Košičanky a ich letné detičky narodené v roku 2010

terina25
31. mar 2011

ahojte baby.
keďže sa nemal nikto k tomu,aby založil tému,tak som ju založila ja.dúfam,že budete prispievať tak ako v téme Košičanky na začiatku tehu.

nice202
6. apr 2011

mame cas, ale ked je fajne tak chodime vonku. ked chcete sa pridajte a nazivo to bude lepsie 😀

terina25
autor
6. apr 2011

@ivkafu to hej,máš pravdu 😀 ja aj keď prídem,tak tu nikto nie je.a sama sa vykecávať nebudem.si ešte pomyslíte ,že na hlavu 😀 😀 my tiež chodíme vonku.keď je muž doma,lebo inak sa nedá.snažíme sa ráno aj poobede.ale aj to počasie je také všelijaké,že neviem či ísť ,neísť.lebo vyzerá na dážď 😖

januliatko1985
6. apr 2011

No ja som dnes vobec nemala cas, mali sme upratovaci den a pred chvilockou som dozehlila a padam na hubu 😀 no hlavne, ze este tu sedim na nete, ale ja tak relaxujem 😅

ivkafu
7. apr 2011

Dievcata tak ja som na to s casom podobne ako vy 🙂 ked niesme vonku, tak sa doma blaznime, alebo mam nieco na praci....len mi to prislo take hihi ze nova tema a nikto nema cas.... ale je vonku tak krasne ze sa ani necudujem. 🙂

inak dievcata co vasi drobci a nocnik?

nas drobec a jeho nove hobby...

lienka228
7. apr 2011

ahojte baby... no tak s tým časom je to všelijak, ale však to poznáte 🙂 a na net chodím málo, rýchlo pozriem čo potrebujem, ale teraz spí tak mám chvíľočku 🙂
Brunko je strašne aktívny, neviem ako vy, ale ja to už pomaly nezvládam, včera som bola už hotová.... nemáte niekto poslať trocha energie na dobitie???? 😖
aj keď sa teším z neho, robí nám radosť, ale je to strašný výmyselník a taký ukecaný... cez den spí takú hodinku, potom poobede tak hodinku a k večeru ho ešte musím uložiť, lebo by bol veľmi nervózny pri kúpaní, tak si oddýchne takú polhodinku... no ale nie je to zas vždy 😒 niekedy vymýšla a spí za celý deň len hodinu...
ja som ešte nad nočníkom ani nerozmýšlala, asi je to ešte skoro, neviem...
ani vy už neviete drobca prebaliť ? no u nás hrôza... uteká mi, pretáča sa, stavia sa nohy... no tak ho prebalujem za chodu... inak sa to vobec nedá, už som skúšala mu voľačo podávať do ruky, nech sa zabaví, spievam mu, robím grimasy, nič nepomáha... 😖 tak som zvedavá, čo bude, keď už bude behať..., inak, keď ho držíme za ruky, tak už chodí, vlastne rovno uteká 😀 je to náš veľký šibal 😀

izira
7. apr 2011

Ahojte 🙂 tak sa hlasim do temy aj ja 🙂 Ivka mi poslala link - dakujem
...som skor pasivny citac (niekedy), pretoze teraz pri dvoch drobcoch akosi je toho casu pomenej a ked sa nejaky najde, tak radsej oddychujem pri knihe ako za pocitacom
Ale zdravim vas vsetky a snad si navzajom pomozeme radami a mozno aj stretneme v meste
Pekny den prajem

beatushka
7. apr 2011

ahojte maminy,
my sme teraz dva dni boli viac vonku ako doma, krásne počasie, škoda nevyužiť. Laura doma aj tak nespí, potom je mrzutá, tak sme sa radšej flákali vonku, pretože to teraz akosi psychicky nezvládam tie jej nespánky. No blbé obdobie 😒 Idú jej aj zúbky tak je občas ako sto čertov nedobrá. Ale zase keď sa namňa usmeje a začne mi rozprávať.....no niet krajšieho pocitu, hneď ma prejde pochmúrna nálada
Ja som rozmýšľala, že začnem učiť na nočník už teraz v lete.....uvidíme ako sa nám to bude páčiť.........
jéééééé ivka aj my máme také pančušky 🙂
som pozerala vaše albumy, no krásne detičky máme všetky 😉
je to ťažké byť rodičom, ale zároveň také nádherné.........

januliatko1985
8. apr 2011

@lienka228 tak to prebalovanie ani nespominaj,mam nervy ked mam prebalovat, lebo vkuse sa hadze otaca, sada si a na nozky tiez ide 😠

@ivkafu my sme uz kupili nocnik, pekne sedel, ale nic v nom nenechal 😀 to len tak sem tam ho dam nan sadnut nech si zvykne 😉

a dens mam kus casu, lebo vonku sa neda ist kvoli tomu blbemu vetru a mam tu segru tak je trosku pri malom aj ked momentalne mi spinka, tak aj kavicku ryhclo vypijem 😵

lienka228
8. apr 2011

ja som dnes stihla umyt okno v kuchyni, az 2 hodiny spal, od 9 do 11, lebo v noci sme zle spali... urcite idu horne zubky, preto tak zle spal 😒 snad to bude lepsie tuto noc.
boli sme vonku, u nas je pekne, no a teraz zase spi, tak dufam, ze aspon hodinku si oddychnem aj ja 🙂
tak tak @beatushka, je tazke byt rodicom, ale nadherne...
ale taka som hrda na Brunka, naucil sa kyvat, tak teraz kyveme dokonca aj bocianom v hniezde, pamata si kde su, normalne vie, kam sa ma pozerat, ked sme na prechadzke ... jaj, taku radost nam robi, aj ked mam obcas nervy...
@januliatko1985 takze to poznas aj ty 😀 jedno prebalovanie trva celu vecnost 😀 nocnik vyskusam aj ja, ale musime ho najprv kupit 😉

terina25
autor
8. apr 2011

baby,vy tu už riešite nočníky? 😀 no,moja dcéra má 2 roky a ešte nechodí na nočník 😔 ona mi len oznámi:Mamka,kakám, 😀 😀 A keď jej poviem,že poď na nočník,tak nieeeeeeeeeeeeee.takže čakám do leta a bude behať bez plienky,aj keď to bude riadny ,,binec,, 🙄 Ale keď ju posadím na nočník,tak tam sedí aj 2 hodiny a nepustí zo seba ani kvapku.a potom až plače,že ju bolí bruško.ale keď ju dám z nočníka dole,tak sa po*sere že až 😀 😀 takže ja to bude riešiť až v lete.A sebastián má ešte čas na nočník 😉

terina25
autor
8. apr 2011

@ivkafu také hobby ako tvoj malý má moja dcéra.Akurát dneska ,,upratovala,,vyhádzala mi celú skriňu a potom povedala,že mamka poprataj to 😀

terina25
autor
8. apr 2011

náš krásavec ešte nelozí,nebehá ☹ no,ale s tými jeho kilami sa ani nedivím.včera sme boli na poradni a sestrička že nemože ho odvážiť,lebo váha jej váži len do 10 kíl 😀 ale ja toto neriešim,lebo dcéra začala štvornožkovať až ako 11 mesačná.aj keď by som už bola rada,keby vedel,ale teraz je u mňa prvoradé zdravie ☹

nice202
8. apr 2011

ahojte, moja este tiez nechodi. skoda, uz by mohla, ale boji sa pustit nabytku. ani za ruky nema rada ak s nou niekto ide. hned si sada na zem. mozno to je aj preto, ze mi spadla pred mesiacom z postele dost nestastne. nic jej nie je, ale odvtedy je taka bojazlivejsia

terina25
autor
8. apr 2011

@nice202 toto sa stalo aj mojej dcére a potom jej dosť dlho trvalo,kým sa odvážila chodiť sama.stále chcela chodiť len za ruku.a ja som bola akurát tehu,tak to bolo dosť náročné.ale inak má to jednu výhodu,že krpci ešte nechodia.aspoň za nimi netreba neustále behať.takto ich aspoň máme pod dozorom 😉

ivkafu
8. apr 2011

Ahojte kocky, tak dnes bol strasne ufukany den 😝 ,
ale dnes som si nasla aspon chvilku pre seba 😀 bola som na pedikure 😀 a manzel bol pri malom, ale ake mam este aj stastie, spal mu krasne a mal veget 😀 , ale aj tak sa nebojim vie sa o neho postarat perfektne 😀 .
@izira 😉 😀
@beatushka, tak ten spanok sme my mali prve 4 mesiace, za nic na svete nechcel spinkat doma, a tak uz 9-9,30 som masirovala von s kociarom, aby drobcek spinkal a domov som ho chodila iba nakojit inac sme cele leto prechodili 😀, ale na mojej postave to nezanechalo ani stopu 😖, ale hlavne ze sme zdravi 😀
@lienka228 Livka, tak to s prebalovanim je problem od kedy sa Šimonko naucil prevalovat z chrbatika na brusko a to .bolo 7.10., teraz ani nehovorim 😀 , vecny boj
@januliatko1985 hej aj sa chcem skusat nocnik, tak uvidime nebudem ho nutit, len skusat ci sa nahodou zadari 😀 a aj tak mi poradili, ze ked si vie uz sadnut ,tak ze treba skusat.
@terina25 kazde dieta vie kedy je ten spravny cas pre neho, takze je to podla mna v poriadku, tiez nemyslim ze to bude, take jednoduche, ale skupime ci sa mu nahodou nezapaci.
tak pekny vikend

strasska
9. apr 2011

ahojte baby, tak my sme nocnik skusali, ale teda vobec sa jej nepacilo, aj plakat zacala, takze nenutim. Aj so starsim sa v tomto trosku trapime, on je cez den bez plienok uz od 2 rokov, ale v noci mame plienku este aj teraz a nejako sa nam nedari ☹
a inak aj ja som z malej hotova, lebo minuly tyzden zacala ukazovat aka velka vyrastie, tak sa na nej bavime cela family 😀

januliatko1985
11. apr 2011

Cafte, ako sa mate kocky?
my faajn a asi nam uz ide zubok, len ho este nevidiet velmi , len citim take veelmi drsne a taky ma kopcek 😕 😵

inak Matko mi nejak zacal bojkotovat jeden doobedny spanok, aj ked len 30-40minutovy, ale proste nechce spat, dnes spal az 10minut 😠 ma uz porazi ☹

terina25
autor
11. apr 2011

ahojte babule 🙂
tak ako ste víkendovali?my doma,ako vždy..muž mal nočné,takže on spal a ja som bola s deťmi 😖

inak sa chcem opýtať,čo obliekate deťom na spanie?moj sa totižto stále v noci ,,odkope,,tak neviem,či mu je teplo.ale aj dcéra sa odkopáva pravidelne už od narodenia. 😀

a baby,tie čo dávate UM.otázka na vás,aj keď neviem,či tu také sú 😒
koľko krát dávate piť mlieko a koľko ml.prespia vám už deti celú noc?ja dávam za deň 2-3x po 150 ml a v noci sa mi budú tiež 2-3x 😠 takže niekedy za deň vypije 5 inokedy aj 6x mlieko.a už ma to nebaví stále ho krmiť aj v noci.som čítala,že deti na UM by mali už vydržať aj 8 hodín nejesť.dcéra od 4 mesiacoch prespala celú noc,ale on?skúšala som dať mu aj čaj,ale žiaden účinok to nemalo.neviem,či sa budí od zimy,od tepla,od hladu,od smädu.nechce sa mi veriť,žeby bol stále taký hladný.

terina25
autor
11. apr 2011

@strasska pozerám,že tvoj syn bude mať 3 roky.chcem sa ťa spýtať akú veľkosť nosí?lebo kamarátkyna dcéra bude mať 3 roky a chcem jej niečo kúpiť a neviem veľkosť.čo som pozerala,tak píšu že 104?

strasska
11. apr 2011

@terina25 ahoj, Misko nosi 104 a je podla mna taky vacsi...takze 104 jej urcite nebude mala 🙂

strasska
11. apr 2011

baby,vidim, ze deti spia aj nespia...ja mam teraz problem, ze mala uz nechce dudlik, comu sa aj tesim...zaspava na ciciku, tomu sa tiez tesim, ale ja jej neviem vytiahnut prsnik z ust... ona uz spi, ale stale dudluje, a ked vytiahnem, tak sa hned preberie, cize niekedy sa odputavam aj na 5-6x...tak si viete predstavit ako budu o chvilu vyzerat moje prsniky
neporadite mi?

terina25
autor
11. apr 2011

@strasska ďakujem pekne 😉

terina25
autor
11. apr 2011

@strasska ja ti asi veľmi neporadím,keďže už nekojím ☹ Ale ja som to robila tak,že som dcére jemne strčila do úst moj malíček a potom som vybrala prsník.ona ho nedržala neviem ako pevne,mala tam medzeru a tam som strčila prst.alebo ešte skús jemne po jej brade robiť s prstom a ona by mala pootvoriť ústa a vtedy vyber prsník.aspoň ja som tak robila a tak mi radila v porodnici.neviem,či som pomohla 😖

strasska
11. apr 2011

@terina25 ja to tiez tak robim s tym prstom, problem je, ze mala sa vzdy preberie a chce sa opat prisat... 😔

terina25
autor
11. apr 2011

@strasska tak to si asi našla náhradu za cumlík 😒

strasska
11. apr 2011

@terina25 tak presne toho sa bojim ☹

terina25
autor
11. apr 2011

@strasska a neskúsila si jej dať po vybratí prsníka cumel?či ti tak nezaspí,že sa nechá oklamať

strasska
11. apr 2011

@terina25 predtym to fungovalo, teraz uz nie a ja uz chcem cumel pochovat natrvalo 😎

ivkafu
12. apr 2011

Ahojte dievcata, tak my po vikende super 😀 , len to pocasie by sa mohlo zlepsit 😎
Nas trapia zuubky, v noci sa budime na plac, rucky vzdy v pusinke, mrzuty sme cely den, no uz nech su von 😉
@terina25 aj nas maly sa odkopava, myslim ze je to ok, ja mu davam pyzamku (ruky- nohy) 😉 a este aj ponozky, ale teraz uz nebudem asi davat ponozky aby mu nebolo horuco....uvidime ake bude pocasie
@strasska veru neporadim ti, ja dam cumel a spinka a po par min. je cumel von a spi, teraz som si vsimla ze aj ked zaspava, tak ho ma ako hracku a ani si ho neda poriadne do pusinky a zaspinka, aj teraz tu spinka a cumel vedla neho 😀

beatushka
12. apr 2011

ahojte maminky 🙂 hádajte čo teraz robí moje dieťa??? SPINKÁ 😀 sa vytešujem a vychutnávam kafe 😉
@strasska u nás to tiež funguje s cumľom. Moja tiež zaspáva na prsníku, a keď ju odtiahnem od prsníka (niekedy aj na silu že auuu) preberie sa a má tendenciu sa naspäť prisať, ale chytro jej strčím cumeľ do pusy a hneď zaspinká. Po chvíli ho pustí a spí ďalej.
Baby ktoré kojíte chcem sa vás opýtať koľko príkrmu zjedia vaši drobci? Pretože Laura mi odmieta olovrant, sa odťahuje od prsníka. Ráno ju nakojím, na desiatu mi zje aj celú výživu 190g fľaštičku (dnes som jej napr. pomixovala biely jogurt, polku banánu, trochu keksov a ešte som to zriedila s mojim mliekom a vypila 120 ml), na obed zje v priemere 160 ml zeleninu s mäsom a olovrant mi odmieta....... Potom večer ju nakojím, v pohode papá, ale to už mám tak narvaté prsníky, že musím po kojení ešte odsať. Ma napadlo, či jej nedávam veľa na obed? Ale keď ona sama otvára ústočka že "mama ešte daj" nie je to tak, že by som do nej nasilu pchala. Poraďte...... mám jej na obed dávať menej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre