Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

sisiska
25. jún 2009

neviem, pre istotu som sa redasej opytala....

zoska
25. jún 2009

olif- myslim ze ty si mi vcera napisala ze zvysenie vymeriavacieho zakladu ma vplyv na vysku mateskej...len sa chcem spytat ze ked si platim uz vyse polroka z vymeriavacieho zakladu 20tis. a teraz v 2. mesiaci tehu by som si zvysila vymeriavaci zaklad tak to bude mt vplyv, alebo je tam nejaky casovy limit, trebars tych 270 dni?

neviem ci vies co mam na mysli? napr. keby som platila z minima rok a potom otehotnela a rozhodla by som sa v piatom mesiaci zvysit na maximum... podla coho by som dostala matersku?

olifcek
25. jún 2009

zoska: ostava pravidlom, ze musime odvadzat 270dni do soc. poistovne odvody, ak toto nesplname, nemame narok na MD.

ak si platila ciastku, tak sa to ratalo z nej, ak to teraz zvysis, tak sa i MD zvysi. myslim, ze zusika posielala link na vypocet MD. tam by si zadala cisla a vyjde Ti MD. pri 20 000Sk Ti vyjde MD nejakych 12300Sk, ak to zvysis, jasne, ze sa zvysuju i odvody a teda sa navysuje MD, ale ozaj skus najst ten link od zusiky, ci zucany, niesom si ista, ktora to tu pastla...

je i maximum sumy, ktoru je mozne vyplacat pocas MD, ale to je tusim okolo 45000Sk

zoska
25. jún 2009

oki 😉 dakujem
idem to pohladat

ja podmienku 270 dni splnam urcite, ale ak mi niekto povie ze vy ste si zvysili zaklad neskoro tak... 😠

zuzulik
25. jún 2009
olifcek
25. jún 2009

zoska:
Vymeriavací základ bude 12 * plat
Denný vymeriavací základ bude vymeriavací základ vydelený počtom dní 365
denny vym. zaklad * 55 % * 200 dní = 2 405,00 EUR /200 dni je pol rok/

olifcek
25. jún 2009

zoska: kludne mozes skusit i na socialnu poistovnu zavolat, poradia x;o)

ich stranka socipoist.sk

zoska
25. jún 2009

diky olif uz to kukam... 😉
u mna to nema nic spolocne s platom, ja som dobrovolne poistena... ale tiez mi uz napadlo ze tie moje vymeriavacie zaklady spriemeruju...
no nic pojdem sa poradit priamo tam... len mi je to blbe, ze tam pridem a poviem, platim si uz polroka a teraz som tehotna, chcem zvysit zaklad aby som mala vysoku matersku... 😀

olifcek
25. jún 2009

zoska: nie je dovod, aby Ti to bolo blbe, ver mi. nech stat robi i cosi pre biele rodicky...

moja sestra ma 4 zdrave deti, no nik jej nepostavi maly domcek, ci neda byt...musi sa snazit sama..jasne, ze rodicia jej vsemozne pomahaju, az ma to hneva, ale co uz...

len pekne zajdi na socialku, alebo im brnkni, a nech poradia, ved za to su plateni ti ludia 😉

zusika
autor
25. jún 2009

olif, tak prepac.... no ale tak skoro si este blahozelanie nemala...tak co?! 😀

loginka
25. jún 2009

zuzlik, to sa mi paci 🙂

olifcek
25. jún 2009

zusika: ale to neva, hehe...a ano, si PRVAAAAAAAAAAA 😉

loginka
25. jún 2009

ked od marca nepracujem , asi budem mat prd, ze? 😒

zoska
25. jún 2009

no ved hej... biele rodicky 😀 😀 ale mas svatu pravdu!

pojdem tam a poviem ze chcem od jula platim z max. vymeriavacieho, rozhodujuce obd. pre nas je r 2009, takze polka roka bude z 20tis a druha polka z maxima, to sa spriemeruje- tak som to pochopila...
ja a urady, uz sa tesim ☹

no nicto idem cosi porobit

potom vas zasa kuknem

olif este raz moooc dik 😉

zusika
autor
25. jún 2009

juj, baby ja vobec tym vasim veciam nerozumiem....este ze za mna to ma v praci kto vyriesit, lebo tie papierovacky a zakony.... ☹
babulky, 5-10min na stacionarnom bicykli denne nemoze ublizit, ze nie?? musim sa zacat hybat... sa len prezieram... hnevam sa na seba!!!

zoska
25. jún 2009

logi ak si bola v 2 rokoch predchadzajucich porodu poistena aspon 270 dni tak mas narok

snad netrepem

zoska
25. jún 2009

zusi mne doktorka povedala, ze stacionarny bicykel je o.k., ale mala by si mat vystrety chrbat... ja doma nemam, ale chodim do posilky, raz za pol rola 😀 , a tam je taky pre tehosky...pedale su na urovni zadku a namiesto sedadla je taka pohodlna stolicka...parada

olifcek
25. jún 2009

zoska : no, pred druhym porodom musi byt 270dni poistena, ak nebola, dostane ,,len,, RD

a nemas zac x;o)

zusika: stepper i bike mozeme...lekar povedal, ze je to uuuplne f poho 😉

olifcek
25. jún 2009

ja sa chystam v posilke i zakopavat v stoji a posilovat chrbat v sebe...

ale asi tam budem chodit len kym brusko uz nebude vidiet, lebo paq by som sa tam asi hanbila

olifcek
25. jún 2009

v sebe - v sede

zusika
autor
25. jún 2009

ze hanbila olif!! 🙂 to je skor na ibdiv nie na hanbu...
no ja mam dnes velke plany zacat seriozne cvicit..nech si zvyknem...kazdy druhy den s DVD - mam fitku aj tu posilnovaciu gumu a kazdy den par minut light na stacionarnom bicykli.....
no a poznate taky ten otocny kruh - kde sa postavite a vlastne sa krutite okolo pasu vpravo-vlavo...toto asi nie, co?? namahat si brusne svaly...sa mi zda, ze som niekde citala, ze by sme si nemali uhnat svalovicku....
ja mam doma taketo somarinky.....uz len ich pouzivat castejsie
😀 😎

olifcek
25. jún 2009

😉 zusika: no mne lekar povedal, ze nic, kde namahas brusko a brusne svaly, necvicit x;O) takze to otocne radsej nem, hm?

zusika
autor
25. jún 2009

som si myslela.... tak zostava zadok a stehna....

zucana
25. jún 2009

caute baby no vy ste toho popisali 😎
zacinam zvikmi v tehotenstve: http://www.femibion.sk/index.php?pid=cvicenie
celkom dobry link
inak dnes idem k fyzioterapeutovi kvoli tym mojim svalom tak pripadne potom poobede napisem co sa este neodporuca resp.odporuca
inak co sa tyka dovolenky ja by som tiez v septembri chcela ist na sardiniu ale uvidime co povie lekar 😔
prave sa tlacim vyzivou tak o chvilu budem isto na zachode 😀
olif tak ja chcem byt druha co ti blahozela k meninam vsetko naj naj 😅
no a neznasam stvrtkove dopoludnia. kd som totiz pracovavala do osmej kazdy tyzden lebo tu je 2 hodiny siesta tak sme najali upratovacku lebo cez vikendy sme chceli byt s manzelikom ale teraz jak som doma tak stale chodi kazdy stvrtok a mna tu z toho slaktriafa a muz ju nechce prepustit lebo keby ju prepustil ze musi platit viac ako ked by kazdy tyzden pracovala....a ze mam oddychovat a mna tu mrle zeru...
inak baby s tymto som sa fakt este nestretla je to aj na slovenku? tu ked niekoho prepustate, on kazdy mesiac si nabaluje vramci mzdy tkz fond ukoncenia prac.pomeru a ked skonci prac.pomer tak mu to firma vyplati. a je to celom palka-zavisi od mzdy.

zucana
25. jún 2009

zvikmi-cvikmi

olifcek
25. jún 2009

zucana : dakujem , chii..

mno, mne je dnes velmi zle...toci sa mi hlava a mam prvy krat pocit, ze i zvracat pojdem x;o( doteraz mi byvalo sem tam zle, ale nemala som pocit, ze budem i zvracat..doteraz sa mi len hlava tocila a nevedela som, ci sa mam najest a prejde to, alebo nejest a prejde to...ale teraz sa mi k tomu vsetkemu pridalo i napinanie x;(

zucana
25. jún 2009

olif najedz sa
najlepsie nejake suche
mne je trosilinku lepsie ale tou vyzivou som to asi zabila ☹

olifcek
25. jún 2009

zucana: papala som ale rano o 7.00 krajec chlebika a platok sunky, kolo 10.00 jednu kaizerku a emental, nie je este skoro cosi papat?

no ale jem i bleee....

potrebujem sa uvolnit, a to bud zhora alebo zdola..

prave som uvazovala nad tou vyzivou, ked pises, ze Ta prehana x;o)

ale necham si poradit...

zucana
25. jún 2009

no zavisi ci chces uvolnit alebo to zabrdzit...
na uvolnenie si daj vyzivu banan alebo prsty do krku 😀
na zastavenie krekry kexiky a pod 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre