Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
2. júl 2010

@raa2 13zlozkova, ta proti pneukomokom..nie ,,len,, 7 zlozkova...ale tie, co uz zacali byt ockovane 7slozkovovu, uz nebudu touto novou..ale keby chceli, mozu si priplatit, tusim 56eur, ci kolko...

zoska
2. júl 2010

@maculik ideme zajtra, ostavame do stredy, stvrtok trocha oddychu a piatok promocie v BB 😉 referencie dam, uz nam volali odtial, ze je to tam krasne, nove, dokonca az luxus....tak som zvedava...na tej stranke je aj fotogaleria a cennik, tak ked si to kuknes tak celkom slusne to vychadza....aj ked je to pre 14ludi, takze vas musi byt viacej aby sa to oplatilo 😉
@rivatha tuto kombinaciu nem.j. + SJ a literatura ucila mama od mm 😉

no pozehlene takmer vsetko, este cakam kym uschnu veci na balkone....zoznam som spisala, je toho tolko, ze neviem kde to narveme, zisla by s nam ta "rakva" na strechu 😀

@olifcek, dnes dosla biela supravka hello kitty 😉 budeme ju nosit az o rok, ale neva, pekna je , len dokedy vydrzi byt biela 😀 inak ja niesom az taky maniak na kitty, mam doma asi len 4 kusky, ale zlate to je velmi 🙂 malej je to teraz jedno, potom ma bude dirigovat ona, ze mama toto ano toto nie 😀

olifcek
2. júl 2010

@zoska mne sa moc paci disne minnie a uz kupujem i na rok dopredu, chiii

maculik
2. júl 2010

@raa2 my ideme v pond., vraciame sa 18, tak potom ked chces nakukni, urcite budem referovat. my ideme hlavne kvoli Adelke, odporucil dr kvoli prieduskam a ekzemu (aj ked ten uz zmizol, klop klop). a aj kvoli mne, jasnacka 😀

@olifcek olif myslis, ze uz mozem dat aj Petrika do takeho kolesa (s tymi nozickami)? Ja som myslela, ze len na rukach, ale ked tak rozmyslam, ze ved v kolese bol aj alexin jakubko na tom plavani...

mm pred chvilou dosiel, kupil jej tie rukavce, take specialne oranzove, aby boli dobre vidiet, keby nedajboze nieco... su od 11 do 30kg, mensie deti ich vraj nesmu mat. koleso vraj az na mieste, ak by bolo treba. a aj bazenik kupil, lebo ved nepojdeme kazdy den na plaz. a slnecniky, ale tie som este nevidela.

maculik
2. júl 2010

@blumka ved to, ze aj ja vzdy zbalim vela a potom zistim, ze polka ostala v kufri nenosena.. tak to bolo aj v maji, ked sme boli na sk. ale adelka mozno hned odtial pojde k nasim na sk, tak radsej vezmem viac.
lieky uz mam, este cipky pre adelku dokupit.

dala som jej teraz cerealnu tycinku a uz 10min ani neviem, ze je tu, tak pri tom cusi a cucka si to 😀

olifcek
2. júl 2010

@maculik jj, take ake maju babatka na plavani, tie su bezpecne.....nevyklzne babo a ani sa neprevrati

raa2
2. júl 2010

@olifcek jaj, no tak to mi ideme na to koncom augusta, na tu pneumokokovu, lebo teraz sme nemohli, aby sme nenarusili uz ockovania, tak to budeme mat aj my.
@maculik jasne, nakuknem potom urcite, my poradis co vsetko treba zobrat 🙂 a kam sa chystate?

olifcek
2. júl 2010

@raa2 no, preciala som si to, a aj my mozeme druhu dat uz novu, ale nevim...aku das Ty, @blumka?

raa2
2. júl 2010

@olifcek dakujem za link, som to kukla, tie pneumokoky su ozaj dobra vec 🙂

olifcek
2. júl 2010

@raa2 ale to uz asi fakt radsej rozdelit vakciny na 2x

raa2
2. júl 2010

@olifcek no ved uvidim co povie doktorka ked sa pojde ockovat...tu v rakusku neockuju povinne voci pneumokokom, tak teraz cakame kym bude mat malicky druhu povinnu vakcinu a 6 tyzdnov na to ho dame ockovat na tie pneumokoky..

maminnka
2. júl 2010

@maculik
nejako sa to stale posuva, potrebujem 20 hodin plne sa sustredit, ale kedze pracujem len 4 hodiny denne a k tomu samozrejme, kopu navstev a inych aktualnych uloh, na toto mi nejako stale nevychadza cas :(

raa2
2. júl 2010

@katina2209 mne maly ked mu dava vypije max 120 ml na jeden krat, to zalezi od toho aky velky papkac je...je to rozne...ved si mohla na tuto prilezitost pre istotu nutrilon kupit a nemala by si ziaden stres...ved maju aj male krabicky a ked ho nepouzijes tak sa mu nic nestane...

blumka
2. júl 2010

@olifcek a pneumokoky uz neockovali? ved spolu s hexou, ne?

blumka
2. júl 2010

ked vymyslia proti 30 kmenom tak aj to mi do decka pichnu? keby som nemusela nedam ani sedem zlozkovu 🙄

olifcek
2. júl 2010

@blumka hej, ale to DAJU opat pri preockovani, ci uz len jedna injekcia bude?

olifcek
2. júl 2010

@blumka
# 3.- 4. mesiac: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, žltačka typu B, hemofilová infekcia, pneumokok
# 5.-6. mesiac: opakuje sa znova
# 11.-12. mesiac: opakuje sa znova

my este nemame zasebou preockovanie....a posuniem to az o 3 tyzdne kvoli operacii...tak ten, co operoval odporucal

matesl
2. júl 2010

@raa2 som skusila malemu dat nutrilon po mlieku ked som mala malo - krizy a vygrckal mi vela a zas hlad a ja prazdne prsia, tak sa zamracil a nechcel to...je to ine ako mm po mm to nechuti 😒

matesl
2. júl 2010

inak volala som s maminou, ze uz neviem co s malym, treti den...a ze hned sadne na vlak a dojde, ja ze to zas nech nestresuje...a poradila,nech mu oblizem oci...ci nie je urieknuty...no za to nic nedam tak som olizla...isla snim von za tatom sa najest kam chodia na obedy...bol super ani neprotestoval v kociku, a potm ze hlad, nakojila som na lavicke a zaspal na 2,5 hodiny....a zobudil sa s usmevom..chapete? tolko uz nepospal v kociku ani nepamatam..

kupila som mama a ja a je tam dobre o prikrmoch pisane...jeden pediater tak v skratke pise coo a ako a preco...oskenujem?

blumka
2. júl 2010

@olifcek, aha..a to sa tyka aj preockovania? sak ked zacali jedno davat nech dokoncia, ne? ja urcite nebudem miesat a uz vobec nie ked je nieco nove...aby sme nahodou pokusny kralici neboli

olifcek
2. júl 2010

@matesl scanuuuuuj

@blumka jo, tiez tak zmyslam

laxity
2. júl 2010

ahojte babule

nečítala som vás ešte, len hlásim, že som už doma...všetko v poriadku, operácia prebehla hladko o 7.45 ma zobrali na sálu a o 11.00 som bola na izbe 😕 . Dnes som prišla o cca druhej domov a malej som dala teraz papať o 16.15, tak bola neskutočne spokojná, ale iba cuckala bo polhoďku predtým som si odsala...ešte som sa bála 🙂 a teraz ležím pri nej a ona hajušká 🙂

no a idem čo? čííííítať 😀

laxity
2. júl 2010

@olifcek všetko ok? fotečky sú milené, Olivka spokojná a krásne opaľovačky má 😉

@rivatha no malý je nádherný a tie očká....na spapanie 😉

matesl
2. júl 2010

@olifcek vecer, oki? dajte do ip adresy kam poslat 😉

laxity
2. júl 2010

@lenica81 Viliamko nádherný, krásne spinká a potom ako sleduje očkami...čo mu svietilo slniečko? 🙂

@granado malá je roztomilá a ozaj ako krásne sedí....šikulka veliká 🙂

laxity
2. júl 2010

@matesl aj ja môžem hej? 🙂

laxity
2. júl 2010

blumka alebo andrea...tie čo máte viac detí...myslíte, že je dobré si urobiť zásoby do mrazničky?Či s tým máte skúsenosti? Bo jedna holka v nemocnici mi spomínala, ako to jej veľmi pomohlo keď si namrazila napr. mäso, zeleninu, ovocie....do napr. tých nádob čo je na ľad a potom keď to bolo pomrazené tak to dala do sáčku a keď šla dať dcérke papať tak si vytiahla jednu kocku a hotovo.... 😕 veľmi si to chválila

olifcek
2. júl 2010

olivka ani nevie, ze ju ma cosi boliet x;oD

inak...vcera spapala cca 60g vyzivky, a dnes na obed 60 a teraz dorazila zvysok, cize cca 70g, asi bude papac a vsetky vas dobehneme x;o))

blumka
2. júl 2010

@laxity ja som mrazila takto masko..lebo to fakt davas male mnozstvo, tak som naraz uvarila napr. celeho zajaca, naporcovala, dala do tych krabiciek na lad a potom uz len vzdy jednu kocku supla do varenia..aj zeleninu som mala namrazenu ale vo vacsich mnozstvach, lebo tie kocky to je malo na porciu..normalne v nejakom sacku a kolko som potrebovala tolko som odsypala...ale v lete vzdy cerstve, na zimu to bolo fajn

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre