Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
22. apr 2011

@olifcek som prekvapena, lebo Miska bola ockovana v maji a mala desiatku

olifcek
22. apr 2011

@rivatha treba vela papat a budes vela kakat 😀 😀
@rivatha veru, ockovanie nieze moze chranit, ale nechrani vobec, ma len zmiernit priznaky, no nemusi 😒 lepsie je ich prekonat v detstve, stare dobre a osvedcene 😵 😵
@svetlankat nase zdravotnictvo no... musim prezistit... dakujem za info a idem to podat dalej... si si ista, ze mala 10valentnu a bola ockovana minuly rok v maji, jo?

svetlankat
22. apr 2011

@olifcek ano som

olifcek
22. apr 2011

@svetlankat dakujem, idem pozistovat info ohladne toho, super, ze spominas x;o)

svetlankat
22. apr 2011

@olifcek Verejno-zdravotnícky význam očkovania spočíva v zabezpečení tzv. kolektívnej imunity na základe vysokej preočkovanosti osôb, čím sa zamedzí šíreniu pôvodcov ochorení v populácii.

olifcek
22. apr 2011

@svetlankat jo, to je vyrok tych, co ockuju, co su za ockovanie za kazdych okolnosti... uz som to citala...

pravda je ale taka, ze SR nevie dat statistiky, ine krajiny jo, a choroby zacali ustupovat davnp pred ockovaniami... ockovania mali byt povodne iba v rizkovych skupinach, no biznis to urobil inak... ludia zacali dodrziava hygienu, lebo sa to stalo samozrejmostou, a choroby ustupili... nemam ulozene statistiky tych krajin, podotykam, niesu to statistiky ludi, ktori su proti ockovaniu, ale oficialne statistiky krajin, kde je ockovanie nepovinne... ale daju sa najst i na
http://www.slobodavockovani.sk/

velmi super stranka inak... je tam priestor pre lekarov, ktori su bezhlavo z aockovanie, i opacny pohlad na vec 😉

svetlankat
22. apr 2011

@olifcek ja sa s tym nestotoznujem, je na tom aj nieco pravdy, ale podla mna to netreba brat tak ortodoxne. Urcite by stat neobetoval statisice deti kvoly biznisu a o tom ma nikto nepresvedci.

svetlankat
22. apr 2011

@olifcek no a uz to nechajme, ved my sme uz o tom diskutovali aj zoci voci, no nie? Ja som to sem hodila, nie preto aby sme sa presviedcali, ale len preto, ze ste sa o tom bavili

raa2
22. apr 2011

my sme prezili pekny den, zajtra ideme smer BB, kde budeme do pondelka a v pondelok smer ZA , kde budeme asi do nedele.
Tie ockovania to je katastrofa, my uz mame obidve rmr za sebou, este nas caka posledna pneumokokova vakcina a koncime, nic nedavam. Ta kliestova sa tu v AT dava s tou rmr, ale my sme ju nedali, na SR mi vravela doktorka ze ju ockuju od 3 rokov. ja som rozmyslala len preto ze byvame pod lesom, ale kaslem na to, budeme matka kontrolovat, aj seba a hotovo, @olifcek a ako vravis posobi to len nejakych par rokov a potom to treba preockovat. Inak mame znamych co ziju tu v AT a ti nedali vobec dieta zaockovat proti nicomu a zatial v pohode, ale oni malemu ani maso nedavaju a teraz rodili doma...

@blumka a ty si sa preco rozhodla ze nebudes chodit na FB? ci to len docasne? 🙂

raa2
22. apr 2011

@zoska prajem skore uzdravenie!!snad uz budete fit!

olifcek
22. apr 2011

@svetlankat jasneeeeee, ja nejdem presviedcaaat, len diskutujeme 😉 nech i baby sa vedia rozhodnuuuut 😉 ved vies, ze ja neberiem ani jeden extrem, len taky zlaty stred 😉
@raa2 vies, ked je kazdy zaockovany, od koho by malo neockovane dieta cosi chytit? 😉

olifcek
22. apr 2011

@raa2 mmr je len jedna, tie tri su infarix hexa+prevenar... 😉

kuk sem
http://najmama.aktuality.sk/clanok/224731/prehl...

raa2
22. apr 2011

@olifcek ani nevies, dnes sa da hocico hockde chytit...ci uz na blbom letisku, vo vlaku, hocico chodi po svete...napriklad maleho neockovali na TBC ale zistovali v akych podmienkach zijeme a ci sme nemali v rodine TBC a tak, lebo keby sme mali,tak ho zaockuju. Ale sranda bola napriklad ze ma v porodnicu ockovali voci rubeole, vraj som mala nizku hladinu protilatok

olifcek
22. apr 2011

@raa2 no, v azii, ci juznej amerike jo, ale v europe? 😉 ale ok, beriem, letiska, vlakove stanice, no ozaj sa nebojim toho viac nez neziaducich ucinkov ockovania.... aspon, keby lekari vsetko priznali a nesnazili sa ututlavat veci...

to je zle, ze ked ktosi ide ockovat, ockuje, nema pri sebe dalsieho, co by povedal opacny nazor a poradil pacientovi... 😒

a TBC predsa idu zrusit uz i u nas... niekde je dokonca davno zakazane to ockovanie 😒

teraz je obrovska reklama na ockovanie proti zltacke, neskutocne tym strasia ludi, chjo... no ja sa voci nej zaockovat nedam... ved nase deticky ockuju tiez proti zltacke ale typu B, ktora je prenosna pohlavnym stykom, to co ma byt? chudak deticky ☹

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
22. apr 2011

@rivatha neveriiiiiiiiiiiiiiiiiiim, s takou figurou a o jednom dietatku? tssssssss 🙂 tak mas super spalovanie veru

raa2
22. apr 2011

@olifcek tak to bola asi hexa vakcina, voci prevenarovi nas ockuju solo. ale jednu rmr mame teda za sebou a preockovanie je v 2 rokoch??? a si predstav ze doktorka mi doporucila este pred pol rokom aj TBC vakcinu, no chapes 😕 zltacku by som si ja dala zaockovat pre seba, keby to nestalo okolo 200 eur, ale matkovi by som nedala, teda pokial by sme necestovali do nejakej rizikovej krajiny..a o tom pohlavnom styku som nevedela ze sa to tak prenasa...

raa2
22. apr 2011

@rivatha inak ja tiez sfutrujem za 3 😀 ale stiham spalit, tak som rada 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
22. apr 2011

@raa2 hexa i prevenar sa ockuje po 3x do nozicky a je super, ze vam to aspon nedavaju naraz, je dkazane, dokonca vyrobca vakciny uvadza, ze pichnutie infarixu i prevenaru naraz mma castejsi vyskyt febrilnych krcov, nez, ked sa to picha s rozostupom... 😕 u nas sa mmr opakuje v 11 rokoch...

zltacka je typu A, B a C...
A- zltacka tzv. spinavych ruk, staci dodrziavat hygienu a si v suchu
B-zltacka prenasana pohl. stykom -cize pohl. prenosne ochorenie
C- prenasana injekcnymi striekackami /najcastejsie/

olifcek
22. apr 2011

@rivatha jeeeej, si pamataaaas? zatial hravam pingpong, ale uz zacnem i plaaavat, mm bude s oliv vonku abebo tiez v bazeniku... i s oliv ideme plavat... po chate a navrate z noveho mesta nad vahom - kam ideme 1.5. po chate hned 😵

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
22. apr 2011

@rivatha veru, veru, tesim, a uvazujem i nad volejbalom na piesku, tu www.cicky-areal.sk blizko pri nas, pojdeme s mm, a zahrame na striedacku, i ked, Oliv sa zabavi z hocikym, kto sa jej zapaci, ani jej nechybame, takzeeee 😵 😵 😵

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
raa2
22. apr 2011

@olifcek tak to bola hexa potom asi, musim to kuknut a dam vediet 😉
@rivatha je super ze je pekne, my sme stale vonku, matko mi nechce byt v kociku, tak chodim s manducou po dedine, on sa chvilu prejde, potom ho nosim a furt dookola, uz mam chrbat vycviceny 🙂
Inak baby, matko mi zacal po mesiaci poriadne papat!!!tak sa tesim ako male deck, uz to trva skoro tyzden, tak dufam ze mu to ostane, neviem z coho to bolo, ale zuby zatial nove nevidim 🙂

olifcek
22. apr 2011

@raa2 😉

my v manduce uz len, ked haji chce Oliv inak chodime, vela sa hrame s kamienkami, na piesku, s travickou, na ihrisku.... ved to poznas 😵 😵 😵 v buse mi sedi na kolenach a pozoruje ludi, keca s nimi, hanbi sa pred nimi, hehehe... uzasne su tie deticky 😵 😵

gratulujem k papaniu, len sa nezlakni, ked opat nebude chciet, je to prirodzene 😉

olifcek
22. apr 2011

@raa2 manduca je fakt paradny vynalez 😵 😵 😵

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre