Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
7. júl 2011

@mum_to_be aj my mame vonku konecne krasne, uz sme sa aj na ihrisku boli vyvencit 🙂 no ale ved vies, ako sme k tym vianociam dosli 😉 a teda partnerom/manzelom kto kupi dary? 😀 😀 ale nie, srandujem, myslim ze kazdy pochopi, ked to toho roku bude inac, ako obvykle 😉

tinika
7. júl 2011

@vavenka jasne ze pochopi, sak najkrajsi darček nosis v brusku 🙂) a inac aj u nas horuco ale edobre mi, sak to neni normalne take skoky .(/((

mum_to_be
7. júl 2011

tak dnes si davam medailu za ulozenie veroniky v normalnom case. 20:43 hod - to mam rekord za posledne mesiace... a maly romco zas trhol rekord v dlzke obedneho spanku - ze 3 hodiny vkuse, tolko netahal od narodenia pocas dna...

vavenka
autor
11. júl 2011

Caute, vidno ze bol horuci vikend, nikto tu ani nepachol 🙂
Mum fajne ti romanko spinka, nasa vanda cez den len raz a max. hodinu a pol - vacsinou len hodinku..... Ale tak v noci uz celkom pekne spinka a vecer chodi spat uz o siedmej, niekedy aj skor 😉

Rozmyslam, ze zajtra skusim ist na kupko, co to spravi s vandou 🙂 ale az tak poobede, okolo stvrtej. Alebo rano uz o deviatej, podla pocasia.... Bola by to premiera 😉 Mate niektora skusenosti s takym malym stuplom na kupku? 🙂

simib
11. júl 2011

@vavenka Sorry že sem vstupujem.Chcela by som ťa pozdraviť Vavenka,Ako vidím,tak čakáš druhé bábatko.To je skvelé.Ako sa máte? 🙂 🙂 🙂

vavenka
autor
11. júl 2011

@simib cauko, dobre sa mame, dakujem 🙂 no hej, sa nam neplanovane zadarilo 😉 pozeram, ze vy uz aj finisujete a bude ty vysnivany chlapec 🙂 takze gratulujem aj ja 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

simib
11. júl 2011

@vavenka No aj ty budeš mať párik,super 🙂 No ja idem už v stredu do nemocnice a štvrtok ma čaká sekcia v celkovej anestéze.Mala som velmi nízku placentu a kôli tomu aj 7 týždňov v nemocnici,ale nakoniec sa trochu posunula a mohla som ísť domov.Malý sa mal narodiť v 27tt a nakoniec sme to dotiahli až sem.Už len prežiť ten cisár a budem spokojná.Síce som rada,že cisár,ale aj sa bojím.No ved sa uvidí.Snáď to nejak zvládneme 🙂

ingulik
11. júl 2011

@vavenka my sme chodili minule leto na Rybu sa kupat a super bolo, Nika si tam aj pospala dokonca parkrat pod slnecnikom...

tinika
11. júl 2011

@simib ahoj, prosim ta, ja som an tom podobne, sice v nemocke som bola len kratko aj to pre ine, ale mam nizko placentu a asi tiez na sc pojdem, ked sa to nezlepsi, len neviem prečo? tebe povedali čo to znamena ked je nizko placenta?

simib
11. júl 2011

@tinika No ano viem.Ked je placenta dolu,tak môže brániť porodu,lebo je v ceste bábätku.A potom hrozí krvácanie alebo predčasné odlučovanie placenty.Tak preto sa robieva sekcia.Mne sa posunula,že neprekrýva bránku a v podstate ba som mohla rodiť aj normálne,ale ja nechcem nič po tom všetkom riskovať a preto idem radšej cisárom a v celkovej anestéze.

tinika
11. júl 2011

@simib tak v celkovej aj ja, aj pri prvom som bola v celkovej, hoci som zvazovala polovičnu 🙂 ach tak, ta dufam, ze dotiahneme aj my pekne do 36tt aspon, lebo ani matersku by som potom nedostala poriadnu a hlavne, babo nech je ok, bo občas sa bojim aby som skor nesla rodit, v auguste idem na utz tak uvidime čo povie lekarka

simib
11. júl 2011

@tinika Treba sa šetriť hlavne.Ale ja som to brala tak,že čo sa má stať sa aj tak stane.Nikto v nemocnici neveril,že vydržíme viac ako do takého 34tt a hlavne,že sa už nevytiahne,lebo ja som ju mala centralis a taká sa už nevyťahuje a nakoniec zázrak.A ked som išla domov v tom 33tt tak som myslela že tak na dva týždne alebo tri a vidíš.Mali mi to robiť pred týždňom v ukončenom 37tt ale povedala som,že ešte vydržíme.A tak držíme.Trochu sa toho cisáru aj bojím,ale lepšie ako porodné bolesti zas.Takže tak nejak.Držte sa 🙂

tinika
11. júl 2011

no ja som si uzila aj porodne bolesti a nakoniec aj sc 🙂 a prezila som a setrit sa snazim ale vies ako pri 1,5r dietati sa da 🙂 dufam, ze to vydrzime do 36tt aspon

zuzub
12. júl 2011

@vavenka my sme boli túto nedeľu 1x s Miškom na kupku a bolo super perfišne len s vody ho bol problém dostať aj tam pekne spinkal v kočíku v tieni skoro hodku a pol, zajtra sa tiež chystáme 😉

tinika
12. júl 2011

@zuzub my sme boli len na bazene na minuloročnej dovci a čo sme plavat chodili, tento rok sa chystame do bešenovej na kupko tak sa teism uz teraz snad bude dobre počasie

snazivazuzi
12. júl 2011

Ahojte,
my sme na kupku este neboli, na stastie máme bazénik doma v záhrade, ale plánujem ist s Dankom na kupko, aby sa zahral aj s inymi detmi nie ˝len˝ som mnou 😀 Ja uz na neho nevystacim, on chce skákat, .... a ja ho uz nerada dviham, je fakt tazky... a moje brusku je uz taky ozajstny melonik 😀 a nie zlty... vodovy :D

vavenka
autor
12. júl 2011

Snazivazuzi no ahoj, ze sa ukazes 🙂 a to s tym melonom mi je jasne, mam nieco podobne 😀 😀 a mate super, ze mate zahradku, dufam ze aj my si ju uzijeme, ale az o rok.... Nevadi 😅

Zuzub takze dobre bolo, hej? Som sa dohodla s kamoskou, zajtra - ak bude pekne, tak pojdeme, hned z rana... A to ste boli cely den? Ako si riesila obed napriklad? Neviem, ci mam kupit prikrm hotovy, alebo sa len tak prestravujeme nasucho, somarinkami a ovocim... No ja som zvedava 🙂 🙂

Ingu takze na rybe je ok? My chceme skusit triton - kedze to mam hned tu za rohom a ak sa to bude s vandou dat, tak potom poskusame aj ostatne kupka 😉

Simib, Tinika, preco chcete ist do celkovej anestezy? Ta "polovicna" ovela menej nebezpecna.... A aspon babo vidite hned 😅

snazivazuzi
12. júl 2011

Vavenka, uz som si myslela, ze som jedná v 20tt kt már brusko ako iná v 8. mesiaci 😀

snazivazuzi
12. júl 2011

Baby, ja sa poserkám 😀 😀 😀 😀
A ze 45 eur 😀
https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-postielk...

tinika
12. júl 2011

@snazivazuzi waw ty uz 20tt? ja vam baby večer hodim foto svojho som len o 5tt vpredu a brucho jak pred porodom 🙂

tinika
12. júl 2011

@vavenka ja sa bojim toho pocitu byt pre vedomi ked ma rezu po prve a po druhe ty sama si pisala ak dobre pamatam ze si hlavu ledva mohla otočit a pri patovi som ju chcela ale nebol čas a bojim sa pichania do chrbta preto som ani epi nechcela

tinika
12. júl 2011

@snazivazuzi uf ja kukam ze reku sak celkom pekne a ked som zbadala ten košik na pradlo 🤐 😖 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

snazivazuzi
12. júl 2011

Sranda co? 😀 sa rozum zastavi, ked nieco taky vidim 😀 Moc drahy je ten kos ne? 😝

no ja si na 100% pospim, ani len neuvyzujem o spinálke, sak aj bez nej mám migrénu, nie si este aj privolat... jasne,... bábo neuvidim hned, ale keby mi pichli spinál, mozno neuvidim okrem tociacej sa operacky nic. Baba na izbe mala spinálku a vobec o sebe nevedela, vracala pocas sekcie, a ked jej ukazovali malu, nic nevidela, iba flaky okolo seba, tak strasne ju bolela hlava, a dva dni po tom este stále nevedela stat z postele... no dakujem pekne, to radsej vynechám.

tinika
12. júl 2011

@snazivazuzi nveru veru 🙂) ja som videla maleho o 3h bo rodila som o 14:40 a doniesli mi ho o pol 6 ta aspon nebudem robit rozdiely 🙂)

snazivazuzi
12. júl 2011

ja som mala sekciu o 8,30, o pol 10 som bola hore a okolo 11tej mi uz prisli ukázat mojho princa malého 🙂

slniecko4
12. júl 2011

čaute babenky, ja som mala sekciu o 21.30, malá bola na svete o 21.45 a videla som ju až ráno,keďže som sa tak normálne zobudila o poldvanástej v noci.. 🙂

tinika
12. júl 2011

@slniecko4 tak to zalezi aj od času kedy sa rodi bo po sc o 12 v noci nam nenosili, o 3 rano vobec a o pol 6 rano som mala vstat tak tiez nie takze aspon ze som rodila skor

slniecko4
12. júl 2011

@tinika a pri sekcii si tiež mala vývod z brucha?

tinika
12. júl 2011

@slniecko4 nie prečo? bola som vycievkovana iba ty si mala vyvod?

slniecko4
12. júl 2011

@tinika ja som mala naľavo sáčok (tú cievku), napravo hadičku z brucha (veľmi mi krvácala maternica). V ľavej ruke som mala napichnutú ihlu (dávali mi krv) a v pravej som mala napichnutú infúziu. Takže ja keď som sa mala postaviť, jedna sestrička mi niesla sáčok, jedna tú fľašu, čo som mala vývod z brucha. 😒 to bol des.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre