Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
5. feb 2010

suzon, mne ster na streptokoka robila este moja doki v poradni v 36tt. s vysledkami som sla do porodnice, ale dokimu sa tie vysledky zdali "take vseobecne", tak pre istotu urobili ster este raz v 38tt - a ten bol ok.
ale urcite mu to spomeniem....- teda pokial do pondelka neporodim 😅

suzon78
5. feb 2010

leni hrôza, treba si potom už len pohyby sledovať a keby náhodou sa niečo nezdá, utekať do nemocky, potom sú povinní urobiť komplexné vyšetrenie...

suzon78
5. feb 2010

alex ale ak ti robili naopak utz, tak tam tiež môže sledovať srdiečko dieťatka a ak si OKI, tak Ti budú robiť už len pri pôrode...j by som radšej brala nech mi robí len utz plus prietoky...

lolka
5. feb 2010

mna poslali na monitor 1x v pondelok. mala si aj kopkala, takze to skakalo hore - dole, sestricka vravela, ze to je najlepsie. doki to len kukol a povedal - ok 😕

zucana
5. feb 2010

cafte baby no vas docitat...hotove peklo...kde je janinka?dnes by mala porodit 😀
vevon gratulujem maly je naozaj cela mama 😉
amci ten tovj je iny modelak...a nasa kaka tak isto vela a casto...teraz uz nie tak casto lebo podla mna jej ide pomenej ale zato ked jej ritku utieram tak to na mna vytasi...samoska v noci o 4tej opat padlo jedno moje pyzamo....za ciel
inak somr ada ze som rozbehla diskusiu ohladne tych nasich zaclon...fakt su uzasne prakticke a vrelo odporucam 😉
my sme zacali tiez trosku grckat ale podla mna preto,ze moc papame...a potom sa bojim ci mam dost mliecka pre malu....
supi drzim palce a pozdravujem monitory...zosi super ze to dobre dopadlo 😉

lolka
5. feb 2010

mne doki povedal - ked som sa pytala na ult. - ze to nie je povinne a teraz to uz nema velky vyznam. dolezite je aby si citila pohyby kazdy den, keby daco - utekat do nemocnice. pred porodom ta napoja na pasy + urobia ult. a tam by zbadali aj prip. tu snuru okolo krku. 😕

olifcek
5. feb 2010

zuci iste mame dost mliecka...cim viac papaju, tym viac mame

lolka
5. feb 2010

zuci, kakana je dolezita a je lepsie ako keby ju zapekalo 😉 asi sa jej viac paci kakat na tvoju nocnu koselu ako do plienky 😀 hlavne, ze dobre papka

suzon78
5. feb 2010

loli, je to asi pravda a tiež v podstate nič iné nezostáva len tie pohyby sledovať...ja som utz chcela hlavne kvôli prietokom, či je dobre vyživovaná a či má dosť kyslíka..

lenica81
5. feb 2010

ved to, sleduj sa... kebyze neviem, ze ked moje brusino hladim ako hodinky idu, a maly sa preberie, tak by som stresovala odusu... 😒

zuci, ty musis mat inu zasobu pyzam... 😀

zucana
5. feb 2010

loli tak tu ti veru ult.pred porodom nespravia..iba ak je nejaky problem ako napr.so mnou...inak niekto sa pytal ze 7 hodin porod ze ci to nie je vela..povedala by som ze to je taky presny porod taky akurat...ja som to tak mala tiez mat ale kedze prave v tu 7mu hodinu sa to skomplikovalo tak bol 12hodinovy 😒
inak davam nejake nove foto...

lolka
5. feb 2010

suzon, mame rovnaky TP 🙂

alex
5. feb 2010

suzon áno, UZV mi robili, tam bolo všetko ok. Pohyby si sledujem, našťastie sa malý hýbe dosť, takže sa nebojím.

Zuci, to že malá tak kaká, keď jej dáš dole plienočku je prirodzené, keďže v tej plienočke je to bábo také stiahnuté a tým, že jej ju uvoľníš a aj vlastne akoby pocvičíš s nožkami, tak sa jej to uvoľní. No ale aspoň my ostatné vieme, že zásoby nočných košieľ si máme pripraviť 😀

lolka
5. feb 2010

zuci, prave dnes som citala Zdravie a tam opisuju porody v roznych krajinach - a vsade je to ine. a aj ked sa stazujeme na nase zdravotnictvo, v starostlivosti o novorodencov sme na spicke (brane do uvahy aj cisaraky, pouzitie nastrojov, nastrihy...).
nam asistenka vravela, ze u prvorodicky to trva 8-12 hodin 😕

suzon78
5. feb 2010

loli 🙂 tak som zvedavá ako nám to nakoniec vytrelí 😉 aj sa už otváraš?

suzon78
5. feb 2010

loli 🙂 tak som zvedavá ako nám to nakoniec vystrelí 😉 aj sa už otváraš?

zucana
5. feb 2010

veru lolka...na slovensku to nie je take zle...ta starostlivost je naozaj dobra a halvne prenencna...ved is zober ze tu mas pediatra 2krat do 3 mesiacov veku dietata...ale pojdeme asi este k znamemu co je aj detsky chirurg nech ju len tak pozrie...inak zas spi s tymi rukami hore taka je nadherna...

lolka
5. feb 2010

suzon, krcok mam uz makky a otvorena na 1 prst, tak som zvedava kedy to prijde 😀 v pondelok mam poradnu, som zvedava ako to postupilo 😅

janielah
5. feb 2010

zuzik, ja som tu...nic nove, Krpka sa ma fajn, tak v pondelok ideme do nemocice uz, ale este nie je iste, ze budeme moct vyvolat porod .. 😔

malinka je nadherna, aj mojej mamine sa velice paci 😉

olifcek
5. feb 2010

olivka mi spinka v naruci...boze, ci ju dnes zlosti brusko, fnuk...nejedla som nic, co by bolo nove ☹

olifcek
5. feb 2010

janka neboj, dobre bude, uvidiiis

zucana
5. feb 2010

jani dokelu a takeho tusaka som mala...ale este neni koniec dna 😉 dakujeme za kompliment... 😎 odkazem malej...
inak este taku veselu kakaciu...
rano som malu prebalovala a prislo to aj na mna...ale taky tlak ze som malej dala plienku a polovyzlecenu ju slahla do kosika a zakrila a musela letiet na zachod 😀 mala plakala tak jej kricim z wcka ze : vikinka teraz kaka maminak chvilku musis vydrzat aj ty 😝
inak dnes vecer dalsia navsteva dufam ze 10 min.maximalne a cez vikend chcu dojst dalsi....ach jaaaj...

suzon78
5. feb 2010

loli aj ja mám v pondelo, tak vymeníme infošky 😉

písala som inak babám, ktoré rodili v decembri, tak písali, že tie čo dostali infúziu, tak nemali problém a jednej nestihli pichnúť, lebo sa pôrod rýchlo rozbehol, tak malo bábo problémy s plúckami a že teraz býva chorlavejšie, tak som rada, že tá infúzka zaberá, takže len čo prídu prvé príznaky padám do nemocky a nečakám doma na 5 min. kontrakcie....

lolka
5. feb 2010

zuci, Viki je rozkosna 🙂 spinkanie u maminy sa im asi najviac paci,ze ? 😵

jani, este sa moze telo "zobudit" a vyvolaju ti porod.....a keby nie, si v nemocnici pod dohladom a urcite urobia to co bude pre Vas obe najlepsie a najbezpecnejsie, neboj 😉 tieto veci bohuzial velmi neovplyvnime.... 😅

suzon78
5. feb 2010

zuci tak máte doma veselo 😀 ale to je dobre, že kaká, keby ju zapekalo, tak by sa trápila a plačkala veľmi, takto síce trošku neporiadku ,ale je v poho, čo je hlavné, neboj časom sa stolica upraví a nebude tak častá 😉

zoska
5. feb 2010

zuci dobre kakacie prihody 😀
mala je strasne zlata, vyrobili ste si kasnu princeznu 😀 😉

inak baby aj vam tvrdne brucho , lebo mne v poslednom case dost casto... no a dnes je viac tvrde ako makke ☹

lolka
5. feb 2010

zuci, ked musis, tak musis.....len Viki sa to asi nepacilo 😀
suzon, ok 😉

lolka
5. feb 2010

zoska, aj ja mam brucho viac tvrde ako makke 😅 a ked chodim, tak je furt tvrde 😒

janielah
5. feb 2010

😀 baby a ja nic, ja akokeby som kludne este mesiac mohla potiahnut 😀

suzon78
5. feb 2010

aj ja ho mám furt tvrdé, ale nech si je ....aspoň, pôsobí viac na krčok, i keď neviem, či v mojom prípade to zaberá, keďže tvrdé ho mám už od 5 mesiaca...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre