Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

denka28
15. máj 2008

mirka gratulujem aj ostaatnym maminkam

mirka20
15. máj 2008

dakujem keva, mirka, denka 😵

aviril
15. máj 2008

mirka, blahoželám k dcérke. malinká je strašne zlatučká.

fabiana
15. máj 2008

Gratulujem ďalším maminkám k detičkám!!! 😀

verulka
15. máj 2008

Tak aj evka to ma za sebou, no super...teraz sa akosi same kocky rodia 😉 gratulujem k emmke- rano som to akosi prehliadla 😅
anjelok, mojko, tak drzim palce, nech sa to UZ pusti 😉

kats
15. máj 2008

Ahojte, mam spravicky od Evky 🙂 bola bleducka ale stastna a vesela ze porod bol v pohode 😀
mam vam popisat porod, tak dufam ze si vsetko dobre pamatam 😉
cca o siemej jej odtiekla voda, o osmej boli v porodnici, ale bola este malo otvorena, tak muza jej poslali domov, a diviili sa ze ci nema bolestivi, lebo uz mala silne kontrakcie a ona ze nic 🙂 bolesti zacali cca o desiatej, a o druhej bola Emmka vonku. Ale ze sa chudatko aj napriek nastrihu natrhla, tak sedela len tak na pol ritky 😀
A na Antolskej je tak plno ze uz ju nedali ani na sestonedelie a ostala lezat na porodnici, takze malu nema ani pri sebe a musi za nou chodit na sieste poschodie 😒 Bola este unavena ale uz aj ciperka 😀
vsetky vas pozdravuje a neskor doda fotky a podrobnosti 😉
Verulka, Evka sa dotahuje na rychlostne rekody 😀

keva
15. máj 2008

jaj takže ďalšia to má za sebou....ja idem dnes večer na ctg tak uvidíme...už aj ja by som to chcela mať za sebou...

miriamka
15. máj 2008

Anamor...jasne,ja cakam na Teba nech nie som na Kramaroch sama 🙂

luca26
15. máj 2008

ahojte koculdy! dnes sme boli na uzv a maly ma 3700g takze v pondelok mame zrejme sekciu, ak sa dovtedy nezmensi, lebo nam tie merania volako divne stale vychadzaju 😀

anjelok
15. máj 2008

luca, tak maly je uz poriadny macko, drzim palce, nech to dobre dopadne

kats, tak jej to super dopadlo.. a nevies, ci mala aj epi?
vidis, ja som dnes pisala, ze nasa mala asi caka, kym sa jej uvolni miesto v nemocnici 😀

miriamka
15. máj 2008

Luca...a preco je vaha 3700g dovod na sekciu?
Inac vsetky porodnice v BA su taketo plne,vraj na nadstandard sa dostane len baba po cisarskom...

luca26
15. máj 2008

anjelok... dakujem, len som zvedava, ktoru vahu budu brat do uvahy, lebo tyzden dozadu mal 3200 a pochybujem, ze by za tyzden pribral 500g, ale uz kaslat na to, dopadne to ako ma 😉

anjelok
15. máj 2008

miriamka, luca ma dietatko otocene nozkami...
luci, neboj dopadne to dobre, tak sekcia by ale asi bola lepsia, nie?

miriamka
15. máj 2008

No ja som tiez na tu nasu finalnu vahu zvedava...podla mna spolahlive je len meranie,a nie tie ich odhady vahy.

jankapo
15. máj 2008

Ahoj kocky, tesim sa z novych prirastkov a stastnym maminkam a oteckom gratulujem... 😵
My mame dnes krasny den, oproti vcerajsku, papame, spinkame, kukame na svet, ale tak tichucko...asi drobec pochopil ze je doma, kde mu je dobre. Uz ani nekrici ked prebalujem... 😵 Tuk tuk, ze neurieknem...
Moje zlate, aj by som napisala ze drzte sa, ale radsej pisem aby ste sa uz rozpadli... 😀

anjelok
15. máj 2008

miriamka veru s tymi vahami to je take kadejake, ja som tiez zvedava na tu nasu krpanu 😀
jankapo, tak to je super, ze maly je taky dobrucky, nech mu to vydrzi co najdlhsie 😉

luca26
15. máj 2008

anjelok... pre drobca je sekcia urcite lepsia a v konecnom dosledku aj pre mna, lebo nebudem mat nervy, ci sa nahodou malemu nieco nestane pri porode a tak... 🙂

anjelok
15. máj 2008

baby ja by som mala ist nieco robit,ja som dnes neurobila este vobec nic, len tu vylihujem, surfujem, pozeram telku a jem..katastrofa 😠 😀

anjelok
15. máj 2008

luca ved presne to som mala na mysli..okrem toho ako pise miriamka, budes mat vacsiu sancu sa dostat na nadstandard

luca26
15. máj 2008

tie vahy su desne, ja som sa dnes bavila s jednym doktorom a ten hovoril, ze je to len orientacne +- 600g (pri vahe 3700), len by ma potom fakt zaujimalo ako mozu mat hranicu na prirodzeny porod KP 3500g ked to babo moze mat realne 2900 az 4100g... snad vedia co robia 😉

miriamka
15. máj 2008

Veru,sekcia je teraz v porodniciach taka istota ze sa dostane baba na nadstandard.Aj doky mi vcera povedal ze su porodnice take plne,ze nie kazda sa dostane na sestonedelie,ze niektore aj po porode lezia na normalnom oddeleni.

luca26
15. máj 2008

anjelok... len si uzi posledne dni kludu a radsej lenos, potom nebude ani telka ani surfovanie 😀

co sa tyka sekcie, jedine, co mi robi vrasky su dalsie tehotenstva, ale to budem riesit az ked to bude aktualne 😉

luca26
15. máj 2008

miriamka... vcera tu niaka kocka (tusim enajka) pisala, ze pustaju baby po 3-4 dnoch domov, to musi byt fakt riadny natresk, ale aspon budeme rychlo doma 🙂

miriamka
15. máj 2008

Ano,ked nie su problemy tak maximalne 3-4 dni a pustaju ich,aby sa uvolnili miesta.

jankapo
15. máj 2008

anjelok, presnee....lenooos....aj ked...mne sa uz ani lenosit nechcelo... 🙂
ale hlavne JEDZTE baby kolko sa da a co sa da....pri kojeni..e-e...nic moc
u nas v porodnici boli teraz prazdne izby... 😕 az som nechapala, ale aj sestricky vraveli, ze obcas musia dat mamicky na poopercne oddelenie...hm

galanta
15. máj 2008

no dievcata tak citam,ze su vsade porodnicve oplne ,nielen v bojniciach .u nas sa to tak na 1 maja rozbehlo,ze zaplnili este aj gynekologiu.a to nehovorim o tom,ze ked som tam prisla na rizikove,tak im vyhorele porodna sala,a opravy a prestavby budu trvat 3 mesiace,gtak nas presdtahovali tiez na gyndu a este aj z porodky tam baby posielali.ked porodnica horela,tak mali v ten den 7 porodov a črobili sme si srandu,ze to baby zavarili tu elektriku,lebo vsetko chytilo od elektrickej rozvodne.
a luca a ako budes rodit,pri vedomi?odporucam...bolo to super.ked tak citam tie normalne porody.aniá si neviem predstavit ako by som to zvladla ja.som strasny posero.ale sekcia so spinalkou je super.hlavne to,ze babo hned vidis.ak to zvladnes nenechaj si to ujst.... 😉

anjelok
15. máj 2008

no hej, na jednej strane budeme rychlo doma, lenze na druhej strane sa nam budu o to moct menej venovat a ja by som si fakt chcela dat zalezat na tom kojeni alebo ked budem mat nejaky problem s ktorym budem chciet poradit a nebude mat kto 😕
tak som zvedava, ked je tam taky natresk, ci ma vobec buduci tyzden hospitalizuju, alebo poslu domov 😒

trpezliva
15. máj 2008

ahojte, ja som rodila v Ruzinove cisarskym, no a nadstandard som sa ani omylom nedostala...bola som siesta v poradovniku. ALe daju vas na izbu hned k sestrickam, aby vas mali po ruke...a treba mat celu noc otvorene do koran dvere...to mi najviac vadilo, aj ked uz bola Liluska pri mne, lebo sa tam navzajom budili deticky...
Ale mozno budete mat vacsie stastie ako my. Drzim palce 😵

miriamka
15. máj 2008

Anjelok...mne vcera povedal doky,ze by ma aj prijal uz lebo mam porodne cesty pripravene,ale ze je tak plno ze mam prist az sa to rozbehne

trpezliva
15. máj 2008

Inac den predomnou mali v Ruzinove 13 porodov za den!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre