Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

nykyta
15. apr 2010

tak a sme hore,ale nie s placom ale so smiechom takze sa teskam bo nebude az tak mrncat.zeby ten lejak mu robil dobry spanok? 🙄 🙂 tak ked nebude spavat tak asi zavolam hasicom nech nam pridu popolievat dom 😀 😀

lucia32
15. apr 2010

Hojky...ja len na skok, kým mi ide net....dočítam doma, možno 🙂
My sme opäť celkom pekne hajali, len jedno zobudko...ale trošku sa v noci krútila, ale len jej bolo málo mliečka, tak sme robili ešte 2. flašu....môj malý hladoško....
Ráno som jej skúsila dať chlebík natretý ramou a zjedla len 2 kocočky, zvyšok vyplúvala, tak sme skončili opäť pri kaši s banánikom...
U nás je tiež biedne počasie, síce neprší, asi v noci pršalo bo je mokro, ale je chladno 😝 a v robote zima...a okolo obeda nám idú na predajni meniť okná....konečne, dúfam, že sa to opäť nezmení...nech to už máme za sebou...zajtra ma tu čaká upratovanie 😝

laurajana
15. apr 2010

ahojte, tak ideme sa pochváliť novými úlovkami a veľkou parádnicou 😀

laurajana
15. apr 2010

taká naša jahôdka

lucia32
15. apr 2010

Laurika je krásna...kam sa chystáte? Či len tak?

Inak oslávencovi Ondrejkovi gratulka 🙂
Trošku čítam, kým mi to dovolia 😝

laurajana
15. apr 2010

Lucia keďže prší - šibe už aj mame...takže len tak parádime, fotíme a zabávame sa...ešte že malá ma rada prezliekanie 😕 😝 ale keby sme sa niekde chystali sme oblečené 😉 ďakujeme za pochvalu

lucia32
15. apr 2010

Joj tak my sa zas neradi obliekame...prezliekame 😝
Dočítavam vašu včerajšiu plodnú debatku...kebyže nebol notebook mimo provoz, tak aj v postielke, ale na stoličke sa mi už sedieť nechce a pravdupovediac po večeroch som K.O 😖

vendulacky
15. apr 2010

zdravím všechny při čtvrtku 😉

tak kotě mělo okolo 1 v noci 39,4, tak jsem jí dala paracetamolovej čípek a zabral hezky. Ale hicovala jak kamna, neuvěřitelný... Ráno v půl 7 se najedla a sama - POZOR SAMA - si lehla a chtěla spinkat dál. Chudinka moje, ani sílu na ranní skákání po mé hlavě neměla. Spala až do půl 9. Dala jsem jí taky pytlíček, tak X ráno odnesl a trochu krve v moči našla, ale na hranici, tak mám pozorovat teplotu. Jinak rýmu ani kašel stále nemá...ted okolo 9 jsem jí měřila, měla 38,5, tak jsem jí dala čípek a uvidíme.
Jinak jsem zjistila, že moc nepřibíráme, v lednu 27/1 vážila 7600 g a včera 14/4 8450 g..od ledna přibrala jen 850 g
sice se hodně hýbe, ale nevím nevím...nemá vůbec žádný špeky, budu muset nastolit přitučňovací kůru, jenže ona když nechce, tak prostě nechce...leda zavést tučnější jídla do jídelníčku....poradíte?

brusinka.pusinka
15. apr 2010

Vendy cmuk malé a ať je teplota a nemoc pryč. Přibíráte fajn my přibraly za 2 měsíce jen 300g a prí v pohodě 😉
Laury malá je krásnáááááá

lucia32
15. apr 2010

Venduška cmuky...vám obom, nech to v pohode zvládnete...my sme to tiež prekonali, také teplotky...bola ako handrová bábika, len spinkala, najmä mne v náruči, pricucnutá ako kjlieštik...ale prešlo to až po nasadení ATB...no čo už, hlavne, že zabrali...
Brusi...ahojky 🙂

brusinka.pusinka
15. apr 2010

Ahojky Lucinka 😀

vendulacky
15. apr 2010

děkuju moc, uvidíme jak se to vykristalizuje po obědě...kombinuju nurofen s paracetamolem, tak po 6 hod...
uff, ještě že vás mám, už bych hrotila, že moc nepřibrala 🙂

..jsme vzhůru..

laurajana
15. apr 2010

ven tak skoré uzdravenie malému zlatíčku...nech to rýchlo ustúpi a to priberanie je v pohode, ja už nevládzem malú nosiť sem-tam 😝

brusinka ďakujeme

a najnovšie úlovky priložíme

brusinka.pusinka
15. apr 2010

Krásnééééé Laury ty botky jou krásnééééééé to bude kočka 😀

ani3012
15. apr 2010

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

Som si rátala a Evulka má váhu 7400 gramov.to má o 100 gramov viac ako je minimum.Tak dobieha,ale veľmi pomaly.
A že má kyselinu močovú na hornej hranici,musím ju naučiť piť vodičku,lebo to ona nechce.Tak som jej ju prisladila.Vybrala som si menšie zlo.
Radšej sladká a nech pije,ako by mala mať kamene.Železo je na dolnej hranici,ale kedže má infekt,tak je výsledok skreslený.
Kuracie mäso môžeme len z dvora,nie z obchodu-kvôli tým zväčšeným prskám.Tak pôjdem po babkách,nech predajú dve kuriatka do mesiaca pre malú 😀 A aj králičie mäso odporúča,ale bravčové do jedného roka nie.
Aj som pozerala na web na bio mäso, to vyjde strašne draho

ani3012
15. apr 2010

vendy- Evička takú teplotu mala cez sviatky.To ležala na mne a cez hodinu zo spánku stonala. 😢 Mi jej tak bolo ľúto.....
Tak nech to čím skôr prejde

Lauruška je nádhernááá 😵 😵 😵 😵

ani3012
15. apr 2010

a iba tak pre zaujímavosť- komu toto vyšlo?
http://www.mamaaja.sk/mamaajaUserFiles/File/kal...

laurajana
15. apr 2010

ani super, tak mi sme na hrane tých 10kg fuha 😉 - ďakujeme za tabuľku a pomoc to je super vecička, vy stíhate aj takéto veci? Mne malá zaspala v kresielku - normálne sa čudujem, taká je akčná a teraz napapaná-prebalená a kao...to toto počko robí, toto dieťa mi od rána ústočká otvára a zíva 😉 ďakujeme za pochvalu... do botiek snáď dorastieme a na leto využijeme 😉

zmurkaz
15. apr 2010

ani - mne 😉

lucim
15. apr 2010

aaahojte srdiecka.
ondrejkovi vsetko naaaaj.
inn verim, ze ericko si najde nejaky ten svoj sposob zaspavania, a bude zase dobre spat. u nas zrazu tazsie zaspavame, ale potom standard.
ven puska malinka nam takto hicuje? dufam, ze to uz odoznieva, keby bolo nutne, ze to neklesa, urob jej studeny zabal na hrudnicek. 😕
ani, mne to nevyslo.

lucim
15. apr 2010

lauri srasna babulka a perfektne ulovky, tie boticky su uzasne. 🙂

laurajana
15. apr 2010

ani nám - presne naopak, fakt 😀 a vám to vyšlo? Počíta sa to tak, že hore je vek matky správne v čase pôrodu?!

zmurkaz
15. apr 2010

ven - DRŽTE SA!!!! 😢 😉
Lauri - jééé 😵 😵 😵

laurajana
15. apr 2010

lucim ďakujeme za pochvalu a to nás vyšli na 100 kč...máme dobré kamošky 😉

no áno tie teplotky sú porvory, nám aj pri Mattiaskovi zaberajú len zábaly to má po ockovi, namiesto toho aby klesla teplotka po podaní liečiku ide nehorázne hore a už sa nedá-len zábalmi pomôcť...tak heš heš teplotky 😒

zmurkaz
15. apr 2010

inak mne na tú teplotu doktorka poradila - že normál okupkať v príjemnej vode .... nie teplej ako dieťa .... takej 37 ...akože ....že je to šetrnejšie ako zábaly.... 😕 a rovnako účinneé 😉

laurajana
15. apr 2010

zmurkaz fakt Ti to vyšlo? Teda neviem, ale v okoli to skor nevychádza ako vychádza maminam, ktovie asi sme iné 😅

zmurkaz
15. apr 2010

áno ... ale to je možno náhoda ...počkaj, pozriem aj Jurka .... 😅

zmurkaz
15. apr 2010

😅 ...aj Jurko mi vyšiel 🙂

brinzulka
15. apr 2010

mne vyslo jedno aj druhe 😀
servuste...
som ich bola vencit...pod dazdom...a teraz verim, ze budu spat 😀 😀 😀

brinzulka
15. apr 2010

nebudu...protestujuuuuuuuuuu 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre