Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
30. jan 2010

blumi myslis, ze by mohla uskodit ta chvilka, kym ju prebalim? lebo inak cumel nechcem...no ona sa fakt riadne nervaci pri prebalovani 😔 niekedy ma take obrvoske hrosie slzy na dokaz toho, ze to s tym hladom mysli vazne 😔

matesl
30. jan 2010

loli a to ked si predstavim to mimco, jak vyzera nevinne..a uz je to take tvrdohlave, no sranda...fakt...len co ked este nevedia hovorit, ako im mame splnit ich zelania 😀

ako dopadlol zub????

alex
30. jan 2010

olif však skús a uvidíš. Možno ti ho Olivka ani nebude chcieť, keďže bude čakať, že z neho niečo potečie a nič nepôjde.

olifcek
30. jan 2010

boze, ma dnes Olivka znicila...od piatej, ci siestej az do pol desiatej chcela prsnik kazdu chvillku a fakt aj papala...teraz konecne spinka...som zvedava, ci budeme v noci spinkat, ale verim ze ano x;O)

blumka
30. jan 2010

olif, ja fakt toto neviem ci uskodi alebo nie, len ci sa malej nezapaci ta chvilka a potom bude chciet castejsie..na take veci si deti zvyknu lahko...

olifcek
30. jan 2010

ali x;) jo, ako i manzelov prst, ci nos, tam hlada a snazi sa a snazi sa...malu neoklameme hehe...ona bude skusat a ked po case nejde, bude mrncat na znak zlosti a snahy z ktorej nic netecie 😅

lolka
30. jan 2010

matesl, zub mam este stale v ustach 😅 2 zubarky to konzultovali a zhodli sa, ze pokial to teraz neboli (asi neskor zabrala lieciva vlozka), tak to trhat nebudu, ze su to stresy pre mna a babatko, no a mala je dolezitejsia ako zub. tak sa modlim, aby ma este dlho nebolel.

olif, kamoske uz v nemocke poradili dudel, lebo jej mala chcela byt kazdych 15 min. na prsu, tak aby jej neznicila bradavky a trochu si predlzili cas medzi kojeniami. 😕

blumka
30. jan 2010

olif, skus napisat annag, co ti poradi 😉 radsej dam na nazor laktacnej poradkyne ako sestrickam v nemocnici, ktore sa o kojeni ucia z nejakych starych ucebnic 😉

maminnka
30. jan 2010

Olif, pokojne jej ten cumlik davaj. Ja nepoznam zaidne dieta, co kvoli cumliku odmietalo kojenie. Nas maly bol cumlovy zavislak a kojila som ho rok a den 🙂

Alex, ved preto, ze mam jeden z termin az posledneho, tipujem seba 🙂 Viem, ze aj ty, hehe, mozno budeme rodit naraz 🙂

lolka
30. jan 2010

blumi, tak to mas pravdu, lakt.poradkyna je vacsi odbornik ako sestricka v nemocke 😅
a aj kazde babo je ine

blumka
30. jan 2010

lolka to urcite...vravim, ze Terezke cumlik tiez nevadi, jej ani flasal..ono nejde ani tak o vadenie ako mozno o to, ze potom mamicky namiesto kojenia na poziadanie, co moze byt aj kazdu hodinu, radsej daju babu cumel, lebo sa im zda ze pije casto, no a potom ked sa pravidelne nevyprazdnuju prsniky tak sa mliecko straca atd atd...ono je to u kazdeho individualne

olifcek
30. jan 2010

a nema cumel zly vplyv na rast zubkov?

olifcek
30. jan 2010

ja mojej malej dam prsnik i kazdych 15m inut, ako tomu bolo dnes pocas troch hodin, hehe...len ju chcem uchranit stresu, ktory ma pri prebalovani...

lolka
30. jan 2010

hm, ved to je cela veda 😅

blumka
30. jan 2010

olif, niekto vravi ze ma, iny ze nema 😉

matesl
30. jan 2010

loli tak to je fajn, vlastny zub je vlastny zub, aj keby ti mali z neho vybrat nerv...ale supis ze to preslo

ja si inak tiez myslim, ze babo kvoli dudliku nebude odmietat prso, ved z dudlika nic netecie, tak vie ze sa ma tesit potom na prso...a hlavne z dudla necitit maminu vonu...

lolka
30. jan 2010

no, idem sa natiahnut, lebo uz ma brusko tlaci 😒
dobru noc prajem 😉

blumka
30. jan 2010

matesl, ono sanie cumla, sanie flase a sanie prsnika su tri rozne pohyby, takze moze babo zmiast tym ze nebude vediet sat z prsa, nieze by ho odmietalo...ale ja tiez osobne nepoznam nikoho u koho by sa to stalo kvoli cumlu...kvoli flasi ano...takych pripadov je vela

maminnka
30. jan 2010

Blumi, mas pravdu stava sa to, ze deticky zleniveju, ked piju z flasky, a potom nechcu uz z prsnika... nastastie, nas maly nebol ten pripad. Hovorim, ze vdaka Bohu, lebo on sa ako babetko nevedel prisat, na ciste kojenie sme presli az ked mal 2 mesiace.

olifcek
30. jan 2010

no nic...vysterilizovala som cumel a uvidime...snad tych par minut pri prebalovani bude ok...ved ako kazda mamka i ja chcem svojmu dietatku len to najlepsie x;O)

lucim sa, idem si na hodku lahnut, lebo paq malicka vstane...ak nie i skor...hech...

blumka
30. jan 2010

mami, my sme s terezkou nemali vobec problem co sa tykalo kojenia...prisala sa krasne na prvykrat, prisla mi sice pomoct laktacna, lebo ja som envedela ako ju mam prilozit ako ju mam drzat a tak, ale stacilo raz ukazat a ona uz bola prisata...no len mliecko sa mi spustilo az na nejaky 4 den, takze dovtedy ju dokrmovali ale nie flasou ale pila z poharika, lebo som sa bala aby si uz v nemocke nezvykla na flasu...ale potom uz tak po mesiaci som jej dala moje odsate z flase, uz ani neviem preco a pila aj z flase aj z prsa....len je zaujimave, ze potom ked som musela prestat kojit, tak flasu nechcela ani vidiet...musel s nou byt len manzel aby zo mna necitila mlieko a nukal jej flasu cely vecer a potom aj v noci...na druhy den uz ju prijala

olifcek
30. jan 2010

a ku plienkam...pampers premium su fakt super x;O)

bru nocku, kinderka...

blumka
30. jan 2010

dobru olif a dobre sa vyspinkajte 😉

olifcek
30. jan 2010

i moja mala je uzasne babo...ved v nemocke papala 3dni zo striekacky a potom z flase, i ked moje mlieckom ale z flase a to kazde tri hodky po 24hodin...ked sa mala prisat, hned to urobila, nastastie je papac a je je jedno ako bude papat, len nech papa 😵

a uz utekaaam, pa zajtra x;o)

matesl
30. jan 2010

no alke viem si predstavit kazdu z nas jak robime vsetko pre to aby malinke neplakalo, aj dudlik bude isto jedna z moznosti co vyskusame 😅 myslim, ze za par tyzdnov to tu este bude tema 😉

garonka
31. jan 2010

dobre rankooo 😵

nikto nerodí? 😅 ja som zvedava na infošky hajdy a granado a prave granado chcela so mnou rodiť joj ale ma predbehla 😀

mala som krasnu noc najprv sen že bin Ladin bol môj svokor a mal take maniere ako zoskin svokor 😀 ,tak začal môj mm nenormalne chrapať a rozpravať sam so sebou, niečo som začula, že bol v pôrodnici 😅

maly sa mi vrtí celu noc to je normalne? to asi preto lebo ja nespím a telka nam nejde lebo vonku je všetko zasypaneeeeeeee, fuka vietor a krasne zaveje su 😉

a k tym cumľom ja asi malemu dam mam len jeden zatiaľ ten z toho kufríka od ježibaby značka Nuk, ja som veľmi vystrajala ak som cumeľ nemala a drahy zaspaval s 5 cumľami v ustach 😅

no a dnes mam na obed u maminy objednane buchty na pare a u draheho kremovu kuraciu polievku tak byť tehu ma svoje čaro 😀

baby nespíte ale vstavajte jo?

olifcek
31. jan 2010

Gari ja od 1am nespim, mala si pyta kazdych 45min.papu...drzi ju to od vcera od cca 18tej, brr

garonka
31. jan 2010

olif juj a naťaha si dosť mliečka? či len trocha a potom pyta zas?
to musíš byť pekelne unavena 🙄

blumka
31. jan 2010

ahojteeeeeee

my sme tiez mali taku na figu noc...do tretej sme spali ok, ale potom sa herecka ku nam nasackovala, rozvalila sa na manzelovej posteli, tak mi dvaja sme sa tlacili na mojej 😀 ale o siedmej sme ju odviedli ku babke a este sme dospavali a manzel vlastne este spi 😉

maminnka
31. jan 2010

Blumi,
to ste mali krasne s kojenim. Ja viem presne, preco som tie problemy mala a aj teraz sa im budem snazit vyhnut (aj ked nie celkom to je mozne ovplyvnit), ale ak to nepojde, budem vediet, ze ked dietatko troska podrastie, zosilnie, nastartujeme to!
Vies co bolo zvlastne po ukonceni kojenia? Maly sa odstavil sam, ked mal rok a den. Napriek tomu, ze na zaciatku pil aj umele mliecko, po tom, ako sa odstavil, o nom nechcel ani pocut. Nevypil ziadne umele mliecko, okamzite vsetko vypluval, ale moje uz tiez nechcel. Po roka ziadne mlieko nepil. Potom mu zachutilo kraqvsek, plnotucne, to ma rad.

Olif,
Olivka ma urcite rastovy spurt. Je to narocne obdobie, ale vydrrrrz, odmenou ti bude viditelny prirastok na jej vahe. Po par dnoch sa upokoji. Ak si tak casto pyta, a skutocne aj pije a potom to nevygrcka, malo by to byt OK. Ak iba cucka, hra sa s prsnikom a nepije, tak potrebuje Tvoju blizkost. Ale nenechavaj si cmulat bradavky naprazdno...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre