Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
19. apr 2010

olivcek, poznam...mala som herpes a ked sme odgrgavali, nedalo sa zabranit ze sa puskou o mna neobtrel, ked hadzal hlavickou, a ten virus je vraj pre deti nebezpecny 😒 ale nosila som naplaste na herpesy tak snad to bola ochrana

olifcek
19. apr 2010

matesl neodpustim si, ak nahodou...ale ja verim, z eje ok...ved, mala by grckat, alebo mat kyselinu alebo by jej nemalo chutit...ja na nu aj vela rozpravam...tak...JOJ!!!

teuska
19. apr 2010

Baby ja mavam casto afty, to mozem preniest na maleho?

teuska
19. apr 2010

Olif som si vsimla, ze mala ma dnes 4 meisaciky, gratulujeeeeeeem 🙂

olifcek
19. apr 2010

teus dakujem 😵

afty? snad nie, skusime poguglit?

teuska
19. apr 2010

Tu su moje 2 poklady

katina2209
19. apr 2010

mati ja som spokojna s tym lehatkom maly bucha do tych hraciek a vyprava si s nimi a super je ze ho tam mozes pekne zapasat aby odtial nevypadol mam ho tak aj ked varim v kuchyni na stole a on na mna pekne pozera...
Tatiana vitaj a odkial si?My sme narodeni 10.2.
Olivcek neboj olivka to urcite nedostala pretoze v mliecku su aj obranne latky proti crevnym a zaludocnym chorobam, aspon tak som citala takze by sa mala branit a este ked je stale na prsku tak to sa bat nemusis 😉

blumka
19. apr 2010

som napisala nekonecne dlhy prispevok a vyhodilo ma z netu, ale ja mna neobabre, skopcila som si to..tak este raz..

ahojte zeny 😉
nestihaaaaaaaaaaaam....Terezka si povedala ze teda ked uz mam dva roky tak sa idem hadzat o zem...uz som jej vcera povedala, ze teda ked je taka zla, tak nech si ju pridu zobrat certi..a ona ze sa certa neboji 😀 😀 ale taaaaaaaaaaaaaaak protivi, ze mam nervy kdesi ani neviem kde, teda...Juli to samozrejme vyciti, ze som nervozna, tak aj ona sa ukazuje..ze mama aj ja som tu a reveeeeeeeeeeem...tak reveme vsetci doma 😀
Teraz je Juli na balkone v kociku a ja oblecena sedim pri balkonovych dverach a striehnem kedy sa zacne preberat, lebo ona nevie spat v klude ani vonku na vzduchu, stale musi byt v pohybe

Inak, uz dve noci sme spali vsetci spolu v spalni, deti sa zatial navzajom nebudia a ja som rada ze som znova pri muzovi, tak sa mi aj lepsie spalo aj ked musim vstavat na krmenie..uvidime ako to bude dalej...ale muz uz preniesol postielku a nadaval, ze uz nikdy viac, len do nasho domu, tak snad to nejako vydrzime

olif, si sa pytala ci Juli vonku aj papala...no snazim sa ist vzdy hned ako sa napapa, ja ju vlastne doma najprv obleciem, potom nakrmim, dam grgnut, dam ciapku, vlozim do sedacky alebo do kociara a ide sa, taka napapana hned zaspi a vydrzi do dalsieho papania alebo niekedy potiahne aj viac, snazim sa byt doma do tych 3ch hodin, ale ked sa to neda, tak ako napr. vcera, tak vzdy jej vezmem papanie a nakrmim aj vonku...mam vyhodu ze ju vobec nemusim vyberat, len jej strcim flasu do ust, takze jej nie je zima, alebo ked ju musim vybrat tak zaleziem do auta, alebo niekde kde je teplejsie a nekukaju na mna. Ja sice aj ked nekojim tak radsej som pri krmeni nerusena, teda hlavne o Juli mi ide, lebo mne to pripada take divne, ze ona papa a kazdy cudzi co ide okolo na nu cumi, tak sa vzdy tak niekde stiahneme....a druha vec, ze aj mi kus vadi ked na mna lucia cumia, lebo uz len kazdu chvilu cakam otazku ze preco nekojim 😖

minule jak sme boli v optime, sa tam terezka pri vlacikoch stresla s jednym malym dievcatkom, tiez 2 roky mala, a kecali si, prisla ku mne jej mama, ze ci sa moze pozriet na druhe moje babo, tak som jej ukazala Juli a ona prvu vec, ktoru mi povedala, bola ze ci KOJIM....som ostala neschopna akcie..uz ani neviem co som jej povedala. ale furt sa ma potom vypytovala na kojenie a na take intimne veci ze som mala chut ju poslat do zadku....co je koho do toho ci kojim? 😠

katina2209
19. apr 2010

teuska ked mas casto afty tak to mas nedostatok vitaminu b skus si nasadit bekomplex

teuska
19. apr 2010

Kati beriem teraz nutrolin, to su probiotika, ktore doplnaju vitaminu skupiny B.
Ale diky za radu.

katina2209
19. apr 2010

Ano to poznam nutrolin je aj sirup to som nonstop davala starsiemu syncekovi, lebo on trpi nechutenstvom..

teuska
19. apr 2010

A ze preco mi tak chuti jest 😀

olifcek
19. apr 2010

juj, kati, dufam, ze je to tak....

teus, krasne vysmiate mas dietky x;o)

katina2209
19. apr 2010

A na pribratie je dobry pangamin teuska skusala si?

olifcek
19. apr 2010

hlavne by ma zaujimalo, kde ja som helicobaktera chytila...i ked..vraj ho mame kazdy, a nejake zmeny, ci vycerpanost, sposobia to, ze sa jeho hodnoty zvysia...

matesl
19. apr 2010

blumi, nedaj sa !!!!

a ako prosim ta nosis von tu papu? uz zarobenu? v termoobale? alebo len vodu v termoske a cerstvo zamiesas?

teuska
19. apr 2010

No tak tu mas aj odpoved Olif
Kati skusala som vsetko mozne aj B12 😒

olifcek
19. apr 2010

blumik veru, co ich do toho...nik si neuvedomuje, ze su mamicky, ktore kojit chcu, ale nemozu a len im ublizuju?

matesl
19. apr 2010

olifcek neboj, myslim ze mala ma dost obrannych latok z teba...a to uz mate 4 mesiace...bozinku, jak to letiii...pripajam sa s blahozelanim ;)

olifcek
19. apr 2010

matesl jj, 4, ale takv ies, no...stale by sme boli na svete len dva a pol x;o)

olifcek
19. apr 2010

zacnem si odsavat mm??? chii mozno paq zistim, ci je to dostatocna ochrana pred heli 😀

blumka
19. apr 2010

matesl, prasok si vzdy dam do malej flasticky co su napr. na uskladnenie MM po odsavani, to si nadavkujem na jednu davku, vodu dam studenu do normalnej flase, horucu do termosky a ked sa ide papat miesam...ale napr. vcera som dala vriacu vodu priamo do flase a supla do kabelky a po styroch hodinach ked sa juli ozvala ze je hladna mala ta voda akuratnu teplotu na papanie 😉 a vzdy si pre istotu beriem toho na dve krmenia, keby sa nieco stalo a zdrzali sme sa a veruze uz velakrat sa mi to vyplatilo 😉

olif, ved to...ale ta mamicka mi prisla taka pribrzdena kus..stale dookola sa pytala take divne veci...trosku empatie by jej nezaskodilo

olifcek
19. apr 2010

http://www.optimake.sk/, a kuk hore na reklamu....noooo x;o)

blumka
19. apr 2010

olif, to uz 4? jemine, ako to leti...blahozelame olivke 😉 inak kedy si mala vlastne termin?

blumka
19. apr 2010

jj, to som si vsimla v optime...skoda ze budeme este malicky na lozenie 😀

olifcek
19. apr 2010

blumik, najprv 12.02., potom 07.02. a posledny utz, ze 28.01., lebo bola Olivka velka...no a bolo 19.12.

blumka
19. apr 2010

a ked odratas tych 6 tyzdnov, tak ktory vychadza?

matesl
19. apr 2010

blumi,

lebo ja mam na sono doniest mliecko, tak asi ho tiez prehrejem viac supnem do toho trmo obalu, aj ked minule mi to tam vychladlo :(

olifcek
19. apr 2010

blumiq 30.01 😵

blumka
19. apr 2010

matesl, ja myslim ze to nevadi, ked vychladne, ved to nie je taka teplota ze vyslovene je to studene..max. to chyti izbovu teplotu..juli velkrat pije mlieko co ma izbovu teplotu..Terezka tiez tak pila a v poho to zvladala..a ked das raz Riskovi trosku chladnejsie nic sa nestane...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre