Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
29. jan 2010

suzi, ja´som tiez tak vyvalena, lebo lezanie na boku mi nerobi dobre kvoli kyseline... a obcas som sedavala v tureckom sede, ked ma chrbat bolel, alebo sa mi tazko dychalo..tak asi ho to posunulo nizsie

uz to musime vydrzat..sme vo finale 🙂

alex
29. jan 2010

jani, no tak to by sme teda mohli 🙂

zosi tak to je super, že takto pekne ste si to obzreli, a ešte aj UZV ste mali. Ja by som tiež rada išla pozrieť do porodky, popýtam sa na poradni, že aká je možnosť u nás v nemocnici.

zoska
29. jan 2010

pridávam sa k šampánu 🙂 mnam...a moj muz to tiez moc nemusi, takze kvoli mne flasu neotvori...
na silvestra som mala pohar toho sladkeho huberta deluxe...to bolo mnami ako vinea 🙂

matesl
29. jan 2010

babulky, nikdy som ja nepila pred tehu, ze vino a take, ani vlastne mi alkohol nechutil, ale jak som tehu by som dala vino...juuj...a tiez sa neoplati otvorit, potom moj muzik, musi dopit flasu 😀 😀 😀

no ALE UZ NAS JE DOST SO SLINOU...TO UZ BY SME FLASU DALI DOLE

tak kde sa stretneme?? 😀 😀 😀

alex
29. jan 2010

inak dnes som opäť pozerala na MTV o tých tehotných 16-tkach. No najviac ma zaujímal vždy koniec, keď rodili. Oni v takých pekných izbách, ale čo teda bolo hrúza, že skoro celá rodina bola pri nej. Mama, svokra, frajer, sestra... Čo som si všimla, tak kojenie tam asi veľmi nepreferujú, lebo obe čo som videla, tak kŕmili maličké fľašou a návštevy tiež hneď na druhý deň sa nahrnuli a to bábätko bolo pri nich, žiadne že za sklom... no je to úplne iná mentalita tam. Inak celý víkend by to mali dávať teraz, tak keď sa budem nudiť, viem čo budem pozerať.

alex
29. jan 2010

matesl my z BA by sme sa kľudne mohli dať dokopy, len zoska by to mala ďaleko 😀

matesl
29. jan 2010

suzi a este si casto uz hladkam brusko...aj to mozno pomaha 😉

alex, juj, ze cela rodina, no to by som asi nezvladla eee 😒

garonka
29. jan 2010

guľky nerobte chute s pivom a šampusom lebo vypijem draheho pivo čo nechal nedopite lebo utekal do práce 😀

a moja ježibaba mi včera brala ster na streptokoka a cvakla som 5 € to ešte mam platiť, zato? 😲

alex aj ja su tu Mirku z junoviek sledovala no hadam jej malinka vydrží a bude bojovať, vola sa Harmony 😉

alex
29. jan 2010

no matesl, a ešte najlepšie... baba rodí, tlačila akurát malú von a jej mama s foťákom normálne zpredu fotila. No asi by som ju niekam poslala.

matesl
29. jan 2010

no to je fakt, Zosi, no tak dojde aj s taskou do porodky keby nieco 😀 😀 😀

blumka
29. jan 2010

no baby, ja som vcera mala nenormalnu chut na sampus alebo vino a to ja vino neznasam 😅 ale tak dnes ked som videla v hyperke to pivo tak som sa sla zblaznit za nim 😀
joj, prisli dnes nasi na vikend budem mat leharo 😀

alex
29. jan 2010

garon aj ja som za ten ster cvakala, ale len niečo okolo 2 eur.

garonka
29. jan 2010

alex tak nechapem načo i zato treba cvaknuť 😕
moja ježibaba berie za fotky z utz takisto 5 € a plus 3,40 € zato že utz robí fajne zaraba 😠

olifcek
29. jan 2010

zuci jasneee, i my sme mavali nocne...vlastne zatial sme len 3, ci 4 noci mali v pohode, ze sa malicka zobudila okolo piatej, alebo pol piatej x;o) ale mali sme i take, ze chcela papat a papat a papat a to kazdu chvilocku...dnes to mame od obeda...ze chce len papat a papat...no naposledy, ked som vecerala, zacala opat pytat papat, bolo to asi 15minut co dopapa;ala, no kym som umyla ruky a pod, zabalila do perinky, trosku sa s nou presla, tak zaspala 😕 snad nesla spinkat hladna 😔 i ked mm vravi, ze Oliv by to nevzdala, keby ozaj mala hlad, a ze podla neho, ked Oliv nespinka, tak vzdy chce papat 😀

zuci no moja malicka mala po narodeni 1940g, schudla na 1820g, pustili nas, ked mala vahu 2150g /i ked mi do spravy napisali 2180g, no to je hlupost, kedze vecer vazila 2140g, a rano 2150g, tak dve hodky na to 2180g, bolo iste este ked bola napapana/, no a teraz v stredu vazila 2370g....

zoska
29. jan 2010

haha srandicky 🙂 no mam to od ruky, ale co by som pre šampus neurobila 😀 😀
ale viete co by bola sranda,? keby dosli 3-4 tehule kdesi do baru a objednali si flasu 😀

tiez som zaregistrovala tu mirku, co tak skoro porodila..ona uz bola v januarovkach ale prisla o babo a teraz toto...hmmm no chuda...bohvie ci neboli na genetike alebo co...ved aj nasa cukruska mala podobny osud... a hej garon vola sa Harmony Bianca...nuz snad jej to meno prinesie stastie...
inak garon ja som mala za ster na streptokoka tiez platit, ale len 3,50...a dr.povedala ze nemusim, kedze som bola v cakarni 4 hodiny.... no akoze satisfakcia

olifcek
29. jan 2010

blumi a mozem i ja pivo? vraj si mam dat cierne...ale je aj nealko??? ak ano, kde ho dostat?

zuci, na ti ehriby Ti niekto odpisal? 🙂 ma to zaujima

matesl
29. jan 2010

za ster ste platili v nemocnici? ci este u obvodaka, ja som nic neplatila, to co...

blumi presne, ja som biele vino nevypila a teraz slintam za nim...a to mozeme poharik? ja som ani na silvestra nepila

alex
29. jan 2010

garon ja za UZV platím 10 éčok... za objednanie 3,5 éčok, za foto z UZV sa tiež u môjho platí ale len niečo okolo 2 eur, ale to som nikdy neplatila. Nuž, nejako musia zarábať 😒

zucana
29. jan 2010

olif neodpisal...ale tak trochu snad mozme....to je ako s inymi vecami...zajtra mam maso na sampionoch
inac blumi dik za radu...ved ja to tak beriem ze ju nevazim preto aby som sa stresovala ale preto,ze pediatra tu budem navstevovat sporadicky ako to tak vidim ten system takze aspon pre moju infosku som chcela...no a pocikanych plienok....ta moja malinka ich pocika vela aj pokaka...zakazdym ked prebalujem...a prebalujem zakazdym co papame....

suzon78
29. jan 2010

matesl, ja som inak tiež vždy hladkala brušino i keď mi to zakazovali 😉 , to človeku nedá...júúúúúj matesl sedím a kukám eurovíziu, ale to sa nedá obsedieť, strašne ma brucho tlačí a ťažko sa dýcha, Ty už vôbec neležíš cez deň, alebo pri telke, len sedíš?

olifcek
29. jan 2010

zuci jj, i my to tak mame s tymi plienkami x;o))

i ked s ami zda, ze uz nie vzdy je az tak moc nalozene, ale tazke su riadne, cize cikame statocne 😵

garonka
29. jan 2010

to je na nervy tak cvakať doktorom a moja keby aspoň normalnu fotku urobila tak fajn ale naposledy cvakla a kukam na fotke čierna machuľa a to ma byť čo? fotka za 5 € 😠
a som jej vravela nech utz v 36tt mi nerobí urobili mi v nemocke

zosi Mirka niekedy v lete potratila dvojičky a hneď nato otehotnela druhykrat nebola ani na genetike na komplet rozbory no mohli počkať hm ale hadam im malinka prinesie kopu vytuženeho šťastia 😉

mates ešte sa chvaľ že maš služby u doktorky zadara 😀 😀 😀

blumka
29. jan 2010

ja som neplatila za nic u mojho gyndosa, len za to ze ked do mna spara tak nespata tymi kovovymi vecami ale jednorazovymi plastovymi...je to o 100 bodov zmena a stoji to sice 5 eur ale radsej ako tie kovove 😝
olif, vraj cierne pivo je dobre na mlieko..ale neskusala som..a neviem ani ci je nealko 😅
a tie hriby...mozu byt alergen ale skusila by som a ak to s babom nic neurobi tak mozte 😉

olifcek
29. jan 2010

ta mirka ma teraz nejake prosb s babom opat? asi ste pisali, ale uslo mi

olifcek
29. jan 2010

jj, ja tie plastove uz roky pouzivam...u predoslej lekarky som za to platila tusim 4-5eur, ale u tohto noveho nic, chi...mozno preto, ze som bola tehu, uvidime teraz...

alex
29. jan 2010

olif mirka porodila cisárskym maličkú v 23tt.

matesl
29. jan 2010

alex a to kde platis? kam chodis?

zosi to by bolo....by sme sa ale uz s tymi bruchami nezmestili ani za bar asi 😀

babulky, dnes bola so mnou jedna babula u anesteziologa a ta sa vraj nevedela cele tehu vzdat fajcenia...hmmm

alex
29. jan 2010

matesl ja chodím do Ružinova do polikliniky do súkromnej ambulancie Milly s.r.o. Sú tam dvaja lekári a majú jednu sestričku, super je, že majú UZV a aj 3D v ambulancii, nemusím chodiť nikam inde.

zoska
29. jan 2010

olif mirka mala mat dvojky v januari, ale potratila a hned nato otehotnela, ale porodila 23tt, mala ma 520g a bojuje

garonka
29. jan 2010

olif jo porodila ju dnes v noci cisarakom, a malinka mala obtočenu pupočnu šnuru okolo krku a nedychala ale lekari ju oživili skratka je to bojovníčka veľka 😉

no do mňa včera vopchala kovove lyžice či čo to bolo a šparala sa a brala ten ster a vybliakla sa na mňa čo sa neviem uvoľniť, ťapa.

mates ani na barove stoličky by sme nevyliezli 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre