Košičanky a ich letné detičky narodené v roku 2010

terina25
31. mar 2011

ahojte baby.
keďže sa nemal nikto k tomu,aby založil tému,tak som ju založila ja.dúfam,že budete prispievať tak ako v téme Košičanky na začiatku tehu.

kiwi82
31. mar 2011

jeeeeeeeeej super, tesim sa 🙂 snad budeme mat cas sem tam sem nakuknut a poradit si. 😉

terina25
autor
31. mar 2011

@kiwi82 no konečne,že si sa aspoň ty ozvala.dúfam,že nám to tu nezavrú 😒 a ako sa darí s Miškou?

kiwi82
31. mar 2011

@terina25 dakujem ide to, uz chodi veselo po 4 roch a sa stavia na nozicky, tak som jej musela uz kupit topanocky 😀 a vy ako?

januliatko1985
31. mar 2011

tak aj ja som uz tu 😉
my sa tiez mame dobre, zacali sme sa plazit, staviame sa na nozicky....a zubky este nemaaaame 😅

@terina25 nie si ty nahodou z Furce?

mohli by sme dat dakedy ked bude este teplejsie stretko aj s detickami ako niekedy,hmmm?

terina25
autor
1. apr 2011

@januliatko1985 som z furče 😉

terina25
autor
1. apr 2011

@kiwi82 náš ešte nechodí,neštvornožkuje.akurát keď ho chytím za rúčky,tak sa dvíha do stoja.ale ani sa nečudujem,že nechodí,veď má aj váhu 😀

terina25
autor
1. apr 2011

zúbky už máme 2 od šiesteho mesiaca.ale ostatným sa nejako nechce.

nice202
1. apr 2011

😉 ahojte aj ja som z kosic, sice v maji som rodila. to sa nepocita? 😎

terina25
autor
1. apr 2011

@nice202 nevadí 😉 kľudne sa pridaj.aspoň nás tu bude viacej.lebo ,,staré,,baby z témy sa nejako neozývajú 😖

kiwi82
1. apr 2011

ahojte, no u nas počet zubov je tiež nula, a pani doktorka pozerala do pusky a zatial sa tam ani nic nechysta 😕 tak neviem, kedy sa prereze prvy zubok. mozete mi baby prosim napisat, ze co uz papkate? pripadne dajake dojcenecke recepty? my furt tocime dokola to iste - zemiaky, ryzu, uz sme dali aj bezvajecne cestoviny, brokolicu, mrkvu, karfiol, kuracie stehno, kuracie prsia, vaječny žltok, špenat, piškoty, keksiky hami, už sme dali aj talianske tyčinky aj opatku zo zmrzky🙂 a vyživky a kaše. ževraj je dobre teľacie masko ale u nas v masiarni take ani nedostavaju, neviete, kde by sa dalo zohnat? no a este som jej uz dala roztek aj chlebik a obycajne maslicko no a jogurt biely ale ten nemal uspech 🙂 tak budem rada, ked daco poradite.

ivkafu
1. apr 2011

kocky ja som nemala cas napisat, ale uz som tu 😀

tak my sa mame skvele ja si to poriadne uzivam, maly rastie ako z vody, nedavno sme mali bruska a teraz su to uz lezuni...., my este tiez zub ani jeden, ale uz asi 3 tt sa mordujeme ale kazdym dnom ich cakame, my sme najprv sediet, potom na nozicky a teraz sa uz aj plazime ako strela, v postielke sa posunieme tak na dva kroky do prava a do lava 😀 sa mozrejme velmi neisto a opatrne..... ale mame este cas na chodenie 😉

my papame @kiwi82 to iste a este aj hovädzie,morcacie a kralicie mäsko

tak vas zatial pozdravujeme

lienka228
1. apr 2011

ahojte kocky. pripajam sa aj ja 🙂 napisem vecer, akurat sa chystam s Brunkom von 🙂

januliatko1985
1. apr 2011

@terina25 a na akej ulici? ja na Jaltskej, ze ci dakedy spolu nepokocikujeme 😉

lienka228
1. apr 2011

tak uz som sa dostala na net, kedze toho casu je dost malo ☹
mame sa super, maly rastie velmi rychlo, az sa mi to nechce verit. lozi ako blesk, vsade upratuje, nacahuje sa za vsetkym, stavia sa na nohy... a od 7,5 mesiaca mame aj dva zubky a zrejme mu rastu horne, lebo byva teraz velmi mrzuty a placlivy... tak uvidime. spapa mi naozaj vsetko, co mu navarim, tak sa velmi tesim... 🙂
chodime do Sace na baby plavanie, je to super, Brunko si to uziva, miluje vodicku a kupanie 🙂 a ked je stastny on, sme stastni aj my 😉

strasska
1. apr 2011

ahojte, je mile o vas citat...
aj my sa mame super, Julka sa uz dva mesiace plazi, dnes zacala krasne stvornozkovat, a zacina si sadat. Na nohy sa nestavia, ale sak ma este cas. Zuby mame asi mesiac 2, dalsie vraj na ceste. 🙂
Uz na mna krici mama, tak som cela happy. Papame tiez stale to iste dookola, ale ja som rada, ze nemusim vymyslat, lebo nestiham...a uz dva mesiace necvicime vojtovku, tak som stastna, ze je to uz za nami.
Jedine minus mojej uzasnej dcerenky je spanok, resp. nespanok. V nocji ju kojim veeeeeeeelmi casto a cez den si dava take 30minutove spanky, no na porazenie.
Ale vlastne to az tak neriesim, lebo my to mame asi v rodine, Misko robil to iste 😠

beatushka
1. apr 2011

ahojte🙂 pripájam sa, som rada, že je tu nová téma, že sa znova stretávame 😉

Nám sa tiež darí skvele až na Laurin nespánok cez deň. Skúšala som naozaj všetko aby spala, no neide to a neviem prečo 😒 Ale našťastie v noci spinká tak to má odpustené, takže strasska viem si predstaviť čo prežívaš. Dnes napríklad spala 2x po 15 min...... aj to som pár min. pridala nech je to zaokrúhlené........
Papáme všetko čo pripravím, tak našťastie s tým problém nieje, zúbok zatiaľ nemáme ani jeden, ale že sa už derú mi povedali skúsené mamičky. Bambuľke sa plaziť ešte nechce, ale keď ju chytím za ručičky a ťahám ju do sedu, tak sa automaticky stavia na nožičky.

kiwi - skús zmiešať biely jogurt s výživou (na začiatok menej jogurtu a viac výživy a postupne zvyšovať dávky jogutu a znižovať výživu) a rozdrobiť do toho pár keksíkov. Moja si takto zvykla na jogurt.

kiwi82
2. apr 2011

@beatushka vcera som jej skusila dat banan do jogurtu tak trosku spapala ale ziadna slava. dnes skusime znova. A este dojcite, ja este odsavam. a kolko vazia vase deticky? my sme pred troma dnami boli na poradni a sme vazili 7800. som si myslela, ze bude viac. uz je co nosit 😉
@strasska my sme tiez do 6 mesiacov civicili vojta ale teraz uz tiez nemusime.

terina25
autor
2. apr 2011

@kiwi82 že 7800g 😀 tak moj mal na 6 mesiace 9800g 😀 😀 takže teraz má určite aj 11 kíl.

čo sa týka papania,tak my sme oproti vám dosť pozadu.veľmi nám to neide s tými príkrmami.výživu zje horkoťažko.jablko postrúhané mu nechutí,ani banán.akurát mu chutí chlebík,piškoty-všetko do čoho može riadne zakusnúť 🙂 ale to ho zase upcháva a má potom problém sa vykakať.aj včera jedol chlebík s džemom a dnes kaká len bobky 😒 zeleninové príkrmy tiež papá len trochu.najradšej by jedol len mlieko.cez deň papá málo,ale zato v noci si to vynahrádza,budú sa pravidelne každé 3 hodiny.už mi to ide na nervy to nočné vstávanie 😖 už som skúšala dávať mu viac jesť cez deň,ale potom mu bolo zle.takže sa musím zmieriť s tým,že budem vstávať v noci ešte doooosť dlho.myslím si,že kým nezačne konečne jesť tie príkrmy,tak dovtedy nebude ani poriadne v noci spať.cez deň mi spí len raz,málokedy sa stane že spí 2x.dnes napr.dcéra bola u babky,tak to spal skoro celý deň.najedol sa,odgrgol a spal.asi využíval,že je sám a má pokoj na spanie 😀 inak spí len raz-poobede,keď spí aj dcéra.pospí tak 2 hodinky max.večer chodíme spať po šeherezáde 🙂 ale to musíme ísť povinne spať celá rodina,lebo deti bez nás nezaspia.takže žiadna telka,kecanie s manželom,romantika...skrátka vypneme telku a spať.Sebi spí s nami v manželskej posteli a sofi vedľa v postieľke.našťastie si už na seba zvykli,takže keď sa aj sebi zobudí v noci,tak Sofinka sa ani nezobudí a spí ďalej.

terina25
autor
2. apr 2011

Sebi jogurt jesť nemože,lebo som dala raz a sa vysypal.tak čakáme na výsledky z alergológie,či nemá alergiu na kravské mlieko. 😒 dúfam,že nemá.ostatné výsledky na alergiu mal chvalabohu dobré,čo som rada,lebo bolo podozrenie na astmu.ešte nás čakajú vyšetrenia s dcérou,lebo obaja boli chorí vyše mesiaca 😖

terina25
autor
2. apr 2011

@januliatko1985 ja bývam pri poliklinika-na exnarke vo vežiaku.k tomu kočikovaniu.aj by sme sa mohli stretnúť.ale buď tak,žeby som zobrala len malého,alebo len dcéru,lebo si neviem predstaviť,žeby som ich vzala oboch von naraz.jedine žeby si mi pomohla.

strasska
2. apr 2011

@terina25 ze pravidelne kazde 3hod, tak ta chcem aspon potesit, ze aj horsie moze byt, ja kojim v noci kazdych 90min, ked potiahne 2 hodky, tak si gratulujem. a cez den mi potiahla dve hodky naposledy pred 2 mesiacmi ☹
a syn uz zial nespi cez den vobec

strasska
2. apr 2011

@kiwi82 a preco ste cvicili vojtovku?
Julka mala minuly tyzden 72cm a 8600gr. 😉

januliatko1985
2. apr 2011

ech kocky, ja sa k spanku-nespanku nevyjadrujem, cez den malo pospiii, noc prespi, ale tak 3-4x je hore na kojenie, ale tak som si uz zvykla 😒
co sa tyka prikrmov, zje vsetko co mu dam a samozrejme ako velkehmu chlapovi chuti hlavne masko 😅

dnes mame 8 mesiacikov, ani jeden zubok, zato uz sedime, plazime a dnes prvy krat krasne povedal MA-MA a blaboce , co mu pride 😀 a vazi cca 8,5 kg a skoro 80cm, takze fajny dlhaaaaaaan 😀 a stavia sa na nohy jedna radost, aj v postielke na kolienka hore sa taha, no musim byt furt v strehu. 😕 😵

kiwi82
2. apr 2011

@strasska misicka cvicila vojtovku preto, lebo svojich prvych 10 dni bola intubovana. jednu stranu mala slabsiu ako druhu tak sme museli posilnovat. ale chvala Panu Bohu je to uz ok. Pridavam aktualne foto mišičky 😉

ivkafu
3. apr 2011

Krasnu slnecnu nedelu Vam prajem...maly spinka, tak mam trosku cas citat co ste pisali 🙂
jaaaaaj kocky, tak ten spanok vam vobec nezavidim 😖 , my spinkame pocas dna 2x doobedu taku hodinku a poobede dalsiu ak nie vac, takze ja si oddychnem, ale ked sa vyspinka, tak da zabrat je plny energie, bez problemom vydrzi do vecera a vecer kupeme tak po 19.00 a do 20.00 je uz v postielke napapany a spinka.
@strasska, tak mala ti da riadne zabrat,, ale co by sme pre tych nasi krasnych drobcov nespravili no nie? 😀

ja musim povedat ze maly bol atlét 😀 kym sme nezacali papat prikrm, tak to mu velmi chuti a spapa vsetko, varim tak na dva dni, ja mu napr.@kiwi82 do jogurtu okrem ovocia dam aj piskotku a to ma tiez strasne rad, skus pozno sa to malej zapaci 😉 , a este dojcime, ale maly sa odstavuje sam , tak uvidime ako dlho este potiahneme.

Vcera sam presiel celu postielku 😀 samozrejme drzal sa jednou ruckou a dnes nam vysiel prvy zuuuuubok, tak sa tesim. 🙂 .

januliatko1985
3. apr 2011

@ivkafu gratulujem k zubku 😉 teraz to uz peken pojde rad radom a uz bude zubata selmicka.my este furt nic.

mne Matko spinka doobedu tiez taku hodinku, poobede hodinku a tiez niekedy aj viac a este okolo piatej taku pol hodku potiahne, potom kupeme a tak isto do tej osmej zaspi jak drevo.

a tiez kojime, a myslim, ze sam sa tak skoro neodstavi, lebo je to poriadny cickos 😀 😀 😀 planujem kojit tak maximalne 1,5, ale to uz aj tak len rano a vecer.v noci teraz kojim aj 4x niekedy a cez den tak 6, lebo nehcce ani cajik ani vodicku tak musi mliecko.
tak a tu je moj chrobacik:

ivkafu
4. apr 2011

@januliatko1985 dakujeme 🙂 , dalsi nas dnes poriadne potrapil 😒 l, tak nech sa poponahla.....
ja by som tiez rada kojila, ale tak maly ako si vymysla, tak uvidime ako to bude.
maly je rozkosny 😀 🙂

terina25
autor
4. apr 2011

@januliatko1985 malý je zlatý 😉 inak máš krásne fotky.kde ste sa boli fotiť?

januliatko1985
5. apr 2011

@ivkafu
@terina25 dakuejm za pochvalu kocky, boli sme sa fotit dole na Mieri na vodarenskej ulici a vola sa to Ria-foto. 🙂

ivkafu
6. apr 2011

@terina25 , @lienka228, @kiwi82, @strasska, @beatushka, @januliatko1985, @nice202 , Kocky tema zalozena, ale akosi ani jedna namame cas 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre