Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katina2209
27. jan 2010

supi aj ja pouzivam tu kalkulacku podla nej som 36+4

matesl
27. jan 2010

tak ste ma babulky vyviedli z omylu...som fakt myslela, ze to zhltne nemocka

kati cakam na info 😉

juj maly mi asi dnes vykopne lave spodne rebro, az som citila ako mu nozka sklzla z toho rebra au...no uz sa do jednej koze nezmestime, tak nech uz sa pekne posunie nizsie a za par dni moze mat miesta kolko chce 😅

ewelyne
27. jan 2010

juuuj zosi, a co je tomu drobeckovi? a on je sam v tej nemocke??? to take male deti su uz same v nemocke?

maminka, zajtra idem do poradne na antolsku medzi 11:00 - 12:30
ty si z petrzalky? sa zastavim 😉
a co taska, pobalena??? supitko 😉

katina huhuuuuu ideme robit nocne sovy? 😉 ... ja mam info od lekara z kramarov, ze 3 a 4 je pomer...tisic...

matesl, no co sa tyka tej predavacky v motylovi... no comment, ja som mala vtedy dobry den a nedala som sa rozladit, ale je pravda, ze je taka nevrela a divna...teda obe... to skor oni zo mna boli na nervy, ved som tam telefonaty riesila, a cakala na info, kto ake chce a blokovala pasiky 😀 hehe a potom skoro vsetko kupila a oni na mna kukali ako na puka... 😀 no a potom som bola v jednej galanterii a tam tiez "taka brzdoska" ze ale ci budem platit kartou al. v hotovosti.... a ja ze v hotovosti a ona si popod nos druhej hovori, no, len aby nebola prekvapena, kolko ma zaplatit a tolko na to mala... a tak aby som to pocula 😝 ... som strasne vela bavlniek kupovala a latky... ved hadam viem kolko mam a kolko mozem minut, nie? no brzda... a nevyzeram ako zobrak kokso 😝

minule ma tiez teta v goldenpointe tak vytocila... som chcela nieco vidiet a ona ze to je take ako na obrazku... a citala si casak....tak a potom som jej prisla povedat, ze jej dakujem za ochotu a ze som si to rada kupila v bepone, kedze ona asi nema provizie z trzby 😀 😉 lebo si myslela, ze ked somnou bude "stracat cas" a nieco mi ukazovat, asi z nej odpadne... neznasam take neochotne predavacky, to cloveka prejde chut nakupovat casto a hlada iny obchod, kde su k nemu mily a kde su ochotny....no nie?

ewelyne
27. jan 2010

katina aku kalkulacku? kdeto vyratam tak presne?

katina2209
27. jan 2010

ewe mne kedze zacal vypisovat tu zmluvu co som teda nezaplatila tak som sa tam docitala ze v ruzinove je to 5000 a 2000. Som bola z toho zhrozena a kedze vyzera,ze je vsetko plne tak sa asi nedostanem ani na nadstandard a ten som si chcela zaplatit ale vraj su 4 pacientky na normalnej izbe,lebo ked som bola minuly tyzden vo stvrtok mali prijat jednu pacientku s gestozou a neprijali ju koli tomu ze je plny stav tak chudera isla domov a ze si ma merat tlak a keby sa to zhorsovalo ze ma prist poobede na prijem mozno sa nieco uvolni no zufalstvo je to zdravotnictvo

katina2209
27. jan 2010

zase mi zacinaju take kramikove bolesti no nic moc

matesl
27. jan 2010

ewe, tak to si mala teda uspech ze ti dovolili ich otravovat telefonicky...no tie museli kukat, mozno mysleli ze tak ako niekto zbiera obrusky, alebo vrchnaky z piva, ty mas uchylku v pasikoch 😀 😀 😀

a inak ak si v dnesnej dobe niekto nevyzi ze ma pracu...hmmm...vsak ked ju to tam nebavi, nech to nerobi, no nie?

som musela ist na 4, a presypat si syna inam, uz mi kopal do ladviny vzadu...kam ten sa trepe zas, ho budem este na chrbte nosyt za chvilu 😅

zoska
27. jan 2010

ewe- maly mal od nrodenia problemy s oblickou, nejak zle bola zrotovana...tak mu ju pred 2 tyzdnami operovali, otacali a prisivali o brusnu stenu, no a nejak mu to posrali (sorry)

maly chytil horucky tak naspat do nemocky, zaviedli mu hadicku ktoru musi mat 3 mesiace a monitoruju ho... stale ma teploty+ nejaky zapal...nevie sa vycikat a ma bolesti chudatko...ta kamoska je uz s nervami napokraji zufalstva a este k tomu ma termin porodu pozajtra...

ked som s nou volal tak maly stale plakal a krical...maminka boji ma , boji 😢
ked vojde sestricka do izby tak maly spusti totalny rev, uz sa vsetkeho boji...a minule ho museli uviazat lebo mal zachvat bolesti a nevedeli ho ukludnit ☹

katina2209
27. jan 2010

matesl srandicky co moj sa chce vykopat cez krcok von z tou hlavou si mysli ze sa pretlaci 🙂

zoska
27. jan 2010

a kde je garonka...co jej nesadol ten puding? 😕

inak moja je nejaka akcna teraz...normalne votrelec v bruchu 😎

ewelyne
27. jan 2010

fuuu zoska, takze ona je s nim v nemocke? chudacik malinky.... 😢 preco musia take malinke deticky tak trpiet.... ja to neznasam.... 😢 😔

katik-dik 😉

matesl, kdeze, ja som bola v obchode a tam som si vybavovala tie telefonaty s olif a cakala na instrukcie a "blokovala" pasiky, ze "moje"- kukam a cakam... a to jedna teta sa mi na ne chystala a oni boli na nervy... ze uz viete? a ja ze este nie, cakam...😀 😀

katina2209
27. jan 2010

no zoska to je strasne s tym chlapcekom preco musia take male deticky trpiet my sme boli s Markom tiez na operacii ked ¨mal 4 ale to mu operovali iba predkozku teraz ma s tym kazdy druhy chlapec problemy tak dufam,ze moj druhy synator to bude mat v poriadku ale robili mu to v narkoze a tiez mi nebolo vsetko jedno ked plakal ako ho to boli ☹

katina2209
27. jan 2010

ewe tusim mame rovnake myslienky...

katina2209
27. jan 2010

garonka asi este dojeda puding 😀

zoska
27. jan 2010

ewe
nie je tam teraz s nim...ked bol prvy raz tak bola ako sprevadzajuca matka, ale teraz sa neda...nastastie jej mamina byv kusok od nemocky...tak chodi o 22.00 domov a o 6.00 chodi do nemocky...no proste des...na monitore ma uz ridne kontrakcie, krcok vraj drzi len silou vole a uz je postupne odchdza po troskach aj voda, ale ona kazdy vecer brusku dohovara ze este nie, este je bracek chorucky ☹

matesl
27. jan 2010

kati, ten tvoj ide aspon spravnym smerom, ale ten moj kam sa trepe, asi mu zacnem svietit na cestu 😀 ale je pravda ze sa obcas vytlaci tym smerrom, kde pri mne sedi mm a asi jak pocuje odkial ide hlas tak sa tam tisne...ale mam pocit ze chrbtom 😅

zosi, ved ho varila z 2 litrov mlieka, to kym spapa, dajte jej cas 😀 😀 😀

zosi aj ja som znova oprala tu deku v avivazi a je to lepsie ale uz nie je taka ako ked bola nova...nech, hlavne nesmrdi tym igelitom v ktorom bola 😉

ewelyne
27. jan 2010

matesl, ze presypat si syna 😀 😀 😀
a jo, nevazia si, ze maju pracu, ked ich to nebavi, tak nech to nerobia....

katina2209
27. jan 2010

idem si ja lahnut babulky boli ma to podbrusko a zajtra idem po lekaroch aj na utz aj do poradne tak zatial pa 🙂

zoska
27. jan 2010

zdravie si fakt nekupis...dokelu 😒

ja dufam, ze nase deticky budu zdravucke

boze, rano vstavam na poradnu a psy a tu buntosim...rano ked u budik zzvoni tak nebudem vediet ani cia som 🙄

zoska
27. jan 2010

kati dobru 😉

matesl, tiez som ju oprala este v avivzi...struktura nieje taka ako za nova, ale je to fajn 🙂

zoska
27. jan 2010

oprava- na poradnu a pasy (nie psy) 😀

zoska
27. jan 2010

garonka asi zjedla puding a nevladze sa zdvihnut k pc 😀

ewelyne
27. jan 2010

baby, ale co ak nestihla ani ten puding dojest??? 😀 😉
ja som tak nestihla dojest cinu pred prvym porodom 😀

ewelyne
27. jan 2010

no ja uvidim co zajtra na tej poradni...

zoska, nejako casto chodis na pasy... baby aj vy... kolkokrat ste uz boli???
ja ani raz toto tehu... ako to??? 😕

zoska
27. jan 2010

ewe- min. stvrtok som bola prvy raz, zajtra idem druhy raz...a potom kazdy tyzden raz az do porodu
proste 9ty mesiac kazdy tyzden....

matesl
27. jan 2010

ewe, no lwbo ako inak ho dostanem do normalnej polohy 😀
ale inak musia byt tie baba ake pevne, ze sa tak dokazu v tom malom prietsore tak pretlacat, ja sa ho asi uz ani nebojim chytit, ved to su fakt silaci, co dokazu v tych bruskch robit 😅

zosi, jasne, bude v pohode, myslim, ze aj tak ich este budeme casto prat, ked budu zaguckane 😉
a ty mas teda zajtra napratany program, ale aspon budes mat vsetky infosky ci je vsetko OK

ja tak rozmyslam, ze po mojom poslednom ultrazvuku, co sa mna pytali co mi maju robit, tak ani neviem ci kukol placentu v akom je stave, len ze je v predu, ale to uz je zname davno, uz by hadam neputovala niekam.
sonom mi presiel len o spodu po pupok a to bolo vsetko, akurat prietoky urobil, ale ze by mi obisiel cele brusko, ako ten lekar pred tym, ze pokukal z kazdej strany...to nie a pri tom si myslim, ze prave teraz je to dolezite vsetko poriadne skontrolovat ci je este funkcne...ach jaj...

matesl
27. jan 2010

ja som tiez este nebola na pasoch a zatial mi ani nic nebolo spomenute, a ani ma nikto na to neobjednal...hmmm

zoska
27. jan 2010

mne bolo povedane, ze na utz uz do porodu nepojdem...zevraj nieje dovod 😕
ze mozno len pred porodom tesne, ak sa nebude doktorom nieco zdat...no snad sa mala uz neotoci inak, lebo co z krobacie tu stvara...no koniec 😅

zoska
27. jan 2010

no sovy...idem ja spat 😉

garonke pisem absenciu, dufam, ze bude mat dobru ospravedlnenku 😀

dobru noc, sladke sny vsetkym 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre