Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
24. nov 2011

tak ja mozem zabudnut na poobedny spanok ,ked konečne mlady zaspi dokončim obed aspon a starsi ktovie, včera spal, predvčerom nie ale ten sa hra sam to mi nevadi ze nespi :D

ingulik
24. nov 2011

ahojky,
tak ja vyuzivam ze Nika znova spava cez obed aspon hodku a pol...ale noci su hrozne, mala spi s nami v posteli, posielku uz nechala Filipkovi, maximalne sa v nej hra cez den....vstavame minimalne raz za noc a ideme pisat a varit granko...

tinika
24. nov 2011

@ingulik aj moj sa budi, chce papat, na obed uz dva dni nespal včea hej dnes a predvčerom ne a sice uz dve noci v noci spal len u seba ale chodil k nam v priebehu noci do postele

vavenka
autor
25. nov 2011

Katarinky, vsetko najlepsie k meninam prajeme aj s Vandou 🙂 🙂 🙂 🙂

mum_to_be
25. nov 2011

vavenka, dik. 🙂

ingulik
25. nov 2011

Katuskam vsetko naj...
@tinika tvoj sa ale aspon sam zahra, sice aj Nika sa konecne zacina sama hravat, ale teda nehrozi aby som si ja pri jej hre oddychla....hra sa sama vtedy ked vidi ze ja daco ine robim, ked si sadnem hned ma taha hrat sa s nou...

vavenka
autor
25. nov 2011

@ingulik ako keby si moju vandu opisovala 🙂 kym mam robotu, tak to ako keby akceptuje, takze nejak sa prehra sama, alebo si vezme hracky tam, kde som, takze sa da pri nej aj upratat a navarit... Ale akonahle sadnem za pocitac alebo pred telku - konec 😀 😀 uz ma taha....
A k nociam sa nevyjadrujem, velmi zle....O tyzden rodim, o dva tyzdne som s krpcom doma, takze neverim, ze dovtedy sa to upravi, takze budem vstavat tak ci tak, hadam prezijem prve mesiace 🙂 🙂 A skusala som aj ja uz valendu, prvu noc celkom aj zaspala, ale budila sa a druhu noc uz ani zaspat nevedela, hehe, sa pozbierala z valendy a zacala sa hrat 😀 som myslela, ze ma drbne, takze sla naspat do postielky.... Ale tak este mame cas, no 🙂

vavenka
autor
25. nov 2011

@mum_to_be 🙂 🙂 oslavili ste?
Ako sa maju deticky? Romanko uz beha vo velkom, hej? Kokso uz by som chcela byt na tvojom mieste, aby mal mlady aspon rok, hodne sa toho desim, ako to vsetko zvladnem.... A nechapem, ako zvladas s malou vsetky tie aktivity - kreslite, strihate, lepite + do toho tie vylety a spievankova a vsetko... Ked vidim tvoje prispevky na FB, furt ostanem taka zahanbena, ze sa malej malo venujem oproti tebe, a pritom mas aj Romca, klobuk dolu! 😅 😅

tinika
26. nov 2011

@vavenka ja dnes krmila RIška a tato Paťka v noci chcle mlieko sa smejem a vravim tatovi, si predstav ze mame dvojky :D

vavenka
autor
26. nov 2011

@tinika jaaaj dvojky su o drzku, daj pokoj 🙂 a este sa aj kojite? Ci uz len na UM?

tinika
26. nov 2011

@vavenka momentalne len na UM lebo sa bojim toho grcania ale verim ze sa este vratime aspon k odsavaniu a ked nie nezblaznim sa, hoci som verila ze si to tentokrat vychutnam, je to horsie trapenie ako s patom a teraz sa do mna pustite :D

vavenka
autor
26. nov 2011

@tinika aale co si, preco by sme sa mali do teba pustit, ved isto robis to, co povazujes pre drobca za najlepsie....
Nebude prvy ani posledny, ktory bude na UM 😉

tinika
26. nov 2011

@vavenka vdaka, mam stale pocit ze som zlyhala ze som mohla viac zabojovat ale zase moj a maleho klud je dolezitejsi ved patko bol tiez viacmenej na UM a bol zdravsi ako čisto kojene deti klop klop tak snad im to ujmu inu neurobi ze som ich ukratila o ten "zazitok" pocitit blizkost mami pri kojeni, snazim sa im to nahradit spoločnostou a mojkanim

vavenka
autor
26. nov 2011

@tinika no ved pozri, skus nejak udrzat tvorbu mliecka a zas skusite.. A ak to nepojde, tak hold nepojde, presne ako pises, radsej spokojne brusko riskove a spokojna maminka ako kojit za kazdu cenu....

tinika
26. nov 2011

@vavenka mam este bylinky za tri hodky som mala mlieko tak uvidime

vavenka
autor
26. nov 2011

@tinika no hlavne si odsavaj, lebo "odbyt" mliecka je najspolahlivejsi znak pre telo, ze treba tvorit mliecko 😉

ingulik
27. nov 2011

ahojte baby...pomoooc...poradte mi lebo ja uz si sama neviem...strasne ma hlava boli, ale fakt strasne....co mozem proti bolesti? Dala som si panadol, ale nechcem sa liekmi napchavat....do toho este zub mudrosti ma strasi a boli, ale ten zvladam mundisal gelom... ☹

vavenka
autor
27. nov 2011

@ingulik Ingu, pri vande som presne mala toto, bolela ma hlava, ale v kuse cely den - slo to od oci/cela az do polky hlavy..... Nepomohlo mi nic - trochu zmiernil studeny obklad a pritmie... Preslo to samo asi po tyzdni ..... Myslim ze je to hormonmi, teraz som to chvalabohu nemala....

ingulik
27. nov 2011

@vavenka no teraz uz mi je lepsie kus, ale nemohla som ani pohnut hlavou...pomohol mi taky sprej s eterickymi olejmi...doniesli mi dnes svokrovci, vonia to ako ta cinska masticka...dufam ze sa to uz nevrati...

mum_to_be
27. nov 2011

vavenka, mne sa velmi ulavilo, 1) ked zacala veronika chodit do skolky a 2) ked zacal romanko bezkat sam (rok aj tyzden). ja mam velku vyhodu, ze mam blizko rodicov aj svokrovcov a pomahaju mi radi. malokedy som na drobcov sama, nastastie. vtedy sa neda robit nic poriadne, len ich oddelujem a predchadzam veronikinym prejavom ziarlivosti... s malym chodim plavat a spievat doobeda, ked je veronika v skolke. no a s veronikou spievame raz do tyzdna po skolke, to mi varuju romanka nasi. uz to mame take zzite. 🙂 malovanie a podobne tvorive aktivity mam strasne rada, aj veronika sa z toho tesi, ale robime to, len ked romanko spi, lebo inak oblizuje fixky, krci papiere a podobne... zajtra mam doma oboch, veronika je soplava, tak uvidme... moc sa na to netesim. 😒 a neboj sa, zvladnes to. najdes si system, ako sklbit obe deticky. hlavne nech ti babatko dobre spinka, vtedy je to o dost lahsie... s tym spinkanim to nejde hned, ale postupne si vanduska zvykne, neboj sa.

mum_to_be
27. nov 2011

a este mas v zalohe veci ako "spievankovo", ja ked som potrebovala maleho dat spinkat (kym veronika nebola v skolke), som jej to pustila a mala som tych par minut na krmenie. inak mi bola stale v patach, toto jedine ju udrzalo vo vedlajsej miestnosti. mne sa sama nehrala vobec, vzdy so mnou, maximalne par minut vedla mna. naucila sa to v podstate az v skolke. ono je to tak, ako si deti naucis... na jednej strane robila pri tom intenzivnom venovani sa rychlo pokroky, ale na druhej strane, ak nespala, nemala som minutku kludu. takze tak...
inak, co sa spievankova tyka, medailu by si zasluzili spievanka a zahrajko. ja ich priebezne sledujem na FB a ked su niekde pobliz, vzdy sa snazim zobrat tam veroniku.

tinika
28. nov 2011

@mum_to_be ak to mas super, mne by bodlo tak keby ason ked k lekarke treba ist aby babky mohli, druha babka bude asi na dochodku ale az v lete, to uz bude patko pomaly v skolke a risko velky, teraz by sa zisla pomoc ked treba ist na poradnu alebo napr. nemam kedy ist ku kaderničke a uz by sa zislo

mum_to_be
28. nov 2011

ja tiez budem mat babiny na dochodku, ked uz aj romanko bude v skolke. 😒 ale svokra to ma v praci velmi flexibilne, takze napr. utorky ked ucim, nepracuje. a inak mi varuju poobede po praci alebo cez vikend.

mum_to_be
28. nov 2011

ale aj ja by som rada sla napr. na pedikuru alebo do divadla. to si este pockam... 😉

tinika
28. nov 2011

@mum_to_be tak sa musim pochvalit uz ako tehulka druha som bola v divadle s muzikom, to bol patko prvykrat večer bez nas :D a pedikuru som dostala na narodky ale to bol risko tiez estev brusku a ked pracujem tak len po večeroch ked deti spia

snazivazuzi
28. nov 2011

Caute baby, hlásim, ze zajtra o 8,00 sa ide na vec 🙂 Takze mi dzrte palce a potom ked sa zobudim, ozvem sa tinike.

Zatial sa majte krásne, cca o tyzden sa hlásim 🙂 papaaaaaa

vavenka
autor
28. nov 2011

@snazivazuzi drz sa teta! Myslim na teba zajtra......

vavenka
autor
28. nov 2011

@mum_to_be to hej, pomoc babiek je uzasna vec, moja mamka je teraz bez prace a je to o poznanie lepsie, lebo casto chodi varovat vandu, pre mna je obrovska pomoc, ked ju vezme von vybehat sa, lebo ja uz nevladzem a aspon si zatial v dome spravim, co mi treba..... A teda tiez sa velmi sama nevyhra, musim byt minimalne v jednej miestnosti s nou 🙂 dufam ze mlady muz bude dobry spachtos, skoda len ze akurat do zimy sa narodi, nebudem ho moct "zaparkovat" von v kociari na dlho 🙂 Ozaj, este kojis?

vavenka
autor
28. nov 2011

Inak v noci som uz mala pomerne silnych poslickov, od podruhej hadam do siestej? Mi tvrdlo bolestivo brucho+mrchovske bolesti cca kazdych 10 min... Uz som zvazovala evakuacny plan 😀 ale potom to prestalo a ja ani neviem, ako som zaspala... Teraz je klud, akurat ze babo je dost aktvine 🙂

mum_to_be
28. nov 2011

zuziiiii, drz sa!!!!!
vavenka, ano, este kojim. ked ho davam spat, t.j. 3 krat za den + v noci dalsie 2-3 razy. ako citam o tych poslickoch, aby si este zuzku nepredbehla. 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre