Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

sisiska
29. jan 2010

dnes som bola na utz, prietoky ok, o plodovej vode nevravel nic...

zoska
29. jan 2010

siska ked robil prietoky videl aj mnozstvo plodovej vody, ak nepovedal nic tak by to malo byt ok.
prietoky ked su ok, tak babo je vyzivovane...neboj, jje to dobre

suzon78
29. jan 2010

martu - hmm tak taký pôrod, ako si mala ty by sme si všetky želali 😉 , inak pri om zašívaní, ti to neumŕtvili? Mala si epi? Zajtra sa tešíííme na fotočky 😉

vevoncek
29. jan 2010

martu no aj mne sa pozdáva ako si opísala pôrod tie dva stehy to asi nebolo až také strašné je super že v dnešnej dobe sú aj takú puper pôrody ako si mala ty

zoska potom napíš ako bolo ja som bola na takej exkurzii v dvoch pôrodniciach

inak čo sa týka pohybol aj moje dieťa je málo akčné málo sa hýbe dnes dokonca ani neviem či sa pohol asi si dám kávu tá ho vždy preberie k životu ale ak by bol taký kľudný a dobručký aj keď už bude na svete tak budem len rada

vevoncek
29. jan 2010

no ja som počula že pri zašívaní neumrtvujú, lebo že kým by to napichali aj bolesť by bolsa asi rovnaká a aj by to dlho trvalo takže neostáva nič iné len vydržať alebo dúfať že nebude treba nastrihnúť

hajdylca
29. jan 2010

ahojte, gratulujem vsetkym maminkam co su spat s nemocnic 🙂
ja len hlasim, ze sme 2v1 stale. krpec sa mi stale malililinko hybe, ale kym je na monitoroch a ultazvukoch vsetko ok, tak sa nejako neznepokojujem, asi sa tam uz dost tlaci...

matesl Ty si bola u akeho doktora? ja co som si bola vybavit epi, tak mi napisala do tehu knizky ze prosi o krvy obraz a a este nejake vysetrenie, som to hovorila teraz sestricke, a sestricka ze kedy mate termin? ze 7.2. tak to nabuduce ked pridete Vam zoberiem, ze onu chcu mat cerstve vysledky, tak verim, ze do toho 3.2. to este malinky dnu vydrzi 🙂

mne ewe predpovedala 27. zatial nevyslo- skus dalsi vestiaci sen 🙂

a inak mam draheho choreho, dnes ani vysvedcka nesiel odovzdavat, nic ho neboli len ma teploty okolo 39, paralen nezabera, ibalgin tiez nie, teraz sme skusili acylpyrin, tak snad aspon nieco... davala som mu aj zabal, tak mi povedal, ze som hrozna mamina, ale potom povedal, ze to tak nemyslel... myslim si ze by nikto na svete nemal byt chori... ked teraz neviem rozdychat muzovu chorobu, respektive ten pocit bezmocnosti neviem si predstavit ako prezijem to ked bude malinky chory ☹
ale verim, ze mu to cim skor prejde, vsak nic netvra vecne 🙂

suzon78
29. jan 2010

vevon - vraj prvorodičky zvknú nastrihávať, ale podľa mňa to nieje pravidlo..ja som primárovi spomínala, že si robím masáž hrádze a on mi povedal, že nástrihu sa i tak nevyhnem, že to sú len také babské reči ☹
švagriná mala epi, hovorila, že pri zašívaní jej ju znova pustili a že sa to dalo zvládnuť, necítila ostrú bolesť...

vevoncek
29. jan 2010

suzon mne keby povedala hento doktorka tak by som išla asi rodiť k druhej to by ma vytočilo riadne, ja sa chystám povedať doktorke že som cvičila s epinom a že nechcem aby ma nastrihovali iba v najnutnejšom prípade keby som sa mala natrhnúť alebo keby pôrod neprebiehal tak ako má takže dúfam že ma nevysmeje lebo zkrížim nohy a odmietam porodiť 😀

zucana
29. jan 2010

babce pri kojeni hriby mozem??

zucana
29. jan 2010

martu gratulujem...snad pri druhoom budem mat taky isty porod 😀
inak moja mala spi uz od pol piatej takze isto bude v noci rosambo...boli sme s mamcou v meste muz bol s malou kupili sme jej v united colors of benetom nadherne vecicky...50%zlavy mali...
pozdravujem vas babneky...
olif a tvoja mala mavala tiez nocne?
a kolko tvoja malinka vazi ked nema este 2700g? a kolko ma babo priberat vlastne?ja malu dnes vecer odvazim...ale ma uz take tlstejsie rucicky 😅

matesl
29. jan 2010

hajdy, ja som sa stavila dnes na 150 c.d. a sedela tam taka mlada lekarka...a tiez mi dala ten zapis do tehu knizky...a poto,som isla za svojim dr. a ze dobre, ale este mi nebrali krv na to vysetrenie, takze asi fakt aby bolo cerstve 😉

suzon78
29. jan 2010

no jo vevon, tiež som ostala zhrozená, ale aspoň ma pripravil, inak je fajn a veľmi dobrý odborník v začiatkoch mi veľmi pomohol, hrozil mi potrat a on tomu zabránil..takže za veľa mu vďačím, ale vieš ako to je s doktormi, často neveria alternatívnej medicíne...ja som inak s tou masážou prestala, lebo mám svrbivý výtok a nechcem zbytočne dráždiť..myslím si však, že to epino je účinnejšie a určite to sama oceníš pri pôrode, potom čakám referencie 😉

suzon78
29. jan 2010

matesl, hajdy, bez tých krvých rozborov Vám nedajú epi? Ja to nechápem prečo u nás v ZH je to inak...ja keď som povedala, že chcem epi bolo mi povedané, že to stačí povedať pri pôrode, žiadne vyšetrenia mi na to nerobili a ani do knižky nezapísali 😒 musím sa na to opýtať..

matesl
29. jan 2010

suzi to fakt? no musia ti urobit testy na zrazanlivost krvy, ak mas zlu nemozu ti ju dat

a zas s tou kyselinou to nie je aaaaz tak ruzove, trosku ju mam, ale da sa to vydrzat 😉

moja ty v tvojom tyzdni stale nic? neklesate??? 😅

vevoncek
29. jan 2010

suzon je dôležitá že si spokojná s ganekológom a hlavne že mu veríš ja mám takú doktorku ktorá je za každú srandu je taká dosť moderná takže si myslím že epino pochopí a zase je taká aj dobrá odborníčka určite vám napíšem či mi epino pomohlo alebo nie ale dúfam že mi pomôže a dúfam že budem mať ukážkový pôrod ako som mala aj tehotenstvo

garonka
29. jan 2010

mates aj mne brala včera ježibaba odbery na zražanlivosť krvi a o tyždeň mam vysledky lebo v piatok ma primarko určite necha v špitali 😀

idem jesť špagety

tak mi tu čmarajte nech mam čo čítať 😀

matesl
29. jan 2010

nooo, ja sa divim, ze Suzon povedali, ze netreba...

vsetky baby su nejake zaneprazdnene...tu nikto nie je 😀

baby mna uz nebavi to cakanieeee..uz nech sa nieco deje 😅

suzon78
29. jan 2010

matesl niéééé, ja to nechápem, furt je hore maličká, veľmi sa jej nechce dole ☹ už aj varím sama konečne ako doki povedal, že koniec kľudového režimu, viac aj chodím po dome, ale poviem ti je to fuška, bruško tvrdé jak skala a chrbát a rebrá booolia ako som nezvyknutá tak dlho chodiť...a tak ma to vždy ťahá ležať, tak ma nič nebolí 😉 , ale tak premáham sa, aby som fakt neprenášala.

suzon78
29. jan 2010

vevon, primár nie je môj gynekológ, myslím obvodný, chodím teraz k nemu do poradne do nemocky, kde je primárom, ale som rada, že k nemu práve chodím, len škoda, že tu v ZH sa nedá zazmluvniť dr. k pôrodu, tak musím len dúfať, že bude mať v tom čase službu 😉 a obvodnú som si tiež výbornú našla síce dochádzam až do BB, lebo tu v ZH je to bieda a primár nemá abmulanciu...a tá v BB je tiež srandistka, trošku mi trvalo kým som si na ten jej humor a priamočiarosť zvykla, ale vlastne jej zase vďačím, že som otehotnela, lebo dlho sme nemohli a v ZH nám nikto nevedel pomôcť skôr naopak..takže toľko k nej 😉
Ja som inak študovala v Handlovej čo je blízko Prievidze, chodila som tak k Dr. Svieženému, tiež vynikajúci odborník, nič Ti to nehovorí? Viem, že mal chudák rakovinu, ale vraj sa z doho dostal, tak neviem, či ešte ordinuje.

matesl
29. jan 2010

suzi, presne si uz prelezana...a ani teraz tak velmi nevladzes, nebola si zvyknuta tolko fungovat, mne sa tiez tazko vstava, sada do auta...zacala som trochu do prace chodit, ja mam stale co robit tam 😉 a je mi lepsie, ked sa pohybujem...ked dlhsie sedim zas ma bolia bedrove kosti, chodim potom jak kacka....

no ja viem co je to bolest rebier, ked som spavala na jednom boku a rano som sa zobudila, tak ma bolelo rebro, maly na nom celu noc nacapeny...a ja rano jak janosik, bolave pod rebrom...
skus viac tak sediet ak ti to ide, uz nie lezat, radsej polosed aby si ju tlacila nizsie

a s tym opuchom v tvari si nic nerob, ja ako som sa drzala cele tehu, tak teraz mam za tyzden 2 kg hore, ked som to dokimu vravela, kukol mi na lytka a vravi, ze vidi, ze uz sa zavodnujem...asi to k tomu patri, bvraj sa to potom po porode vycika, zena vraj viac chodi cikat potom...tak budeme opat stiiiihleeee 😎

alex
29. jan 2010

ahojte kočky,
čítam že žiadna nová maminka... my sme sa boli s mužíkom prejsť, tak sme pekne vymrzli a teraz oddychujeme doma pri telke.
Inak ste čítali, v júnovkách majú prvé bábätko, narodilo sa v 23tt. Joj, strašne držím palce, nech maličká rastie a silnie. Má len niečo cez 500g.

blumka
29. jan 2010

ahojteeeeeeeeeee
baby viete co ja pijem? pivooooooo...som si kupila dnes v hyperke, nenormalnu chut som nan dostala..ale jasne ze nealko 🤐
zuci, nechcem ti velmi v tomto radit, ale ja by som malicku na tvojom mieste nevazila...kojene babatka priberaju podla svojho vlastneho rezimu, raz spapaju viac, inokedy menej a zbytocne ta moze potom stresovat ked nepriberie tak ako by podla tabuliek mala...ale hovorim, to je kazdeho indivindualna vec...len viem, ze to velakrat mamicky zbytocne stresuje, potom sa uchyluju k umelemu mlieku a to velakrat vedie ku skonceniu kojenia... 😉 dolezitejsie ako pravidelny prirastok na vahe je pocet pocikanych plienok a samozrejme spokojnost babatka 😉

alex
29. jan 2010

blumi tak nazdravie 😉 ja pivo nemusím, ja milujem šampus. Aj by som si dala, ale načo otvárať celú fľašu, keď len za pohárik by som mohla a môj mužík také nepije.

suzon78
29. jan 2010

matesl a nie sú tie testy na epi zahrnuté v iných testoch, ktoré sa robia v tehu rutinne? No každopádne sa opýtam primára, nepozdáva sa mi to, keď všetkým Vám to robia, len mne nie 😒 na druhej strane zase každý týždeň mi robí primár kompletku, čo som si všimla, že inde, to tak nefunguje, vždy urobí palpačné, ultrazvuk, prietoky, biometriu dieťatka a ctg (monitoring)

matesl
29. jan 2010

alex, to fakt take malinkate...juj ale to je zazrak, bo pred 24tt to beru ako potrat...a to si nahodne citala? ci su niekde foto...boze to je moc skoro...

suzon, a ty si bola u anesteziologa? ten ti nepovedal, kedy sa nesmie dat? lebo isto ak mas problem s krvou..ale je mozne ze ti pred tym tesne urobia krvny obraz a tam je aj zrazanlivost a to myslim vedia aj tak tesne pred, ved oni nam asi este tesne pred budu brat krv...ale spytaj sa..

alex
29. jan 2010

nie sú foto, len švagrinka je v tej téme, tak som tam nakukla a pár dní dozadu tam písala baba, že jej odišla zádka a potom manžel jej písal, tak som to tak sledovala, no a dnes písal, že maličká je na svete. Dúfam, že to dobre dopadne.

alex
29. jan 2010

my máme zase štikútku 🙂

suzon78
29. jan 2010

matesl, nie nebola som s anesteziológom, toho len zavolajú už rovno k pôrodu...možno to naozaj robia u nás len pre pôrodom majú tu po ruke labáky, tak si nebudú mať problém, ale opýtam sa, ďakujem za rady 😉 ......to si mala vidieť ako som si bleskovo sadla, keď som si prečítala, čo si mi napísala, že radšej mám sedieť a máš úúúplnú pravdu i keď ma bude malá tlačiť, nevadí, možno naozaj rýchlejšie klesne a bude aj na krčok tlačiť a tak sa začne pomaly skracovať 😉 , musím to vydržať i keď to tak trošku bolí a je nepríjemné...

janielah
29. jan 2010

ahojte 🙂

alex, tak tu flasu sampusu by sme mohli otvorit spolu, tiez si nedam, lebo ze naco otvarat, ked len jeden poharik, ale uz ma par krat prepadla chut si dat 🙂

zoska moja, ja swom kvoli tej bolesti pod lopatkou pred dvoma dnami s placom zaspavala, tiez mi na to nic nepomaha, ziadna poloha ☹ je to velmi neprijemne .. 😢

ja som si dnes dala horuci kupel, malinik pijem uz na litre a stale nic, ani najmensi naznak... ccc !

ozik, marta, super ze ste uz doma a straaasne zavidim ten fajn porod 😉

zoska
29. jan 2010

Cauky 😉
doma z porodnice...svagrov znamy je porodnik, zlaty chlap, dal mi cislo, ze ked pridem na pasy mam mu zavolat, aby som dlho necakala a ze mi zaznam popise a vysvetli 🙂
nadstandard nam skusi vybavit...ak sa aspon zbezne trafim do terminu tak by s tym nemal byt problem..
a aby som nechodila len tak tak mi urobil sono...mala prehltala pusinkou vodu 😵
jaaj a este povedal, ze sa nemam bat zeby bola nejaka velika, ze bude asi drobnejsia...takze moje obavy su nastastie prec 😉

mne tiez brali vcera krv na krv. obraz, ci je vsetko o.k. a aj kvoli epi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre