Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
24. okt 2012

Servuste 🙂
@slniecko4 joj no sa tesim, ze Petke sa paci v skolke, nasu to tiez drzi 🙂 a v nedelu mali zo skolky vystupenie v kulturnom dome tu v dedine, bohovska bola mlada nasa 🙂 som neverila, ze ona vystupi na podiu, ale tak zjavne davova psychoza pomohla 🙂
a jergus uz druhy mesiac sopli, furt priesvitne sviecky pod nosom, jedna horna jednotka uz je von... Som s nim bola u lekarky, tak dnes maju byt vysledky z vyteru, dychanie ma ciste, tak ja uz fakt neviem ☹ u nas pamycon nezabera ale ze vobec 🙄 uz rozmyslam, ci on nema nejaku alergiu chudacik 🙄 No a uz sa mi pomaly zacina pustat - posledne 3 dni, ked ma na dosah oporu, tak k nej spravi 2-3 krocky 🙂 uz to zaciiina, pomooc 😀 😀 tu dvoch budem nahanat 😀
@tinika pekne napredujete... Takze zumpa bude? Nieje tam kanalizacia? Akej farby bude fasada?

tinika
24. okt 2012

@vavenka uz mali vystupenie? super, nasi dnes maju divadielko janko hrasko :D a risko tiez uz asi 3ti tyzden a kasle dva tyzdne s tych hlienov, nepomohol ani pamycoin, ani sirup na tie hlieny neviem čo robit či s nim ist k lekarke ze čo s tmy ona spravi :( nas risko uz urobil prve kroky :D take neiste :D

je tam kanalizacia, ale nie je pritiahnuta k nasim pozemkom, v buducnosti bude. fasadu sme este nevyberali, lebo sa bude robit az na jar tak si nechame prejst hlavou, uvididme aku daju susedia, jedni maju oranzovu a dvaja zatial este len zateplene :D mozno zelenu :D:D

slniecko4
24. okt 2012

ahojte,
tak Peťka je už od minulej stredy doma, kašle a tých hlienov čo má, ale minulú stredu povedala,že nález na prieduškách nie je na antibiotiká, tak jej dala Zodac a Fenorin. Včera bola s MM na kontrolu a už dostala atb Zinnat sirup na rozpustenie tých hlienov, aspoňže nádcha u nej ustúpila. A aby nám nebolo málo, odo dnes som doma aj ja, silná angína, bez hlasu, des..:( Malá spala včera len u svokry, lebo ani slovko nevládzem rozprávať.:(

@tinika @vavenka vaše detičky už vystupujú???? whaw, dúfam, že ste si to aj natočili..🙂))) Ja očakávam prvé vystúpenie až na vianoce..🙂

@vavenka páči sa Peťke v škôlke, normálne od soboty sa ma každé ráno pýta, kedy pôjde do školičky.. jej smutno asi za deťmi.. čo sa týka Jerguška, nemôže mať tie soplíky zo zúbkov? Ináč, šikovní sú tí vaši nezbedníci, keď už chodia..🙂)))

tinika
24. okt 2012

@slniecko4 nie moj nevystupuje, oni maju predstavenie ze oni budu pozerat :D a maju to zajtra ja ze dnes :D:D

vavenka
autor
24. okt 2012

@slniecko4 hej hej, uz ma prve vystupenie za sebou herecka, maju aktivnu ucitelku 🙂 pre dochodcov robili program v ramci medzinarodneho dna ucty k starsim, alebo take nieco....
Fenorin je dobry, dobre ze pises, pojdem mlademu kupit.. Ono aj ja som si myslela, ze zuby, ved sa mu aj teraz tyzden dozadu horna jednotka prerezala... Ale tak sople zo zubov by mali byt 2-3 dni, ked sa deru spod dasna, nie mesiac 🙄 v piatok som sa s nim objednala na usno-nosno-krcne, lebo ta nasa doktorka je dajak divna 🙄 len dufam, ze nebude alergit chudacisko ☹ kokso a dnes mi sravil 4 kroky! Som myslela, ze odpadnem 😀 sikulka moja mala.... Aj ked, vanda v jeho veku uz behala 😉
Tak sa rychlo vyzdravte obe, jooj take male deticky by nemali byt chore, to je taka bezmocnost 😔
Inak nechcem velmi pisat (ved aj klopem hned), ale na tie tri dni, co bola vanda doma so soplami, tak sa drzi, pripisujem to tym probiotikam a betaglukanu + raz za cas jej preventivne kvapkam sinupret do mlieka vecerneho - tak 3x do tyzdna a celaskon jej sem tam rozpucim do caju..... Dufam, ze som to prave nezakrikla 😀 😀

vavenka
autor
24. okt 2012

@tinika zelenu? Ja som tiez povodne chcela, ale odhovorili ma, ze farebne fasady (zelena, modra, ruzova,...) sa rychlo "prejedia" , tak sme dali nakoniec taku neutralnu bielu kavu.... A som velmi spokojna, zatial sa mi neomrzela, nemusim riesit, aku dlazbu k tomu a zatial sa kazdemu pacilo 😉
Takze Risko si uz pochoduje po byte hej? Super 🙂

tinika
24. okt 2012

@vavenka este nepochoduje ale snazi sa par krockov urobit, čim viac stoji bez drzania a lieta za choditkom :D no len mame hnedu strechu tak som chcela inu farbu nech to nie je take fadne, deprimujuce :D vravim uvidime este :D mozno zltu :D ale aj taku kremovu som uvazovala resp. kapučino dačo take uvidime

vavenka
autor
25. okt 2012

@tinika urcite by kapucino nebolo deprimujuce, ale tak ako pises, este mate cas sa rozhodnut 🙂 vcera jergusko asi 4 kroky sam spravil, som myslela ze odpadnem 😀 booze si ani nechcem predstavit, co to tu bude, ked budu obaja lietat po dome 😉

slniecko4
25. okt 2012

@vavenka vavenka a aké probiotiká jej dávaš? by som dala aj ja Peťke.. ona keď nie je chorá,tak celaskon jej každý deň dávame.. Ale ti poviem, ten Zinnat je iná káva ak Fenorin, Fenorin by pila aj celý deň, ale ten Zinnat ešte aj vyzerá hrozne, nie to chudí.. biely prášok zriedený s vodou. Ráno som s ňou zvádzala taký boj, aby to vypila, že až.. K tomu hlas veľmi nemám,tak ani kričať, ani po dobrom, ani po zlom, nakoniec som jej to nasilu striekla do pusy, koľko musela,toľko prehltla,zbytok vypľuvla von, "teším" sa na večerné podávanie sirupu.. 😒 Ale super je to video, Vanduška je herečka jednoznačne..🙂 Ako si to tam v pohode vychodila dokolečka, aj jej išla tá choreografia. 🙂

tinika
25. okt 2012

ja som davala malemu imunoglukan ale dostat do neho dačo je nadludsky vykon a dat mu to do mlieka asi nema efekt ze?

tinika
25. okt 2012

@slniecko4 toto aj u nas vačšinou na silu, teraz naposledy ked mal sople som davala solmucol tak som ho ukecala ze ma v nose a brusku chrobaka a musime ho vyhnat a pomohlo dakedy sice este vyjednaval ale dal si povedat a dnes som davala risovi ta vravi pato ze ma risko chrobaka :D za posledne dni sa dost rozkecal, sice este to nie je take zrozumitelne ale na neho pokrok

vavenka
autor
27. okt 2012

@ tinika @slniecko4 ja davam zatial vsetky lieky velkej aj malemu do caju/mlieka.... Tini preco by to nemalo mat vyznam ved ked vypije celu davku, tak v pohode, dokonca tie probiotika odporucaju do daju/mlieka....
Slni davam infant dophillus probiotika a akurat som tiez imunoglukan dokupila.... Zinnat je hnusny. Tiez som to detom do caju davala, inak by nebola sanca....

slniecko4
30. okt 2012

ahojte,
tak my sme po kontrole, ešte má brať 2 dni Zinnat a potom už len ten sirup imunoglukan, tka som zvedavá.. Ja som už na marodke, od minulého týždňa mám angínu, v nedeľu odišiel hlas,takže včera zas u dr. a chytené priedušky, takže paráda. tak sme doma spolu..🙂
@vavenka najak si už na ten Zinnat zvykla,na jednu šupu ho vypije zo striekačky a hneď zapije čajom..🙂 Len chúďatko už 2 týždne mlieko nepila,lebo mala zakázané,keďže bola taká zahlienená,tak predpokladám,že toto bude najväčšia radosť..🙂 Od pondelka už môže do škôlky.🙂

slniecko4
5. nov 2012

ahojte dievčence,
nikde nikto??? chcela som sa vás opýtať, dávate niektorá ešte detičkám Vigantol? lebo nám na zimu ešte predpísala vigantol..

vavenka
autor
5. nov 2012

@slniecko4 servus... vigantol nieje na skodu. Vanda sice uz nema predpisane, ale ked mi napadne, tak jej fuknem do mlieka z jerguskovho...
A ako sople? Uz ustupili? Jergus teraz 5 dni teplotoval a dnes horucka presla a cely sa vysypal, takze uz ma za sebou tu piatu chorobu, ci aka to je 🙂 ale sopliska ma furt, na nervy s tym 🙄 Vanda klop klop, drzi sa...

tinika
5. nov 2012

@vavenka aj ja som tak robila ale niektore lieky sa tym neutralizuju vraj či čo a patko uz konečne nepije mlieko na noc a nepije ho vobec bo z hrnčeka nechce tak to vykryvame jogurtami a pato pije len čistu vodu a tam by to zbadal takze imunoglukan mam ale nechce .(( dajak budem na silu musiet davat lebo sa to kazi a začiname byt furt chory .( uz aj atb prve sme dostali

@slniecko4 ja uz ani riskovi nedavam akurat som vahala po roku či este davat a kamoska mi vravela aky je to humus resp. dala link na jednu stranku

tinika
5. nov 2012

@vavenka kamoskyn mal tu chorobu 2x hoc vraj len 1x sa da dostat :D moji nastastie nemali a dufam ani nebudu mat

vavenka
autor
6. nov 2012

@tinika ta choroba len raz sa da dostat, ale je aj piata, aj siesta choroba... rovnaky priebeh, len iny typ virusu sarapati....takze kamoskin mal asi obe choroby... Tak hlavne ze su teploty za nami...
A co sa tyka vigantolu - humus ci nehumus... Vitamin D je priam nevyhnutny pre vyvin detskej kostry, v materskom mlieku nieje.. Odjakziva sa deti dopuju prve roky Dckom - predtym sa daval rybi tuk, teraz je vigantol. Niektori tvrdia ze do roka, niektori - hlavne v zime, hovoria, ze je dobre aj do troch rokov davat detom... Ja nedavam kazdy den, ale tak 3x do tyzdna sa snazim....
A co sa tyka liekov - tak vacsinou mas pisane v pribalovom letaku, ci sa to moze riedit alebo nie... A Patko ani cajik nepije? 😕 Ani ovocnu stavu by nevypil? Tak moja cistu vodu ani za svet, musi nejako chutit... Jedine ked z plastovej flase rovno a musi byt aspon jemne perliva 🙂

tinika
6. nov 2012

@vavenka ved ja som ho dvala do roka :D mne lekarka nekazala dvat patovi neskor a som sa stale zabudla pytat a uz bude mat 3r tak neviem :(( no patko občas dzus pyta ale to tak ze glg a konec este ak tak kupeny jupik ale len pomarančovy ziadny iny

slniecko4
6. nov 2012

@vavenka sople už ustúpili,aj kašeľ, dnes už bola v škôlke, tiež berie imunoglukan, nám odporúčila pediatrička, tak uvidíme, ako sa bude držať.. fúha, chudáčik Jerguško a na tú piatu a šiestu chorobu sú nejaké lieky? A aj Peťka pije všetko možné, džúsiky, čaje-ale len sladučký, čistý ani nevypije, ona zas čistú vodu len občas, nechce piť často. A Vanduška pije ešte mliečko? A z fľaše? Lebo Peťka ešte stále ráno a večer mliečko z fľaše vypije. Teda, teraz 2 týždne nemala, tak taká radosť z mlieka teraz..🙂

@tinika Peťke vigantol predpisuje, lebo ona je taká bielučká, svetlej pleti a blondínka, tak vždy na zimu jej dáva, keď už niet slniečka, aby mala dávku vitamínu D. Tini a prečo nedávaš Paťkovi mlieko? Nechce?

tinika
6. nov 2012

@slniecko4 tak moji su dost tmavi :D:D nie ze nechce ale v nosi sa počura bo nie vzdy sa zobudi ze mu treba pisat a skor nechce pit ze z flase abo pohara tak nepije ale papa jogurty

slniecko4
6. nov 2012

@tinika aha.. naša vypije a ešte ju potom dávam čúrať a spí do rána. Ale tak vstáva o polšiestej, takže v pohode. Paťko chodí do škôlky,či je ešte chorý?

vavenka
autor
7. nov 2012

@slniecko4 vanda tiez pije mliecko z flase rano aj vecer 🙂 co som aj celkom rada, lebo rano ma tym padom ranajky za 4 minuty v sebe a nemusim ju plasit s chlebom alebo niecim inym 🙂 este ho aj zahustujem kasou, takze hladna do skolky urcite nejde 😉
A na tie virusove choroby niesu ziadne lieky 😖 len je potrebne zbijat teplotu, vela tekutin a cakat, kym to neprejde... Tak ale hadam uz dobre bude.. Este spi zasran! Tak dlho hadam za svoj zivot este ani nespal 🙂
@tinika ako domcek? 😉 TO uz vianocujete tam?

tinika
7. nov 2012

@vavenka domček by uz mal mat podlahovku zaliatu tento tyzden a potom este okna a ostatne veci dokoncit tkaze začiatkom decembra by sme sa mohli stahovat

vavenka
autor
7. nov 2012

@tinika Fuuha, tak za mesiac dokoncit cely interier, budu mat co robit chlapci 🙂 podlahy, dlazby, obklady, stierky, elektrika, kurenie, interierove dvere.. Aj kupelnu a linku vam robia? Nabytok beriete z bytu? A co predaj? Uz mate nejakeho kupca? My sa toho nasho bytu nejak neviem zbavit 🙄

tinika
7. nov 2012

@vavenka stierky uz su :D uz len dat podlahu potom a pomalovat :D a dvere to raz dva :D oni su tam viacery, kadzy robi niečo a linku robi stolar mimo, tato nebola v cene domu :D a nabytok? budu bojove podmienky bo tu mame skoro same vstavane skrine a na nove nebude kym sa nepredaju byty aj to neviem za kolko pojdu čo nam ostane :D a predaj? no chodia ludia kukat, uz by sme aj jeden predali bo chcel rychlo v hotovosti ale mame tam este hypo a vieme ju preniest az skolaudujeme dom takze nič z toho a pozemok to este horsie bo je zima teraz ale dakto sa ide kuknut na neho

tinika
7. nov 2012

@vavenka a ty mas kolkoizbovy? uz neprenajimas? aku mate cenu? my mame dilemu bo jedna realitakča ze 43tis dalsi dvaja ze kludne 50tis ta si vyber :D vy ma to byte mate hypo?

vavenka
autor
7. nov 2012

@tinika no my mame dva byty, ten mensi prenajimame a ten vacsi chceme predat - nieje na nom hypoteka, je to 3izbovy, ale taky mensi... V KE idu teraz byty cca 1000,- za m2.... Tak uvidime, sme teraz znizili cenu trocha, tak hadam sa niekto chyti 🙂

tinika
7. nov 2012

@vavenka tak u nas neviem kolko na m2 ale mame plochu 65 a dnes zapotil jeden ze 59900 ja som myslela ze pre nas on ze s proviziou tak to by som este za menej predala ako som kupila a min. 3tis eur sme tu este dali :(( pritom su byty v horsom stave aj za vyssiu cenu ako chceme my

zuzub
7. nov 2012

čaute ženy 🙂 kokso vy inak písmenkujete 😉 my tiež furt chorí ja , Miško, Simonka teraz zase muž a Simča furt sople jak šľak už fakt neviem čo snou od konca sept. smenšími prestávklami stále sople ☹ a miško podobne.
viem, že ste tu písali, ale nečítala som všetko čo dávate na imunitu a podobne deťom? lebo Miškovi by som chcela niečo kupiť.inak
@vavenka inak pamykon sme mali aj my a je to o ničom ja už mám teraz pre simču asi 3 kvapky a nič ☹
Sima začala už pred pár týždnami príkrmy je to malý šrotovník zje všetko čo nezje ju 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre