Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
1. feb 2010

laxity
nemam s pôrodnikom zmluvu on mi sam volal, že mam za nim prísť lebo ja som odkladala a odkladala 😅 proste strach
vyšetrí ma zospodu či je všetko oki, urobí mi sono tie prietoky a pošle na CTG potom skontroluje stav a hotovo

andrea2603
1. feb 2010

zoska, teraz o 13.00 idem s dcérkou k alergologičke na kontrolu a potom by som aj mohla isť...kľudne 😉

laxity
1. feb 2010

garonka...a čože sa tak bojíš? Sú to klasické vyšetrenia. Alebo si mala nejaké problémy?

garonka
1. feb 2010

blumka kde siiiiiiiiiiiiiii? 😨

matesl
1. feb 2010

laxity, aj ja idem rodit na kramare, a mame celkom podobny termin...a ako vyzeras co ti dr povedali, ze to bude nacas alebo aj s kor?
mne uz zacalo klesat brusko ale som stale zatvorena, tak uvidim tento piatok.

na prietokoch skontroluju vlastne pulzovanie krvy v pupocniku, mne to robili v 23tt, 30tt a teraz v 36tt, to by ta mal poslat dr. na ultrazvuk..a popri tom zvyknu pomerat aj mimco.
mas to napisane aj v tehu knizke, ze kedy sa tieto ultrazvuky robia tak sa pytaj, ze si na tom poslednom velkom nebola

garonka
1. feb 2010

laxity ani nie len ja mam vnutorny strach, ale monitor je v pohode bola som dvakrat tak všetko oki, len prvykrat ma doki vystrašil ak pozeral prietoky na utz že maly je veľky bude ťažky pôrod a tak no naštval ma s tymi rečami.
ja mam cele tehu problemy ale nejak si ich nevšímam a neberiem do hlavy 😉

matesl
1. feb 2010

olifcek, a nemas este detsku lekarku? ze by si jje zavolala a poradila sa s nou, ci tam nieco este ine nie je...ze by mala nejaky problem s bruskom a takto sa potrebuje ukludnit? a mas ty pre nuá nieco na ten reflux?

zoska
1. feb 2010

laxity
prietoky sa robia na utz normalnom...aspon mne vzdy tak robili, ze pozrel cely plod, zmerali hlavicku a stehennu kost, niekedy aj viacero rozmerov merali a potom si tam cosi prepli a ukazovalo to tam take krivolake cerveno modre ciarky...ide o to ci je mozog dietata dostatocne okyslicovany a vyzivovany a ci babatko dostava dost zivin cez pupocnik...aspon takto som to ja pochopila podla toho co mi dr. hovoril

matesl
1. feb 2010

garon kedy si isla spat? som videla ze ewe striehla kedy pojdeme spat a potom sa ropisala..chcela mat konika sama pre seba asi 😀 😀 😀
bola som teraz tu pod domom sa opytat ci ma ostrihaju tak o 14:00 idem, nikdy som tam nebola tak dufam, ze budem spokoja...ale vec co, aj tak budem mate teraz stale vlasy v gumicke tak to je jedno, moje dieta bude asi najviac zaujimat moje prso a nie vlasy 😀 😀 😀

selyma
1. feb 2010

Ahojte babky, idem pricitat, co je nove a potom sa pridam, ked budem mat k comu 🙂

laxity
1. feb 2010

matesl...práveže mi nepovedala doktorka nič, stále ostáva ten termín, tiež som zvedavá na piatok čo mi povie. Bruško neklesá. A ty komu chodíš? Máš niekoho zazmluvneného? Tak držím palce v piatok, ale ešte je asi skoro na pôrod nie? Ešte by mohol drobček chvíľu vydržať 🙂 . Skúsim to mrknúť v knižke, ale asi tento piatok ma pošle na UTZ, keď vidím, ako píšete...tak budem dúfať.
garonka...a rodiť budeš normálne alebo sekciou? To je najlepšie asi, sa nad tým veľmi nepozastavovať, aj keď určite sa to niekedy nedá a človek na to stále myslí. Ale trápiť sa tiež nie je moc dobré pre bábätko. Ale určite to bude dobré 🙂

matesl
1. feb 2010

supi a ty si de bola cely vikend, ako dopadla navsteva v sobotu u dr.?
inak vcera sme tu rozoberali, ze este kym porodime dame my tu susedy kolacik v tesco v cukrarni....

martinaj
1. feb 2010

babule idem sa ja s malou natiahnut 😀 zatial papa a sup sup dalsia do porodky 😎

olifcek
1. feb 2010

matesl jo mam nablizku lekarku, len je vonku kosa, nepojdem s malickou teraz zanou...x;o) brusko ma ale makke, aspon mi neprislo tvrde...tak ja neviem x;o((

uz s anam raz tak zgrckala, tak sme jej davali papat len po 5minutach, ked pytala a polepsilo sa..len teraz jej nestaci ani 15minut, pyta stale...

ale momentalne spinka...aspon to...

matesl na reflux aj cosi je?

garonka
1. feb 2010

mates ja som hneď po tebe ušla a ewe vtedy prišla ta asi čakala kedy zmizneme aby mohla loviť sama 😀 😀 😀 alebo čo s tym koníkom sama vystrajala 😀
zaspala som o druhej som kukala film o tigrovi 😅

laxity
1. feb 2010

zoska...ďakujem za informácie 🙂

garonka
1. feb 2010

laxity praveže to neviem ako budem rodiť tlak mi kolíše raz je 130/80 a raz 140/90 hraničny no lekar je ticho lebo prietoky su tak ako maju byť a sama neviem čo mi hrozí či sekcia či normal pôrod 😕

matesl
1. feb 2010

olifcek a keby si jej zavolala? neporadi, ona musi mat kopec skusenosti, mozno ti z fleku poradi a bude dobre.
a u vas je taka zima? moja tu je tak nadherne ... posielam trochu slniecka 😉

reflux je to ze sa jej potrava vracia spat zo zaludka, ze jej este ten zvierac nedrzi velmi. a to aj ta kyselina sa jej vtedy hore vracia...to si myslim aj spominala...
na reflux tiez davaju nejake kvapky aby sa vytvorila za papou taka hlienova zatka a neslo mliecko hned von.
svagrina s malou ma tiez tento problem, a boli aj na gastro vysetreni...tioez stale grckala ked sa napapala a vela

matesl
1. feb 2010

laxity a komu chodis na kramaroch? ci na tu 222?

laxity
1. feb 2010

matesl...hej na 222 dr. Nataše Ferákovej. Aj teba som sa pýtala, tak čakáááám 🙂 . Ja sa chystám tiež kaderníčke, bo už vyzerám hrozne 1cm vyrastené vlasy, ale tak do pôrodu to hádam dám do poriadku 🙂 . U nás je krásne, teda určite zima ale krásne svieti slniečko 🙂

matesl
1. feb 2010

laxity pozri si IP 😉

olifcek
1. feb 2010

matesl jj, reflux viem, co je, ale nevedela som, ze su na to nejake kvapky, wow....malicka ale stale negrcka, nastastie...uvidime, ked sa zobudi, co bude...ach jaj...kym spinka aspon zehlim...ked pride manzel aj sa psrchujem, spotena som jak one...x;o(((

ked sa jej nepolepsi, zavolam veru i lekarke...mam na nu mobil x;o) zatial zbieram informacie tu x;o)

ale dakujem krasne za nove info... 😉 zatial verim, ze bola len prepapana...ved papa tamer vkuse uz druhy den 😅

olifcek
1. feb 2010

i ked...ako tak kukam, vraj je nula, wow, super pocasie...

matesl
1. feb 2010

ja som bola vonku a je super. no ja si uz farbim sama teraz, to tolko sa mi u kadernicky nechcxe ani cakat ani penazi nechavat 😀

garon, budes normalne rodit, len bud v klude, ved podla mna sa len bojis bieleho plasta, preto ti to tak stupa...a neskusala si nejake lahke drogy 😀 😀 😀 ze by si bola trosku apaticka voci tomu 😀 😀 😀

zoska
1. feb 2010

🙂 j idem ku kadernicke zajtra doobeda..sa tesiim, idem dat dorobit melir ba ostrihat...asi aj takych 15cm pojde dole, lebo uz to mam moc dlhe a ak chcem vyzerat k svetu musim vlasy fukat abo zehlit a na to nebudem mat nervy...

matesl
1. feb 2010

olifcek, kludne volaj ked si nevies rady, detske lekarky su na to zvyknute. no nieco muselo byt ked potrebovala staaaaale papat, ale ak sa to ukludni tak super, a chod si lahnut, kasli na zehlenie...potrebujes si oddychnut, lebo ty musis tiez oddychovat

selyma
1. feb 2010

jeeeej, tak aj ja sa priprajam ku gratulacii Mucilik. To je nase februarcatko. Vela zdravicka a dostatok mliecka
tak babky, je to ttu. Februaaar. Tesim sa aj mam strach.
Uz nas bude tu vela mamiciek, tak pokecame s Olifcek, pretoze este je nas tu malo mamiciek (okrem txych, co iz mamky su). Ona nam cpotom bude davat rady. Tesim sa
Tej mojej v brusku sa stikuta, chudacik. Pomyslela som si na videjko s Olivkou 🙂

zoska
1. feb 2010

olif, na reflux su kvapky urcite...to viem aj ja---to je jedine cim mozem prispiet k tvojmu problemu...ale mates ti dobre radi, aby si zavolala lekarke 😉
a este viem ze na relux je aj nejake specialne umele mlieko nutrilon...ale kedze ty mliecko mas, tak to sa ta nebude tykat...
ale ked som citala temu o refluxe tak tie deticky stale grckaju po kazdom papani, a boli ich brucko, musia sa stale nosit alebo byt vo vyvysenej polohe...tie mamicky su tam uplne na nervy z toho...

supi
1. feb 2010

matesl tak to sa tesim na stretko 😵

v sobotu sme boli lyzovat 😀 no ja som sa len motalo pri zjazdovke a bufete 😀
inak dnes je naozaj krasne, super by sa kocikovalo 😵

baby a kde najdem tu tabulku co tu spominate?

zoska
1. feb 2010

supi,
tu tabulku robila olifka kedysi...su tam aj nejake tri zalozky- bruska, babatka, zoznam
je to na gmaile...posli mi do IP mail na teba a ja ti poslem link, len tam bol nejaky problem, ze ak nemas schranku v gmile tak to nejde otvorit ak sa dobte pamatam...takze si skus asi vytvorit mailik tam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre