Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
28. jan 2010

ewe, sak ked ma telka toci tak musim, ne? 😀

matesl
28. jan 2010

dociitaneee 😀

tak babulky, dnes som kupila gastrotuss...teraz do seba pucim piate, cez deviate...cokoladku, kjeksiky, pomarance...a potom to tym zaklincujem...dam vediet ake to bolo 😀

blumka
28. jan 2010

a ja som dnes robila chlieb vo vajci...naposledy ked som ho robila skoncila som na 2 tyzdne v nemocnici..tak som zvedava co to so mnou spravi dnes 😉

matesl
28. jan 2010

ewe, co makeup..ale ten prehnany afekt 😀 ale dobre to robi, nepoznali sme ju

garonka
28. jan 2010

mates ja tiskam do hlavy zapekane rožky a čaj pre tehotne a tak si dam salko karamel zaha ma bude paliť ako blazniva no čo vypijem mlieko a hotovo 😀

matesl
28. jan 2010

blumi aj ja som robila na veceru chleba vo vajci 😀

matesl
28. jan 2010

garon, mne posledne 2 dni mlieko nezabralo uz, maly je vysokooo a aj v noci ked sa zobudim ritku ma vypucenu uplne hore, ako by stal na rukach 😅

matesl
28. jan 2010

babulky,dnes ako sme isli s muzikom v aute, chytila som krce v podbrusku, tak je dnes v strehu, ja mu na to ze nemusi bo to este asi nic nie je...aj ked v noci som to mala 2x 😅
a zaskocil ma otazkou....ze ci sa rata pri kontrakciach cas medzi nimi, alebo od zaciatku jednej po zaciatok druhej kontrakcie.... ako to je??? 😉

zoska
28. jan 2010

matesl...rata sa rozostup medzi kontrakciami aj ich trvanie 😉

blumka
28. jan 2010

matesl rata sa aj to aj to... 😉 ak su skutocne, tak sa cas medzi nimi skracuje a jednotlive kontrakcie trvaju kratsie a su silnejsie 😉

zoska
28. jan 2010

ale skor s ta doktor opyta ako casto ich mas...a niekedy sa spytaju ako dlho trvaju...tie intervaly su dolezitejsie

katina2209
28. jan 2010

blumi tak ty takto v prestrojeni 🙂

katina2209
28. jan 2010

matesl tak dnes som tu epiduralku nestihla tak v utorok ty kedy chces ist?

katina2209
28. jan 2010

myslim na to poucenie 🙂

matesl
28. jan 2010

no teraz ma to drzali asi 5 min, potom 20 min nic a potom este asi pol minuty...tak som vedela ze je to len take nic 😅
takze potom sledovat kedy zacne bolest, kedy skonci a kedy zacne dalsia...hej?
a blumi, to znamena ze sa budu sklracovat aj cas bolesti aj cas medzi nimi? a potom uuuuuz staaaale co? 😨

katina2209
28. jan 2010

no ja by som bola najradsej keby ta plodova voda odtiekla a potom mas ist hned do nemocky a nemusis pocitat kontrakcie ked su 10 minutove intervaly tak sa mame chystat aspon tak nam bolo povedane v nemocke 🙂

lenica81
28. jan 2010

no teda... ake tu mame celebrity... 😵

pocujte, bola som na tie prietoky a hovori doc, ze hranicne hodnoty, tak sa pytam, ze to je zle a on s usmevom ze nie... tak ako sa z toho mam vysomarit... a tiez sa pytam, ci sa teda mam uz chystat.. a on, ze to s tym nesuvisi... baby, ja som prvorodicka a jak tomu mam rozumiet, ked je vsetko ok... a maternica dozreta, hodnoty hranicne... 😠 😢 tak hadam porodim normalne a v termine... este mam 3 tyzdne... 😔 ked sa to bude opakovat, tak budem len zbytocne nervna... 🙄

matesl, garon... dobre kombinacie... ja v poslednej dobe tak nejak s rozumom papam... teda sa snazim... 😕

matesl
28. jan 2010

kati,
ja som dostala take instrukcie, ze pred tym ako pojdem k dr mam sa stavit dole na anesteziologii...tot vsjo...neviem ci mi rovno o tom nieco povedia, alebo daju len dr papier ake odbery ma spravit alebo co ja viem 😅
uvidim zajtra dam vediet co som mnou este nacvicovali 😉

zucana
28. jan 2010

blumi olif ked odpadne pupcek tak si to niecim natierala alebo cistila?

lenica81
28. jan 2010

kati, to bych brala aj ja... ale nech ta plodovka odtecie doma a nie niekde medzi ludmi... ja asi posledne 2 tyzdne nevystrcim nos z domu... 😀

zucana
28. jan 2010

inak baby ta plodvka...tak to mi normalne tam tak ryplo a som sa postavila z postele....a potom sa to cele zo mna vylialo 😕

garonka
28. jan 2010

baby je možne že mam tenku maternicu 😅 ak maly vyduva nožky normalne citím ako ju posuva dole 😅

garonka
28. jan 2010

zuci a posteľ vyschla v poho? ja rozmyšľam že nalepím tie podložky pod seba 😕

lenica81
28. jan 2010

garon, ale setri si z tych 50tich... aby ti nebolo v porodnici malo... 😀

matesl
28. jan 2010

garon, aj ja mu citim petisky, niekedy aj cele predkolenie...ale na boku, bo vpretu mam placentu ale aj tam nema problem vytrcit ostre paty 😀

no zuci to by aj mna zaujimalo, ci je vsetko do tej polovky ked to vylupne 😅

matesl
28. jan 2010

kati, tak ta plodovka je jasna...len tie kontrakcie ci odhadnem...ved to je asi fakt indivindi...mozu byt elen ako kramove, mozu byt asi po celom brusku, mozu byt len od krizou, tak kedy mam utekat ☹

garonka
28. jan 2010

leni ale vieš ake su supiš a ako perfektne lepia? ani v nemocke take nemaju 😀
aj plahcty im tam potrham lebo lepia ako sekundove lepidlo 😀

mates ja neviem rozoznať či vyduva chrbat či riťuľu ale nožky hej

blumka
28. jan 2010

matesl to rozoznas...to bude taka bolest ze sa ti to bude pravidelne vracat a podla casu uz budes vediet kedy pride dalsia 😉 to sa neda pomylit zo ziadnou inou bolestou...a ked uz budu tak 10 min od seba tak utekaaaaaaaaaaaaaaj... 😀

katina2209
28. jan 2010

ja mam tiez placentu vpredu to by som brala zuci a mojej svagrinej odtiakla cast na zachode a cast ked sa vracala spat do postele 🙂

matesl
28. jan 2010

blumi vzdy ked ma chytia kramovky, tak si na to spomeniem ako si mi tu uz pisala, ze to isto spoznam...davam na teba a neplasim sa 😀 😀 😀

a hlavne mysli, ze to by mi lekar povedal, ze krcok uz sa pripravuje, ale kedze ani maly neklesol a krcok drzi...asi by to nebola taka rychlovka...ze? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre