Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

slniecko4
7. apr 2010

tini,dokedy budem môcť a mať mliečko. 🙂 že keď po 6tom mesiaci prídu príkrmy,tak ráno a večer kojiť by som ešte chcela. 🙂

majulienka32
7. apr 2010

slniecko, jej mala je zlata, taky maly blondavy anjelik 😉

tinika
7. apr 2010

slni fakt je zlatučka a ja som este asi nevidela blondave babatko 🙂))

slniecko4
7. apr 2010

maju,máme sa fajn,kojíme stále,výhoda neskutočná,mliečny automat vždy a všade poruke.. 😀 ináč už každý deň na nej človek pozoruje niečo nové,už sa prvýkrát prevrátila z bruška na chrbátik,nádherne sa smeje,proste,je neskutočné štastie mať dieťa.. 😵

slniecko4
7. apr 2010

babenky,ďakujeme.. 🙂 ináč,ja som v nejakom takom mamičkovskom časopise čítala,že málokedy sa narodí blonďavé bábätko,že väčšinou sú hnedovlasé bábätká.. 🙂

tinika
7. apr 2010

no vidis aka ja te vasa petka vynimocna 🙂) inac nas sa este neotočil, mame to trocha zlozitejsie kedze sme mali problem drzat hlavičku, takze sme radi aj takym pokrokom, chvalia nas tak snad uz dlho nebudeme cvičit 🙂 hoci este je čo dohanat asi sak uvidime o tt ideme na kontrolu a snad uz sa začne aj otačat

slniecko4
7. apr 2010

tini,ani ona sa ešte neotáča,len v nedeľu sme ju dali na bruško,nech si pocvičí a ona šup,prevrátila sa na chrbátik,potom sme to zopakovali ešte dvakrát a pretočila sa.. ale opačne ešte nie,ťažký zadok,aj ešte asi nevie princíp,lebo keď aj nôžky dvihne a riťku pretočí na bok,hlavičku nechá na mieste,a preto sa jej to nepodarí.. 😀 Majú na všetko ešte čas,si myslím ja,do ničoho ju nebudem nútiť,nech si robí pomalé pokroky.. 🙂 ináč,dávaš už Paťka sadať? lebo som čítala,že kým si sami nevedia sadnúť,nemali by sa dávať..

tinika
7. apr 2010

no ked cvičime a je na boku tak sa tazko tazko otoči na brusko aj nas pato 🙂)

tinika
7. apr 2010

nie nedavam sadat, len tak ho drzim akoby v sete tak jemne a v kočiku tiez len trocha vyvysene aby mohol sledovat okolie ale nechcem ho tiez nutit do ničoho

slniecko4
7. apr 2010

veď ešte majú čas,majú niečo vyše 4 mesiacov..

vavenka
autor
7. apr 2010

Joj uz sa tesim ako sa zapojim do tychto debat 🙂 🙂

zuzub
7. apr 2010

aj ja 🙂

tinika
7. apr 2010

tak tak slni maju čas
hej kočky ani sa nenazdate a budeme ich po dvore nahanat 🙂 ved j mam pocit akoby to bolo pred rokom čo sa narodil a na druej strane ze to strasne leti

zuzub
7. apr 2010

v majovkach 2010 už dve kočky porodili 😅 už sa to fakt nejak blíži

vavenka
autor
7. apr 2010

Zuzi ty co porabas? Manzelik kedy dojde? Az v piatok?

slniecko4
7. apr 2010

vavenka,zuzub,ani sa nenazdáte a rozoberáme bábätká a veci s nimi súvisiace aj s vami.. 🙂
júúúj,ja sa teším na fotečky vašich drobčekov.. 😵

vavenka
autor
7. apr 2010

Zuzi hej, sledujem to, dokonca tretia porodila dnes 🙂 ty tam ale neprispievas, ci?..... Ja som sa parkrat pokusila, ale nejak mam pocit ze ceske dievcata si tam drzia svoju komunitu.....
A sa mi zda ze len sa tam kazda stazuje, kde co ju boli 😀 😀 😀 a hoodne stresuju.....

tinika
7. apr 2010

fakt dve majovky uz rodili ??? no tak uz je to horuce .)

vavenka
autor
7. apr 2010

SLni, Tini no sak hej, aj ked tento mesiac nejak mam pocit ze sa zastavil 😀 😀 ale zas na druhej strane, nechce sa mi verit ze som skoro tristvrte roka tehotna, fakt to zbehlo 🙂

zuzub
7. apr 2010

ja som si dala večernú hygienu a včeru rožteky s malsom a medíkom.
hej mm príde až v piatok, už aby bol doma....inak chuda on je viac vystresovaný z toho porodu ako ja 😀 ked poviem, že mi tvrdne brucho alebo čo tak hned to už rodíš?ideme do nemocky? 😀

vavenka
autor
7. apr 2010

Zuzi no si ani nevies predstavit, akym sposobom som mu opisovala moj zazitok z rana 😀 😀 😀 ale nejak je v pohode, mam pocit ze si mysli ze este ma cas 🙂

slniecko4
7. apr 2010

vave,zuzub,beriete chlapov k pôrodu?

vavenka
autor
7. apr 2010

Slni ja neberiem, moj nechcel a u nas aj tak k prvej dobre porodnej nepustaju nikoho, len k samotnemu porodu, a tam mi ho uz aj tak asi nebude treba 😅

zuzub
7. apr 2010

môj nechce ísť, oo je taký tip, že ked mu aj krv berú musí sedieť alebo ležať 😀 tak ho nejde prehovárať, aby mi tam neodkvacol....ale mne to nejak nevadí aj tak si myslím, že vo finále by som ho nejak nevnímala.....

slniecko4
7. apr 2010

ja som svojho chcela,ale šla som nakoniec sekciou,tak bol na chodbe..
vave,v tej poslednej fáze ti ho určite netreba,vnímať ho už asi veľmi nebudeš,snáď len by detičky videli prví,poprípade prestrihli pupočnú šnúru. 😅 a môj aj tak videl prvý Peťku,mne ju až ráno priniesli. 🙂

slniecko4
7. apr 2010

ináč,keby som ja mala ísť nejakej kámoške k pôrodu,tiež by som nešla,by som odkvecla hneď vedľa postele.. 😀

vavenka
autor
7. apr 2010

Slni aj ja si myslim 🙂

Zuzi presne, ani moj sa na to neciti a istoze by som ho na take nieco neprehovarala..... Som to nechala vysostne na neho....
Jasne ze by ma potesilo, kebyze tam so mnou je, ale istotne to zvladnem aj tak a ako som pisala, tie kontrakcie si aj tak budem musiet predychat sama, kedze by ho tam aj tak nepustili......

tinika
7. apr 2010

slni moj bol som mnou na sale asi dve hodiny a strasne mi to pomohlo a potom čakal na chodbe a vidlet tiez pata ako prvy ja az o tri hodiny ked mi ho doniesli na izbu nikdy nezabudnem na ten prvykrat, ale určite je iny pocit vidiet babo po normlanom porode hned ako o tri hodky akoby mi priniesli cudzie babo, som sa zoznamovala s nim par dni, mala som pocit akoby to ... neviem ako to povedat ale take čudne to bolo. slni ty si mala ake pocity? ja som satale ho fotila, aby som si ho mohla obzerat aj ked nebol na izbe hihi a stale som ho pozorovala moje zlate

slniecko4
7. apr 2010

vieš čo,ja som rodila 21.45 a ráno som sa pýtala,ako malá,tak mi povedali,že mi ju donesú ukázať detské sestry,oni ju potom len na moment doniesli a hneď brali preč,čiže u mňa bol prvý pocit asi ten,že hurá,je živá a zdravá. 😵 v tom je to iné,že keď rodíš normálne,vidíš hneď,že je v poriadku,pri sekcii čakáš,proste,vyberú bábo z teba,zobudíš sa a ono je už tu. 😅 ale tiež som si ju fotila neskutočne veľa,keď ju nosili na kojenie,potom bola pri mne stále,prvú noc,keď mi ju nechali,som celú noc bola hore,lebo som sa bála zaspať,aby sa jej niečo nestalo.. Len som na ňu pozerala,som sa vynadívať nevedela.. 😵

tinika
7. apr 2010

no ja som este bola pod vplyvom narkozy, aj som zvonila ze ho uz nevladzem drzat, ja som rodila o 14:40 a o pol 6 ho uz doniesli normlane na kojenie, medzitym mi bola porodna asistentka a neskor detska lekarka povedat ze maly je ok akurat ta hlavicka deformovana polohou v maternici neviem ako presne to nazvali ale ze ma ukludnili ze to sa upravi a kedze som bola este pod vplyvom narkozy vtedy som to akosi este naplno nevnimala čo to znamena

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre