Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

musino
29. apr 2008

ajajaka, chudatko, tak to ti veru niet co zavidiet...ja mam bolesti stale, najhorsie vecer. Vcera bola na CTGcku mamicka ktora ma termin 30.4. - zajtra, ta mala mensie brusko nez ja :-O Peto na nu pozeral ako puk.... Verim ze to bude v pohode, sa mi v noci snivalo ze som dostala kontrakcie sli sme do porodnice...tak som sa bala...eee... Ty to budes mat tiez v poriadku, budem ti drzat palce. 5.5. sme tiez v nemocnici na CTG, ja sa zas bojim, ze aj ked mam kontrakcie a krce - ale take ze mi vystreluju az do slabin a neviem ani len nohu vystriet, tak krcok sa mi vobec neotvara....oj...

chcihiii...aniejlok + anamor, mna zas malinka kope pod a nad rebra na pravej strane, verim ze tam uz mam vnutorne podliatiny, neda si povedat...pomaha iba ked si dam ruku hore a prehnem sa.....tak to citim najmenej 🙂 Hmmm...uz zase tie bolesti v krizoch ako pred menzesom... :(

eviku78
29. apr 2008

ahoj burska. gratulujem vsetkym novym mamickam - gal, nika, sandrika. dufam, ze som na nikoho nezabudla.
mam uz vsetky skusku hotove, tak snad sa tu uz budem vyskytovat castejsie.
uz sa mi kooooooonecne aj perie prva pracka s plienkami a tento tyzden pobalim uz aj tasku do porodnice, ked sa nam to tu tak rozbieha. 😀

anjelok
29. apr 2008

musino, aj ja mam take bolesti ako pred menzesom..vtedy si spomeniem, ze fuj..to ma zase bude cakat 😝

mna mala uz vobec nekope, ona sa uz len vypuuca 😀 ..asi tam ma fakt malo miesta, ja mam male brusko, tak uz sa mi len tak vlni a robi rozne hrbolceky 😀

anamor
autor
29. apr 2008

eviku si sikulka,ze uz mas po skuskach, blahozelame 😉 mozes s nami zavislacit.....

anjelok tak potom sedia nase postavenie, dole hlavou jedna chrbatik na pravo, druha na lavo 😉

musino tebe tiez nie je co zavidiet, tie bolesti. Budes rodit v Rakusku?

anjelok
29. apr 2008

ahoj evi, gratulujem ku skuskam, urcite si si vydychla, super..tu tasku si zbal, na tej prednaske o epi nam hovorili, ze ju mame mat zbalenu od 36 tt, ja ju este furt nemam pobalenu, len nachystane veci na posteli, ale tento tyzden to uz nahadzem do tasky..inak ako ste boli s kats spokojne so scholtzom, budete zazmluvnovat?

katmi
29. apr 2008

ste toho popisali kocky zase.. mne je dnes nejak divno..
mame navstevu,tak sa musim venovat.. potom sa ozvem este..

anjelok
29. apr 2008

anamor ano, moja ma chrbatik nalavo, lebo aj teraz ked stikutka, tak to citim nalavo..tak ma brusko, takze sa asi neotocila, stale je tak..ale tiez raz bola aj tak, ze mala chrbatik vpravo, potom sa otocila, ale to bolo asi tak pred mesiacom, odvtedy je rovnako

luca26
29. apr 2008

ahojte babulky!

vsetkym novym maminkam a miminkam prajeme vela zdravia 😉

my zatial drzime pokope CS mame stale 0 a maly sa podla vsetkeho neotocil, tak sa na dalsiej poradni budeme bavit o sekcii, aspon tak to doky naznacil...

eviku78
29. apr 2008

anjelok, ano budem zazmluvnovat. je to pre moj lepsi pocit. aj ked si myslim, ze aj ostatni lekari su tam urcite fajn a odbornici. chcem si s nim dohodnut aj postup ohladne prenasania alebo keby sa vyskytli komplikacie (co sa urcite nevyskytnu 😉 , tak ako by to bolo s cisarskym a tak.

katmi
29. apr 2008

yo anjelok a moja mala ma dnes taky kludny den zatial.. zatial len nozky trosku vypucala a tusim chrbatik..ale teraz je kludna.. asi spinka.. a uz dva dni nestikutala.. az sa cudujem.. no len aby som to zas nezakrikla 😀
idem sa venovat tej navsteve..pa

ajajka
29. apr 2008

musino ja že som otvorena na špičku no to akoby som ani nebola a toho5.5 sa aj mne pači len to mi asi hned v ten den robit nebudu asi na druhy ked ja ani sama neviem,primar mi to hovoril akoby som mala prist na dovolenku.
Teraz prišiel rad asi na tie okna a tepovanie nech sa to rozbehn same. 😀

eviku78
29. apr 2008

bruska chcem sa opytat, ci niektora mate skusenost s bolestou navrchu bruska. v noci ked som sa chcela pretocit, tak ma neskutocne bolel vrch bruska, az som to musela predychavat a tak som vzdychala, ze sa az manzel zobudil. bolo to ako keby ma niekto zvieral kliestami. potom som konecne zaspala a zase sa zobudila na to, ze ma ten vrch bruska hrozne pali. vobec nechapem, co to mozem byt.

musino
29. apr 2008

Anamor, ano, v Hainburgu, je to tam velmi pekne (v porovnani s BA priam raj na zemi) a mam to z domu este blizsie nez Ruzinov 🙂

Anjelok, eeee...ja som aj zabudla ze nieco take existuje...chcihiii...to zas bude... Inac, tebe sa robia hrbolceky? Ja mam gulate brusko mozno hodinu z celeho dna, inac su na nom obrovske kopce, tam chrbatik, tam ritula, tam kolienka, no a do toho boxovanie a kopanie.....chichiii...aspon viem ze mala bude poriadne aktivna 🙂))))))

Katmi, ahoj 🙂

anjelok
29. apr 2008

pa katmi

eviku tak fajn, ze ste spokojne, ja uz som tak natrafila asi na 4 lekarov a vsetci sa mi zatial pozdavali, takze hadam to bude ok..ja teraz chodim k takej mladej dr, vola sa dubcakova a je velmi jemna a taka, ze da sa s nou pokecat, takze ja uz budem na 27 chodit, aspon nemusim tak skoro vstavat 🙂 ..minule som bola vybavena o dvanastej, takze cakala som len hodku a to bolo predo mnou asi 6 zien

fabiana
29. apr 2008

Eviku, ja to mávam stále, keď sa idem pretočiť z jednej strany na druhú... neviem čo to je...asi sa len malý vtedy posunie vyššie...

eviku78
29. apr 2008

luci neboj. ak to ma byt pre vas oboch lepsie, tak ti spravia sekciu. hlavne je, aby ste boli v poriadku.

vs3
29. apr 2008

eviku si sikulka gratulujem 😉
aj moj malicky mal chrbatik na lavej strane a v piatok som citila silne kopance a v nedelu mi lekar vravi ze ma chrbatik napravo, tak v piatok sa otacal 😀

ajajka
29. apr 2008

luca26 a rozmyšlaš o sekci v spinali alebo uplnej narkoze.Ja som sa rozhodla pre narkozu som zbabela 😢

anjelok
29. apr 2008

musino ano robia sa mi hrbolceky, ale da sa to vydrzat, len to tak taha obcas..

evi, ja citim niekedy hore take ako tahanie alebo co, hlavne v noci, vtedy ma boli vsetko

luca26
29. apr 2008

eviku... ja mam podobne tazkosti v noci, alebo aj ked iba lezim pred telkou... mne sa zda, ze je to tlak maternice na spodnu cast rebroveho obluka...

anamor
autor
29. apr 2008

eviku ja ten pocit v bolesti bruska poznam, minuly tyzdne som to mala dvakrat v noci a bola to riadna panika pre mna, ani spat som nemohla....

anjelok
29. apr 2008

luca, nadej na otocenie este je, mojej znamej sa otocila mala 2 tyzdne pred porodom a uz mala vsetky vysetrenia na cisarak urobene..

ajajka, nam na prednaske o epi hovorili, ze spinal je ovela lepsi pre dieta i matku, skus este popremyslat..ze uplnu narkozu indikuju fakt len vo vaznych pripadoch, ked si to vyzaduje zdrav. stav

luca26
29. apr 2008

ajajka... ak mi to anesteziolog odobri urcite chcem narkozu, lebo mne staci akykolvek zvuk, resp. veta a uz odpadavam... navyse som videla to super video na jojke a to fakt pri vedomi nemusim 😖

eviku... ja so sekciou ratam takmer od zaciatku kvoli srdcu, cize teraz nemam ziadne obavy a verim doktorovi, ze spravi to, co bude najlepsie pre mna a malickeho, len ma trochu deprimuje to mnozstvo testov, ktore mi robia (mam problem so zrazanlivostou a srdcom) a to cakanie na chodbach so stazujucimi sa dochodcami ma totalne nici...

aviril
29. apr 2008

Anamnor, u mňa je to už na 10000000000000000% chlapec, na každej poradni mi robí sono a vždy tam vidím také obrovské guliská aj s pipíkom. Už som sa s tým zmierila, len už som po tom dievčatku po dvoch chlapcoch túžila, ale čo už. hlavne nech je zdravý.
Anjelok, a že až piate dievča..to by ma už rachlo, toľko detí 😒

ajajka
29. apr 2008

anjelok no aj mne to stale primar prizvukuje že je to lepšie pre oboch.ved aj z toho to mam hlavu v smutku že čo urobit ale asi sa rozhodnem na poslednu chvilu ved vyšetrenia mam hotove 😒

luca26
29. apr 2008

anjelok... ked tomu moc neveri doky... ale jasne, vsetko bude tak ako ma a bude to v poriadku 🙂

anamor
autor
29. apr 2008

aviril verim, ze si chcela dievcatko, ved na tom nie je nic zle si to priznat a chapem ta, jasne ze bude zdravy, treba v to dufat 😉

musino
29. apr 2008

Ajajaka, mna na umyvanie okien nikto neprinuti, uplne mi stacia zachvaty upratovania skrin....keby ma videl Peto, asi by mi dal po zadku...chcihciiii... 🙂

Eviku, moja malinka tam ma zadocek - uplne navrchu v tom trojuholniku medzi rebrami kde som kedysi mala zaludok, to som sa specialne pytala doktora, pretoze malinka ma vo zvyku vytlacit si zadok uplne hore, sa mi tam spravi uplny kopec a vytlaca mi zaludok az do krku...

luca26
29. apr 2008

ajajka... a kde budes rodit?

ajajka
29. apr 2008

luca to video som videla aj ja a mala som dost a asi sme na tom rovnako tiež hned odpadavam.Ja si aj hovorim ked som celkom v pohode prežila prvu sekciu v narkoze hadam zvladnem aj druhu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre