Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

vevoncek
31. jan 2010

no ako pozerám tak som nebola sama čo mala blbý deň resp. noc asi to bolo fakt tým splnom

inak tie cumlíky čo sú pre novorodencov sú také prispôsobené že by nemali kaziť chrup dieťaťu a tie čo sú zase na flaškách sú tak robené niektoré že sú ako mamina bradavka ale ja osobne nemám skúsenosti či to aj dieťa tak vníma a minule som čítala že pre novorodenca sa má tak skúšať veľkosť dierky že sa fľaša otočí naopak a ak mliečko len kvapká tak je dobrý otvor na cumli

deda
31. jan 2010

Martu maly je nadherny....blahoželam ešte raz

martulanr
31. jan 2010

Gratulujem maminkam k bábätkám prajeme vela mliecka a spokojné bábätkááá
nestiham vas citat v noci spime 1,5 hodiny potom papame hlavne ze cez den stihnem nieco porobit vcera som 3 pracky pozehlila lepsie sa mi stoji ako sedi ale hadam do buduceho tyzdna bolest prejde a ten sprej zeleny na rany je fajnyyyy 😀 som ako zabacia kralovnaaaa 😀

maminnka
31. jan 2010

Martula, Lukasko je nadherny, taky hladucky baculko, vobec nevyzera, ze sa len teraz narodil 🙂

Kakatka, blahozelame k Simonke 🙂

vevoncek
31. jan 2010

martula a čo to máš za sprej?

blumka
31. jan 2010

olifcek, z vlastnej skusenosti ti poviem, ze malinka si nezvykne na nosenie...cim viac jej budes na blizku a cim viac budes uspokojovat jej problemy teraz kym ta najviac potrebuje, tym samostatnejsieho a spokojnejsieho cloveka z nej vychovas...Ja som terezku nosila skoro stale kym nezacala chodit, no a potom som ju ledva na ruky dostala... 😉

maculik
31. jan 2010

dobre ranko 🙂

vevon, tak ja som mala podobnu noc, ako ty. Cely den som mala bolesti, tvrdnutie a tak, ale skor to boli taki obyc.poslickovia. No okolo pol9 sa to zacalo zosilnovat a od cca 11 to uz bolo dost silne, intervaly sa skracovali, tak miesto lezania som chodila po spalni a merala, no stale to boli nepravidelne kontrakcie, sice silneli a skracovali sa, ale nic pravidelne. Takto som bola asi do pol2, potom som si lahla, hovorila som si, ze ak to ma prist, tak hadam by ma to zobudilo, no preslo to a spala som asi do 4, kym sa mala nezobudila. Od rana mam zase trochu krce, ale menej.
Ale celkom som sa v noci tesila, ze mozno to na mna ide, no figu 😅

martu, maly je kraaaasny, spokojnucky vyzera, no dalsie krasne babo 😵

kakatke gratulujem a som tiez zvedava na kocky, ktovie, ci to uz maju za sebou, ked sa ani jedna neozyva 😕

Tu je od rana slniecko, uplne krasna zimna atmosfera, boli sme rano odhadzat sneh pred domom, aj susede vyjazd z garaze (uz je starsia), ja som pozametala pred dverami chodnik a chystam sa po obede na prechadzku.

Tak pekny dnik zatial 🙂

katina2209
31. jan 2010

martuly maly je nadherny 🙂

martulanr
31. jan 2010

vevon dermo chlorophyl kupis v lekárni na hojenie rán super je akurat farbí na zeleno ale to nevadi vyperie sa 😀

katina2209
31. jan 2010

Kakatke gratulujeme 🙂

katina2209
31. jan 2010

martuly a co tie lonove kosti bolia este?

martulanr
31. jan 2010

kati teraz uz len kostrc a to sitie tam mam 1-2 stehy ale boli prve dni som ani nevedela ze som rodila a teraz sedim na pol zadku ☹

vevoncek
31. jan 2010

maculík len ja som nemala ako kontrakcie ale len ma strašne bucho bolelo ako krámy také bolestivé čo ja väčšinou nemávam tak preto som sa čudovala ale som si tak myslela že keď sú to neni kontrakcie hádam to prejde ale brucho som mala stále tvrdé aj ja by som to mala rada za sebou ale včera som to ešte nechcela mať za sebou ešte by som rada do pondelňajšej poradne vydržala a radšej by som bola keby ma to chytilo cez deň ako v noci neviem prečo ( ešte si aj vyberať budem 😀 )

martulanr
31. jan 2010

hlados place idem kojit peknucký dníík 😀

vevoncek
31. jan 2010

maminnka ako ide cvičenie mne sa dnes podarilo 31 aj kúsok čo som bola prekvapená myslela som si že viac už to ani nepôjde

olifcek
31. jan 2010

blumka, maminka, velmi vam dakujem. nad ranolm sa mi uz aj plakat chcelo, ako som nevladala, ale malu plakat nemozem nechat...

vase rady a skusenosti ma stale nakopnu vpred...

martu krasne dietatko, naozaj...moze byt frajirom Olivke 😵

kakatka krasa

zoska
31. jan 2010

caute babky,
martu- malý je zlatučký 😵 ,snad bolesti rychlo ustupia 😉
kakatke gratulujem k babatku tiez, vsetko dobre, vela zdravicka 😵

a hajdy a granado 😕 nemaju dat cez koho vediet? juj som ja ale zvedava 🙂

inak my sme s manzelom od 4- 6am nespali, normalne sme sa zobudil a nemohli sme spat, tak sme chvilu kecali a potom to nejk preslo a zaspala som do 9.30
teraz kukam tenis- finale v australii...federera je mam velmo rdada 🙂 😉

vcera som navarila hrniec segedinu tak mam vystarane....dnes nevarim 😵

a na ranajky som si dopriala gofri s nutelou a slahackou a ledva fucim 😝

maminnka
31. jan 2010

Vevon, 31 je paraaada! Ja nemam ako zmerat obvod, maly mi schoval krajcisrsky meter 😀 ale som na 8 cm priemeru.

katina2209
31. jan 2010

mnam zoska tak take gofry s nutelou to by som si dala mnam ja som mala rohlik so sunkou a tiez mam navarene od vcera brokolicovu polievku a kel s fasirkami

zucana
31. jan 2010

baby peknu noc ste mali podaktore ako aj my...
olif presne to iste u nas...od 22.30 do druhej sme boli hore...tahali a zaspavali na prse a pak ked do kolisky...tak plac ...aj ja mam vysterilizovany dudel uz druhu noc ale este odolavam...lenze ona fakt iba to prso ma ako dudel aby zaspala tak v tomto pripade neviem ci nemam dat ten dudel dokelu....lebo potom taha 4-5 hodin hore...
mozem jej ho dat uz po 2 tyzdnoch?
martular maly jen nadhernucky 😵

maminnka
31. jan 2010

Olif, to ti verim, ze sa Ti chcelo plakat, je to narocne... hlavne v noci. Ak Ti mozem poradit, snaz sa spat cez den vtedy, ked malicka spinka, apon raz doo a raz poo. Mne tot tiez spociatku neslo, ale potom som uz bola taka vycerpana, ze som niekedy zaspala skor ako maly. On mal obrateny rezim dna, o pol druhej v noci pre neho zacinal den, tak viem, o com pises... Ale preslo to, uvidis, o tyzden uz to bude uplne inac 🙂

olifcek
31. jan 2010

zuci, mozes...niektore zeny uz v nemocke davaju

blumka
31. jan 2010

olif, zuci ako mate postielku? mozno by pomohlo keby ste ju uplne prirazili k vasim posteliam, dali dolu bocnicu, ak sa da, malicke budu mat pocit ze spia s vami a budete mat kazda svoj priestor...mi tak fungujeme doteraz a planujem tak fungovat aj vo stvorici 😉

maminnka
31. jan 2010

Blumi, vyborny napad! Este sa odporuca detickam, ktore sa velmi casto budia len preto, aby sa uistili, ci je mamicka na blizku, dat im do postielky mamine tricko, ktore ma jej vonu. Mnohe deticky to upokoji, staci, ze citia mamicku a pokojne spinkaju.

blumka
31. jan 2010

mami, tak mi to napadlo, lebo aj Terezka bola zo zaciatku vacsinu noci hore tak sme to tak spravili a zlepsilo sa to..a vlastne aj mne to pomohlo, nemusela som sa v noci velmi preberat, stacilo sa ku terezke prisunut a uz papkala. Teraz to tiez tak mame, ked nahodou mrnci manzel len natiahne ruku, pohladka ju alebo poda cumlik alebo ju prikryje a nemusi zoskakovat z postele 😉

andrea2603
31. jan 2010

katatka, gratulujem 🙂 , veľa zdravia a mliečka sladkého.
aj ja som zvedavá na hajdy a granado
martu, malinký je zlatučký. Ja som bola tiež s tým zeleným sprejom po 2.pôrode spokojná a už je pobalený v taške.
Všimli ste si, že aké pekné bábätka sú v našej téme? Ale veď pekné mamičky=pekné detičky.

Ja sa dnes chystám na takú dlhšiu prechádzku, tak sa už "teším" na večer, že čo bude.

blumka
31. jan 2010

joj, ja som este negratulovala katke....tak GRATULUJEM A DRZKAJTE SA 😉

blumka
31. jan 2010

andrejka, ja som bola vcera vonku s TErezkou, dokonca som ju tahala na saniach a ona si rozkazala ze mami bez, a nic... 😅

katina2209
31. jan 2010

Baby a kde ste kupili ten zeleny sprej v lekarni? Ako sa presne vola a to je dobre na tie stichy?

katina2209
31. jan 2010

martula tak dufam,ze aj mna tie kosti po porode prejdu lebo svagrine to zostalo, ta kostrc dufam,ze ti prejde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre