Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

zuzka.sk
30. apr 2008

Tak to by sme sa Miriamka, stretli v porodnici. Kedze ja mam 8.5. termin ale mam ist na kontrolu 5,.5. a povedal, ze sa pripravujeme a budeme asi presne a rodim na Kramaroch 🙂

miriamka
30. apr 2008

Zuzi...tak to je mozne,len ci sa spozname

klba
30. apr 2008

Ahojte babule, ja uz tiez cakam na porod kazdy den a stale nic ☹
Dnes som si aj prechadzku dala, aj cajik prave popijam, papam lanove semienka, aj horuca vodicka bola a drobcekovi sa stale nechce von.
Tesim sa z kazdeho tvrdnutia bruska a z kazdeho pichnutia dole, uz sa neviem dockat piatkovej poradne, snad ma uz trosku dr. potesi, verim ze nejake zmeny nastali, ved uz tolko babatiek pribudlo a to som myslela ze pojdem skor a este budem nakoniec prenasat.

jankapo
30. apr 2008

Mirka, taka vyfesakovana drza cica to bude....neprehliadnes... 😉

mirka8429
30. apr 2008

misi no maly papa vela...a budi sa kedy ako..xixi ale tak nevadii..ja este citim stehy ved je to predsa pozasivane..a papam len kompotiky...a pocuj..kedy vraveli sestricky na porodnej sale ze som statocna?nejak som to neregistrovala xixixi jjoooj skoda ze sme sa tam nestretli..ja som chcela dojst ale ta meno som nevedela ta to tak...

jani aj ja som sa citila ako srnka xixixi

misanik
30. apr 2008

Ked ma tam previezli, tak sestra z nasho oddelenia sa pytala ze co to tam mali za cirkusantku, lebo pred tebou vraj rodila nejaka mlada, myslim ze ciganka a ze dost cirkus bol. A sa ich pytala aj ci tam este maju niekoho. Tak ta sestricka taka blondynka mlada, mala drdol tusim ta hovorila, ze maju jednu, ze si mysleli ze to uz bude aj cisarsky, ale ze si velmi statocna a ze uz sa to pekne rozbehlo. Mna tam priviedli z oddelenia kolo 2.30
Bola som v boxe vedla teba, akurat ta adam vysetroval a hovoril ti ze uz to dlho nebude, potom tam bol aj moj murn, ho zobudlili, ze ta jeho paciantka ktoru prijal ma kontrakcie. A potom ako ta vysetrili tam Adam s Murinom chvilku zartovali, neviem, ci tebe sa to dalo cele vnimat. Mne potom priniesli postel z oddelenia, dali ma na infuziu a uz som tam len lezala a pocuvala ako si rodila. 🙂 Mne sa to zdalo krasne, aj som si poplakala ked som pocula tvojho maleho 🙂 A potom som pocula adama ako sa rozpravate ze samko a to som si hned myslela, ze si to ty 🙂
JA som tiez rozmyslala ako ta ist pozriet ked neviem meno. Aj od nas z izby ked rodila jedna som jej kazala zistit kde je nejaka Mirka, ze pojdem kuknut, ale nakoniec som nestihla ani ju 🙂

ajajka
30. apr 2008

gratulujem novym mamičkam hlavne vela zdravia. 😀
moni vitaj doma aj ty si ma zradila a poponahlala si sa ako betatka.?Ake to bolo byt pri vedomi?išla by si tak rodit aj nabuduce?kolko to asi trvalo na sale?ja sa neviem stale rozhodnut

efcso
30. apr 2008

miriamka, no pekne sa otvaras... ved tz to uy budes mat hned z krku... 😎

miriamka
30. apr 2008

Efcso...no kiez by,uvidime.Ja mam pocit ze to pojde lahko,ale zase maly ked este narastie a bude mat 4kg tak to moze byt tazke 😖

klba
30. apr 2008

Ahoj efcso, si ma prekvapila, myslela som ze uz budes pisat ze uz mas malu doma a ty si este 2 v 1.
A preco si sa rozhodla rodit vo Zvolene?

lucka0122
30. apr 2008

moni gratulujem a prajem nech ste obaja zdravucky..

efcso
30. apr 2008

ahoj klba, rodim tu kvoli 2veciam, 1. nasej neslavnej nemocke a 2. tu mam rodicov a mum mi pomoze s malou aj so psom... a ten personal tu som si mohla cez vikend vyskusat.... FANTAZIA 🙂

katmi
30. apr 2008

caute kocky.. az teraz som sa k vam dostala.. tak konecne sa aj my pomalicky otvarame.. sice zatial len 1cm,ale uz sa to aspon niekam pohlo.. 😀 😉

anjelok ako si dopadla na ultrazvuku? zobrali ta presne?? ja som tam nabehla okolo 11 tusim,lebo som sa chcela objednat,ale ked som zbadala,kolko je tam ludi,tak som ani neotravovala sestricku s klopanim.. az potom,ked som odtial vybehla, ma tak napadlo,ze som mohla pozriet, ci si tam neni nahodou.. len uz som sa ponahlala,lebo ma cakala kamoska s malou..

mirka8429
30. apr 2008

misi no snazila som sa nerobit cirkusy aj ked bolesti boli strasneee....a hej predomnou rodila jedna ciganka a ta robila bordel...az mne zle bolo ale z nej..no poviem ti ze na sebavedomi mi to nepridalo...no ale aj ked sme sa v nemocke nestretli dufam ze kocikovat niekedy pojdeme spolu... 🙂 hehe a ta mlada sestricka bola zlata..ale ona este nerodila mi vravela hihi hej to uz pri siti sme sa bavili o samkovi xixii ale aj tak som citila vsetko

klba
30. apr 2008

som rada efcso ze sa tam citis dobre, to ja velku nadej do tej nasej nemocky nevkladam, toho sa bojim viac ako porodu, i ked saly sa mi pozdavali, len sa bojim toho pristupu

katmi
30. apr 2008

mirka to sitie sa da vydrzat? a co nastrih? v pohode?

mirka8429
30. apr 2008

katmi nastrih som necitila lebo som mala kontrakciu a sitie no..umrtvil mi to no ja som citila vsetko

klba
30. apr 2008

Ozaj baby, tie co mate jazvu po slepaku, neboli vas jazva, lebo mna obcas velmi pali, niekedy sa to az tazko da vydrzat a ani krem nepomaha, nemate s tym niektora problemy?

katmi
30. apr 2008

miri aha.. no toho sa bojim..ale dufam,ze to bude v pohode..

klba akurat ako som bola na poradni,tak som sa tam s jednou kockou rozpravala, ona tiez ma jazvu po slepaku a tiez ju boli apali ako jej brusko rastie.. ale ona ma termin az dakedy v oktobri,ale ze tiez to tak ma ako ty.. krem.. no ja mam napr.krem na jazvy,ale ci sa moze aj v tehotenstve,tak to netusim.. mam ti to pozriet??

mirka8429
30. apr 2008

katmi neboj sa niekto to sitie vobec neciti..mozno ani ty nebudes..a aj keby to je po pôrode uz rychlo tak sa neboj zvladnes

klba
30. apr 2008

ak budes taka zlata, ja si davam krem taky prijemny, po case sa mi to upokoji ale aj tak, zatial je to najhorsia bolest pocas tehu a to mam vysoky prah citlivosti a dufam ze ma to nepotrapi pocas porodu

efcso
30. apr 2008

klba, ja mam jazvu, ale nie "nitriansku", t.j. ledva ju vidiet a je na normalnom mieste, takze sa vobec nenatahuje ani neboli ani nepali... no vravim, nitra... to su sami masiari!!!!

mirka, hura, ze uz ste doma... a ze ste fajn...

mirka8429
30. apr 2008

efco veru uz som rada ze som doma 🙂

klba
30. apr 2008

efcso to s tou nitr. jazvou si ma pobavila 😀 , ja prave nitriansku mam 😀

misanik
30. apr 2008

Mirka jasne, ked sa zotavime dame dajake stretko 😉
Si ma teraz nastrasila ze sitie si citila, ale si tam s Adamom zartovala ako keby to bola pohodicka 🙂
Katmi tak super, ze sa ti krcok pohol. Teraz ako na usg? Nepytala si si ho? Inak to ej zvlastne, ze ti ho porodnik nespravi automaticky nech vie aki ste velki...

mirka8429
30. apr 2008

misi ved hej..ale bolelo to...si nepocula to moje au au?xixiix

miriamka
30. apr 2008

Mne robil uzv minuly tyzden,a hadam uz aj naposledy

mirka8429
30. apr 2008

misi inak vnutorne stehy boli celkom v pohode akurat ta lyzica co vomne mal take ako obuvak aby videl kam sije tak s tym ked hybal bolelo ale vonkajsie su horsie..ale da sa to..a kazda zena to inak vnima..niekto to ani neciti

misanik
30. apr 2008

Hej pocula presne som aj muzovi hovorila, ze ty si ani nevzdychala, ani nekricala, len sem tam aukla 🙂 Tak zdalej sa to zdalo pohodicka 😀 Ty si tam nemala manzela?

katmi
30. apr 2008

baby aj vam blbne konik? mne neslo pridat prispevky..

klba pockaj.. idem to najst a pozriem ti to..

misanik usg v pondelok.. no neurobil mi ho dnes,lebo na ambulancii nemal usg..to by ma musel asi zobrat hore na oddelenie a to neviem,ci sa robi.. asi len po znamosti keby som bola,ale kedze som nebola,tak nic... ja som tiez velmi zvedava, ako narastla a kolko vazi.. uz nech je pondelok.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre