Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

brusinka.pusinka
8. sep 2010

holky dám receptík snad někomu přijde vhod je to mňamka a třeba pod masíčko je to výborné 😉

HOUBOVÁ ČALAMÁDA :

Ingredience :
*1,75 kg syrových hub, *0,90 kg paprika standard, *0,60 kg cibule,
*0,25 kg kečup, *0,25 kg rajský protlak, *0,25 l olej

Postup : Houby svaříme ve slané vodě, papriky a cibuli nakrájíme na
proužky a přidáme kečup, protlak a olej.
Vše vmícháme do nálevu, potom naplníme do skleniček a
sterilizujeme při teplotě 90°C asi 20 minut.

Nálev : *4 dl octa, 2 dl vody, *30 dkg cukru, *3 PL soli (polévkové),
*10 ks řebíčků, *10 ks pepř celý, *10 ks nové koření,
* 6 ks bobkový list

Vše vaříme 5 minut, pak přecedíme a do nálevu vložíme
houby s paprikami, cibulí, a s ostatními ingrediencemi
vše promícháme.

traktor
8. sep 2010

@brusinka.pusinka 😀 aj u nas...ale vcera ma moja mama nabalila...a dala mi aj 15 rozkov 😀 😀 ..poslem vam?
@anavi85
@vendulacky
@lucim ...len vas spomeniem...a ako je tu plno 😀 😀

lucia32
8. sep 2010

@vendulacky ránko...tak dnes bude upratovací veget? 😀

lucia32
8. sep 2010

@brusinka.pusinka super recept, akurát u nás nie sú huby 😝

brusinka.pusinka
8. sep 2010

@traktor no nemusíš skáknu dolů pod barák do obchodu ale my dneska máme karbenátky a bramborkovou kaši a okurkový slátek a uzenou polívku a dělala jsem rýžový nákyp tak bude na večeři 😝

lucim
8. sep 2010

@lucia32 nooo, matko sa asi setri, stale len obcas take 2- 3 krocky, ked nieco nesie, ale uz castejsie stoji a nieco v rukach prebera. . .

@vendulacky ahooooooj, tak si uzivaj volna a kasli na upratovanie. 😉

@traktor vidis, matko je rozumny, uz vie, ze sa mu surodenci vratia. 😵 a ty mas ako daleko mat.centrum? ja 15km. ale to je pre mna v pohode, da sa to spajat s nakupmi, alebo konecne acerku uvidime, ked ju skontaktujem. a presne ako vravis, treba, nech nie je len v mojej spolocnosti. 🙂

brusinka.pusinka
8. sep 2010

@lucia32 já dělala i s hlívy ustřičné koupíš v zelenině a je to supr mňam a i se žampionu 😝

brusinka.pusinka
8. sep 2010

@lucim no jako u nás hold od mala v kuchyni jako syn hihihi tak až doroste Karamelka tak bude paráda nebudu muset vařit 😀 😝

traktor
8. sep 2010

@lucim ja musim az do kosic..ale tak co neurobim pre moje dieta 😉 ...a inak ja ked chcem nieco navarit alebo tak..tak vysypem matkovi na zem muku, dake otrusinky a on zametaaaa a ja mozem pracovat...on asi fakt bude upratovacka 😀

vendulacky
8. sep 2010

@lucia32 tak nějak🙂 Něco tady s tím musím udělat nebo se nám sem nastěhujou další spolubydlící🙂) Třeba krysy a myši 😀 😀 Měla jsem tu tejden a půl děti, tudíž čas na uklízení nebyl a všude jsou jen drobky, sušenky, zaschlé kapky od čaje... 😅

brusinka.pusinka
8. sep 2010

@vendulacky no nic nenaděláš z jedné strany uklidíš a zduhé bude malá drobit 😀 😀 😀 také si někdy připadám že ten bordel nemá konce 😝

vendulacky
8. sep 2010

Pár fotek z jesliček.... ;)

lucia32
8. sep 2010

Môj M sa ráno rozčuloval, že len pratať a pratať 😝 a ja že sa nerozčuluj, kašli na to 😝 Tak, že nemôžeme obaja na to kašlať, bo sa budeme brodiť v špine 😀 ja kašlem, on pratá, sa skvele doplňame 😲 😝 😀

vendulacky
8. sep 2010

@brusinka.pusinka to jo, je to bludný kruh🙂 Hlavně když jí baví zahradničení a vyhazuje furt hlínu z truhlíků....píšu o tom a už tam je 😀

lucia32
8. sep 2010

@vendulacky o božeee sú zlatí...to je Fifko? Chodia do jasličiek spolu? Ja už rozmyšlam nad škôlkou, ale vraj majú od januára dvihnúť príspevok na 300€, tak možno až tak ponahlať nebudem 😀 No len dúfam, že mamka to ustojí 😅

vendulacky
8. sep 2010

@lucia32 se přiznej, ty sis vzala ženu převlečenou za chlapa 😀 😀

brusinka.pusinka
8. sep 2010

@vendulacky je ale hlavní je že jsou zdraví a šťastní 😵 😵 😵 a krásné foto z jesliček to my nedáváme a nemusíme máme hlídací tety a babinky 😀 😀 😀

traktor
8. sep 2010

@vendulacky juuuuuuuuuuu..vendy..emka sa ako zmenila..uz to nie je to babo ale velka slecna 😉

vendulacky
8. sep 2010

@lucia32 riško, fífa je ten starší, ale ten nastoupil od pondělka do německý školky. Zvládaj to skvěle, hlavně pro fífu je to strašná změna, nové lidi, děti, prostředí a ještě jim nerozumí...ale strašně se mu tam líbí a vůbec si nestěžuje. Učitelky ho taky chválí, že prej je strašně milej a hodnej 🙂
Emča je s Ríšou spolu, aspoň tak, když už jí opustí maminka. Ale to dopo tak rychle uteče...ráno jí přivedu na půl 8, v 9 mají "morgenkreis", zpívají písničky v kruhu, pak sváču, pak jdou ti dva spinkat a probudí se na oběd okolo 12 a v 1 jsem tam pro ní jak na koni 🙂
Jinak spinkaj tam dopo jen oni dva, většina nespí už vůbec nebo až odpoledne.
Nejmladší dítě tam má půl roku, je tam víc takovejch miminek, co ještě nechodí..

brusinka.pusinka
8. sep 2010

holky kuk co jsem malé objednala a i termo tam mají na stránkách a myslím že to je i na Sk 😉 http://www.textil-obchudek.cz/body-puncochace-s...

lucia32
8. sep 2010

@vendulacky jj Ríša... 🙂 majú to fajn, že sú tam spolu...rýchlo to utečie 😉

vendulacky
8. sep 2010

A pár novějších fotek ...byli jsme v pohádkovém lese 😵

zaba2707
8. sep 2010

ahojte holky 🙂 ako sa mi mate ven mala je kuzelna 🙂 je neuveritelne ako tie deticky rastu .... baby strihala som Fifovi ofinu 😀 keby ste videli ake schody tam ma ale ked nechcel za nic drzat hlavu tak som strihala za pohybu 😀 (btw. fifova babina je kadernicka 😀 ) ale prvy krat som chcela ja a aj to tak dopadlo ked sa nanho pozriem vzdy sa rozosmejem a on sa smeje na mne

zaba2707
8. sep 2010

v jaslickach uplne super sam im spava dva krat za den v postielke ziadne uspavnie v kociku ci na rukach normaln esa ulozi a zabuva dokonca pred druhym spankom im vypije aj mlieko co doma vobec nehrozilo ... sa cudujem ze ci nam tam dieta nevymenili 🙂

lucia32
8. sep 2010

@vendulacky ten vlk na konci je suprový 😀 a Emuška vyzerá vždy inak 😉
@zaba2707 tak to je skvelé...hned člooveku je ľahšie na duši, ked vie, že o dieťatko je riadne postarané, nie ako predtým 😝

zaba2707
8. sep 2010

ahoj lu no presne ako pises 🙂

lucia32
8. sep 2010

@zaba2707 v práci ako? Ešte štrajkujú?

zmurkaz
8. sep 2010

..babulky - nestíham odpovedať a reagovať ...zbežne čítam ... žijem ...keď sa mi trošku zvolní - ohlásim sa 😉

ani3012
8. sep 2010

@zmurkaz aj ja aj ja ! a niekedy ani nečítam 😅 😀 😉

lucia32
8. sep 2010

Bola u mňa moja bambulka 🙂 s babinou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre