Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
29. nov 2009

dobry den, co mate dnes na obed? 🙂
my pangasa a zemiacky.
a polievku od vcera.

markytke kvetine aj andryskovi vsetko naaaaaaaaaaaj. 🙂

traktor
29. nov 2009

ahojte vsetko naj naj naj oslavencom 😵 😵 , a na obed mame segedin s knedlou od vcera / jupiii jeden den bez varenia 😀 /a robila som babovku mnamky mnam 😉

nina41
29. nov 2009

U nas na obed prirodne rezne,ryža,mäsova polievka 😵

ani3012
29. nov 2009

Aj my máme segedín,ale neviem,či ho aj budem jesť.
Ulakomila som sa na šťavu z kyslej kapusty a ešte teraz mi je na 😝 😝 😝
Ešte že mám mäsovú polievku ako nina
ale asi by som si dala tú rybku,ale skôr kapra vyprážaného....sa teším na vianoce 🙂

lucim
29. nov 2009

aj ja som prave vytiahla babovku s truby, moja prva. 🙂

majkas
29. nov 2009

ahojte,

gratulka oslavencom ako prva 😉

my mse mal klasikus bravcove rezne a zemiakova kasa, taka super s mlieckom mnam 😉
a prave cakam kym mi vykysne kvasok, idem urobit z polky kysnuty kolac a z druhej sa pokusim o buchty. ak sa podaria tak tiez budu moje prve 🙂

lucim
29. nov 2009

podarila sa 🙂

majkas
29. nov 2009

luci gratulka, daj recept 🙂

no ja mam kvasok hotovy idem to cele nagvazdat do robota nech miesi

traktor
29. nov 2009

ahojte, lucim stolicka super, uz nic nehladam, urobim to podla teba 😉

traktor
29. nov 2009

maji aj ja ti tu hodim receptus na babovku, je fakt vynikajuca, dostala som ten recept este ako slobodna od jednej zakaznicky, a hoc som nevedela upiect ani f tak babovka bolo moje prve dielo,a je fakt vyborna -25 dkg krystal cukor, 4 vajicka,1 dcl vody, 1 dcl olej, 25 dkg polohruba muka, prasok do peciva, vanilka, posekane orechy, hrozienka, kakao. - zltka scukrom vymiesame, pridame olej, vodu, muku s praskom do peciva, vanilku, hrozienka, orechy. nakoniec pridame sneh z bielkov.do polovice masy pridame kakao. formu dobre vymastime a vysypeme mukou...../ ked nemate rady hrozienka, orechy...proste vynechame aebo nahradime kokosom, keskami cokolady.....po upeceni pocukrujeme ale mozme poliat aj cokoladou....babovka je super, pretoze vobec nie je sucha....

majkas
29. nov 2009

traky super ze si tu, je lepsie na buchty vykrojit kruh alebo mozem aj klasikus stvorec/obdlznik? plnit budem lekvarom?
jak to mam potom zaondiet aby mi nevytiekol? pospajam rohy?

lucim
29. nov 2009

majka som pred chvilou nasla na nete najjednoduchsie co by som zvladla aj ja
hrncek hladkej a polohrubej muky, cukru a oleja, mlieka, 2 vajcia, 1 prasok do peciva a 1 vanilkovy cukor. do polky kakao, naliat na svetlu vrstvu, piect pri 200°C 30 min. posypat cukrom a zozrat alebo spapinkat.

maji miesis rucne , ci aj ty mas pekaren?

traky - dakujem . ja som mala akurat tie 3 podsedaky navyse , tak uz sa zuzitkovali. 🙂 tie 2 som zviazala a rozstrihla ten otvor (a obsila), vrch je tiez gumkou pripevneny, tie gombiky su tam len pre istotu.

majkas
29. nov 2009

traky super ulozene, diky

majkas
29. nov 2009

luci mne miesi robot, sme dostali minuly rok na vianky od svokrovcov Bosch Profi mixx 47 a je to super vecicka, kraja, seka, miesi, miesa, mixuje, struha na rozne velkosti, postruha zemiaky na placky, mame k tomu aj mlyncek na maso, no proste najlespi darcek jaky sme od nich zatial dostali 🙂

odkedy ho mame tak som nemiesila v rukach 🙂

lucim
29. nov 2009

maji ja mam moulinex, tusim to ma vsetky funkcie okrem drvenia orechov , ale cesto mi v tom nikdy nenapadlo ... to asi preto, ze takmer nepeciem. 🙂

a kysnute bude robit pekarnicka, tak do 2 dni vraj pride, som zvedava, ci sa vydrzime na nu do vianoc iba pozerat. 🙂

traktor
29. nov 2009

ja buchty robim tak ze si odrezem kus cesta asi ako velku buchtu chcem, roztlacim prstami, do stredu dam lekvar / tvaroh, nutelu..../ cesto spojim a este ho tak vygulam do tvaru gulicky a buchta je na svete...vysvetlujem zas jak tuto, ale co so mnou.. 😀 😀 😀

lucim
29. nov 2009

traky dobre vysvetlujes, uuuplne som si to predstavila, tak ich robila aj moja stara mama. 🙂

majkas
29. nov 2009

traky ale pochopila som 🙂 tak budu buchty gulicky 🙂 moja mam robila vzdy take obdlznikove jak ked kupis morvaske buchticky ale ten grif jak to spaja som nestihla okukat 🙂

no idem robit posypku a potom uz tie buchty, potom dam vediet ci a co sa mi podarilo

traktor
29. nov 2009

majka nebudu gulicky,jatej gulicke dam po chrbaiku a hned jez nej buchticka 😀 😀 😀 , teda takju stlacim...a moravske tiez tak robim , si ich vytvarujem... 😀 😀 😀 proste gulicku ponatahujes 😀 😀 😀

traktor
29. nov 2009

aja aj ked budem mat pekarnicku tak kysnute ci uz kolace , knedle furt robim v rukach, mna to bavi, nenecham sa o to obrat a peciem skoro kazdy den ci buchty, ci kolace, ci dukatove buchticky...u nas je velka spotreba 😀 😀

majkas
29. nov 2009

traky a cim to natieras? olejom, vodou, vajickom?

brinzulka
29. nov 2009

Dakujeme a tiez prajeme vsetko najsamlepsie...mm uz darcek"rozbalil" 😉 😉 a dietko moje dostane zajtra upsavanky a body....

traktor
29. nov 2009

olejom....niekedy zo zaciatku som vajickom, ale teraz olejom pred upecenim a aj po upeceni, a su fajnove , mekucke/ inac ja davam do cesta aj olej aj tuk / napr. palmarin.../a buchticky sa priam rozplivaju.... 😉

majkas
29. nov 2009

aj ja som potrela olejom 🙂

a pls napis cely recept jak ty robis kysnute cesto. uz budem mat stvrte do zbierky, ziatial sa mi najviac osvedcilo to od mamicky ale mozno tvoje bude lepsie 😉

nina41
29. nov 2009

Janko dnes piekol cookies 😵

majkas
29. nov 2009

vbvhfbbgedvefd
aaAAAz zzzzzzzzg vvbgfgggggggggggg
m,,,kjk
/nm////;7

Tamarka vas pozdravuje 😉

brinzulka
29. nov 2009

nina-sikovnik...dobre ho ucis...bude mat plus do zivota 😵 😵 😵 😵 😵

brinzulka
29. nov 2009

nin...pekne foto....usmevko maly 🙂 ...jaj a teraz som ostala po tej poslednej hladnaa...mnamky mnam...

majkas
29. nov 2009

papa zatial

nina41
29. nov 2009

Brin dakujem,chce isť za kuchara a potom za policajta 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre