Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

ingulik
4. sep 2012

@ingulik a tinika asi nesli do skolky kedze skoncili s Patkom v nemocke pre podozrenie na slepak...

adenka
4. sep 2012

@vavenka to je super ze je taka... nech jej to vydrzi

@ingulik dostanes, s placom uz od domu aku my dnes... dnes som ju ukecala ze po skolke ideme na zmrzku, neviem co uhram zajtra....

ingulik
4. sep 2012

@adenka no uvidime....zatial nevolali...

ingulik
4. sep 2012

a pozeram ze som si sama poslala spravu :D ...mala tam byt @vavenka

tinika
4. sep 2012

ahojte, tak sme doma z nemocky :(( skolka az buduci tyzden, skoda, tesila som sa na prvy den s ostatnymi detmi, ale hlavne ze sme uz doma

tinika
4. sep 2012

ja som sa nebala, do jasli siel v pohode, ale po tom čo prezil v nemocke, ma nočne mory, stale sa budi, tak som velmi zvedava, dufam, ze tych par dni doma mu prospeje

vavenka
autor
4. sep 2012

@tinika a co to bolo? na fb som zahliadla, ze podozrenie na slepak... Aka bola nakoniec diagnoza? Jooj chudacik Patko ☹ ☹ ☹ Sa to na vas nejak lepi kurnik 🙄
Inak Vanda dnes bola do tretej v skolke, vsetko ok, az na to, ze nespala 😀 aj pisala pekne - coho som sa najviac bala, lebo doteraz sa nebola schopna vycikat inde ako doma, alebo do travy 🙂 aj papala, ze asi 2x mala take, ze si poplakala, ale len chvilu a potom sa zabavila.. Dokonca ani domov nechcela ist, ked som dosla 😀 a uz sa tesi na zajtra... Dufam, ze jej to vydrzi 🙂

slniecko4
4. sep 2012

@vavenka u nás to bolo skvelé, včera sme ju odviedli obaja s MM, ten to už dnu nevydržal a šiel von, ja som vydržala a rozplakala sa až vonku.. Peťka bola od prvého dňa celý deň, lebo riaditeľka povedala, že najlepšie je hneď zostať aj so spinkaním.. Tak sme pre ňu šli až o poltretej, ešte spinkala.. Sa jej tam páčilo, len akurát to, že je tam najmenšia, mi vravela riaditeľka, všetci majú 3 a viac rokov.. Ale že aj rozprávala, aj sa smiala, behala po dvore, som nespoznávala svoje dieťa..🙂 Dnes bola zas celý deň, ráno plakala,že kde je mamka,to ešte doma,lebo som šla do roboty na 6tu, aby som mohla pre ňu ísť o druhej a poobede to bolo ešte lepšie ako včera.. Ju riaditeľka veľmi chválila, tak sa vytešujeme veľmi..🙂 Toto som nečakala..🙂

tinika
4. sep 2012

@vavenka ja uz ani nerieism ze furt dačo :(( nepotvrdilo sa ani nahla prihoda brusna dajaky blud tam napisali akonec no ja zvedava na patka v skolke po tejto traume
nebojte zvladnu drobci
@slniecko4 tvoja ma vyhodu v podstate vela veci sa ryhclo nauči ked je medzi starsimi pato bol v jasliach s mladsimi tak ani kecat nezačal poriadne

slniecko4
4. sep 2012

@tinika tini, ja som sa bála toho, že tam nemá nikoho primerane jej veku, ani výške..🙂 Taká tam je drobná..🙂 Ale tak vzala si ju pod krídla pani riaditeľka, malá ju má čo počúvam rada. Dnes vstala, prišla za rúčku s riaditeľkou ku mne, doniesli jej olovrant a ona hneď v triede, mamka,poď,tu som ti prichystala stoličku, tak som k nej sadla, napapala sa a šli sme..🙂 Doma frajerka veliká, babka sa jej pýta, ako bolo, že jej je veľmi smutno, bo ona s ňou bola prakticky od 9 mesiacov, ako som šla do roboty a tá na ňu, že ja ťa tu zajtra nechám, ja idem do školičky..🙂)))

ingulik
5. sep 2012

ahojte...tak vcera dosla Nika s usmevom domov a skonstatovala ze v skolke bolo dobre, porozpravala co robili, napapali sme sa a sla spat....a vstala s tym ze ona uz nikdy do skolky nepojde, az do vecera plakala ze preco tam musi ist....rano to iste, nechcela moc ist ale sla...prisli sme do skolky, rozlucili sme sa a to uz plakala a ked ju brala ucitelka na ruky tak zacala neskutocne vrieskat a plakat, ja som vzala nohy na plecia a bolo....rozrevala som sa az v aute, ked moj muz na mna kukal jak na blazna...a este vecer ored spanim mi Nika vravi: Mamka ale mne velmi ublizilo ze si ma tam nechala....
...no ako ostala som jak obarena po takejto uvahe od 3r dietata...

vavenka
autor
6. sep 2012

@ingulik ako? Aj dnes boli revy? Aj u nas 🙂 sice az ked som odchadzala, tak zacala plakat, nech ostanem aj s jerguskom... Zvedava som, co dnes bolo, o chvilu idem pre nu 🙂

vavenka
autor
6. sep 2012

@slniecko4 to je dobre, ze si tam slecna nasla druhu "babku/mamku" v podobe ucitelky, len bude pruser, ked nebude v praci 😀 😀

ingulik
6. sep 2012

@vavenka no sli sme dnes z domu s placom, po ceste prestala a zacala potom prosit a plakat v skolke v satni aby mohla ist somnou domov....ale v momente ked ju vzala ucitelka do triedy prestala..tak hadam to bude uz len lepsie a lepsie....bude to zaujimave od buduceho pondelka ked tam ostane aj spat....

slniecko4
6. sep 2012

@vavenka vave, oni sú tam len dve, jedna riaditeľka, jedna učiteľka a sú neskutočne milé..🙂 V prvý deň, keď sme Peťku viedli do škôlky, som videla, ako všetky deti bežali bozkávať obe, takže ich musia mať veľmi radi..🙂 To na mňa urobilo veľký dojem a ako tak hodnotím týždeň v škôlke, je taká smelšia, odvážnejšia, Peťka bola skôr hanblivá, teraz pozerám na tú zmenu..🙂 dnes prišla aj s pesničkou o smelom zajkovi.🙂 V pohode sa vyspinká, neplače, u nás je problém len ráno vstať, lebo ju budíme 5:45, keďže obaja s MM začíname o 7mej. Takže vtedy plačká, ale nereve, nekričí, len taký maznavý plač.. V škôlke to už prestáva. Vanduška dnes ako?

slniecko4
6. sep 2012

@ingulik ingu, hádam aj u vás to bude lepšie a lepšie, mne rovno povedala, že od prvého dňa aj spať tam má, tak bola hodená do šokovej terapie..🙂 Ale neviem, čo urobia 2 dni voľna cez víkend, aký bude pondelok.. Dnes nám povedala riaditeľka, že šla za ňou a pýtala si jablčko, lebo chcela.🙂 Ona je zvyknutá na veľa ovocia cez deň, ale tak dali jej, spapala a bolo po probléme...))))

ingulik
7. sep 2012

@slniecko4 no u nas to praveze bolo dnes najhorsie, Nika sa pozvracala z hlienov aj doma aj v skolke....este sme sa aj s muzom kvoli tomu povadili takze rano ako malovane.... :(

vavenka
autor
7. sep 2012

@ingulik z hlienov, co plackala tolko? Moja kamoska je ucitelka v skolke a akurat vcera mi vravela, ze tiez sa jej jeden chlapcek 4x pozvracal, ked plakal.... Ale ze to naschval robil 😖 😖
U nas stale rovnako - rano sa tesi, nema problem vstat, obliect sa, naranjkovat a ist... Aj v skolke ok, akurat, ked odchadzam, tak mrnci, lebo chce, aby som ostala 🙂 ale ze potom uz ok... JAsne, ze nespala ani vcera 😀 no a ani toho vela nepojedla, ale tak myslim si, ze na to, ze je taka malicka, tak uvod zvladla ok....
Teraz bude vikend, trocha si oddychne a uvidime dalsi tyzden 🙂

slniecko4
8. sep 2012

@vavenka tak prvý týždeň v škôlke za nami, Peťka prišla včera taká nijaká, keď som ju vyberala,cestou mi zaspala v sedačke, doma len mne na rukách zaspala, o šiestej už mala 38,4 teplotku, prespala celú noc od 6tej večera do 5tej rána, ani sa nezobudila,že je hladná a chce mlieko, ani necikala celú noc,ale ráno už všetko o.k.,dnes sme vyorávali zemiačky a behala po záhrade v pohode.. Tak neviem, či to len únava celotýždňová bola,alebo čo.. Lebo nám nechýba choroba nejaká hneď na začiatku. Dnes sa ma pýtala,či ideme do škôlky obidve..🙂

@ingulik ingu, u nás sa tiež Peťka jeden deň ráno povrackala,ale tak neviem,z čoho,lebo ona aj hovorila,že ju bolí hrdielko-to ju asi záha pálila a hneď sa povrackala v škôlke,len to mliečko,čo vypila a potom bolo celý deň fajn.. Nika ako poobede,keď pre ňu pôjdeš,čo hovorí,že sa jej páčilo,alebo že už tam nechce chodiť?

ingulik
9. sep 2012

@slniecko4 no ked po nu idem a ideme domov spolu tak je nadsena a ze super bolo, potom pride vecer a rno a uz fnuka ze tam ist nechce....som zvedava na zajtra rano lebo sama budem, mm uz do roboty idem...a predpokladam zase cirkus...

tinika
10. sep 2012

ahojte tak patko zvladol prvy den v skolke uplne super klop klop

tinika
10. sep 2012

hehe ale poviem vam som myslela ze som silna, ale po tej nemocke mi vysli slzy, nastastie pato neplakal tak som sa vzchopila :D

tinika
10. sep 2012

@ingulik no velmi dospelacka uvaha :D inac mne učka rano ze on ostava aj spat? a ja ze jasne, rovno na cely den :D

tinika
10. sep 2012

@vavenka sikula je pato v jej veku akurat začal do jasli chodit na cely den a nemal problem ale kazde dieta je ine, mozno na nas kriza dojde neskor abo po chorobe, čo dufam tak skoro nebude
@vavenka mala je sikula, pato v jej veku akurat do jasli začal chodit a v pohode zvladal mozno pride kriza neskor
inac nevies mi dat link na podorys aky mate bungalov? vdaka

vavenka
autor
14. sep 2012

Joj tak my sme od stredy zas vsetci doma, vanda schytala sople, na to aj jergusko - moj zlaty take sviecky ma chudak, noci vam ani nemusim opisovat ☹ som si rychlo zvykla na to, ze vanduska je uz skolkarka, mi z nich uz rohy rastu teraz doma 😀 😀 v pondelok a utorok dokonca aj spala v skolke, moja zlata 🙂
@tinika tento mame: http://prodom.sk/?p=projekty&project=60 uz zacinate stavat? Ja kebyze este raz mam zacat, tak chcem urcite satnik - inak som spokojna 😉 a mozno trosku vacsiu obyvacku - ale to mam za to, ze mame obrovsky krb, ktorym vykurujeme cely dom aj ohrievame vodu v zime. V projekte nebol, takze keby nebolo toho krbu, tak obyvacka je az az 😉

slniecko4
14. sep 2012

ahojte dievčence,

@vavenka vave, my tiež chorí od stredy, teda, v stredu som pre ňu šla do škôlky a už bola zachrípnutá, do štvrtku už skoro nemala hlas, tak jej dávam calcium sirup+sinupret sirup. Ináč v pohode, nič jej nie je, len hlások preskakuje,tak sme neboli ani u dr. nechala som ju doma, hádam v pondelok už pôjde do škôlky. Takže som sa poriadne nevyspala od stredy,lebo spí s nami,keď je chorá a samozrejme,posteľ má 180cm, ona bude spať na mojej polovičke len a vo vodorovnej polohe..🙂
a ostatných sa ako držia detičky v škôlke?

vavenka
autor
14. sep 2012

@slniecko4 Takze aj vy doma... Som trosku sklamana, vedela som, ze to pride, ale nie az tak skoro, som myslela, ze ma lepsiu imunitu to moje dieta.... Akurat, ze ja to mam teraz "dabl" , kedze hnusna nadcha rovno aj na mladeho skocila ☹ cize vysavac este v plnom nasadeni bol aj dnes 😖 😖
@ingulik Ingu inak vanda ma detto, zo skolky chodi nadsena, ale rano sa jej tam moc nechce - ale zas ona je este malicka, staci, ze jej slubim nanuk/cukriky/prekvapko, a este ked ju k tomu aj ocino vezie, tak necha sa zlomit bez cirkusov.....

tinika
14. sep 2012

@vavenka my sme mali včera patka doma bo bol strajk dnes mali deti zase plač :( nas sice nie ale trubky mohli strajkovat dnes a ne deti zbytočne stresovat

slniecko4
14. sep 2012

@vavenka vave, ja tiež myslela,že prvé choroby prídu,až keď bude vonku škaredo,upršane,sychravo a nie hneď,keď je ešte slnečno,akurát ráno a večer je chladno a moja už 6:30 sedí v aute,tak neviem,či to je tým,ale tak proste malo tak byť,tak je tak. Nezávidím to smrkanie, preto sa aspoň tak "teším",lebo to odsávanie soplíkov a nespanie je oveľa horšie a to isté pri oboch deťoch ti nezávidím..

tinika
14. sep 2012

@vavenka moj bol 3 dni v skolke a strajkovali tak zase bol doma :D a dik za link my budeme mat tento
http://prodom.sk/?p=projekty&project=6
baby zazrak na vianoce by sme mali byvat :D
@vavenka tak stavia firma :D a ja som tiez chclea furt satnik :( ale tak musela som upustit je hotovy projekt taky aky je ale mam v podkrovi vela ulozneho miesta a vela miesta na vstavane skrine, ale keby sme stavali sami na svojom tak by bol aj satnik, len tam sa siete tahaju bohvie do kedy tak sme zmenili plany navyse sme si zistovali ze v nasej situacii s hypo nemam sancu stavat uz velmi takze sme zvolili kompromis a budeme byvat ovela ovela skor :D tiez budeme mat kozub napojeny na podlahovku a radiatory a ohrev vody :D mate aj plyn? my nie len studnu a elektriku a pripravu na kolektory

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre