Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
1. feb 2010

zosi ake krasne budeme v porodnici, ze 😀
aj ja uz potrebujem ostrihat, pol roka som nechala dorast vlasy, ale s tymi suchymi koncekami sa neda uz nic robit, ked to ozehlim, tak jak chemlon.
no ja som melir zrusila, nech mam jednoduchu udrzbu po porode, nik nevie ako bude, ci sa dostanem ku kadernicke...

zosi, olif, ano existuje umele mliecko, svagrina ho tiez davala aj ked kojila, ale vtedy sa to dava len tak, myslim ze lyzicka pocas kojenia a lyzicka po kojeni. ale malu z toho zas zapekalo, tak potom jej dali nejake kvapky a tie asi jej nechutili, ze maly sinter 2 mesacny to tak jazyckom ytlacal z pusy 😅 ale uz je lepsie a je kludnejsia, tiez bola velmi placliva...no ale necudo, ved ked tu kyselinu citi...beee..mne z tej kyseliny byvalo do placu, co take mimco male

zoska
1. feb 2010

supi vlastne mi nemusis posielat mailik...poslem ti link do IP a skus si to otvorit...

olifcek
1. feb 2010

zosi, dakujem...moja nastastie takto grckala dnes len 3. krat...uvidime...

nasa malicka placliva nie je...hehe...ona place len v jedinom pripade..ked sa ma prebalovat...a ked je v postielke, a nevsimneme si, ze nam dava najavo, ze chce papat, tak sa ohlasi, ale potom je hned klud... 😉

matesl
1. feb 2010

supi,

co ideme zabehnut kociky? 😀 nezavru nas do blazninca...prazdny kocik a velke brucho 😀 😀 😀
ale ja ho mam este u nasich

mne tu tabulku tiez poslala olif, ale teraz chuda ma ine starosti

olifcek
1. feb 2010

kto chce byt v tabulke, nech mi napise IP..x;o)

matesl
1. feb 2010

supi a ako si dopadla v sobotu, nemala si mat poradnu v nemocke?

laxity
1. feb 2010

matesl...ja nemám kočík ešte ani doma 😀 . Objednávala som si ho v Nemecku a ešte nedorazil 😒

selyma
1. feb 2010

ja by som hned islo pokocikovat, ved to je uzasne pocasie, na rozdiel od vcera, cely den snezilo.

matesl
1. feb 2010

olif, ty este stihat uradovat a doplnat tabulku, no ty si neznicitelna 😀

laxity ja som nastastie objednala farbu, ktoru mal dodavatel na sklade, tiez nemecky kocik 😉

olifcek
1. feb 2010

matesl ked ja nemozem spat, ked je tu bordel 😉

selyma
1. feb 2010

ale inak som posledne dni tak unavena, co sa mi v druhom trimestri nestavalo, aj si pospim opoobede, pomaha. A potom este v noci dospava.

olifcek
1. feb 2010

sely a bude horsie 😀 😝 😀

matesl
1. feb 2010

olif, ja to chapem, aj moj problem to je...no uvidim, ked kja ked nespim, tak sa citim ako v bubline a je mi nevolno.
ked som chodila na vS a musela som tahat noci, kvoli projektom tak som kazde rano zvracala a bola som ako namesacna, tomu sa chcem potom vyhnut aby som vladala okolo maleho...juj

sely...aj ja zas viem popoludni zaspat a aj vecer som zas unavena, skoro ako na zaciatku...uz ma asi organizmus aj celkom dost toho...spime kym mozeme 😉

laxity
1. feb 2010

matesl...ja som to zle napísala, objednávala som ho cez internet a príde z Nemecka, len neviem kde uviazol, už je tomu vyše dvoch mesiacov 😠 . A akú značku?

selyma
1. feb 2010

Najhorsie je v noci, to otacanie z boka na bok. A vstavanie z postele, au moje krize.
Olif, to viem, ze bude horsie, takze bez spanku niekolko mesiacov. A to ja som riadny spachtoch. Takze sa vobec netesim. Ale kvoly babu vydrzim

laxity
1. feb 2010

selyma...presne tento problém mám aj ja, z boka na bok sa otočiť a keď mám plný mechúr, tak tie bolesti ☹

selyma
1. feb 2010

A s plnym mechurom ist z obchodu s taskami, parada

matesl
1. feb 2010

laxi, fiha, no pocula som ze aj 2 mesiace to trva, no snad uz dorazi...ja som gesslein kupovala

a hlasim sa do klubu problemoveho otacania sa v posteli a bolesti v mechuri...preto som sa aj vecer pytala, ako je to pri porode, ked do teba tecie infuzka a ma plny mechur a mas tlacit babo
to musi byt des

matesl
1. feb 2010

babulky, idem ja k tej kadernicke, potom musim dotiahnut jeden projekt tak sa ozvem neskor.

papa spolutrpitelky

lolka
1. feb 2010

ahojte 😉
maculik, kakatka, gratulujem k babatkam, hlavne nech su zdrave a Vy mate plno mliecka 😉
tak, uz tu mame nas mesiac......sup, sup rodit, nech mame babatka pri sebe 😉

dnes som mala poradnu, vsetko v poriadku, krcok makky a uz sa pomaly otvara (skoro na prst), zmeral mi rozmery panvy - a zhodnotil, ze mozem ist rodit 😀 poslal ma 1x ma monitor, 20 min. som si polezela a s muzikom pocuvali co v brusku mala stvarala 😀 su to super zvuky, ako keby konik cvalal - hlavne, ze je vsetko v poriadku 🙂

otacanie z boku na bok ? tak vtedy si pripadm ako tulen, no hroza, s kazdy otocenim si prehadzujem vankus pod brucho 😅

supi
1. feb 2010

matesl v piatok som bola na poradni, robili mi monitor tak bol ok, dr. ma aj vysetril tak zatial ziadne znamky otvarania...
v stredu idem opat na monitor...

ja akurat periem vnutro kocika,
potom daj vediet ako si dopadla u kadernicky, ja tiez by som chcela mat nejaku tu poruke, ale som este nemala odvahu vyskusat miestne salony 😀

zoska
1. feb 2010

supi uz som poslala 😉

lienka2
1. feb 2010

ahojte, chcem sa opytat ked chodite raz do tyzdna do poradne v nemocnici, robia vam stale aj ultrazvuk? ja ani neviem ako nas maly narastol, naposledy ho merali pred mesiacom este u mojho doktora v ambulancii, prietoky pred dvoma tyzdnami.. 😒

lolka
1. feb 2010

lienka, mne robila naposledy ult. moja doki v poradni v 35tt, ako som zacala chodit do nemocky, tak nerobili. vraj to nie je povinne a v tomto tyzdni uz aj zbytocne. robia ho vtedy ked maju podozrenie na velke babo - aspon tak mi povedal. moj doki mi len prehmatal brucho a povedal, ze bude mat nieco nad 3kg....tak som zvedava. 😕

supi, a naco ti robia tak casto monitor ? nieco sa im nezdalo ?
mne ho dnes robil 1x a to aj mozno preto, ze tam nebol moj doki, ale zastupoval ho iny - tiez v pohode.

blumka
1. feb 2010

ahojte, nestiham vas docitat, musim sa ist s malou hrat bo uz ma taha..ani jest nestiham 😀
monitor ok, dalsi ma caka v pondelok a sekcia na 90% v utorok...ak sa Juli teda nepoponahla skor alebo ak si to pan doktor nerozmysli...cize presne na Terezkine druhe narodky 😵 😵

garonka
1. feb 2010

lienka mne na každej poradni v nemocke robí sono kuka prietoky, placentu i vodu

garonka
1. feb 2010

tak predsa blumi budeš prva 😀 😵 😵 😵

lolka
1. feb 2010

blumka, tak to Vam super vyjde s tym datumom 😀 aj ked sa mozno babulkam neskor nebude pacit, ze oslavujete narodeniny spolu a nema kazda zvlast narodky 😅

blumka
1. feb 2010

garonka, vsak este mas cas ma predbehnut 😉
lolka, mozno nie...my s brachom sme tiez oslavovali narodky vzdy spolu aj ked medzi nasimi datumami su dva tyzdne ale sme to robili tak ze tyzden po brachovych a tyzden pred mojimi a bolo to ok 😉

garonka
1. feb 2010

blumi len choď najprv prva hej? a potom daš inštruktaž aky bol cisarak 😅 lebo ja mam ciťak že sa mu nevyhnem 🙂
u nas maju naraz narodky svokra a môj drahy, a svadbu sme mali na draheho narodky a madam sa sťala ako poleno 😀
ani dvd nekukam už 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre