Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
4. feb 2010

marti, zatial sme isto my tri s kati. supi neodpisala a neviem ci sa niekto prida aj z inej mestskej casti ;)
su srdecne vitane 😵

no aj na kramaroch som za to platili 106 eur. a mu ide k porodu?

martinaj
4. feb 2010

mm chodi do poradne so mnou koli malej...... a ja nemam auto, takze tak....
ide k porodu ale to sme este nezaplatili 😀

maminnka
4. feb 2010

ja toho svojho mm do poradne radsej ani nevolam, to su veci, co zvladnem sama, aj ked teda cakat nikdy nemusim, objednavaju ma na presny cas, 5-10 min. cakania je maximum. Odveziem sa sama, este to v pohode zvaldam, ved hocim aj do roboty. Ja ho (manzela) ocenim hlavne pri porode, kde mi uzasne pomohol, rehotala som sa pomedzi kontrakcie a ten mesiac po porode, ci bude doma. Ked budem v porodnici, postara sa o syna, nemusime bvoalt mamy.
A este velmi ocenujem, ze kupe doma maleho a dava ho spat, lebo ja uz stat pri nom nezvaldam. Robi to bez slova, aj ked na nom castio vidim, ze nevladze, ale neda to poznat.

garonka
4. feb 2010

maminka uplne úúúúúúúžasneho mužíka maš 😵 😵 😵
môj sa doma do všetkeho bez slova činí hoci ma toho veľa aj praca a aj tu doma a u svokrovcov ani nevravím nedala by som ho za nič
hoci pôjde so mnou i do poradne a počka si tam tie mizerne hodiny ale neustale je nervozny z toho systemu ktory tam je

garonka
4. feb 2010

môj sa pôrodu viac bojí ako ja 😅 😅 😅

martinaj
4. feb 2010

ono moj muz sa tiez postara o malu a take ze kupanie to robi asi od jej polroka aj spavat ju dava.... on je velmi dobry, len nechapem co to donho voslo..... a to ze bol so mnou pri porode, je jedna z veci za ktoru som mu najviac v zivote vdacna.... keby tam nebol, neviem ako to dopadne.... ☹

garonka
4. feb 2010

mates pamätaš ako sme vraveli, že v nemocke by sme všetky naraz rodili a rehotali sa medzi kontrakciami? mami to už zažila 😀 😀 😀

matesl
4. feb 2010

ved to garon, ze moj tiez ide, ale ja to frflanie nemozem pocuvat, hlavne ked to nezmenim..napr ze nas na sono na 10:00 objednaju 4...tak co zmozem, caka hodinu tak ci tak

martinaj
4. feb 2010

inak baby poradte... doktorka mi kazala jest magnezium 2xdenne.... podla mna som ale uz v takom stadiu, ze keby som porodila tak je to v poho.... nechcem sa tym moc cpat, aby som nerodila v marci.... 😠

lenica81
4. feb 2010

ja uvidim, ako ten porod zvladne... som zvedava, ale pripravuje sa na to psychicky... a velmi sa tesi na syna... furt ma hladi a cmuka po brusku... a este som zvedava, ako a co po prichode z porodky... bude tu sice moja mama... ale zas ta tu bude iba chvilku... nema problem pomoct doma, i navarit, tak aspon to je pre mna plus... 🙂

garonka
4. feb 2010

marti i ja ešte mam brať magnezko a nechapem a bodaj by som nebola uzavreta na tisíc zamkov 😒

martinaj
4. feb 2010

no mm bude so mnou tak max. tyzden po prichode z nemocky doma a potom som na 2 deti sama.... ☹

lenica81
4. feb 2010

ja som uz vysadila magnezium, ja som ho sice na predpis nebrala, iba ako vyzivovy doplnok... 😅 este si musim zaobstarat ten multivitamin a multimineral po porode, aby som to potom nemusela zhanat...

martinaj, vsetky baby myslim hovorili, ze uz ho nemaju brat, tak neviem co ta tvoja doc... chce cakat do leta...

garonka
4. feb 2010

guľkyyyyyyyyyyy mam nove newsky naša Matka 331 dnes rano o 8:35 porodila Barborku jej miery su 3500g a 50 cm 😵 😵 😵 😵 😵 potom ešte napíše je veľmi unavena 🙂

to aj my budeme rodiť take bacuľate mimina 😉

garonka
4. feb 2010

i ja som vysadila magnezko ale dnes rano som si dala naraz dva lebo tak mi tvrdlo brucho ako som sa z tej ježibaby rozčulila 🙄

lenica81
4. feb 2010

poriadna baculka, ale radsej vacsie babo, nech sa nebojim to chytit, ako to vytlacim to je uz ina vec... 🙄 😀

tak to je supis, vela zdravicka, sil a mliecka pre novu maminku a babatko... 🙂

lenica81
4. feb 2010

ja som akasi unavena, idem pozriet postel... vecer sa mi nedalo zaspat, tak to je mozno z toho... 😔 a este to pocko... tragedia...

martinaj
4. feb 2010

jej dalsie mimi 😵 😵 😵 matka gratulujeme a vela zdravicka a mliecka prajeme

matesl
4. feb 2010

marti, to magenezium ti znizuje tlak, to si davaj, neboj porodis aj napriek tomu. alebo lepsie povedane upokojuje...ak prides napr do nemocky a mas nejaky problem a si rozrusena supnu ti do zilly magnezko...takze v klude, aj ja ho papam

inak som vytocena baby, pol roka si nechavam rast vlasy, aby som nemala problem ked sa maly narodi, ze len dam gum,icku a basta, a teraz ma tak vysvacala, ze zas po umyti musim zehlit lebo aj ofinu mi zostrihla tak akurat do oci mi to pada.... 😖

martinaj
4. feb 2010

ja viem matesl, len ja som celkovo taka unavena z malej, ze ja asi po magnezku zaspim..... 🙄

matesl
4. feb 2010

jej tak fakt kazdy den nove babo ;)
tesim saaaa, baby uz je to tu jak lavina 😀
garon takze aj ty mas magnezko aby si bola kludna 😉

garonka
4. feb 2010

marti to je dobre aspoň si odychneš bude hajať i mala a pospiš si aj ty 😉

garonka
4. feb 2010

mates jasne ja ho beriem i tak hoci som ho dva dni nebrala ale dnes som do seba šupla rovno dva
a v nemocke pichaju magnezko v pohode tak sa nemame čoho bať 😉
a ja som po ňom kľudna a aj spať by sa mi chcelo 😉

martinaj
4. feb 2010

garonka len keby chcela oddychovat aj mala 😀 ona je az prilis aktivna 😀

garonka
4. feb 2010

marti čo princezna nechce si poobede zdriemnuť? ona je už veľka slečna nie? 😀

baby ak kychnete bruško si držíte? ja som tak kychla a môjmu malemu to vadí a ak bruško podržím tak je ticho 😕

zoska
4. feb 2010

ahojte 🙂
Matke gratulujem moc..zelam zdravicko babatku aj maminke 😉

Ja som uz doma z poradne...zavrety krcok...cize nic neocakavane by sa diat nemalo 😕
neviete co znamena sakralne orientovany krcok??

inak som cakala 20 min. v cakarni- to je pohodka, ale 20 min. v kabinke...som myslela ze ma tam slahne...a potom sestricka zakricala ze mozem vojst a pri dr. sedelaa este predchadzajuca pacientka...tak som s holou ritou zacuvala naspat do kabinky...no ako krava som sa citila 😠 😖

inak krvny obraz mam vraj uplne v poriadku, to ze su zvysene leukocyty na vyse 14 asi je v poriadku 😠
a mam toho streptokoka 😒

matesl
4. feb 2010

no ja ho tiez beriem a brat budem, ja som mala asi pred 3 rokmi take tazsie obdobie a vela stresu, zacala som mat problemy, ze budenie srdca, krutenie hlavy a take divne stavy a zistilo sa ze je to psychicke, tak som musela brat aj lieky na to, ale jak som otehotnela tak som ich zrazu nepotrebovala, lebo sa tie hormony tehotenstvom prirodzene vylucovali a nebolo mi zle...ale konzultovala som s lekarom, ze ak sa mi to vrati, co mam na tie uzkostne stavy brat...tak ze ak to nebude velmi zle, magneB6...ak by som to nezvladala, tak mi da spat lieky, lebo som brala take male davky, ze by to nemalo mat vplyv na maleho...ale zatial sa drzim na magnezku, ale bojim sa ze po porode ked este budem aj nevyspata sa mi tie tocaky vratia...ale to budem riesit ked to pride 😉

martinaj
4. feb 2010

baby akurat som z okna videla babu co dnes so mnou bola v poradni a veselo si fajcila..... otras 😠

garonka
4. feb 2010

mates a magne B6 je v podstate vitamín nie tak neškodí babu, hoci my sme po ňom take ospale ale kamoške pichali v nemocke magnezium vravela jednu davku dostala ako jedno cele balenie tych tabletiek a maly po pôrode bol totalne ospaly 🙂
a neboj po pôrode sa ti nevratia tie stavy budeš zaujata malym 😉
ja zas neviem či budem brať lieky na pečeň po pôrode lebo tie hodnoty sa mi vraj vratia do normalu po pol roku 🙄

martinaj
4. feb 2010

garonka ona spi vacsinou kazdy den, len kym ona zaspi a potom ja tak ona sa zobudi....... 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre