Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
31. jan 2010

garon 😀 😀 😀

nech skusi najprv on po sediacky 😅
aj moj ma chrbatik na pravo, ale lepsie sa mi na tej stranbe spi, lebo vtedy len nopzky na lavo vystiera, ked lezim na lavom boku, tak mi tymi ostrymi patickami pricvikuje kozu o postel a to je neprijemnejsie.
a zas ked sedit netlaci ti ritulou do rebier? teda ak ho mas hlavkou dole...

ja by som si zas nieco dala....juuuj...dam si mlieko a basta 😖

garonka
31. jan 2010

mates ja som sa tak prežierala ako nenormalna varila pudingy rano vkuse som jedla a jedla a na poradni sa postavím na vahu a preboha za týždeň 2kg a pohľad sestričky ma vynervoval dosť tak rozmyšľam či hladovať ale maly sa potom ošalí 😀
a mam na sebe už 12 kg a sestrička mi povie že veľa ale keď som mala 8 kg tak mi trepla že malo priberam no asi budem jesť len polystyren a vodu piť alebo čo 😕

garonka
31. jan 2010

mates jo tlačí a poriadne a teraz sa vyduva na ľavej strane a nohy si vystiera na moju pečeň a ja že prečo mi pečeň.hodnoty stupaju síce len jedna hodnota je zvyšena ale dohovaram kuvikovi nech prestane a leží tam normalne 😀
a posediačky ja neviem spať joj
a ako zavidím tomu svojmu on si pokojne odfukuje na bruchu spí a ja sa na tej posteli morim ako stara baba a ani kojenecky vankuš nepomaha

matesl
31. jan 2010

garon, ja som v piatok mala +10 kg, takze v tvojom tyzdni budem este tazsia ako ty 😀
ja som to u dr. zvalila na opuchy...hiihiii a uznal, ze vidi, ze sa nalievam...nech, myslim, ze kojenom to z nas pojde pekne dole...musiiiiiiiiiiiiiii 😠

a to fakt sa nedivim ked ti tlaci na pecen, ze su zle tesry, ved ju v podstate drazdi

katina2209
31. jan 2010

ja tiez 12,5 i ked sestricka mi napisala 15 ked ma vazila oblecenu a v cizmach 😀 matisek to by bolo pekne stretko musime dohodnut no garonka ja uz tiez neviem sa v noci ulozit a nedajboze pretocit a ked vstavam na zachod tak krivam ako stara babka 😀 ako keby mi sa nieco zaseklo v krizoch a neviem nastupit na nohu

matesl
31. jan 2010

a teraz ma moj maly pazravcek stikutku 😅

inak viete co som si vsimla, ze ja som za cele tehu stikutku nemala...asi staci ze ma maly 😉

katina2209
31. jan 2010

no baby len mne ta vaha urcite pojde dole mne nezostava nic ine lebo kazdy den musim chodit na stvrte pesi a pri prvom som mala za dva mesiace povodnu vahu a kojila som rok 🙂

katina2209
31. jan 2010

ani ja stikutku no maly ma vzdy ked si dam pomaranc alebo mandosku 🙂

matesl
31. jan 2010

kati presne, je horsie ked sa zalezim, zle sa vstava, brusne svaly 0 bodom, tazko sa vstava

garonka
31. jan 2010

mates ani mne sa neštikutalo ani ma to nenapadlo pomyslieť si nato 😀
a kde opuchaš na nohach či rukach? ja opuchy nemam tak to mam +12 asi len tuk 😀

kati ja sa vyzujem ale sestrička že nemusím no hej a vaha potom +20 a som už total hrošica 😕

matesl
31. jan 2010

no asi za to nemame, ze pluca mame spucene, alebo kto vie preco tehu nestikaju 😀 jedine pozitivum

kati myslim na teba ked idem k zubarovi na 4..ze to ako vladzes. a kocik kde budes mat?

garon, to som si len vsimla ze zrazu mam take tucnejsi nohy a uz mavam otlacene ponozky a ked vecer zovriem ruky v past tak ich mam take napate...inak tiez nemam take ze ani clenky nevidno, len citim a vidim, ze som tam trosku tucnejsia ako som bola

katina2209
31. jan 2010

ja mam teraz dobre opuchnute lytka normalne vidim jamku tam kde som mala ponozky

garonka
31. jan 2010

to i ja keď dam ponožky a vyzujem mam otlačene to su opuchnute a nie že mam na nich tuk? 😕

katina2209
31. jan 2010

matisek kocik budem mat v kocikarni a chceme kupit este nejaky aby som mohla dat spat maleho aj na balkon starsi mi tak spal aj zo dve hodky na balkone tak uvidime ci nejaky zozenieme 🙂

matesl
31. jan 2010

no kati presne...a citim aj na cizmach ze su mi tesnejsie

ale vraj uz posledny mesiac je taky...mamina mi vravela, ze to je normalne a po porode budeme vela cikat.

katina2209
31. jan 2010

no dufajme lebo ja pijem tak akurat a ked pridem na wc tak len cvrknem a to je vsetko a cizmy ledva zapnem 🙂

matesl
31. jan 2010

garon to si naliata, neboj to pojde prec.
kati, to je super, my balkon nemame ak keby bolo kde, proste pani architekti..ehmm
a musime to stretko stihnnut kym sme 2v1 😉
ty si odila ako prve?

garonka
31. jan 2010

viete čo mi teraz stary povedal? sa mu sťažujem ako budem v noci spať sama na tom letisku mame debilny matrac chcela som tvrdy a my mame mäkky číže ak sadnem urobí sa priehlbina a mu vravím zle sa mi vnoci vstáva z postele ako sa vytrepem a aj keď sadnem ta sa so mnou prepadne a on MATRAC JE DOBRY NEMUDRUJ LEN TY SI ŤAŽŠIA 😠
no diky ale keby bol matrac tvrdy vstanem normalne

garonka
31. jan 2010

mates ah jaj a ak vezmem voľnejšie ponožky tak nohy nemam otlačene len ak vezmem take čo ledva do nich nohu vtrepem
a topanky obujem len jedny 😀

katina2209
31. jan 2010

prisla som v pondelok na poradnu doktor mi povedal ze som na 3 prsty otvorena no ja som nic necitila tak ma vysetroval a za pol hodku od vysetrenia mi odisla ta hlienova zatka a potom sme isli do ruzinova tam sme prisli asi o 11 a o 19.05 som mala odrodene som sa cely cas prechadzala po chodbe som bola uz riadne unavena potom mi sestricka napichla plodovu vodu ktora mi odtiekla, robili mi monitor a zase som chodila nemohla som si lahnut ani sadnut nedalo sa mi pri kontrakciach a ked uz som bola na stole tak som dychala z jednej strany sestricka z druhej manzel a ze zatlacte tak som zatlacila a sestricka mi hovori pekne vyzerame po prvom zatlaceni tak som mala popraskane vsetky cievky na tvari vyzerala som ako pipi dlha pancucha a ked som uz nevladala tak prisiel dalsi doktor a ten mi skocil na brucho dole ma doktor nastrihol to som citila iba tak ako ked ti nieco praska a zatlacila som druhy krat porodila som hlavicku a na treti raz uz maly krasne vysiel taky bol pekny nebol vobec krvavy a vaha 3690 a 50 cm tak som zvedava aky bude dalsi bubacik 🙂

matesl
31. jan 2010

kati a prve tehu si mala ine?

garon jasne, ved co myslis, ze si pribrala do clenkov ? 😀 😀 😀 jo je vsetko voda, to mala aj moja svagrina, ona chuda od 5 mesiaca mala nmohy naliate a teraz je 2m po porode a ma tenunke clenky...
vobec sa so svojim muzom nebav 😀 😀 😀
jeziiis keby mohli byt oni tehu...ja im to fakt prajem

katina2209
31. jan 2010

no najhorsie bolo to sitie som citila kazdy pich

katina2209
31. jan 2010

mates no uplne ine aj chute ine a ani problemy som nemala take ako teraz som sa citila tak ako keby som ani tehu nebola len velke brusko som mala ale nemala som problemy s tymi kostami a preto som si aj myslela,ze to bude dievcatko kedze to tak inak prebiehalo napriklad pri prvom som milovala banany a teraz som ich nemohla ani vidiet ale hovori sa ze kazde tehu je ine tak to nebude pohlavim 🙂

katina2209
31. jan 2010

no ten moj mi tiez povie,ze co sa cudujem ze mam bolesti vsak som o osem rokov starsia ako pri prvom tehu no hnup 🙂

matesl
31. jan 2010

kati tak to bolo super a bez epi?

vidis, ja som chcela nieco vediet, ze ako je to pri porode, lebo teraz ked maly zatlaci hlavkou, az mechur zaboli. a to asi pri porode davaju infuzku...to mas asi hned plny mechur, nie? nechcelo sa ti pri porode cikat ked maly tam vsetko dole zatlacal...? ci este tesne pred tym ako ides tlacit ta posli vycikat?

a preco by ti mal hrozit teraz cisarak?

katina2209
31. jan 2010

mne nie cisarak mates to supi ide na cisarak tusim no s tym cikanim som zabudla mala som plny mocovy mechur tak som nemohla kôli tomu porodit a lekar mi hovori s takou miskou ze zatlacte ako na cikanie lebo neporodime a ja som zatlacila no taky prud skoro som ho trafila musel chytat to bolo celkom groteskne 🙂

katina2209
31. jan 2010

a tusim garonka spominala koli tlaku

garonka
31. jan 2010

mates ešte si robí srandu že v noci len zo spalne začuje rachot ako so mnou sa prepadne 😅 no fakt i ja im prajem aby boli tehu hoci v amerike jeden muž bol tehotny dvakrat a si to pochvaľoval 😀

garonka
31. jan 2010

kati a ty maš aky tlak? ja už mam hraničny 140/90 ale pokym su prietoky v poho nemam stresovať len placenta je dozreta ta neviem neviem

matesl
31. jan 2010

ja viem ze supi, ale nepisala si ze ides na poradnu a uvidis co ti dr. povie, ci cisarak? ci kto to tu dnes vecer pisal...supi tu nebola...a to je jedno

no to cikanie mi fakt dlho mata v hlave, ze ako to je, bo mna ked operovali a mala som sa potom na posteli vycikat do misy, tak ani bohovi...cievkovali ma 3 dni a nakoniec ked ma pustili na wc, slo to...to je asi psychika, ja sa tam nevycikam pred nimi...ehmmm 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre