Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
3. feb 2011

Baby potrebujem poradit, mozno tie co uz mate vacsie deticky. Miska ma zacala bit, ked ju drzim na rukach, tak zacne sermovat tymi svojimi rucickami mne po tvari, ked jej poviem nono tak jej to pride srandovne, vysvelit jej to este neviem. Ani neviem kde to videla, kedze my sme ju este ani neudreli. Neviem ako sa k tomu postavit. Inac sa zacala spravat ako taka mala prezidentka zemegule

lenica81
3. feb 2011

@zucana co je Luis... blba otazka, prepac... to k tomu stolovaniu... neviem sa dohrabat k nejakym slusnym tanierom... 🙄

lenica81
3. feb 2011

@elleniak @laxity nadherne miery... 🙂

svetlankat
3. feb 2011

@laxity ako keby som pocula svojho mm, tiez furt nieco doma riesim, aj to nase papanie, mne sa stale zda ze malo papa a mm tvrdi ze podla neho dost. Ze mam byt rada, ze nie je buchta, ze je sikovna bystra usmiata

lenica81
3. feb 2011

@laxity ze dubak... 😀

laxity
3. feb 2011

@svetlankat no presne, aj tá moja Naty málo papá 😀 sú rovnaké len moja ešte nechodí...sú šikovné, zdravé a to je hlavné, nemôžme asi fakt stále riešiť 😀 ...ja už nebudem tak často kojiť, určite je to tým, že sa spolieha na môj prsník, tak preto tak málo spapá...alebo už neviem ako si to mám vysvetliť...ale dnes spapala párok a chlebík 🙂

@lenica81 ďakujem, jojo ako taký dubák a ešte aj ústá vykrivý, že berte ma na ruky, veď mňa očkovali 😀 ...ľutujte ma, mojkajte ma... 😀

lenica81
3. feb 2011

@laxity @svetlankat aj my budeme mat stihle... ho chlapa... 😀

lenica81
3. feb 2011

@katina2209 dojdi, tesime sa... 😉

lenica81
3. feb 2011

@svetlankat akurat som minule citala, ze je to mozno srandovne najprv, ale ked to nestopnes hned, tak ta bude "mlatit" aj neskor... takze chytit ruky a nedovolit... a hlavne sa nesmiat, ked hovoris nonono... lebo si potom si to zle vysvetli... 😒 nas nas chvalabohu nebije, zatial... obcas ma skrabne, lebo zisti, ze ma dlhsie nechty ako by mal mat... a to skrabe aj stenu, gauc a tak... 😉 tak mu chytam ruky, nech mam klud... ale @blumka alebo @maculik by mohli byt napomocnejsie... 😉 len @blumka baliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...

svetlankat
3. feb 2011

@laxity aky parocek si davala? Uz mozme parok? lebo Misa je masova tak by som skusila, ja sa snazim kojit uz len rano a vecer a niekedy oklo tretej stvrtej poobede. Ale zato v noci to dobieha

lenica81
3. feb 2011

@laxity parok... 😕

svetlankat
3. feb 2011

@lenica81 dakujem my sme mozno urobili chybu, lebo ked Misa zacla kopat nohami, ked ju dam halnut a ona tak naraz kopne, tak mm zacala ze aaau a Misa sa na tom naramne rehotala, no a teraz ked poviem aaaaau tak jej to pride smiesne, tak sa teraz asi vdaka mm trosku natrapim, kym ju to oducim. Tvar ju laka asi kvoly okuliarom, mm to nerobi, iba mne zacala, lebo sem tam sa jej podari zachytit aj okuliare no a ta vitazoslavna tvar, co vie nahodit

laxity
3. feb 2011

@svetlankat neviem či môžme, ja toto už veľmi neriešim...dala som detský párok /to sú také malinké párky/ a aj kinder šunku 🙂 , ja som vdačná, že mi papá 🙂

laxity
3. feb 2011

@lenica81 áno párok 🙂

svetlankat
3. feb 2011

@laxity ale ved to urcite, maju uz skoro rok, tu uz niet co riesit, len som chcela typ, takze detsky. Minule v detskom centre nam jedna nukala tycinku, tak som odmietla a ona ze to su detske. vedeli ste ze aj take existuju? Maju ich ze vraj v tescu su bez soli a s kalciom, neviem este co presne obsahuju, ale Miske velmi chutila

laxity
3. feb 2011

@svetlankat predavačka nám ich poradila, že sú vhodné od jedného roka 🙂 a tie tyčinky poznám @dorotka2 mi ich poradila a Naty veľmi chutili 🙂

martulanr
3. feb 2011

ahojte k tomu papaniu u nas to je strasne idu mu zublále a posledny mesiac nechce jest len by ceckal
strasne s ním skusam mu davat umele mliecko ale jasne ze ho nechce ☹

svetlankat
3. feb 2011

@laxity skusam najst na nete ale nejak sa mi nedari, chcela som hodit linka aj pre baby. miske tiez chutili, chodila za tou pani si stale pytat

laxity
3. feb 2011

robím malej karfiol, mrkvu, cukinu, mäsko a k tomu cestoviny...čím jej to mám dochutiť? ďakujem

laxity
3. feb 2011

@martulanr u nás je to podobne, asi len musíme vydržať a byť trpezlivé ☹

laxity
3. feb 2011

@svetlankat takéto http://www.potravinyvareka.cz/product/chipsy_-l...

len na obrázku bol Pat a Mat len tie mi sem nejdú hodiť 🙂

svetlankat
3. feb 2011

@laxity ja neporadim, ja taketo nedochucujem, mozno petrzlenovu vnat by som prihodila

laxity
3. feb 2011

@svetlankat oki veď ani ja veľmi, len chcem skúsiť ochutiť či sa chytí 🙂 dám aspoň vňať 🙂

svetlankat
3. feb 2011

@laxity ano ano ano, presne tieto

laxity
3. feb 2011

@svetlankat 😵 😉 😵

svetlankat
3. feb 2011

baby tie co davate deturence do jasliciek ako ste spokojne? Ja mam teraz nejaku dilemu, zvazujem ci nedam Misku od septembra do jasli a ja pojdem aspon na rok do prace, alebo sa pustit do druheho babatka. Trosku mam z toho depku ze teraz budem s malou doma a potom hned s druhym babom, ze ci to nebude dlho. Nejak si to neviem predstavit. No a ani len netusim co robit

martulanr
3. feb 2011

moj krpan mäso vypluva a neprichucujem vnatky nema rad je presne ako prvy syn a to som si hovorila ze tohto si vypiplem

martulanr
3. feb 2011

svetlanka ja som isla z materskej do materskej teraz mi je uz dlho ale nemam sa kam naspäť vrátit do prace tak si to uzijem

zucana
3. feb 2011

@lenica81 hej luis 😉
no a menu som robila cestoviny: na oliv.oleji osmazila som cibulku, cesnakom so slaninkou, na platky tenke trubky zeler, potom cukinu bazalku sol a cierne korenie a do toho cestoviny penne
ako hlavne: mlete hovadzie na cibuli (na platky) s paprikou osmazene curry korenim sol, chilli to na placku zaliala som smotanou a dala rajjnicu a salat do toho a zavrela...moooc chutilo
no a na tej husacej si veru na obed pochutim lebo to som uz 2 roky nemala a to je srdcovka a ta francuzska (este tato kvalitna ) je najvacsia mnamka...no a na syry sa mozem tak pozerat akurat

maculik
3. feb 2011

Ahojte 🙂
Ja som uuuuplne hotova, noc nanic... Ale poobedie a vecer boli super, najprv sme boli u kamosky od 3 a potom rovno odtial na 6 do mesta stretnut mm, nakupili sme drogeriu, co chyba a boli sme si sadnut na dzusik a rybku. Petrik zacal pytat, tak som mu dala skusit (file), jasne, ze nie vela, ale to, co som dala, veeelmi chutilo 🙂 DOmov sme dosli pred 8, on musel byt unaveny riadne, lebo ved vstaval o 12 a druhy spanok u kamosky ignoroval, no a doma bol umrncany, nanic, a mm ked jedol s Adel polievku, tak mu dal trosku a zacal jest ako keby cely den nejedol, nakoniec zjedol asi pol misky. Lenze ja som ho potom asi za pol hodku pred spanim este kojila a to bola asi chyba, lebo skoro celu noc sa budil na kyselinu alebo brusko, neviem, ale proste s velkym placom :(

Inak, neviete, hrozno so supkou naduva? lebo vcera spapal asi 4gulicky, ale tiez asi aj hrasok v polievke, ja som mu ho na obed vytahovala, ale mm ked ho vecer krmil, tak asi mu daval aj ten, tak mozno aj brusko ze by ho bolelo?

@svetlankat toto robila aj Adelka, ale aj s tym, ze ma hryzla. Jedine, co zabera, je byt striktna a nedovolit jej to, tak, ako pise @lenica81 , treba jej chytit ruky a razne povedat NIE, toto nesmies, boli to. Ak jej auuuu pripada smiesne, tak to radsej nehovor a radsej povedz ze mas booo alebo ze ta to boli alebo proste nieco ine, no opakuj dokola a nenechaj jej to robit. Mne trvalo A.asi 3t to odnaucit, kym pochopila, ze naozaj to tak nejde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre