Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

mum_to_be
5. okt 2010

caute, u nas fici redukcia na wc. dnes bol 2 krat uspech. 😉 veronika cez obed spinkala tri hodiny, parada! som si porobila aj oddychla. 🙂 mohla by kazdy den tak potiahnut, hihi.

mum_to_be
5. okt 2010

ingulik, a rychlo sa uzdrav. dufajme, ze nebude cele kolecko - vratane malej, manzela aj tvojej maminy...

slniecko4
5. okt 2010

@tinika,u nás tiež zuby nikde,zajtra ideme na kontrolu,hnačka naštastie ustúpila,teplota tiež,tak uvidíme.. Z výteru jej vyšla nejaká baktéria,ale už nehnačkuje,tak som zvedavá.. Soplíky ešte má,ale tiež je to lepšie.. U nás virózu rozniesla svokra,najprv bola chorá ona,potom Peťka,teraz ja a mm už tiež chytá hrdlo.. No a synovec sa tiež stihol nakaziť..
@ingulik, tak druhé kolo nádchy by som si nechcela zopakovať,ja som bola s takou silnou nádchou v sobotu v škole,tak okrem prednášajúceho tam bolo počuť len moje kýchanie,kašlanie a fúkanie nosa,takže som to vzdala o 12tej a šla domov.. 😀 ale celkovo je nejak veľa chorých aj detí,aj dospelákov..
@mum,tak to pekne pospinkala.. 🙂 Romanko ako? 🙂

slniecko4
5. okt 2010

@tinika,Peťka zatiaľ spinká celú noc,akurát čo bola chorá,tak sa budila častejšie na kojenie,ale zase prespí celú noc do 5tej rána.. A večer ju kojím okolo polsiedmej. 😵

tinika
5. okt 2010

@slniecko4 no moj o 6 spapa kasu a hajde spat, a spi celu noc akurat mlieko raz pije, poslednu dobu do 1-3 si vyberie čas, ale to len posledny mesiac, predtym spal od 6-5/6

slniecko4
5. okt 2010

@tinika,aj ty dávaš Paťka tak skoro spinkať? lebo ja keď som niekomu hovorila,že Peťka chodí spinkať o 6-polsiedmej,tak sa mi divili,že skoro.. to sú tie naše zimné deti.. 😀 a ty dávaš Paťkovi pred spaním kašičku,nie mliečko? a čo už papká Paťko,dávaš mu krupicu,syry,šunku? lebo Peťka papá chlebík,rožky,maslo,džem,ovocie,zeleninku,mäso,kašičku,jogurt a detskú výživu,viac sme repertoár nerozšírili.. 😀 ak nepočítam kukuričné chrumky a piškótky.. 😀 a umývaš už Paťkovi tie dva zúbky? 😀

tinika
5. okt 2010

@slniecko4 hej aj mne sa kazdy čuduje ze čo tak skoro ale na druhej strane zavidia ze mam pokoj ja sice potom pracujem alebo varim obed na dalsi den ale mam zmenu 🙂 hej večer papa kasu, krupicu sme este nedavali, stale mame HA mlieko ale syr taveny uz mal, sunku to miluje s rozkom syr a sunka to jeho to na ranajky spase cely rohlik s tym .) a cestovinky at ak sme uz tiez papali

evitkamalicka
5. okt 2010

ahojte,
aj ja davam spat Adamka okolo tej 6tej a tiez sa mi niektori cuduju, ze preco tak skoro, ale vsak este stale je to dieta

tinika
5. okt 2010

@evitkamalicka tak tak a ked som sa v lete pokusala rezim mu posunut aby sme mohli byt trocha dlhsie von tak som ho akurat ukratila o spanok lebo rano vstal vzdy v rovnakom čase bez ohladu na to kedy siel večer spat tak som to nechala na neho nech si to riadi sam 🙂

mum_to_be
7. okt 2010

nam verca chodi spavat okolo osmej. a vstava okolo siedmej - osmej. malickeho kupeme o siedmej, potom este papka a ide spinkat. a spinkava tiez do cca siedmej. ale nadranom mavame hodinku - dve, ked sa trapime s bruskom. robievam si fenyklovy caj, aj som malickemu uz trikrat dala liek proti kolikam, cvicime, davam ho aj na brusko, ale zatial to pretrvava... aj ked, mam pocit, ze je to uz trosku lepsie. cez den nema problem, ani v noci, az potom takto nad ranom...
inak sa mame fajne, vcera sme absolvovali druhu prechadzku, tentokrat aj s veronikou a boli sme prvykrat na navsteve (u svokrovcov), malicky v pohode... vsetko prespinkal, hihi.

vavenka
autor
10. okt 2010

No kde ste vsetky? Vonku je kraasne, tak si zjavne uzivate vsetky vikend 🙂
Mum ako dvojnasobna? Uz ste sa ako tak zladili?

Ked sa bavime o spani, Vanda si sama nastavila rezim, okolo siedmej uz ked zacina mrncat, tak ide do vane, najest a spat 🙂 zatial nam to funguje...

Zuzub este stale sa ti Misko budi? Vande sa to trocha upravilo, "uz" len 2-3x sa zobudi... Mozno to bolo aj tymi zmenami, ze som ju po lietadlach tahala 😀

A sa jej chudinke spravili pod bradou take fleky, najprv som myslela ze je to zaparene, ked tolko slinta teraz, tak som jej to natrela sudocremom. Ale sa jej z toho az take ako lisaje spravili, dufam ze to nebude ekzem 🙄 Zajtra mame poradnu na 5 mesiacov, tak som zvedava co na to doktorka.....

vavenka
autor
10. okt 2010

Mum ja som malej davala Espumisan asi mesiac, pred kazdym jedenim, myslim ze to pekne zaberalo.....

slniecko4
11. okt 2010

ahojte babenky,
@vavenka, no ako? fotečky z UK kde? 🙂
babenky,neviete,ako naučiť dieťatko pekne klásť nožičku? Peťka stúpa na pravú pekne rovno a ľavú tak vykrivuje dovnútra.. Neviem,čím to je..

mum_to_be
12. okt 2010

vavenka, uz sme sa celkom zladili, teraz mi to pripada uz v pohode, tie prve dni boli tazke, teraz to uz ide...
slniecko, s tou nozickou to treba podla mna riesit s detskou lekarkou, ona vas posle alebo to posudi sama. a nerobi to len v niektorych topankach, ze by jej uz trebars boli male alebo prilis velke?
my sme dnes boli s veronikou kupovat topanocky, tak si ich potom pysne obzerala, no podarena... 🙂 kupili sme take jesenne kotnikove, bledoruzove, makkucke, parada. a su aj ortopedicke, tak som rada, ze sme vcelku dobre kupili. a za 20 eur, to je dobra cena. 🙂

ingulik
12. okt 2010

ahojte babule
no my si uzivame uzasne jesenne pocasicko, skoda ze sa raz skonci...
a vidim ze asi vsetky, lebo sa tu toho vela nepopisalo 😉

slniecko4
12. okt 2010

@mum, áno,dnes sme ju nechali chodiť bosú,tak dáva nožičku rovno,bude to v topánočkách.. 😒
@ingulik,ahoj.. 🙂

mum_to_be
14. okt 2010

@slniecko4 - skus ju nechat doma chodit v takych papuckach, co maju taku tenucku kozenu podrazku. vies co, moja jedna kamoska ich malej kupuje, poslem ti link do IP, spytam sa jej na stranku. tie papucky maju tenucku podrazku a deti v nich chodia akoby boli na boso, len im teda nie je zima ako ked by boli len v ponozkach... idem napisat tej kamoske. a na von jej kup topanky, ktore su ortopedicke a vyskusaj, ci sa daju lahko ohybat (pri prstoch).

mum_to_be
14. okt 2010

inak, my sme fakt vyuzili to babie leto a snazime sa byt aj s malym vonku, kym sa da... a teraz sme druhy den u svokrovcov, tak som velmi na internet nesla...

vavenka
autor
14. okt 2010

Ahojte 🙂

Mum takze vsetko ok? Uz ste zladeni? Joj si neviem vobec predstavit momentalne, ze by som mala este jedneho krpca popri Vande 🙂 Je zlata, ale uz si vyzaduje neustalu pozornost a taky mojkos sa z nej pomalicky stava, je to hrozne mile 🙂 Vcera sme boli na poliklinike, jej brali krv z prsteka na krvny obraz, aj sme moc odniesli, bola to groteska, kym sa mi podarilo aspon nieco nachytat 😀 ale bol negativny, takze super a v pondelok poradna a ockovanie..

Sa uz tesim kedy bude nasa mala pobehovat sama 🙂 mum hod ten link potom tu, aj ja sa uz chystam pomaly nieco kupit aj ked este nechodi, ale mavam ju na deke na zemi, lebo sa uz otaca do oboch stran a ma tendenciu lozit, dviha ritu a uz sa jej sem tam aj podari posunut, takze na gauci uz nehrozi.....

My ideme dnes k svokrovcom a dojdeme v sobotu vecer az, takze vsetkym prajem pekny koniec tyzdna 🙂 a zial asi aj babieho leta 😖

mum_to_be
16. okt 2010

@slniecko4 a @vavenka, preposielam vam spravu o tych papuckach cez FB. 😉 pekny vikend vsetkym.

slniecko4
16. okt 2010

@mum,ďakujem.. 🙂
@vavenka,pekný víkend.. 🙂
aj ostatným babenkám pekný víkend prajem.. 🙂

zuzub
17. okt 2010

ahojte 🙂 krásny víkend všetkým ako sa máte? nemáme nejakú novú tehulu? 😀
@mum_to_be tak to je super, že už ste zabehnutý, ale šak pri druhom už je hádam lepšie ke´d už vieš čo a ako, nie? 😉 a Verča čo ako reaguje ne Romanka?
@vavenka aj náš Miško je už riadn huncút, straaašne živé dieťa, každý mi hovorí, že bude veľmi žívý, aktívny no on už vlastne je chvíľku ticho lepoleží furt čosi vymýšľa a už by chcel strašne len sedieť a loziť a na všetko musí mať výhľad 😀 strašne to uteká ved o chvíľu majú aj s Vandou pol roka! 😅 čo sa týka toho budenia tak teraz úplna šalenota jednu noc spí celú dalšiu je hore aj 3x a hladný ako vlk, ta neviem čo si mám myslieť... a kedy ideš Vave začať prikrmovať?a ozaj ešte používaš ten klinový vankúš?my ho tiež máme a neviem či ho ešte mám nechať alebo nie.
inak som včera objednávala už zimný fusak tak som zvedavá cez zimu už isto budeme v šporťáku...
@mum_to_be aj pls pošli o tých papučkách dikes 🙂

vavenka
autor
17. okt 2010

Zuzi ja mam uz sportovy kociar odkedy sme sli do UK, kvoli lietadlu, tam vezmu len kociar ktory sa zlozi vcelku a mne sa nedal zlozit spolu s vanickou, takze uz je Vanda velka slecna v kociari, kuka na vsetko, ked jej ho dam vyssie, do polosedu, zlata je 🙂
No tak ked bude mat polroka sa chystam na prikrmy, takze o 3 tyzdne cca 😉
Mum vdaka 🙂

zuzub
18. okt 2010

@vavenka a ešte dávač Vande kašu na večer? ja asi začnem Miško sa v noci budí 5-6 krát a z toho 3x papa už je toho teda dosť som ráno úplne KO 😖

vavenka
autor
18. okt 2010

Zuzi no asi raz za tyzden len jej davam kasu na vecer, ked vymysla a nechce didku 🙂 u nas sa to ukludnilo, tuto noc spala od polosmej do polosmej 😀 , 3x sa sice zobudila, ale len dostala najest a hned zalomila, takze super 🙂

zuzub
18. okt 2010

@vavenka no tak to je faj vave, miško zaspal včera o 22hod a pred jednou už bol hore, potom o pol štvrtej, pol šiestej a ešte medzi tým ked nejedol.kebyže sa len 2-3 krat zobudi naje a zaspi tak v poho ale toto sa mi npáči 😝

vavenka
autor
18. okt 2010

Zuzi len vydrz, sa to upravi, neboj 🙂 a ako to u vas vyzera so zubkami? Vanda este nic, ale slinta jak keby mala minimalne 10 zubov uz na predratie 😀 dnes ju ockovali druhykrat, celkom dobre to zvladla, porevala len ked ju pichla sestricka, potom uz bola ok, som rada.... Ale aj tak som jej fukla panadol pre istotu ked sme dosli a dam jej asi aj pred spanim....

mum_to_be
18. okt 2010

@zuzub = mas to na FB. 🙂

zuzub
18. okt 2010

@vavenka ja mám pocit, že Miškovi už idu zubky 2 mesiace teraz tiež slintá jak das vkuse musí mať podbradník a má strašne tvrdé dasná tak som zvedavá kedy vylezie prvý zúbok 🙂
dnes sme dali na večer aj kašu tak som zvedavá s lyžičkou veľmi nechcel ☹ lebo sa hneval, že mu to netieklo ako z didi tak som potom šupla kašu do fľaše a čosi pojedol potom som ho ešte dokojila tak som zvedavá aká bude noc 😨
@mum_to_be ďakujem 😉

vavenka
autor
18. okt 2010

@zuzub zuzi ved to, aj Vanda je ako maly boxer, v kuse uslintana, ale mam pocit ze na dasnach nema ziadnu zmenu, tiez som zvedava kedy prvy partizan vykukne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre