Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
4. nov 2010

@blumka 😉 dakujem, uz som si myslela, ze to co citim a robim, nie je asi vobec dobre...az mi slzy vysli 😵 😵

olifcek
4. nov 2010

@lienka2 my napriklad do cuckrarne ideme, spolu x;o) mozeme ist niekedy spolu, ha? alebo pridte na navstevu, ci prideme my, uvidis, super to padne a Lukasko bude tiez spokojny

olifcek
4. nov 2010

@zucana skusat sme skusali, ale kociar nechce proste...

no ale v nakupnom voziku sa strasne rada vozi 😀 😀 😀 kupime ten? 😀 😀

blumka
4. nov 2010

@zucana ja viem ze by si nenechala 😉
ked vas tak citam, tak ja mam fakt stastie na ludi, teda na kamaratov...o 2 tyzdne ideme s mm na koncert a ponukli sa nam 4 kamaratky ze postrazia deti 😅 este sa pobiju 😀
ale to je asi tym, ze dve z nich deti nemaju a dve uz maju velke deti

olifcek
4. nov 2010

@blumka posli jeden par zamnou...oliv je jedno s kym bude, len sa jej musia venovat, hrat sa s nou, rozpravat sa s nou...aj im ukaze vsetko, co uz vie 😀 😀

olifcek
4. nov 2010

osobne si myslim, ze kym si oliv na kociar zvykne, uz bude chodit a to uz ani do manduci ju v tom case nedostanem 😀

olifcek
4. nov 2010

ja robim vsetko tak, ze ponuknem, nechce, nenutim, ked to tak robim, casto ma Oliv prekvapi tym, ze odrazu to uz chce...mozno i s kociarom to tak bude casom x;o)

ale priznam sa, uz som si tak zvykla na manducu a na to, ze sa vsade dostanem, ze by ma kociar celkom obmedzoval uz 😀 😀 😝 😀 😀

lienka2
4. nov 2010

@olifcek tak to asi skor by si ty dosla ku nam.. si mobilnejsia s manducou ako ja s kocikom.. mozeme sa niekedy dohodnut.. budem rada 🙂
a veru budeme musiet aj my skusit proste niekam ist.. ci to Lukasko vydrzi..

olifcek
4. nov 2010

@lienka2 ja som sa spociatku bala, lebo oliv len na prse chcela byt, ale jakmile niekam prideme, uz ju zaujima okolie x;o)) a jasne, kludne si premysli kedy a ja dojdem x;o)

deti sa pohraju, mi poklabosime a dame v pokoji cajicek

olifcek
4. nov 2010

na plavani v utorok uz Olivka plavala ku mne pod vodou, je to krasny pohlad, divat sa pod vodou ako k vam plava vase malicke babo 😵 😵 a dobrych 15minut bola modelom instruktorke, hehe, pytala sa k nej 😅

maculik
4. nov 2010

Ahojte 🙂
kocky, ked sa Petik uz stavia z kolienok na nozicky, ale zatial len parkrat denne, teda nie velmi casto, tak mu stacia pancusky, nemusim este papucky alebo co kupovat, ze? Krasne sa zacal stavat, tesim sa, potom hodim aj foto. Este sice ne4nozkuje, ale uz sa mu zoparkrat podarilo posunut kolienko, len potom nevedel, co dalej, tak sup naspat na brusko.
A stale sa sam neposadi, je tu este niekto taky? Myslim si, ze az ked zacne 4nozkovat, tak sa aj posadi, aj u A.to tak bolo.

@zucana ja si tiez myslim, ze deti uz trosku vedia, co mozu, co nie a daju sa naucit urcite veci. Tiez by som nerobila za cenu vyrevania, ako aj ty pises, ale trosku placu mu isto neublizi, tak sa naucil aj sam zaspavat v postielke, teda pokial nezaspi na prsku.
A tiez mi padne dobre byt bez deti aspon 2h niekedy, ked aj len na nakup vecer idem a som hodku vonku, alebo ako vcera ta kozmetika. Planujem od januara zacat chodit do posilky, to budu moje relaxove hodiny, tak dufam, ze to vyjde 🙂

Boli sme teraz nazbierat listy v lese a budeme malovat a otlacat ich na papier 🙂

olifcek
4. nov 2010

dnes mi Oliv uz 2x hajalaaaaaaa, asi pojdeme do 22:00 hajat, uvidiiiime x;o) a uz sa asi 10minut sama hraaaaaa, parada...x;o)

olifcek
4. nov 2010

@maculik my sme najprv sedeli a tak stvornozkovali ;o))

ja chcem na jar zacat plavat, urobim si svoj kilometrik a pojdem dom x;o) to je uz dost realne, si myslim x;o)

olifcek
4. nov 2010

ale inak...poviem vam...ze ke dniekam ideme s malickou, vzdy si oddychnem, lebo hned chce byt s inymi x;o))

v namestove, teda v tom ranci sme si s mm tak i zmrzku po veceri dali, sami, dvaja, aaach...Olivka bola vedla v miestnosti na konferencii... 😀 😀 takze si stazovat nemozem....to, ze si volejbal dlhsie nezahram, s tym ratam, teda, do leta este potiahnem, ale plavat uz na jar chcem, a verim, ze i budem x;o) neskor s aprida i tenis a pod., dobre bude x;o) a tych par mesiacov zivota bez toho ma predsa nezabije, no nie? x;o)

lienka2
4. nov 2010

@maculik my stvornozkujeme, stojime, chodime do stran pri nabytku ale nesedime stale 😖 nema cas 😀

maculik
4. nov 2010

@olifcek olif, ty si to aj tak dobre vyriesila, pamatas, ako si na zaciatku s malou nikam nechcela chodit, vlastne si len doma bola a mala si toho dost. Postupne si ju krasne naucila na manducu a teraz si chodite, kam chcete, sice zatial stale spolu, ale ved pride cas, ked ju budes moct nechat len s mm, lebo uz napr.po obede nebude vyzadovat mliecko, tak budes mat pre seba par hodin.
Ty proste praktizujes tu vztahovu vychovu a ste obe spokojne, a to je hlavne 😵

maculik
4. nov 2010

@lienka2 my este nechodime, len asi 2dni, co sa stavia, ale zatial len par krat, ako som spominala. Ale je to zlate 🙂

Sestra teraz uvarila super papanie, tak ideme papat a potom na to malovanie s Adelkou, hm, to zase bude umyvania 😅 🙂

olifcek
4. nov 2010

@maculik jaaaj, veru, saq zaciatky boli hrozne tazkeeeee...malicka uz teraz aj 3-4hodky vydrzi bez mm, len potrebuje ludi, co ju zabavia...mm tolko casu nezvykne mat, lebo stale pracuje, ale cez vikendy to ide, tak bych aj mohla vypadnut niekam, ale to som stastna, ze sme spolu vsetri traja 😵 😵

olifcek
4. nov 2010

aj vase deticky uz schovavaju veci do dier, rohov a pod? 😀 😀

maminnka
4. nov 2010

nedavno sme pisali, ze deticky nechcu pit, ani nasa Natalka teda tomu nikdy vela nedala. Az som vyskusala mrkvovu stavu, tak to je teraz u nas hit 🙂

@olifcek nasa este neschovava, zato vyhadzuje sufliky a policky... 😀

olifcek
4. nov 2010

@maminnka 😀 😀

blumka
4. nov 2010

@maculik ja by som este nekupovala na tvojom mieste papucky...kym dieta viac chodi po styroch alebo sa plazi tak mu mozu vadit...a mozno keby si petkovi dala uz papucky tak by ani nezacal po styroch chodit, lebo by mu to vadilo. Juli sa tiez vsade stavia ale stale viac lozi po styroch...ja jej dam papucky az ked bude chodit

selyma
4. nov 2010

Ahojte. V teme o prikrmoch mi neporadili, skuste vy. Stale kojim A presli sme na pucenu stravu. Chcela by som vediet, ci mozem Kaudike dat do maska alebo zemiakov UM, mojho nemam na odstriekanie. A mam tie vzorky, co prisli postou, ci mozem pouzit aj mlieka č.1 t.j. pre malinkke deti, aby som ho vyuzila

olifcek
4. nov 2010

@selyma naco tam chces mliecko> nemusiiis

selyma
4. nov 2010

@olifcek lebo davam jej masko na zemiaky a je to take vodnate, chcela by som to trosku zahustit a len muka do vody je hnes

olifcek
4. nov 2010

@selyma vodnate? odlej vodu....ci?

selyma
4. nov 2010

no jo. Ale to potom je velmi suche, chcela by som aj nejaku omacku ku zemiakom. Ci? Len cisty zemiak a masko, suche dost bez omacky

selyma
4. nov 2010
olifcek
4. nov 2010

@selyma ja mixujem, i ked papa i kusky, ale take mixujem a pridavam i vodicku v ktorej sa to varilo a olej kusok...a je to super...x;O)ked to davas ako kusky, tak nedavaj mm k tomu, a omacku este no neviem...ja bych nedavala, ale na toto Ti super @blumka odpise

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre