Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
1. apr 2011

@jja gratulujem 🙂

@zuzana710 vitaj 😉

Naty má 10 zubov určite, ale myslím, že idú ďalšie 🙂

maculik
1. apr 2011

Ahojte kocky,
@matesl supeeeeer, parada, ze ti uz Risko tak krasne spinkal, hadam sa to lepsi, nech aj dnes ta tak potesi 😵
@zoska ten nurofen som aj ja uz asi 2x dala, a trochu ho to ukludnilo, ale tak dobre, ako Nelka, z toho nespal 🙂

@lalipop dari sa im pekne, vcera som dokupila dalsie, ale este mi chyba jeden kvetinac, ale odfotim a dam foto 🙂
aj konariky do vazy som kupila (lebo zlaty dazd je uz prilis rozkvitnuty a vo vaze uz by len opadaval), tak uz len v priebehu nasled.2t ozdobime s Adel par vajicok a zavesime a budeme mat velkonocnu naladu 🙂

@hajdylca jej, dakujem, ja som aj zabudla 😅 🙂

ja som dnes bola cely den v Luxe. Rano som vyrazila pred 8, nieco po 10 uz som bola v banke, potom som isla do byvalej roboty pozriet kolegynu, s dalsou kamoskou na obed, no a potom trosku po obchodoch, a to som nemala robit, lebo som zase neodolala a vyuzila zlavy 😝 Kupila som okrem jednych letnych satociek pre Adelku vsetko ostatne len Petrikovi, 2 nohavice, 2 tie teplakove bundicky na zips, co ste spominali, ze davate, a 2 tricka. Ale teda rozhodovala som sa dlho, lebo okrem toho by som zobrala asi este 10dalsich veci, lenze tolko penazi som minut nemohla. tak som musela vyberat 🙂 Ale zlavy 30-40%, takze konecne sumy vysli len o nieco viac, ako v H&M, a veci o 100% krajsie.
A ja som si kupila topanky, take, po akych som uz dlho tuzila, jarno-jesenne na snurovanie a so stredne vysokym opatkom. Tiez o 50% zlacnene 😵
Drobci boli cely den s nasimi, vraj super, dosla som o pol7 domov a Petrik ani nevnimal, co sa tak pekne hral.
takze pekny den za nami a ja som sa super odreagovala, aj ked z tych odsofer.600km som riadne unavena.

zuzana710
1. apr 2011

Este raz caute baby,
viem ze uuuuplne odveci tema, ale tym ze som sa tu ocitla nova, trosku som si tu prebehla par stran dozadu a neda mi nezareagovat....strasne ma dojal osud zakladatelky tejto diskusie-zusiky-resp. v jej profile som si vsimla ze jej malicky co je rovnako stary s nasimi ratolestami uz nie je medzi nami a nemala vlastne ani moznost ho spoznat ☹ -je to hrozneee aky k ruty moze byt osud.....normalne ma to tak dojalo, ze aj napriek tomu ze maly spi, musela som ist za nim a pohladkat si ho, az mi slzy vyhrkli.....boze, aka som rada ze ho mam a ze nam robi tolko radosti kazdym dnom!!!!

laxity
2. apr 2011

@zuzana710 tiež mi to bolo nesmierne ľúto, keď sa to @zusike stalo, ale ako som čítala ona bola veľmi silná...a teraz jej krásne pán boh doprial dvoch krásnych drobčekov, ktorí jej to určite vynahrádzajú, aj keď verím, že nezabudne 😔

určite to dojalo všetky z nás 😔

odkiaľ presne si, ak sa môžem spýtať? 🙂

zuzana710
2. apr 2011

@laxity hmm, urcite je to silna zena zusike, patri jej moj obdiv...a som velmi rada, ze ma teraz taku radost z cerstvych dvojiciek 🙂
som z trnavy inak, a ty?

laxity
2. apr 2011

@zuzana710 ja z Modry 🙂

zuzana710
2. apr 2011

@laxity sranda, aka nahoda...modra sa nam s manzelom velmi paci...ktovie, mozno sa tam raz prestahujeme 😉

laxity
2. apr 2011

@zuzana710 aj mne sa veľmi páči, síce tu toho nie je veľa kam ísť, ale nevadí, hlavne, že tu je kľud, to mne vyhovuje...autom sa dostanem všade 🙂

andrea2603
3. apr 2011

ahojte 🙂
obedujete? my sme už, Liv spí 😵 😵 😵 , tak som prišla @matesl Riškovi zaželať všetko najlepšie k meninám, nech je zdravučký a dobručký a nech maminku nechá v noci vyspať 🙂 , ale ako som sa tu dočítala, tak už bola aj super noc, teším sa, už si si to zaslúžila @matesl 😵
peknú nedeľu, idem si ja na chvíľu vyložiť nohy 😀

laxity
3. apr 2011

@matesl Riškovi prajem krásne meniny 🙂

lolka
3. apr 2011

cafte, vidim, ze to tu viazne, ked je vonku pekne pocasie 🙂 my sme tiez stale niekde prec, uzivame si slniecka, preliezky, smyklavky a pod. Dnes zobral mm do obeda Viki na prechadzaku, ja som varila a po spanku si ju zobrali svokrovci az do vecera a my sme sli do kinaaaaaa 😵 Krasny den za nami 😵
@zuzana710 vitaj medzi nami 🙂
@matesl Riskovi prajeme krasne meniny a tebe coraz viac prespatych noci 😉

svetlankat
3. apr 2011

@matesl Riskovi vsetko naj

lalipop
3. apr 2011

@matesl riskovi prajeme vsetko najlepsie k meninam
dnes sme malu poriadne unavili, boli sme jazdit na bicykloch a hrala sa s detmi na salasi ( to je taka restauracia, kde maju aj ihrisko pre deti). velmi sa jej pacili nove hracky a take 11 mesacne dievcatko tam prinieslo taku pomocku pri chodeni a nasu najviac zaujimali na tom vsetky tlacitka, co vydavali zvuky. potom sme este ponahanali holubov a o 19.00 sme isli domov. len co spapala rohlik a mliecko hned zaspala, dufam, ze dorana.
tak idem si aj ja oddychnut, lebo ako sa menil cas tak cez obed si musim ist aspon na hodinku pospat aj ja, co som predtym nemusela alebo ma ten pohyb s malou tak unavi 😀
este som sa chcela spytat, ci vam deti cez obed spavaju v kociari, lebo nasa spi cez den len tam a neviem ako si zvykne na postielku, ked je cez den svetlo. v noci s tym problem nema.

olifcek
3. apr 2011

@matesl Riskovi vsetucko naj k meninkam 😵 😵

maculik
4. apr 2011

Ahojte,
Tu bol cez vikend klud, pozeram 🙂
my sme tiez boli vela vonku, v sob.bolo krasne, doobeda v lese, poobede mm s mojim otcom isli na futbal, ja s mamou a detmi na ihrisko. Vcera uz isiel otec domov, poobede sme chceli ist plavat do takeho vodneho centra (mama s Petrikom ostali doma, chceli sme sa jedno popoludne naplno venovat len Adelke), ale ked sme tam dosli, tak ani parkovat nebolo kde, asi cely Bonn a okolie sa tam vybralo 😝 Tak sme to otocili a rozmyslali, kam ist, kedze lialo, nakoniec sme isli do Akvaria, podmorskeho sveta, tam sme boli skoro 2h, pozreli krasne rybky,dali si kolacik a isli domov.

Vecer idem prvykrat do posilky, uf, som zvedava, ci sa potom postavim 😀 Poobede idem s P.na cvicenie, takze mama pojde pre Adelku, dnes uz isla do skolky, stvrtok a piatok sme ju nechali doma, aby si uzila aj deda 🙂

a mm ma dnes 40r, tak mu idem kupit kyticu (ja mu sice kvety nekupujem, ale tak toto je okruhlina, tak hadam mi to neofrfle 😅 a zajtra ideme vecer na bowling, trosku stravit cas sami dvaja. Tento mesiac mame aj 5.vyrocie svadby a nikto tu uz nebude, aby dal pozor na deti, tak zajtra to bude aj miesto toho 🙂

martulanr
4. apr 2011

ahojte
oslávencom prajem všetko najlepšie
od minulej nedele do štvrtka sme boli v nemocnici zistili nám rotavírus tak Lukáš ležal na detskom nakoľko infekčné bolo plné a aj nas ledva umiestnili na detskom stale mu tiekli infúzie nič nechcel jest a ta strava diétna pre deti v nemocnici no ani pes by to nejedol :( nakoľko stale kojím tak bol na mne pricucnuty ako prísavka a teraz ked sme doma tak dietna strava rožky banan zemiaky ryža chuda dieta nič mliečne nesmie este tento tyzden a to som sa zapovedala na zaciatku roka ze do velkej noci prestanem kojit no co mozem uz len cakat za dva tyzdne ideme na odbery tak som zvedava ako dopadneme.
maculik poriadne si to užite a manželovi prajeme krásne narodeniny

zoska
4. apr 2011

@maculik vsetko najlepsie mm 😉 mojho to caka o rok 😅
pekny vikend ste mali...az na to ze prsalo, tu bolo krasne, sobotu sme boli na orave v aquaparku a v nedelu krmit kacky na jazierkach kusok od MT, do Bojnic pojdeme inokedy, uz sa nam nechcelo tolko cestovat v nedelu, a ten aquapark v kubine je super aj pre malinke deti...odporucam 🙂

@martulanr chuda Lukasko ☹ my sme stravili vianoce v nemocke so salmonelou, takze viem ake je to tam otrasne, mne ale kojit zakazali, musela byt prisne len na infuzii, takze sa sama odstavila, proste na to za 3 tyzdne zabudla...skore zotavenie prajem

mala mi spinka, uz mam poprate, umyvacka nalozena, idem upratat hracky a poobede mam tretko s dvoma kamoskami, jedna ma dcerku v Nelkinom veku a druha za 2tyzdne rodi, tak sa tesim na ne
mm ide do svedska, vracia sa vo strvtok, takze zasa sama 😒

lenica81
4. apr 2011

ahojte kocky...

este stastie, ze sme boli vonku doobeda, bo sa tu mraci... 🙂

my cez vikend pohoda, v sobotu klasika valacia... vcera sme boli obehat baumax a hornbach, lebo chceme drevenu podlahu na balkon uz konecne zrealizovat, aby sme mali pohodicku, kavicku a tak pocas leta... 😵 tak o 2 tyzdne asi uz budeme montovat... a poobede sme boli na prechadzku, maleho sme utrapili, vzali sme von tlaciace choditko, aby cosi natrenoval a bohovsky ho to bavilo... doma sa furt zasekne po 3-4 metroch na stene a teraz isieeeeeeeeeeeeeel... tak aj dnes rano som ho potrapila... 😅 ale bavi ho to...

lenica81
4. apr 2011

@martulanr bozinku, hadam to mate z krku... 😔

@zoska pekny vikend ste si spravili... a to s tym cestovanim mm ti fakt nezavidim... ☹

@maculik cvicime, cvicime, denne aspon chvilku... 😀 😉 zladnes to... dnes isto... ale co bude zajtra... 😉
a mm vsetko naj a uzite si to sami spolu...

a este som chcela @matesl... vsetko naj Riskovi... 😵

maculik
4. apr 2011

tak sme doma z cvicenia, bolo zase super 🙂 Zastavila som sa aj v obchode a kupila farby na vajicka, budeme s Adelkou tento tyzden malovat, musim vyuzit, ze je tu mama a zabavi Petrika, inak by nam on do toho chodil a vsetko rozhadzoval :D
Teraz budeme doma, mozno este na chvilu von, a ja sa chystam upratat si skrine, trochu pretriedit veci, lebo uz neviem, kde co mam.

@lenica81 ved to, co bude zajtra 😝 😀

@zoska joj, uz zase ide prec? aspon ze si taketo mini stretka mozes dohodnut a cas ti rychlejsie ubehne 🙂

@martulanr prajem skore zotavenie a nech su uz vysledky v poriadku... 🙂

laxity
4. apr 2011

ahojte

@maculik všetko najlepšie mm...krásny dátum...mi niečo hovorí 😵 😵 😵

@martulanr podobne prajem skoré zotavenie sa 🙂 , tiež viem čo to je, ako aj zoska píše, mali sme laryngitídu a potom tiež pravdepodobne ľahký priebeh rotavírusov 😕

@zoska uži si stretko 🙂

tu je otrasné počasie, prší, fúka ako besné no des...tak sme doma a Naty nie a nie sa hrať, vkuse behá...ešte, že máme taký veľký byt 😀

@lenica81 na balkón parkety...super, to som ešte nepočula...tiež sa teším na leto na balkóne, kávička, veget... 🙂

lenica81
4. apr 2011

@laxity to nie su parkety... take terasove laty s vrubkami... 😉 som si vymyslela... su aj take ako dlazdice drevene, ale ked sme to prepocitali, tak to vyslo 2-3x drahsie ako kupit tie hranoly...

laxity
4. apr 2011

@lenica81 🙂

lenica81
4. apr 2011

inak idem pochvalit Vilka... dnes mi precupkal zo spalne do obyvky... 😵 a uz sa i tak pusta pekne do priestoru... sa tesim... 😎

katina2209
4. apr 2011

Ahojte babulky tak ja sa hlasim po dlhsej dobe doma je to otras ja hovorim ked sa seje tak sa seje uz dva tyzdne beham s detmi po doktoroch Matkovi brali krv aj s jednej aj s druhej rucky 45 minut nechcelo mu to kvapkat viete si predstavit ten vreskot a ja som plakala s nim obidve rucicky rozpichane, brali mu to koli tomu nepriberaniu a nejedeniu chvalabohu vsetky vysledky su v poriadku...takze bude asi len slaby papkac....no horsie bolo,ze nas doktorka poslala s pipikom na chirurgiu,pretoze sa mu usadzoval pod predkozkou ten maz a uz sa mu tam tvorili hrcky tak mu to s takym hacikom pretrhli tak od stvrtku do vcera sme vobec nespali kazde cikanie strasny rev a krical mama bobo chuda male nic mu nedali od bolesti robili mu to zaziva aj Markovi lebo jednu stranu predkozky mal prilepenu a este,aby nebolo malo dostal Matko k tomu soplik tak odsavame a to je dalsi vreskot....Najhorsie je ze mu to robili takemuto malickemu a ked cikal do plienky strasne ho to stipalo tak kazde jedno cikanie sme prebalovali,musela som mu to umyvat a ten krvavy zaludik az mi bolo zle chudatko moje male co si vytrpelo....
S Markom potom dalej na kozne nieco sa mu vyhodilo po tele ako keby ho nieco dostipalo nevedela ani kozna z coho to moze byt tak mu maju vziat krv takze tento tyzden zase k doktorke uz,aby vsetko zle skoncilo moj exmm mi nepridava o deti ma zaujem vidiet ich tak raz za 10 dni a na mna absolutne ohlad neberie som tak vycerpana potrebovala by som aspon jeden den oddych este kojim Matulko je teraz ako mal tie bolacky taka pricucka papka stale malo rohliky chlebik vobec no ja dufam,ze raz sa rozje....a uz asi dva tyzdne chodime po celom byte vonku sa este trosku boji to ide tak opatrne....
@lenica81 Vilko je sikovnik
@maculik tak to mas super,ze mas doma mamu aspon ti pomoze a ty si trosku oddychnes este kojis?Tak super,ze cvicis ja nemam ist kedy ☹
@martulanr ja som si toto uzila s Markom ked mal 18 mesiacov presne tento rotavirus v nemocnici boli sme na kramaroch no poviem ti nic moc,dufam,ze uz bude len dobre

lolka
4. apr 2011

cafte,
@katina2209 joooj moja, to je mi tak luto, ze maju chlapci taketo problemy 😖 chudacikovia, si musia riadne vytrpiet....a preco nedali Matkovi nieco proti bolesti ? ved nieco lokalne by mohol....ach jo ☹ aspon, ze tie odbery dobre dopadli aj ked ste si aj s tym vytrpeli. je zdravy a to je hlavne 😉 zacne papat, neboj 😉 a jogurty prip. lipanek mu nechuti ? tvoje mliecko je skratka Nr.1 🙂
@lenica81 gratulujeme Vilkovi ku krocikom 🙂
@martulanr prajeme ryyyychle uzdravenie a dobre vysledky

dnes som uspavala Viki 2 hodiny 😖 sa o 18.30 tvarila straaaaaaaasne unavena, nakojila som - asi dobila baterky a ficala dalej 😅 zaspala pred 20.30

katina2209
4. apr 2011

@lolka ahoj moja no dufam,ze to uz bude len lepsie nas Matko tiez dnes zaspal az o 21,00. A ako ti Viki spinka budi sa ti na kojenie my ked mame dobru noc tak sa zobudi v noci,len 3 krat dam ho pricucnut a spi dalej no to uz dlho nebolo,lebo teraz sme mali taketo problemy.Neviem preco Matkovi nedali nieco od bolesti ja som si tiez myslela,ze mu nieco daju,ale chudatko moje uz to ma za sebou.Ked budes mat cas a Matko bude uz uplne v pohodke, tak by sme mohli dat stretko co ty na to? Lipanek mu nechuti no chuti mu zvolensky,ale to nezje cely ale dnes zjedol tristvrte...

lolka
4. apr 2011

@katina2209 so spankom je to stale vseljake, tiez sa budi cca 3x. ked sa ma mm rano opyta ako spala, tak ja ti ani neviem niekdy.....sa mi to splyva dokopy 😅 zvolensky chuti aj Viki a tiez ho cely nezjde, asi tak polovicu.
radi prijdeme ked budete fit, dame kafco 😉

zucana
4. apr 2011

@ maculik vsetko naj mm prajeme a pozdravujeme a uzite si volno
@zoska uzi si stretko
@katina2200 a @martular juj nech uz ste zdravi

zoska
5. apr 2011

@katina2209 to je strašne len čítat, nieto zažiť ☹
všetko zle raz musi skoncit, tak dufam, ze coskoro budes pisat aj pekne spravy 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre