Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
1. feb 2010

gratulujem Maci...asi Avatar Petka vyduril 😀 😀 😀

my sme mali taku zvlastnu noc...Terezka spinkala dobre, ale velakrat sa budila ze je smadna, o tretej este mala teplotku, tak som jej dala Nurofen...a spali sme do siedmej, o siedmej sa vtrepala medzi nas do postele a spali sme do pol desiatej 😀 😅 ...takze dnes obedne spanie nehrozi...ale vyzera ze ju dnes ani teplota ani zubky netrapia..uvidime poobede...

olif, tiez ta nechcem strasit, ale ja som sa normalne vyspala az po terekzinom pol roku..celkovo ten prvy rok je najhorsi, potom to uz je lahsie, elbo aj babatka su uz zvyknute na aky taky rezim..prve mesiace su najhorsie, vezmi si aky to musi byt pre malicku sok, ked 9 mesiacov bola 24 hodin s tebou a zrazu je v inom svete a tolko veci sa okolo nej deje...trosku potrva kym si zvykne on a aj ty 😉
drzim palce

martinaj
1. feb 2010

tusim pozvem muza na avatara 😀

matesl
1. feb 2010

caUTE...
tak tu to uz zacalo fakt na plno 😉

Jani, ale to je super poloha, len sa mi z PB tam s tym mojim balonom teda trepkat uz nechce 😀

no inak fakt Macu mala super vecer, stihla kulturu a porod...no parada...sikulka

andrea2603
1. feb 2010

macu, gratulujem 🙂

krásnymi správami začíname február, dievčatá na zajtra sa ktorá hlási?, nech sa môžme každý deň vytešovať z nových bábätiek.

laxity
1. feb 2010

ahojte dievčatá

ja tu k vám nepatrím, ale chodím vás trošku čítať 😀 . Všetkých držím silno palce, aby to dotiahli do úspešného konca a vytešovali sa z toho maličkého stvorenia 🙂 . A čerstvým mamičkám gratuľujem 🙂 .

Chcela by som sa spýtať, kedy sa robia prietoky? Mne to robili v 30tt a odvtedy nič, či ma ešte nejaký ten ultrazvuk čaká. Bo od 30tt vôbec neviem, ako malá rastie ani nič 😒 . Ďakujem a prajem pekný deň

kika58
1. feb 2010

maculik pripajam sa ku gratulácii 😵 😵 😵 tesim sa na fotecky
pekne rychlo si porodila, to by asi kazda co to ma este pred sebou chcela 😔

mmaarrttiinnaa
1. feb 2010

laxity ja chodim od 36tt do nemocnice kde budem rodit na ctg a aj utz prietoky mi tam robia 😉

laxity
1. feb 2010

mmaarrttiinnaa...ďakujem pekne 🙂

martinaj
1. feb 2010

laxity, este by si mala ist na UTZ v 36 tt. tam robia prietoky...... mna zatial na monitor vobec neposlali...

supi
1. feb 2010

Ahojte tak vitazny februar nastal 😀 😀
no super tesim ktora budete dalsia 😀 mamickam aj novym babetkam vela zdravia a mliecka

ja stale po starom, v stredu idem na monitor, 8.2 na milion odberov a 9.2 by som mala rodit 😵
Tak teraz este rychlo periem, zehlim, chcela by som ist na melir tak snad bude mat kedernicka tento tyzden volno...

Stale neviem ake nohavicky si mam kupit na sekciu, ...
inak teraz ma tak napada, nemala ist macu sekciou???? a vy ste pisali ze odmietla epidural a bola bez nastrihu? Ci to som si poplietla?????

garonka
1. feb 2010

ahojky hlasim sa 2v1 😀

jej macu gratulujem k Peťkovi pôrod si mala ale rychly 😉 tak želam veľa mliečka a Peťkovi zdravie a aby krasne rastol 😉 macko ma krasne miery 😉

supi
1. feb 2010

jaaaaj nie, to blumy , ty mas ist sekciou, som to poplietla..

garonka
1. feb 2010

mates a stihla i kubanske tance 😵 😵 😵

laxity
1. feb 2010

martinaj...ďakujem, ale ja som už v 37tt a keď som bola u doktorky teraz v piatok, tak mi nič nespomenula. No uvidím, čo mi povie v piatok, ak nič zaujímavé pôjdem si dať urobiť UTZ. Ja mám už za sebou monitor, ale UTZ chcéééém 🙂. Je to asi rôzne, každý to robí inak. Mňa aj tento piatok čaká opäť monitor 😒.

garonka
1. feb 2010

laxity a pôrodnika vybrateho maš alebo kam pôjdeš rodiť?
len povedz dokine že by ťa už mohla poslať na prietoky do nemocky 🙂
aj ja idem v piatok na monitor 😵

zoska
1. feb 2010

laxity
mne robili prietoky v 24tt na morfologickom utz (je nepovinny, takze som si ho platila v sukromnom sanatoriu), potom mi robili v 30tt a este v 36tt na utz kde mi kontrolovali ci je mala sparvne otocena mi kukol dr. aj prietoky...

andrea2603
1. feb 2010

ja chodím na prietoky a CTG raz do týždňa, štvrtok idem už 3.krát.

zoska
1. feb 2010

andrea ctg zahrna aj prietoky? ci tebe robia po ctg aj utz?

inak riadne brusino uz mas...som kukala foto 😉

zucana
1. feb 2010

baby co nespite??? nadspavajte si pak na nocne zury s babatkami 😉
ja musim zaklopat ze sme mali celkom dobru noc...mala spala od jednej do piatej vkuse az som sa lakla ci je oki..spala v kosi vedla mna...potom od 6-9 tej a teraz este spi od 10tej....
tak som urobila ranajky a citam vas trochu.... 😉
olif mrzi ma tvoja noc...skus jej dat dudlik...nech si podudle...
inak malu trosku aj zvija sem-tam tak nozicky dava hore a puci sa tak mozno ju boli aj sem tam brusko...co je nato dobre? ale neplace nejak zavratne pri tom...chce byt pri mne...
takze maci v nemocke...uz mame februar tak sa to tu pomaly rozbehne...len ma stve ta tabulka ze nemame prehlad kto uz porodil co a ake velke babo...
EWE JA SOM CHCELA TIE CD...bych ti dala na segru kontakt ak este mas 😉

zoska
1. feb 2010

zuci ahojkos...
v gmaile uz je tabulka o babatkach, olif tam urobila dalsiu zalozku 😉

martinaj
1. feb 2010

ja furt niesom v tabulke ☹ neprihodi ma tam nejaka sikovnica? 😉

maminnka
1. feb 2010

jeeej, Macka, blahozelam k Peterikovi 🙂 aj ja mam dvoch doma 🙂
Prajem vela mliecka, rychle zotavenie a som zvedava, co povie Adelka na braceka 🙂

maminnka
1. feb 2010

Olif,
mrzi ma, ze mas tazke noci... chod sa vyspat teraz, ked mala spinka. Neboj sa, to sa bude zlepsovat postupne. Skuste ten cumlik jej ponukat.

maminnka
1. feb 2010

no, ja uz by som sa mala pomaly aj zberat do poradne, tak sa zatial drzte, idem sa radit 🙂

laxity
1. feb 2010

garonka...nezazmluvňovala som si nikoho, budem rodiť na Kramároch v Bratislave. Dlho som zvažovala, či si niekoho dám zazmluvniť aj som mala vybratého doktora, ale potom som to nejak zamietla, veď ak nemám doteraz žiadne problémy, tak dúfam, že to tak aj ostane a odrodí ma ten čo bude mať službu...dúfam, že bude normálny 😀. A ty máš niekoho? Pozerám, že si z Košíc.
zoska...tak tento piatok dúfam, že ma to neminie 🙂

andrea2603
1. feb 2010

zoska, CTG mi robí sestrička na pôrodnici a potom musím čakať na gyn., aby pozrel prietoky na ultrazv. a to je na dlho, lebo vždy vystihnem, že sú všetci gyn. na operačkách 😒
díky za pochvalu bruška, takže podľa jeho veľkosti by som aj mohla ísť. Či nie?

zoska
1. feb 2010

andrea ahaa...mne prietoky po ctg nekukaju 😕
no podla velkosti bruska keby som to mala posudit tak by teda uz mohla ist kludne 😉

laxity- popripade sa popytaj ze ci to nevadi ked ti od 30tt nepozerali prietoky.... v nasom zdravotnictve pokial sa neopytas sama, alebo si sama nieco nezistis tak na teba kaslu 😠

deda
1. feb 2010

macka gratulujem k Peťkovi, vela zdravička a mliečka...

laxity
1. feb 2010

zoska...tak to máš pravdu, v piatok keď som bola na poradni, nestihla som sa ani nič opýtať, behom 3 minút som bola vonku z poradni a to ma stihla pozrieť z dola. Teraz v piatok neodídem skôr, než mi nezodpovie otázky 😀 , lebo ako píšeš v týchto štátnych nemocniciach je to des 😠 . Čo presne tie prietoky znamenajú prosím ťa? Čo sa tam sleduje? Celý plod?

olifcek
1. feb 2010

baby...malicka opat raz nemala dno...ked jej nedam, zacne velmi plakat, a to nie je bre na jej pruh...staci, ze place akoby sme ju rezali pri kazdej vymene plienok, a pruh jej vtedy dost stvrdne, co nie je bre x;o(( tak som jej dala papat...a pred chvilou sa tak vzgrcala, ze som cela mokra ja, stolicka, vankus, zem x;o((

neplace, spokojne si spinka... 😕

a jo, v plienke ma stale nakakane, ale uz nie tak ako donedavna 😕 napisane ale je...je to ok?

odkedy uz nemusi byt v plienke nakakane zakazdym?

macu krasneho macka mas...uz sa tesim na fotecky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre