Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
10. feb 2011

@lienka2 ja som za 🙂

@svetlankat dzun 😕

svetlankat
10. feb 2011

@laxity 😝

maminnka
10. feb 2011

@lienka2 aj ja blahozelam k pokladiku v brusku 🙂 ja sa k Tebe sice nepridam, ale tesim sa z kazdeho rastuceho bruska 🙂

zucana
10. feb 2011

baby ja kupujem vsetku zeleninu a ovocie bio vacsinou vypestovane v taliansku (na sicilii) alebo holandsku ....takze sa nebojim a rajciny som dusila na oliv. oleji s bazalkou a maso gulku mletu uvarila vo vode s ostatnou zeleninou a masom....
potom spolu roztalcila a dala cestoviny a trosku zemiaciku....
idem na veceru robit gyros 😉

maminnka
10. feb 2011

@zucana len u nas je teraz dost problem kupit bio... :(

avaka
10. feb 2011

ahojte 🙂
blahozelame malym oslavencom a vela zdravicka prejeme 🙂
ach,mala zacala kaslat,cely den je upistana a kasle uz,ale teplotu nema ,ani sopel... 😒 dufam,ze to prejde mm donesie nejaky sirup...
@blumka,aj vam skore uzdravenie,dufam,ze zajtra budete moct ist...
@laxity,to si chcela asi na dnes varit...ja som robila telacie na zeleninke(cibula,hrasok,mrkva) a s tarhonou...
ja som konecne zohnala dnes telacie pre malu,akurat som predvcerom minula posledne,tak to pekne vyslo...

lolka
10. feb 2011

ahojte,
vsetkym oslavencom - dnesnym aj vcerajsim prajeme vela zdravicka a lasky v zivote !!!! 🙂 🙂
no a chorym rychle uzdravenie 😵 nas tie sople uz presli, tak sa tesim.
@lienka2 jeeeej, fazulka v brusku, gratulujeeeem a drzte sa 🙂
to je prve - dalsie babatko z februaroviek ? ci uz ta niekto predbehol ? 😵
moj mm ked nalieval v utorok sampanske, tak prelial, tak uvidime ci a kedy budu krstiny 😀 😀

katka888
10. feb 2011

ahojte baby,
mozno otazka skoro, ale odkedy planujete dat deticky do skolky? od dvoch, alebo od troch rokov?
my sa nevieme rozhodnut. .. "babo raď ! " 😉

laxity
10. feb 2011

@avaka jojo varila som jej dnes telacie na cibuľke s ryžou 🙂 ale ďakujem za tip 🙂 hrášok aj mrkvu mám domácu a aj telacie, tak určite vyskúšam 🙂

@lolka žeby ďalšia v poradí? super len tak ďalej ja sa snáď v lete pridám 🙂

@katka888 kedže ty už čakáš druhé, tak to asi riešiš ale ja to po pravde neriešim, ešte som ani neni rozhodnutá do ktorej škôlky ju dám máme tu tri a ani jedna nič moc 😅

lienka2
10. feb 2011

@katka888 my od 2,5 roka, vychadza to na september buduceho roka.. ked teda bude miesto v skolke 😅

katka888
10. feb 2011

@laxity
u nas zase mamicky nahlasuju uz skolkiu hned po porode , kvoli obsdenosti... riaditelky si robia "poradovniky" uz na dva tri roky dopredu. ale nie vsade, na terajsom sidlisku kde byvame hej, tam kde sa budeme stahovat tak nie...

svetlankat
10. feb 2011

@katka888 Kati ja som uz uvazovala dat Misku dojasli, ale zatial to skor vyzera na september 2012, ja som sa uz bola pytat v skolke. Mame prist v septembri tohoto roku nahlasit.

svetlankat
10. feb 2011

Baby tie co mate tu protismykovu podlozku do vane z ikei, ako ste spokojne? pomaha to? uvazujem nad kupou.

katka888
10. feb 2011

@svetlankat
praveze ja neviem co je lepsie, ci dat od dvoch rokov, alebo od troch.... v skolke pri mame beru od dvoch, u nas najskor od troch ..... asi ju zapisem tu u mami od dvoch a uvidime...

svetlankat
10. feb 2011

@katka888 vela skolok berie od septembra, tak si to zisti, lebo maloktora skolka ti vezme dieta od februara, vacsinou beru na skolsky rok

katka888
10. feb 2011

@svetlankat
praveze ta co berie od dvoch, tak vraj aj pocas, ze viku by vzali od marca 2012. robi tam nasa suseda, tak mi vravela. len stale sa zamyslam, ci to nie je skoro, na dva roky, ale zase ked budem mat doma spunta pol rocneho, tak by mi aj celkom vyhovovalo, ak by sla viki do kolektivu.....
ale zase, my sme odchovani uz od jasiel.. a vika je casto s detickami, kedze v rodine ich mame od viki starsie o rok az tri... a pribudlo dalsie od nej mladsie o pol roka.... dam prihlasku a uvidime. a na tie skoky na kvp dam az buduci rok, kedze aj tak na ich strankach k prihlaskam je info, ze beru mladsie len vynimocne... kto vie, ci vezmu 2 a pol rocne, ale asi hej, ked od septembra.

svetlankat
10. feb 2011

@katka888 no a vela skolok ma podmienku, nemat plienky a rozpravat

katka888
10. feb 2011

@svetlankat
hej, pytala som sa na to, tak mi teta povedala, ze co sa tyka triedy pre 2 rocne, tak podmienka byt cistotny, tj pytat sa na velku a na spanie im davaju plienocku. ale ked kukala na viki, ako sa s nou hra, a aj to, ze sedi na nocniku a pod. co sa tyka vyvoja teraz, tak ze je na velmi dobrej ceste. myslela tym, ze su aj ine jednorocne, co zvladaju toho pomenej..... no, nejak to zvladneme... skor to vidim komplikovanejsie s malym, kedze nam bude treba , aby som sla do prace najneskor ked bude mat rok.... potom budeme riesit co s detmi... a to bude "zabava"

svetlankat
10. feb 2011

@katka888 preco musis ist do prace?

svetlankat
10. feb 2011

@katka888 su jasle a beru uz od pol rocka, myslim ze aj na kvp, na tahanovciach su dve, ja som si teraz zistovala dost vela o jasliach. Takze zvladnete

katka888
10. feb 2011

@svetlankat
na kvp som nenasla doteraz a tahanovce nepripadaju do uvahy... bolo by to cez pol sveta.... skor to asi bude babka, uvidime, akos a vsetko vyvinie 🙂

katka888
10. feb 2011

@svetlankat
kvoli hypoteke a inym obdobnym zalezitostiam 🙂 ... rezerva sa mina bárz rychlo 😉

lolka
10. feb 2011

jeej, vidim, ze je tu dalsia tehulka, nejak som si nevsimla 😵
@svetlankat my mame tu podlozku z ikea, ale Viki sa moc nepozdavala, dovtedy sa zvykla "jasit" vo vani a s podlozkou len cucala a kukala na nu. tak sme ju dali prec a opat vyvadza 😀 keby ju mala hned od zaciatku, zvykla by si, ale teraz sa jej nepaci. ale Miske mozno vadit nebude 😉
@laxity este by sme radi pockali, nech je Viki starsia 😵

svetlankat
10. feb 2011

@lolka dakujem
@katka888 to by bolo fajn keby babka mohla. To je najlepsia moznost. Ale ved uvidite, este je to daleko.

Bru baby

katka888
10. feb 2011

@svetlankat
dobru 😉

olifcek
10. feb 2011

@katka888 a ktora skolka to bude? Ja som chcela dat Olivku od januara 2012, ale do marca je vzdy chripka, tak dam od aprila 2012, bud.tyzden skusim tu pri nas sukr.skolku vybavit. Zacneme hodkou, potom dvoma, paq pol dna, neskor cely, tak, aby si Oliv zvykla, paq pojdem do prace, ale neponahlam

katka888
10. feb 2011

@olifcek
chcela som tu na cottbuskej, ta nie je sukromna, ale tam beru od 2 rokov len vynimocne, tak by som ju tam nahlasila od septembra na dva a pol roka

ty ktoru sukromnu myslis?

katka888
10. feb 2011

@olifcek
p.s. a surodenec nincen v plane ? 😉

olifcek
10. feb 2011

@katka888 ee, nincen veru . Oproti z okna vidim na skolu a skolku, tusim starozagorska

katka888
10. feb 2011

@olifcek
hej, tam sa mi za, ze je sukromka, a preco chces sukromku? nie je draha?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre