Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zuzkagonos
15. apr 2010

Ja som platila u gyn 5 euro 😖 a u pediatričky nič.

teuska
15. apr 2010

Stamion, maly mal to ocko velmi zle, niekedy v noci ani nevedel otvorit, mal tam taky zlty hnis, a nedalo sa to ani umyt, stale mu slzi a slzicka mu staji v kutiku a neodteka. baby ja stale myslim na ten preplach a nadavam si. Ja som bola na chodbe ked mu to robili, ale neviem ci to nebolo horsie pocuvat ten plac a len si predstavovat co mu robia. Viem ze mu to umrtvili, a vlastne po zakroku vobec neplakal, sestricka ho mala na rukach, ked ma volala a ani neskor uz neplakal, takze nejaku traumu z toho nema. To len ja mam, a nemala by som, keby sme sa tam nemuseli vratit.
Baby mi mame dnes dva mesiace 🙂

olifcek
15. apr 2010

blumi i ja mam nejaku divnu naladu...

teus ja by som sla dovnutra i keby ma chceli nechat von...

my budeme mat v pondelok 4 mesiace, ale vlastne nebudeme, hech...Oliv je vlastne mladsia, nez zucankyna mala...brm, brm

blumka
15. apr 2010

olif, ze 4..wau...teraz sice odratavas ale coskoro uz nebudes 😉 ved rocik budes oslavovat v decembri a ne vo februari, ne 😉
ja uz chcem aby sme mali 3..potom sa budem tesit na 5 lebo zacneme papkat zeleninku..to bude srandy kopec 😀 😀

teuska
15. apr 2010

baby ktorych babatka maju zapalene ocka, mne radila pediatricka kvapnut aj materske mliecko, to nam chvilu pomahalo a tiez pomaha masaz vnutorneho kutika ocka a je to na koniku o tom pisane na babatkach, zaslezene ocko u 4 mesacneho babatka a tam je to vsetko detailne popisane. Neviem ci vam tym pomozem, ale mna to aj dost vystrasilo, ale niekedy je to naozaj potrebne. Ved aj ockovat davame tie nase deturence a tiez ich to boli, tak sa snazim mysliet pozitivne. Nechcela by som aby mal maly v buducnosti s tym ockom problemy.

teuska
15. apr 2010

Olif som sa bala, ze tam odpadnem a tak by som malemu este pritazila a nie mu pomohla ☹ Som asi krkavcia matka a strasny slaboch ☹

laxity
15. apr 2010

ránko diečatá 🙂

garon...ja som neplatila nič 🙂 . Ja idem v nedeľu na nákupy, neviem sa dočkať...veď nič ale vôbec nič na seba nemám 😠

olif...malá sa nevyhádzala, takže Tofifee môžem 😀

kat...podaj info 😉 , to si pekne odsala, to sa tuším mne ešte nestalo 😀

my sme v noci spali iba 5 hodín a potom s prestávkami 🙂

laxity
15. apr 2010

olif...dobrý status 😀

olifcek
15. apr 2010

blumi veru, v decembri, chi....ja sa kus prikrmov boim, nemam nic o nich este nastudovane...ale beriem to tak, ze tu sa poradiiim...ja chcem davat prikrmy az okolo 7-8 mesiaca, tak snad to tak aj vyjde...x;o)

teus, vobec niesi krkavcia x;o) ja som si len povedala, ze ja sa nenecham odbit za dvere, lebo niekedy to proste lekari robia, je to moje dieta a ja chcem byt s nou pri kazdom vysetreni, i keby sa na hlavu stavali. je mi jedno, ci budem s malou plakat, ale nechcem byt bez nej x;o) napriklad i preto jej nedavame uska prepichnut x;o) dame, az sama bude chciet x;o)

laxi mi hovor, ja mam stale o 8-9kg viac oproti zaciatku tehu..a to uz vtedy som chcela okolo 6kg schudnut, cize ja na seba toho tiez moc nemam. ale ani moc nechcem kupovat, verim, ze ked konecne definitivne zima odide, pride jar, bude teplo, tak pri kazdodennej prechadzke pojdu kila dolu x;o)

laxi super x;o) ved aspon mala sladsie mliecko x;o)

laxi, ze iba 5 hodin, ts...x;o)

laxi dakujem x;O)

martulanr
15. apr 2010

ahojte chcela som sa spytat na rodinne prídavky
blumka chodia ti dva? lebo mne prisiel tento mesiac iba jeden 😠 a tento tyzden som mala opletacky s papiermi na socialke 😠

katina2209
15. apr 2010

laxi a to mam iba dvojky prsia ked sa mi naleju mozno trojky aj ja som bola prekvapena...
Ani mne este neprisla materska a uz mi dost chyba...
Maly teraz zaspinkal ja idem robit pecenu fasirku s pyre uz sa tesim....
Mne maly najviac kaka rano to sa az prekaka cez dupky...
Olif fakt super status.. skus odsat potom podas info a ja som odsavala rucnou medelou za 15-20 minut som to mala odsate..

katina2209
15. apr 2010

martuly mne uz prisli vcera dva rodinne pridavky 🙂

martulanr
15. apr 2010

olif ten tvoj status nema chybu 😀 😀 😀 😀
a s vahou zápasím aj ja este 6 navysee 😒 maly ich nechce vycucat

teuska
15. apr 2010

Baby ja sa vytesujem, lebo normalne mam prsia asi uplne nulky a teraz su take pekne 😅 A ked sa mi velmi v nemocke naliali som si pripadala ako nejaka Lolobrigita/ neviem ako sa to pise 😀
A vaha mi klesa a som chcela aby mi nieco ostalo a teraz pri tom trapeni zasa padnem dole, ach jo ☹ Uz mam pod 50 🙄

stamion
15. apr 2010

Gari ja som platila u gynekológa 7 eur,asi najviac ako čítam 😠 .To je biznis čo??????????????????Teuska niesi vôbec krkavčia matka ale starostlivá a citlivá mamička ako každá z nás 😵 ,ja by som asi plakala na chodbe,alebo by som od žialu pukla,neznášam to keď nemôžem svojmu dieťatku pomôcť ☹ Aj keď moja staršia dcéra začala chodiť do škôlky,tak prvé dni bol plač,chúdatko,myslela som že rozbije tie sklenené dvere čo tam mali,len aby sa dostala ku mne,a ja som nevedela či ju mám tam nechať alebo ju zobrať,srdce mi pukalo od žiaľu ☹ Ale všetko prejde mamičky,tak budme šťastné že máme krásne a zdravé detičky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

olifcek
15. apr 2010

martu mne zatial neprisli vobec x;o) ani rodinne, ani materska...a prispevok pride asi o mesiac az x;o) dakujem za pochvalu x;o)

kati dakujem x;o) no ja mam urcite minimalne trojky a ked sa najleju iste o cislo vacsie..nastastie ale mnozstvo mliecka nezavisi od velkosti prrrrs x;o) dnes ich mam riadne naliate, ale Oliv maka, taha a taha...nechapem, kam to do nej ide...ani tolko nekaka, kolko spapa...ale ani tak tlstucka nie je kolko spapa, podla mna...x;o)

niekto tu pisal, ze babatko je ako parazit, ze spapa vsetko vyzivne a zdrave....nase tuky tam zjavne nepatria 🙂 aspon Oliv tie moje nechce x;o)

teus, ze wow...a vysku mas aku?

stamion presne tak...x;o)

blumka
15. apr 2010

no ja mam 10 naviac a nejdu dolu, ja ked mam stresy tak priberam, takze mne ani to nepomoze... 😖 ale uz bude lepsie pocasie, budeme vela vonku a tak zhodim aspon trosku

hajdylca
15. apr 2010

kocky prisla Vam materska? mne teraz prisli len rodinne pridavky 😕 nechodieva to spolu?

blumka
15. apr 2010

olif, a ta moja odsavacka aspon trosku pomohla?

martulanr
15. apr 2010

a najviac sa mi paci ked niekam na návstevu tiez lolobrigida idem a maly sa napapá z jedného prska vysosá az sa mi stratí a to druheee mega prso 😀

teuska
15. apr 2010

vysku mam 168 a ked som otehotnela s malym a bola som u lekara v 11tt, tak mal taku elektronicku vahu a ja som sa tam postavila a ze 44,8kg, hovorim mu, ze zle vam vazi vaha a on ze urcite nie, ze je nova 😅
Ja som len taky kostial 😠
Stamion na to sa tiez pamatam, ten skolkarsky plac a ja som zazila aj dalsi, ked nechcela chodit do skoly a to bolo horsie, lebo tam musela. No ale tiez si stale hovorim, ze ocko dame do poriadku, prezijeme to a hlavne ze nam nie je nic horsie.

teuska
15. apr 2010

Baby mne sa na tej chodbe normalne pustilo mlieko, ked som ho pocula a cela som sa triasla. Ale prekonala som sa, lebo som nechcela nech zo mna citi ten stres a naozaj uz potom neplakal. Ale chcela som sa este rozpravat s lekarom a ked som videla maleho celeho spoteneho, tak som to nezvladla a rychlo odtial utekala prec. ☹

martulanr
15. apr 2010

ja nemozem ist bez vloziek do podprdy nikam ani na krok

laxity
15. apr 2010

ani mne neprišla materská, ale príspevok by mi mal prísť dnes alebo zajtra...som zvedavá

kat...no ja som mala nejaké jednotky, teraz možno dvojky keď sú plné 🙂

maculik
15. apr 2010

Ahojte,
dnes nestiham, maly nechce spat, tak s nim na rukach robim obed, rozmyslam, ze pojdeme von, nech aspon tam pospi aspon pol hodku. Akurat som vas zbezne preletela, teus, to si fakt chuducka, ja som tak ostala po Adelke, po 2mes som mala celych 16kg dole a vazila som pri vyske 169cm 50kg. A teraz mam stale 7kg naviac, ale dole chcem dat uz len 2.

Kati, my mame dnes licka hladke, ale predvcerom ich mal tiez uplne cervene a draplave, az supinky sa mu z nich odlupovali, a neviem, ci mu pomaha ten krem alebo slniecko, ale vecer uz ich mal dobre. Ale vzdy sa to tak raz za par dni znovu objavi.

no nic, idem, lebo mi zhori jedlo, robim karfiolove lievance 🙂

tak zatial pekny slnecny dnik prajem 🙂

katina2209
15. apr 2010

ja tiez stale nosim vlozky do podprdy.....
materska chodi zo socialky a rodinne pridavky chodia z uradu prace 🙂
takze preto este nemame matersku bohvie co v tej socialke robia...

zoska
15. apr 2010

oliv v balicku bol, cumel, flaska, hryzátko, vzorky kremov nivea, knizka zliav a vyhod a rozprávkova knižka 😉
o prikrmoch minule v damskom magazine hovorila pediatricka...ze niektore prikrmy je potrebne davat u plne kojenych deti najneskor v 6 tom mesiaci, (u nekojenych uz v 4tom)pretoze studie ukazali, ze ked sa dava neskor tak je zvyseny vyskyt celiakie a inych veci...takze si nastuduj o tom nejake vecicky...organizmus si musi zacat zvykat na niektore potraviny skor ako by mozno maminky chceli 😉
a k tej atk- mam tu co maculik cerazzete- je bez estrogenov, vhodna pre dojcice zeny...mne tabletky nevadia a su mi najpohodlnejsiezo vsetkych moznosti 😉

matesl
15. apr 2010

ahojte babulky,

u nas noc tiez nic moc, stonal zo spanku a budil sa kazde 2 hodky,
dnes len placka a driemka tak po 3 min, potom sa zobudi a grce hlien a placka...
hlavne ze ked sme voli u dr grgol si na sucho..to je zakon schvalosti asi, ze?
som zvedava na tej chirurgii co mi povedia, ideme bududci tyzden...ja ale predpokladam, ze zroovna bude mat fajn den a buden vyzerat jak hypochonder kvoli malemu 😠
aj sa mu bojim dat jest, ze potom zas bude trpiet, no ale o hlade ho nemozem nechat.

mami, uz je lepsie s mliekom, ale uz to nie je to co byvalo 😉 ale aspon nemam take tvrde prsia 😀

lenica81
15. apr 2010

ale sak boli dva dni sviatkov, tak socialka moze mat posun, ci 🙄

ja som tiez dostala z dovery balicek... a co sa tyka tych prikrmov, tak to som tiez pozerala... a o jednej opakuju mama to vie najlepsie... ja to nejako v premiere furt prehliadnem, maly je vtedy aktvivny... 😀

idem si schrupnut, maleho som supla do postielky, lebo zival a trel si ocka... tak nech to vyuzijem...

zucana
15. apr 2010

Cafte.olif super status teus si dobra mamicka a ja vlozky do podprdy nenosim ...ani podprdu
inak co vam presne gyndak napisal na to' potvrdenie?od pediatra uz mam tu to' nepoznaju tak som nic neplatila.
Na 8.30 som sla k pediatricke a tak sa mi krutila hlava ze som musela pit jest a lezat a nestihla som malu prezliect tak bola v spinavych dupkach od vitaminov.
Mame 59cm(mali SME 50)2 tyzdne Po narodeni a vazime 5780g
vsetko ok az na supinky,pupocnikovy pruh a rucicky ktore su moc vzadu a preto nechce byt ani na brusku.to tie jejspania stai danymi rukami.takze cvicit musime a uz som aj zacala...teus vsetko naj k 2mesiackom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre