Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
20. dec 2009

tak erik mi konečne zaspal, idem sa hrať na zmurku 😀

ani3012
20. dec 2009

inn
my sme mali tu drevenú stoličku pri Patrikovi a ten poťah sa nám v spojoch rozlepil.Aj sesternica ho mala a aj on to mala rozlepené.
http://www.stokke-highchair.com/sk-sk/highchair...
http://deti.bazos.sk/inzerat/2736661/HOPSADLO-M... hopsadlo Macko Pú 😉
http://www.babatkosk.sk/130,otočná-vysoká-stoli...

ani3012
20. dec 2009

ja neviem čo s tým je,prečo mi nejde vložiť odkaz... 🙄

zaba2707
20. dec 2009

dobry den prajeme, velmi krasne vsetkym dakujeme 🙂 uz len mesiac a zacneme sa prikrmovat hihi🙂

idem do Avionu ... uz teraz som z toho hotova lebo tam bude isto predvianocna tlacenica ale musime ist svagrinke zohnat tricko ma dnes narodky a sme pozvani na obedik

zaba2707
20. dec 2009

my budeme mat stolicku pozicanu od nasich 4rocnych dvojiciek 🙂 je to ta drevena uz ste tu davali linky na nu tak som rada, ze nemusime kupovat. Aj ked v All Toys som sa zalubila do jednej od Chicco

ani3012
20. dec 2009

tak to ti žabka nezávidím.Mňa by si dnes do BA nedostala 😝
Ideš aj s Filipkom?

voskovka
20. dec 2009

dobre rančo.ja som kupovala stoličku od bertoni hodim link stala 36eur...a sme spokojní...
http://www.bertoni-sk.sk/index.php?art=266

ani3012
20. dec 2009

vosky a akú ma dobrú cenu.tuším som ju videla niekoho predávať za 50 eur. Nieje nad to,keď aj nap.v Tescu nakúpia veci a potom ich cez bazáre predávajú za raz toľko

inneska
20. dec 2009

vdaka babulky za odkazy, ale ostanem pri tej drevenej...počítam s erikovou väčšou váhou..a drevené sú pevnejšie ako plastové...plastové majú nosnosť do 15kg...drevené min. do 25kg...

ani...ten posledný odkaz(čo nešiel otvoriť), tak tá stolička je do 9 kg..to už máme teraz 🙂

voskovka
20. dec 2009

no pravda,.,,,,adamko ju dostal pod stromček..ale už 2tyždne dozadu....ma aj bezpečnostne pasy,takže mi z nej nezleti a rad tam sedi..pult sa da odnimať,polohovať sa da tiež.
.

ani3012
20. dec 2009

ty kokso,to som si ani nevšimla: pre deti od 6 mesiacov ale do 9 kíl.To je aká haluz?

ani3012
20. dec 2009

Čierne vianoce - biela Veľká noc.
Aké počasie je na Vianoce, také bude po nich cez celých osem týždňov.
Čistá, biela mliečna cesta - hojný rok
Počasie od Lucie (13. decembra) počítaný 12 dní ukazuje počasie dvanástich mesiacov rok
Teplé vianoce - chladná Velká noc.
Chladné Vianoce - skorá jar
Zasplietané Vianoce - zlý rok, zlý rok - zlá úroda.
Jasné počasie na Vianoce znamená, že budúci rok bude dobrý.
Ak na Vianočnú noc padá sneh, na Veľkú noc zem bude pokrytá snehom.

júl upršaný a v auguste by malo byť krásne

vendulacky
20. dec 2009

jen ještě "krátce" ke stoličkám, jsem se pobavila 😀

recenze na jídelní židličku z Tesca:
Dřevěná jídelní stolička pro děti, která má polstrované sedátko, široký pultík a dá se i rozložit na židličku a stoleček

Chtěla bych se s vámi podělit o zkušenosti s dřevěnou jídelní stoličkou. Koupili jsme ji pro dceru, ze začátku se nám zdála výborná, ale posléze jsme spíše docházeli k názoru, že jsme asi šáhli vedle. Tato stolička je vyrobena z borovicového dřeva polským výrobcem. Nevím, jestli se všechny tyto židličky vyrábějí v Polsku, ale naše byla polská. Stála v akci v Tesku asi 1000Kč. Židlička je dělaná tak, že ze stolečku je udělaný podstavec, do kterého se židlička zasune, tudíž je výše a vy můžete malé dítě krmit ve své úrovni při stole. Když pak vyroste, můžete židličku z podstavce sundat, odmontovat pultík a dítě může jíst samo u stolečku. Židlička je polstrovaná, potažená omyvatelným materiálem. Největší nevýhodu, nebo mínus u této stoličky vidím v tom, že je nestabilní a moc toho nevydrží. Ke konci třetího roku používání se nám již rozpadala, natož si nedovedu představit, že by měla ještě vydržet používání při druhém dítěti. Možná, že nějaký šikovný tatínek, nebo dědeček by to lehce spravil, ale zdá se mi divné, abych musela plýtvat energii nad něčím, co už samo o sobě stálo dost peněz. Stolička se začala rozpadat konkrétně tím, že spoje dřeva se rozkližovaly a viklaly, takže jsem vždycky trnula, aby mi dcera při krmení nespadla s celou složitou konstrukcí. Také materiál na posltrování se začal na svárech trhat a vylézal molitan. Idea židličky je určitě dobrá, je to takové praktické dva v jednom, židlička roste s dítětem, ale problém asi byl a je ve zpracování a nekvalitním provedení. Když to zpětně hodnotím, asi bych přivítala, kdyby měla židlička kolečka a mohla bych si ji posunovat podle potřeby.

vendulacky
20. dec 2009

a komentář na recenzi od nějakého českého výrobce židliček🙂

Dobrý den,
nedá mi nereagovat na Váši recenzi...jsme tuzemští výrobci dětských postýlek i stoliček,... dovolím si proto uvést na pravou míru některé roviny Vašeho uvažování:
1. koupila jste stoličku za 1.000,- Kč - odečtěte DPH = 840,- Kč, odečtěte marži Teska 100% zbyde Vám 420,- Kč toto je cena, za kterou to musí výrobce vyrobit a dovézt do centrálního skladu Teska ve své zemi, řekněme tedy, že ho doprava bude stát oněch 20,- Kč/ks při kamionovém odběru, zbývá 400,- Kč. Materiálu na jednu stoličku je potřeba za 320 kč, zbývá 80,- Kč na vyrobení. Průměrný plat lidí v podobné výrobě je 11.000,- Kč hrubého mesíčně a režie podobných provozů je cca 500% na vyplacenou mzdu - tedy hodina výroby stojí cca 420,- Kč bez jakéhokoliv zisku... tedy 1 minuta výroby stojí 7,- Kč - výrobce je podnikatel se svými potřebami a tužbami a stará se o spousty lidí,...potřebuje tedy zisk pro sebe a rozvoj firmy, řekněme 1,- Kč/min, tedy celkem 8,- Kč/min. na kompletní vyrobení, nalakování, zabalení, manipulaci po fabrice,... posléze naložení na kamion,...je max. 10 min. na jednu stoličku!!!!!!! Kolik byste jich dokázala za směnu od 5.45 do 14.15 vyrobit Vy??? a když si na konci měsíce jdete pro výplatu a domů si odnesete tak 8.500,- Kč čistého....za 135 stoliček které jste musela za měsíc sama udělat.....proto ta výroba z polska nemůže za nic stát.....dále tedy za
2. píšete, že se Vám stolička rozpadla a že je nestabilní, ale ještě byste k ní chtěla dát kolečka, to dítě by z ní sletělo jako slíva....kolečka nejsou možná ani proto, že se z ní právě dělá rozložením stoleček a židlička, tedy to co je najprve na zemi, je pak na boku v místě, kde u toho to dítě sedí, ta kolečka by Vám zde tedy vadila.....
Takže:
Hlavní problém, až na ta kolečka, je tedy v tom, že si neumíte spočítat, že dáte-li 1.000,- Kč za stoličku a myslíte si, že vydrží několik generací, že to prostě není reálné. Moje firma vyrábí stoličky z bukového dřeva, které to vydrží, ale její cena na krámě je víc než dvojnásobná... budete-li chtít pošlu Vám její obrázek..:o))...a dám Vám garanci na to, že se Vám jen tak nerozpadne - kupujte proto kvalitu za úměrnou cenu. Vždy si řekněte u všeho co v Tesku berete do ruky, tak tohle musel výrobce vyrobit za max 30-35% koncové ceny za kterou Vám to nabízejí - je to reálné vyrobit???
Hezký den Vám přeje český výrobce :o))

vendulacky
20. dec 2009

Jinak INNES, šetřím pro tebe kurniky, tak snad bude jájo, večer zajdi na MK nebo FB a pošlu ti linky na jája..jestli to bude fachčit, druhý den obdarujem traky 😉

ani3012
20. dec 2009

ahoj ven!
tak som si to prečítala celé 😀 😀 😀 .
Ja som ani nedúfala pri Patrikovi,že by tá stolička mohla vydržať.Je pravda,že ku koncu tretieho roka malá veľmi zlú stabilitu,(sa pri ňom ani nedivím)ale aj sme ju využili.Pred 5,5 rokmi sme za ňu dali 1500 kč.Stolík už nieje a stoličku ma maminka na balkóne-dožíva.

vendulacky
20. dec 2009

ani 😀 ale vidíš že stále slouží 😀 ..aspon stolička na balkoně ...třeba jak podklad pod kytku 😀

inneska
20. dec 2009

ven...tak som sa pobavila o tej stoličke 🙂 ale asi aj tak ma to neodradí a kúpim takú..ja tiež nečakám, že vydrží, aby v nej ešte aj vnúčatá sedeli 🙂 bude druhé bajby, tak bude aj druhá stolička, sa nezblíáznim z toho 😉

si zlatúšik, že takto na náš myslíš s jájami 😉 tak večer budem nakúkať, či slepuchy ti niečo zniesli 😉 často sa mi stáva, že neznesú, potvory 😠

ani..no neviem pre aké deti robili tú stoličku 😅 to asi navrhoval chlap 😝

ani3012
20. dec 2009

Zázračná formulka na vyrátanie ideálneho darčeka znie: Musíte vybratú hračku vystaviť šiestim kritériám. Podľa nich pridelíte hračke od jedného do piatich bodov a spočítate ich.

1. Je hračka užitočná, keď sa dieťa hrá samé? (Pi)
2. Je hračka užitočná, keď sa s ňou hrajú viaceré deti? (Po)
3. Povzbudzuje k sociálnej interakcii? (S)
4. Má nejaký všeobecný prínos? (U)
5. Podnecuje ku kreativite? (Cr)
6. Môžu ju zdediť súrodenci? (H)

Ďalej by ste mali vypočítať priemerný čas, ktorý dieťa bude venovať hračke pravidelne (T) a vynásobiť ho počtom mesiacov, kedy má ratolesť ešte o hračku záujem (L).

Tieto dve číslice treba odmocniť cenou hračky ( C). Hračka s najvyšším číslom (skúre) je najideálnejšia.

To som našla na nete.Že akú najideálnejšiu hračku kúpiť dieťatku. 😨

inneska
20. dec 2009

a to aký inteligent toto vymyslel?? by som chcela vidieť, s čím sa jeho deti hrajú...a kde na to prišiel ...

hathor1231
20. dec 2009

len to vse zisti,az ked si tu hracku kupi a vyvali za nu par stovak 😉 divny clovek... ved nemozes predvidat,ci sa tvojmu mimi bude nieco pacit alebo nie predtym ako to kupis... 😲

hallo babule 😀

ani3012
20. dec 2009

kašlem tuším na tie zeleninové príkrmy a tak.Kúpim ovocnú sladkú kašu a bachnem ju malej,nech začne papať a hlavne priberať konečne.Vo štvrtok mala 600 gramov a teraz som si ju prevažila a má 5970.O 30 gramov menej 😠

ani3012
20. dec 2009

ahoj hat! 🙂

inneska
20. dec 2009

já su tady, dělala jsem si kafčo 😀

chcem vysávať, ale čakám kedy sa to moje dieťa zobudí 😅 spí od 14...

traktor
20. dec 2009

ahojte, povie mi niekto z farmarok, preco ked mam v boxe 4 kurniky tak ich nemozem datvon? teda dam ich von a ked vypnem hru su zas v boxe....

ani3012
20. dec 2009

aj ja mám kávičku hotovú,ale Evička sa mi zobudila,tak ju idem nakŕmiť.

inneska
20. dec 2009

ani...tak skús už jej dať hocičo, len aby papala a priberala...no modelka od narodenia 😀 a mliečne kaše by si neskúsila? či to ee? 😅

inneska
20. dec 2009

traky...no zrejme ti to už nepôjde..pravdepodobne tvorcovia hry prišli na to, že sa to dá takto oblafnúť, tak to zatrhli...asi ostaneš len pri jednom 😅

ani...tak evke dobrú chuť a nech pekne priberá z toho 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre