Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

jajona
1. jan 2011

Všetkým prajeme šťastný nový rok 2011, plný zdravia a lásky 🙂

traktor
1. jan 2011

.* , .* '; * . * . ★˛˚˛*˛°.˛*.˛°˛.*★* HAPPY*★*
˛°_██_*.。* / ♥ \ .˛* .˛。.˛.* . ★*NEW*YEAR★ *
˛.(´• ̮•)*.。*/♫° ♫\*˛.*˛ _Π_____.* .*♥2011♥ ˛* ˛*
.°( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*./______/~\*. ˛*.。˛* ˛. *。*
*(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°.|田田 |門|╬╬╬╬╬*˚ .˛ *.*

samayka
1. jan 2011

dievčatá a deťúrence

s Eluškou, tatinkom a Bekou vám prajeme 365 krásnych, nezabudnuteľných a neopakovateľných dní plných zdravia, šťastia a dobrej nálady.

samayka
1. jan 2011

a ešte jedna aktuálna :

majkas
1. jan 2011

ahojte maminky a batoliatka nase julove,

aj my vam zo srdca chceme zapriat do noveho rocka len to najlepsie, veeela zdravicka, vela radosti, vzdy len usmev na tvari, ziadne hadky ani svary, pohodicku doma i vo vztahoch a dalsie nove sikovnictva a mudrosti tych nasich pokladov 😉

sme radi ze vas mame, ako pisala inn kamarati sa nemenia tak dufam ze si takto budeme zelat este vela rockov 🙂

majkas
1. jan 2011

a dakujeme za pochvalu foto a videjka 😉

laurajana
1. jan 2011

PF 2011

Rukám prácu, srdcu lásku,
deťom láskavých rodičov, rodičom radosť z detí,
všetkým hojnosť chleba, more šťastia, pevné zdravie,
...dobrých susedov a nezištných priateľov.
Úsmev na tvári, zdravé odhodlanie a Božie požehnanie,
pre každý krok na tento Nový rok
všetkým našim priateľom a známym v roku 2011 praje Janka, Mattiasko, Laurinka a Mirko 😉

vendulacky
1. jan 2011

Ahoj holky moje,

v novém roce 2011 přeju vám všem a našim červencovým-červnovým-srpnovým 😅 sluníčkům mnoho zdraví, radosti a pohody. Smích ať převažuje pláč, bolístky a bebíčka ať jsou co nejrychleji zahojené, starosti ať jsou jen pozitivní a problémy rychle vyřešené. Snad nám tenhle rok nadělí zase hodně nových těhulek a spokojených maminek a miminek.
Doufám, že jste přežily svátky v pohodě a ve zdraví. U nás se to trochu zvrtlo, hotovej lazaret. Všichni nemocní,nakřáplí a ti, co přijeli zdraví, odjeli s bacilem - dárek od nás 😀 Hlavně u mě se to drží už 2 týdny, pekelná rýma, zánět dutin a víc jak týden bez chuti a čichu...strašně černobílej život, žádná barva, žádná vůně, bůůů. Takže z vánoční večeře velký prd, jen narvanej pupek, ale požitek z jídla a vůně v kuchyni žádný. Včera jsme dělali raclette a fondue, všechno to chutnalo stejně - nijak 😀 Ale už je to na lepší cestě, mám před sebou týden dovolený, tak se budu hýčkat 😉
Posílám spolu s naší princezničkou všem velkej MUASK

ani3012
1. jan 2011

ahojte babuľky!

Tak a sme zase o rok staršie 😝 😀
teraz cez sviatky sem nechodím,bola som len inzerát aktualizovať a keď mám pravdu povedať,tak PC som niektoré dni ani nezapla a ani mi to nechýbalo,takže nie som závislačka 😀

ani som vás nečítala,keď bude čas a chuť ,tak sa k vám(vašim príspevkom) vrátim a prajem ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK !!! ♥

katkah
1. jan 2011

Dobry vecer dievcata,
aj my Vam prajeme do Noveho roku vsetko len to najlepsie, hlavne vela zdravicka a stasticka, a nech nam tie nase deticky krasne rastu 🙂

lucia32
3. jan 2011

Lyžičku hrdosti,
hrnček radosti,
kotlík úspechu,
jazierko peňazí,
more šťastia,
oceán zdravia
a celý vesmír lásky v Novom roku..
praje Lucia s rodinkou

🙂

kristina1984
3. jan 2011

Ahojte deturence a mamičky......no super Matej dnes začal trošinku pokašliavať a sopliť ale už sme nasadili cibulkový sirup a dufam ze nabude chorý.

lucim
4. jan 2011

dobry den v novom roku, slnecnice krasne a slniecka vysmiate 🙂 🙂 🙂
tiez vam zelam nadherny zdravy a pohodkovy rok . 😉
tak trosku som sa aj ja odzavislila od kona, matko tomu napomaha,
ale som tu a mam vas rada.
prekonavame si nejake skore vzdorovite obdobie, ktore zacalo tymi teplotami medzi sviatkami a pokracovalo tym, ze matko chcel byt len na rukach, alebo straaasne chcel cokolvek a ked sa mu to nesplnilo,tak reval. ale my rodicia sme to ustali a uzje zase snad v normale 🙂 .len tu bolotak kviiiilivo. 😕
a vyrastol mi prave z papuciek, proste sme ich nenarvali, musim sa po nejakych poobzerat.
co mate kto noveho? 😵

lucia32
4. jan 2011

Ahojky....
@lucim tak vzdorovitým obdobím prechádzame aj my...momentálne, ak jej nechcem pustiť PC a jutrubku, tak koniec...najhoršie že ona to ani nepozerá, len vymýšla, čo by pozerala, každých 5 sekund niečo iné...už sme si odbili aj pol hodinový rev s trucovaním...koniec sveta....
Z papučiek sme aj my vyrástli, sa nam urobili dve dierky na palčekoch 😀 , už som využila služby bazarika a 2 páry za cenu jedného putujú k nám 😀 Mám po neterke všelijaké, ale ona chce len slovenské na viazanie 😝
Ale nie to som chcela...nejak mi odchádza elektrická rúra na sporáku...teraz by som chcela sporák s teplovzdušnou rúrou....máte niekto? Neviem akú značku, na nete som natrafila len na MORA ....tu máme aj teraz 🙂

traktor
4. jan 2011

ahojte 🙂
@lucim lucimka, ze ta aj vidiet 😉
@ani3012 aj teba anicka...ako ste sviatkovali....?
@lucia32 lu viem, preto sa nepytam 😀 ....papucky, no neviem ci sme vyrastli ci nie, bo ziadne nemame 😀 ..obdobie vzdoru u nas nie, bolo len obdobie hanbenia...inam sme ukazkove dietatko 😉 vsak ako inak 😀

majkas
4. jan 2011

ahojte,

obdobie vzdoru asi pomal zacina aj u nas ale zatial to zvladame. horsie je to so spani kedze princezna chce spat vacsinou len s nami na posteli. a to sme uz tak pekne spinkali v postielke.... ale co bola chora tak spala s nami a odvtedy si nechce dat velmi povedat.... ale bojujeme statocne 🙂

papucky my mame protetiku sandalkove takze dierky na prstekoch sa nerobia 🙂 a inac videla osm uz aj tie slovenske ale robene ako sandalky s volnou spicou. len tam tusim bolo zapinanie na taku akoby pracku nie na snurovanie

@lucia32 my mame 10rocnu gorenje ruru, uz bola vstavana v linke ked sme sa nastahovali a zatial funguje. aj ked teraz zacala pripekat na jednu stranu a musim otacat pekac v polke pecenia.... a tusim aj svokrovci mali gorenje taku novsiu a teraz im odisla, neviem ci uz kupili novu
ale teda okrem Mory urcite robia aj gorenje, electrolux, fagor... kuki napr sem http://ishop.nay.sk/sk/catalog/products-list?no...
ved hladaj len sporak s multifunkcnou rurou, a cim viac funkcii bude mat tym viac moznosti pecenia budes mat, myslim tym napr ze len teplovzdusna, alebo pecenie zhora/zdola, alebo oboje alebo kombinacie tychto. este su aj take co maju v sebe gril a pd. treba popozerat
ale ako vyhodu tej teplovzdusnej vidim to ze vacsinou rychlejsie upecie

lucia32
4. jan 2011

@majkas diki...no nejak som velmi nehladala, lebo mam inu prácu...samozrejme som myslela kombinácio+teplovzdušná...teraz mame zhora, zdola +gril ....a už začína kapať nadobro, pečie si ako už chce....
Samozrejme, že ked to bude aktuálne pôjdem do obchodíka a niečo vyberiem...len či niektorá značka náhodou nie je na prd 😝 alebo nejaký typ 😒 Lebo som si napr. od kamoša predavača dala poradiť vysavač a je na prd 😝 😀

majkas
4. jan 2011

@lucia32 no tak ja by som gorenje ai neodporucala kedze aj nam zacina strajkovat a pokazila sa aj svokrovcom... ale to moze byt aj kus od kusa a tusim prave gorenje ma na trhu najviac modelov

majkas
4. jan 2011

@lucia32 este som chcela ze kamoska si kupovala tento rok fagor nejaku aj s mikrovlnkou a chvalila si ju

lucim
4. jan 2011

uz sme tuuuuuu .... varili sme su spinkalo sa vonku vkociku, chvilu.,§§ prechadzka, kym sa kamoskyn maly nezobudil, potom ja u nich na cajiku a matko pred dverami hajkal.

@lucia32 elektricka rura na pecenie - nemam vyslovene teplovzdusnu,ale mam s moznostou zapnutia ventilatora, co vyuzivam trebars ked chcem este dopiect,aby bol vrch chrumkavy , .... mala som v byte gorenje, teraz mam ariston, s oboma som max. spokojna, nemam tie najvyssie levely, co ja potrebujem su digitalne casovace, to pecenie zdola, zhora + ventilator, este to tam ma nejaky pizzzaprogram a este cosi.

kocicky, ako ja vas lubim, som rada, ze vtomtrucenie sme sami, nemyslim to skodradostne, len sucitne.ja uz som sabala, ze ani medzi ludi nebudeme moct chodit, ked bol taky hnusny vresklun. 😖 😵 😵 😵

lucia32
4. jan 2011

@lucim digitalne časovače? Hmm, vidíš to by ma nenapdlo, dobrý tip....ja tiež nepotrebujem nejaký extra level, len aby bola dobráááá 😀

lucim
4. jan 2011

inak - diky za typy na papucky, pojdeme niekedy kuk do senice, ze by sme trebars konecne isli s tou @acerka -ou na horucu cokoladu, by sme sa zastavili v nasej oblubenej obuvi ... maju tam aj protetiku, aj vselico . ono -tie nase papucky boli vlastne platenky od leta, mali narok na dochodok. 😉

a este cosi som chcela - @lucia32 co my mame pocarovane??????? 😕 😖 jak som sa minule postazovala, ze nam odchadza elektronika, tak k umyvacke (este nie je opravena, opravar asi nemal na mysli, ze do tychto vianoc) 😠 nam odisli vsetky DVD - prehravace, tak ked drahemu konecne vyplatia fakturu, pojdeme na vypredaje ... a ani nasej mikrovlnke sa moc neda verit. 😒

lucim
4. jan 2011

@lucia32 tie casovace vyuzijes - ci uz namiesto klasickej minutky, ale vie to nastavit aj koniec pecenia. som to minule vyuzila, ked som robila pecene maso a sla na predvianocny nakup (ale predtym som si 3x vyskusala, ci sa naozaj vypne 😀 )

majkas
4. jan 2011

@lucim ahoooj

my nemame s casovacom, sak co by som chcel od 10rocneho modelu 😀 , ale sa mi to paci, teda to ze ti to samo vypne moze byt super. zatial mame casovac z ikei 😀 😀 😀

majkas
4. jan 2011

a teplovzdusna versus s ventilatorom to nie je nahodou to iste? ved ten ventilator ti prave rozfukava ten horuci vzduch aby sa to pieklo, ci nem chapem to dobre?

tami sa zobudila, idem papa

lucia32
4. jan 2011

@lucim 😝 mne švagrina konečne doniesla ten prenosný s DVD a čo??? Zapla som DVD a po minute kaput 😠 Takže sme opäť bez DVDčka 😀 😝 😝 Ale toto dam opraviť, bo to stalo trošku viac a má len rok 😅

lucim
4. jan 2011

@majkas ja ti neviem, ci to je rozdiel, radsej som to napisala opisom, s tym ventilatorom. 😉 a ja uz ani klasicky kuchynsky budicek nemam, dokonca aj ked si farbim vlasy, tak si to stopujem na rure. 😝 😀

@lucia32 sakra, nejaky predajca elektroniky , ci opravar nam pocaroval,nech ma ksefty 😠

boli sme s matkom vesat pradlo a idem chvalit, on to hrooozne rad robi a zdokonaluje sa. ked poviem, ze dopralo, tak ide za skrinu po pradelny kos, caka s nim pred práčovňou, podava mi jednotlive kusy, hovori, komu to patri, alebo sa pyta a aj mi to vyprskava, ked je prazdny, tak kos odklada. cukrik moj. 😵
pochvalte aj vy vase deticky. 😉 😵 😵 😵

lucia32
4. jan 2011

@lucim tak mne Natálka pomáha vykladať umývačku riadu, občas aj špinavú 😀 a strááášne rada ukladá drevo do krbu 😉
No nič idem ja pekne za ňou, nech mám pekný aspoň večer 😀

vendulacky
4. jan 2011

Sevas ženy🙂

Tak vás taky zdravím ;) Po dlouhé době dobré skóre, na koně píšu již po 3 dnech!!!🙂 Chybí mi to staré koňování, ty naše debaty a pukání smíchem po síti🙂 Je fakt, že toho máme teď víc, ty naši zlobři už neleží a nekoukají kde co lítá🙂 Po večerech tu bývá ticho jak v kostele a pak z toho najednou člověk vypadne a přestane se chytat...a já bych s vámi zase někdy tak ráda pokecala, vyslechla radu, postěžovala si...musím na sobě zapracovat a najít si cestu ke starým dobrým přátelům ;)

Takže shrnu dnešní den, což jsem dlouho nedělala🙂
Mám týden dovolenou, takže si to teď maximálně užívám a nechci, aby tenhle týden kdy skončil. Noc byla nadprůměrně dobrá, ve 4 ráno vzbuzení na čaj, v 8 na mlíčko a polehávaly jsme až do půl 9. Pak jsem emčucha oblíkla, pozavírala a pozamykala co se dalo, zajistila schody, pustila malý evropu 2, otevřela dveře do ložnice a skočila zpátky do peří 😀 😀 a jen tak jsem se válela do 9 a užívala si ten klid po ránu bez stresu a honiček. Když jsem se vyrochala, myslela jsem, že mě trefí šlak, malá dělala pořádky a vytahala všechny 3 šuplíky z komody v jejím pokoji....šikulka! Viz foto...
Tak jsem to nechala být, šak ono to neuteče...snídaně, noviny, pohádky, hraní....uložit malou, žehlení, praní....oběd, vaření večeře, úklid emči garderoby, koupel, vztek a vzpoura při čištění zubů (normálně to má celkem i ráda, ale holt se rozhodla už dva dni za sebou dělat při tom tyjátry..)...teď už spinká a já můžu zase jako každý večer snést věci z výšin, můžu nechat pohár na stole, otevřenou kabelku na zemi, ovladače pohozené na sedačce... 😀 ...ráno, než vypustím krakena budu zase všechno lífrovat nach oben 😀
Bilance za dnešní den: rozmazané labello na balkonových dveřích, počůranej koberec, omatlané světlé židličky, jedna ranní koupel v oblečení...
Nejvyšší pohotovost, kdy cucala odlakovací tužku (otevřenou) a otevřela olejíček máty peprné a začala si ho matlat na tvář (kdo nezkusil neředěnou mátu na kůži, ať to radši nezkouší..) 😀
Teď mě čeká dožehlit ještě pár kousků a pak za pomocí internetu zabiju poslední hodiny večera a vrhnu se do postele.
Jinak máme dva zdravotní problémy:
Já řeším už třetí týden zánět dutin, už jsem četla i všelijaký babský rady z netu, takže zkouším vše. Prolévám frňák slanou vodou, nahřívám tvář rozmačkaným bramborem v šátku, sežrala jsem už plato sinupretu forte, kapu, mažu francovkou, piju acc long...samozřejmě ne vše najednou, ale nárazově 😀
Zažehnala jsem bolest a zánět nad obočím, v čele, ale stále mi sedí pod okem a v horní čelisti u nosu a na tváři...ne že bych lezla po zdi bolestí, ale cejtím jak to tam tepe, pobolívá, mám citlivé kosti. Jinak brufenů a paralenů mám za sebou taky dost. Jo a četla jsem ještě jednu zaručenou radu z mmb 😀 , prý je to rada od samotného lékaře...nakapat na vatovou tyčinku nosní kapky-jakékoliv, strčit si je do nosu jak nejhlouběji to jde, kouká mi tak 2 cm 😀 a tohle prý otevře dutiny úplně vzadu. Komentáře od lidí, co to vyzkoušeli byli jen pozitivní. Jako rýma se mi spustí, ale už to asi nepomůže rozjetému zánětu. Jo a taky doporučují nenapařovat nad hrncem, jen suché teplo a napařovat ruce po lokty nebo nohy po kolena v horké vodě, to taky rýmu super spouští.
Takže myslím, že jsem vyzkoušela opravdu vše a když se to nezlepší do konce tejdne, tak zajdu k mudrovi pro ATB 😢
Druhý problém má emča, myslela jsem, že je trochu opruzená, ale nedá se to delší dobu vyléčit a ty flíčky jsou takový divný...myslím, že to bude nějaká kvasinka. Ani bych se nedivila, teď bylo období, kdy vypila za noc i dvě flašky čaje a já blbá jí v půlce noci nepřebalila a ráno byla durch. Tak nacucaný plíny jsem ještě neviděla, vážila asi 10 kg jedna 😅 Takže zkouším mazat nizoralem ( @lucim doufám, že můžu) a omývám teplou vodou s tinkturou z heřmánku. Uvidíme, jinak zase po doktorech....
Jestli máte ještě někdo nějakou super babskou radu, tak pište!!!! 😉

@lucia32 co se týče trouby, tak my máme AEG a funguje dobře, je to taky 5ti letá stará kisna, takže nemá všechny ty zlepšováky jako popisovala lucim. Škoda, že nejsi blíž, bych ti jednu vyjednala ve firmě za poloviční cenu...

Jo a emča je taky anděl pracovitej, pomáhá sklízet myčku, taky pereme, vysáváme, utírá si po sobě tácek, utírá si sama nudle (vytahuje kapesníčky, do každého si utře nos a zahodí a tak to udělá se všemi 😀 ) a vůbec je pracovitá, nejraději dělá bordel 😀
Dneska když jsme uklízeli ty vyházený šuplíky, tak se jí ptám "kam to patří" a ona po mě opakuje jak skládám bodýnko, mrskne ho do šuplíku a řekne "šem pačí" 😀

lucia32
5. jan 2011

@vendulacky jaj som sa schuti zasmiala 😀 Tie foto sú úžasné, ako u nás doma 😝 Tiež rada vyhadzuje a potom to tam natlačí bez ladu a skladu 😅
My dnes hore od 6....sa hérečka zobudila a viac to nepritisneš do postele 😕 takže mliečko, vybaliť peluchu...potom šťastný cik-cik do nočníčka s tatim...samozrejme že stihla omočiť aj koniec bodynka, pišulina neutretá, to tati nerobí 😀 Tak omyť, prezliecť, zabaliť...a trucovať pri telke do pol 8, že nejde mickey mouse 😎
Mamina robila papiere, kedže večer sa nedalo, musela som s nou povinne ležať a spinkať, o 9 som sa zobudila, že staršie valajú nábytok v izbe oproti, po vyhubovaní som hodila sprch a pustila sa do papierovačiek....samozrejme dlho som si neužila, asi po 15 min malá pricupitala s úsmevom ku ,mne, tak sme šli zas haji a nadobro...ráno som chcela dobehnuť zameškané, ale papiere, sponkovačka, dierovačka, perá to nejde s malým deckom dokopy a samozrejme tomu kráľovala šálka s kávou 😀
No idem na tie papiere....zatial čúúús

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre