a sam si sikovna krasne to mate 😉 , adka neporovnavaj, tvojaje baculka moze to prist trosku neskor....kazde babo je ine , a sikulka je aj tak 😉

inneska
28. dec 2009

josi...tak karamelka je šikulka, že už z pohárika 😉 hold je to velká slečna 😀 a vidno, že má vodu rada 🙂 ja čakám na nový rok a potom sa ideme aj my zahlásiť na kurz plávania..

adka...erik už sa plazí tak intenzívne asi 2-3 týždne..a pretáča sa už asi od 4. mesiaca...neboj, saška to všetko dobehne 😉

samy...no krásny maťko a kubko 😵 a teším sa, že mrkvičken chutila 😉

traktor
28. dec 2009

a adka som mrkla fotky , ved uz sama hopa....bud spokojna, niektore deticky vobec nelezu rovno uz chodia..... 😉

traktor
28. dec 2009

in teeeda erika je na fotkach uz ako riadny chalan.... 😉 😵 ....a fesaaaaaaaaak, skoda , ze mam baby uz take velke, hned by sme si ho vzali do rodiny 😀

adka12
autor
28. dec 2009

no áno, už pekne sama sedí a možno aj to je problém, lebo akonáhle ju dám na bruško, tak veľký plač, lebo to ju už akosi nebaví od kedy začala sedieť.
ale u nás fakt žiadne pretáčanie nehrozí a plazenie to už vôbec nie ☹

lucim
28. dec 2009

huuuuuuuuuuuuuu
inn erik je zlaty s darcekmi,
samyyyyyyyyy cmukame frajerku, mrkvickovuuuuuuuu
😵 😵 😵
pekne ste vymalovali, som vyzistila, ze matko je tmavovlasy valach 😀
karamelka v lavory, kuuuul 🙂

traktor
28. dec 2009

adka, mozno ta prekvapi ako nas matko, pametas ako som tu pisala, nechcel past koniky, bol hroooooozne lenivy.....a zo dna na den pasol ako frajer, zacal sa pretacat, sediet, plazit....skratka to prislo....asi to chcelo len cas, / a to sme mali cvicit vojtovku/, tak bud v pohode, niektore deticky tu o sedeni este len snivaju 😉 a to vobec nic este neznamena skratka maju este cas.....este budes snivat o case ked len lezala, a spala, nebudes stihat / u nas je to niekedy fakt akcne 😀

traktor
28. dec 2009

lucim huuuuuuuuuuuuuuuuuu, a vitaj z prace....ako bolo a ako chlapi pogazdovali 🙂

adka12
autor
28. dec 2009

ja viem traky, ale človek niekedy ostane taký zarazený z toho a bojí sa, aby bolo všetko v poriadku....

lucim
28. dec 2009

adka, my sme sa zacali pretacat oboma smermi len nedavno - plazenie - bavi nas len par uvodnych pohybov a potom sa rozculuje, ze to nejde poriadne ... ale cas to spravi, vsetko bude, leste sa za nimi nabehame 🙂

hlasenie zo stavu CHLAPI SAMI DOMA: po 4hodinach: vsetci prezili, matko spapal 4 lyzicky mrkvovo-zemiakoveho prikrmu a 110ml mlieka, ked som prisla spinkal. 🙂

traktor
28. dec 2009

adka aj ja ked som mala len simonku som bola taka, vecne som sledovala,aj v knizkach, .....co uz ma vediet, co vedia ine deti.....ale teraz.....naj si robia co chcu, kedy chcu / teda matko 😀 😉 ale je to prirodzene, bojime sa o tych nasich drobcekov a chceme aby bolo vsetko ok, ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre