Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

zuzub
21. nov 2009

ahojte 🙂 monitor dychu budeme aj my určite kupovať, a tiež značku nanny, vraj sú jedny z lajlepších tak uvidíme http://e-shop.nanny.sk/ je to tu dobre rozpísané používanie a tak

mum_to_be
21. nov 2009

ahojte, katka - teda ze by si mi ty pripadala tucna, tak to ani nahodou!!! ci uz bude tie pohyby o tyzden skor alebo neskor, to nevadi. neboj sa, este si ich uzijes do konca tehotenstva dost!!! ja ked som uz bola v tom 41. a 42. tt, to bolo neskutocne, ako tam verca nadskakovala, aj to mame na videu, normalne si videla, ze to je ruka, co sa pohla a tak. ale teda verca mala 4000 gramov, ked sa narodila, takze asi aj preto boli tie pohyby take silne.
co sa tyka monitoru dychu, my mame angelcare, je super, pretoze je kombinovany aj s vysielackami, teraz uz napriklad pouzivame len tie vysielacky. mohli sme pokojne spavat, ja som rada, ze sme ho mali. ale kupovala som ho z usa, pretoze na SK bol neskutocne drahy, tusim 6000 Sk, tak sa mi zda. z usa bol asi za polovicu.

tinika
21. nov 2009

a beriete len jednu podložku?

zuzub
21. nov 2009

tini myslím, že na začiatok ti stačí do postielky jedna podložka, potom ked je bábo väčšie sa dá dokúpiť, niekto to používa aj do kočíka, ale mylím, že to nie je treba ved v kočíku vidíš či ti bábätko dýcha

tinika
21. nov 2009

jojo do kočika nie. No rozmyslam a budem sa radit s mm som zvedava čo na to povie

tinika
21. nov 2009

jeto maju aj v sabinove pri nas, len asi o dost drahsie čo? asi cez net najlepsie objednat

dzou
21. nov 2009

ahojte ladynky jeeeeee tininka uz 39tt sak ty uz coskoro rodiiiiiiiiis
ako sa inac mate?ja celkom dobre som uz na cakacke tak uvidime 😉

tinika
21. nov 2009

ahoj dzou, jo aj slniečko uz 39tt a stale sme obe 2v1 asi drobci nam dopraju este 🙂 mne seminar vo stvrtok a slniečku skusku

dzou
21. nov 2009

jaj no hej este mate trosku casu ale tak uz to moze prist kazdu chvilu ako sa inac citis? tie nohy ti uz odpuchli?

ingulik
21. nov 2009

ajoj...tini k tomu monitoru dychu...myslim ze tvoj maly nema predpoklad aby si ho potrebovala...u nas by napr. ani nemal opodstatnenie, kedze mala spi len do prveho krmenia v postielke, ktora je hned vedla mojej postele a potom spi so mnou v posteli, takze my sme monitor neriesili...ja osobne si myslim ze to je zbytocna investicia...a okrem toho v niektorych porodniciach ho aj zapoziciavaju 😉

dzou
21. nov 2009

no ja sa len tak trosku zamiesam a poviem ze mm segra ho mala a urcite si ho kupim aj ja 😉 podla mna je to dobra vec a aspon clovek tak nestresuje... ona hovorila ze prvu noc z porodnice ho este nemali a skoro nespala celu noc a hned na druhy den bezali kupit a spalo sa jej ovela lepsie a isetjsie a neviem ake predavaju na svk ale tu je to uz aj s klasickym monotprpm co ti vysiela aj zvuk ked place a ak mas pochod. dom a napr. detsku izbu na poschodi tak sa to podla mna dost oplati tu to nove stoji okolo £75-80 a vola sa to angelcare tusim...

tinika
21. nov 2009

ingu sak stale vaham, my sme vyrastli bez toho a sme tu a nič take netrebalo ale ta človek nikdy nevie
dzou nie nohy puchnu ale kedy ako, niekedy menej , niekedy viac ale uz som si zvykla hihi

dzou
21. nov 2009

hej je pravda ze my sme nemali ale tiez napr. nebola sterilizacka a teraz je tak ju nebudes pouzivat? ved ked nieco take teraz existuje tak preco si nepomoct...

dzou
21. nov 2009

a teda aj ked spi babo s tebou v posteli sak ty nie si celu noc hore a nekontrolujes ho ci dycha ved aj ty spis tak ako zisitis ked prestane dychat? tam staci 1-2min a moze to skoncit zle no ja sa urcite radsej poistim...

dzou
21. nov 2009

ale teda nie ze sa na mna nahnevate to je len moj nazor a kolko ludi tolko chuti 😉

ingulik
21. nov 2009

ja si myslim, ze ked mas velky dom a dietatko spi v inej izbe ako ty tak ano, ale v dovojizbovych panelakovych bytoch, kde pocujes aj to ako dycha sused sa to asi neoplati...my mame aj babysitter taky s kamerou a vobec som ho nevyuzila, lebo aj ked mala spinkala v spalni, tak ja som sedela v obyvke a videla som na nu...
no nic my ideme trosku vonku, mm je na stavbe a zajtra do sluzby ide, takze sme u nasich v KE...buduci tyzden asi zas nebudeme v PO, lebo mm ide na sluzobku...tini...osud nam dopraje stretko az s drobcami 😉

dzou
21. nov 2009

jaj no my mame dom takze tak 😉

tinika
21. nov 2009

dzou jasne ze sa nenahnevame, a ja tiez uvazujem ale este nie som na 100% presvedčena
ingu tak asi zrejme az z drobcami, sak bachor moj vidis na fotkach tak nevadi 😀

zuzub
21. nov 2009

ja si myslím, že monitor dychu je dobrá vec, je to vymoženosť tejto doby tak prečo ju nevyužiť...ja poznám ľúdí, ktorým bábätko zomrelo na syndrom náhleho úmrtia a dali by všetko za to aby vtedy monitor dychu mali len už bolo neskoro... a ani by im vo sne nenapadlo také niečo,,,,, 😔 môže sa to stať hocikomu a väčšina bábätiek nemám predpoklad na také niečo, ale predsa len sa stane.... takže ja radšej kúpim ako si mám nedajbože celý život potom vyčítať.a taktiež je jedno či bývaš v dome alebo v byte určite má žena doma aj inú robotu ako počúvať či ti bábätko dýcha, takže toľko môj názor 🤐

dzou
21. nov 2009

zuzub 🙂 presne s tebou suhlasim ja som aj citala jednu knihu kde zene zomrelo babetko na ten syndrom ked malo 6.mesiacov... a tiez si myslim ze by dala neviem co aby mala monitor v tej dobe 😔 niekto si zase povie a co ked zacne pipat a dieta nedycha sak neviem co budem robit... ono niekedy staci ako keby len zobudit babo ono akokeby zabudne dychat a ako tiez nie je naskodu si spravit nejaky kurz PP alebo nieco nastudovat 😉 no ja mam KPP ale kym budem mat babo aj vsetko zabudnem 😅

zuzub
21. nov 2009

na tej stránke čo som tu dávala tam píšu aj o prvej pomoci a presne ako píšeš dzou, vo väčšine prípadov ked začne monitor pípať stačí bábätko len zobudiť a ono sa nadýchne

adenka
21. nov 2009

ahojte,
vcera som uz musela letiet... no mame sa super, malinka je zlata, vela sa usmieva a je strasne vnimava, vzdy musi byt pri mne a sleduje vsetko co robim... spava uz lepsie, dokonca mi posledne dni spi celu noc od 8-9 do 6 rana, takze parada... ale v piatok nas caka ockovanie tak uz teraz sa bojim ake to bude mat nasledky....

co sa tyka matraca, my mame kokos-molitan... teraz spi na kokose a ked bude starsia tak bude na molitane. a mam na tom taku gumenu podlozku a na tom plachtu. sice som nepocula o tom ze sa nesmie namocit, ja som to davala pre istotu... ale zatial sa nam ani raz nestalo ze by precikala plienku a to ju v noci neprebalujem...

monitor dychu - ja nan nedam dopustit... mala mi asi 2 tyzdne spala vyhradne na brusku a vtedy bol na nezaplatenie. my mame angel care aj s vysielackou, takze ked mame navstevu pokojne zavriem dvere a pustim len vysielacku. a mame proste spokojnejsi spanok... aj koli refluxu, kedze niekedy sa jej aj po 2 hodinach vratia grcky a zacne sa dusit... a mali sme uz aj nejake 3 poplachy, ale len som ju vzdy pohladkala po licku, ona sa zamrvila a bolo dobre..

neviem co ste este pisali, len som vas tak zbezne presla 😅

tinika
22. nov 2009

bre ranko kde sa tulate?

zuzub
22. nov 2009

čaute, peknú nedeľu 🙂 ja varím obed, mm spí, pretože sa včera vrátil do študentských čias a bol si vohodiť z kopýtka zo spolužiakmi s VŠ, prišiel ráno o 4h, len neviem v akom stave 😀 😀 😀

tinika
22. nov 2009

zuzi tak to ja viem vzdy v akom stave sa ten moj vrati, bo sa stale zobudim 😀

zuzub
22. nov 2009

ja som bola aj zobudená, ale radšej som nič nehovorila....včera som vôbec nemohla spať, bolo pol jednej ked som išla spať a pol druhej som sa zobudila, to som zas nespala do tretej a potom som sa zobudila o 4h ked mm prišiel, ma ráno tak bolela hlava, ako keby som ja žúrovala 😀

tinika
22. nov 2009

hihi no vidis ani si nikam nemusela a mas "opicu" hihi ja som sa asi len raz nezobudila ked dosiel domov a to sa furt snazi tak potichu ale ma smolu od kedy mame havu tak ona ho vzdy ohlasi 😀 😀 😀

zuzub
22. nov 2009

tini chcem sa spýtať máš približne zrátané koľko vás vyšla výbavička pre mimi? nech som aspon približne v obraze

zuzub
22. nov 2009

ja mám zase strašne ľahký spánok, mna všetko zobudí....

tinika
22. nov 2009

zuzi netusim hihi vies postielku mame po nas, kocik mi platila mamina, vajko kupila svokra, ja som kupila par oblečik a ostatne sme dostali po rodnnych detoch takze ani tak vela zatial nie. Ja akurat pachtu, chranič na postelku a rozmyslam o monitore dychu ale furt vaham, ak neporodim do piatku tak sa poradim s porod. asist. hihi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre