Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
11. máj 2011

@teuska dakujeme 😵

mmaarrttiinnaa
11. máj 2011

Ďakujeme všetkým Matthyasko od obeda už nemal teploty dufam že noc bude ok .idem spat minulu noc som vela nenaspala majte sa

garonka
11. máj 2011

@mmaarrttiinnaa super, že neteplotujete 😉 už bude len dobre, možno len ta teplota bola reakcia z očkovania veď uvidíš po 10 dňoch či budu nejake reakcie
nevyčítaj si ak lekarka maleho zaočkovala ona vie prečo 😉 a že nema Matthyasko presne 15m to vôbec nevadí par dni hore dole a mate to aspoň za sebou 😉 nas to ešte len o tyždeň čaka

olifcek
11. máj 2011

@mmaarrttiinnaa
@garonka

urcite to nebolo z ockovania mmr, nakolko to az okolo 10 dna pride...
@garonka nie je dobre povedat... lekarka ked zaockovala, vie preco... pediatri maju jeden semester venovany ockovaniu.. ani len netusia, co v ockovacich latkach je... urcite lekarka urobila chybu... ved ja som ockovanie zaciatkom marca zrusila telefonicky, a povedali mi, ze itak nikoho, kto nechce, teraz neockuju, lebo je chripkove obdobie...

olifcek
11. máj 2011

@mmaarrttiinnaa Ty si samozrejme ale nic nevycitaj... 🙂

olifcek
11. máj 2011

no nic, porucam sa... len som nahliadka a uz aj letim

garonka
11. máj 2011

@olifcek no tak niesi lekarka nemôžeš vedieť čo je spravne a čo nie, z očkovania mohla byť teplota aj hneď ale prudšie reakcie na tu latku su jasne, že po 10 dňoch 😉
teda lekari vedia prečo očkuju a dobre vedia čo očkovacie latky obsahuju ja lekarom verím a čo sa tyka tej MMR je tam v tej vakcíne nejaky sajrajt ale očkovanie chrani 😉 nebudem tu odborne vypisovať niesom lekarka

olifcek
11. máj 2011

@garonka a ja sa s Tebou nebudem natahovat.. s nikym, co nema toho co to nacitane, nastudovane, prediskutovane na debatach, kde chodia i lekari.... vo vseobecnosti lekari neockuju, ked je dietatko chore, niektori ani vtedy, ked zubky rastu, to su hole fakty...

obdivujem Tvoju vieru v to, co povie lekar... ale mas to aspon lahsie ako napriklad ja 😉
a uz fakt idem 😉

garonka
11. máj 2011

@olifcek naštudovane mam 😉 o očkovani viem par veci ako laik nie ako odborník 😉 viem čo to aj obnaša ake su dôsledky a tak ďalej
ale suhlasim stym, že na očkovani ma byť dieťa zdrave nie chore
verím lekarom a niesom sama na to netreba obdiv 😵

olifcek
11. máj 2011

@garonka tak odporucam par besied, zucastnit sa ich...

ja nikomu nevravim, ze ma, ci nema ockovat... ja sama davam odklad.. ockovanie moze byt fajn, ale nie proti vsetkemu zbytocne.... ved my sme generacia, ktora uz nie je chranena proti vela chorobam, lebo dospelych uz nik nekontroluje, do nicoho nenuti... napriklad v cine ockuju az po dvoch rokoch veku dietata... asi vedia preco, ze jo?

ak by si ale mala fakt vsetko nastudovane, nenapisala by si vetu typu.. lekar ak zaockoval, vie preco tak urobil. a pritom mas info, ze chlapcek bol chory... no nic... ked, tak o ockovani uz len cez IP, nepatri to sem x;o)

ja bezhlavo lekarom neverim, a niesom sama x;o) niesu to bohovia... x;oP

uz vypinam i notacik, paaaa

garonka
11. máj 2011

@olifcek píšem druhykrat naštudovane mam 😉 🙂 🙂

martinina lekarka vie prečo zaočkovala maleho ona to sama posudi a nie my 🤐 ale je pravda, že nemusela pichnuť vakcinu ak chlapček mal teplotu s tym suhlasim ale v žadnom pripade nepochybila 🤐 môj nazor

ďakujem za odporučanie na besiedky ale neni kedy 🤐

aj ja vypinam notačik 😵 😵 😵

paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

zucana
11. máj 2011

@olifcek Tak presne pre toto som sem ja a mozno Aj niekto iny prestala chodit. Napisat ze ty si jej mohla zabranit ... To' bolo moc Aj na mna neviem ako na martinu. Ja mam tiez dost nastudovane a isto vela z NAS Ale nikomu nic nevnucujem a nevycitam a nerobim sa ze viem vsetko. Tu je Aj odpoved co som neodpisala do ip... Prepac za otvorenost Ale citim sa lepsie

zucana
11. máj 2011

@olifcek a davat tu za prillar cinu o zacinam pochybovat ci mas naozaj vsetko nastudovane

maminnka
11. máj 2011

moja dr. povedala, ze na ockovanie MMR nie je kontraindikacia ani to, ze dieta je v inkubacnej dobe na ovcie kiahne.

katka888
11. máj 2011

@olifcek
ved to, poslali nas z porodnice na kontrolu, lebo mala tu strunku, oc bezne deticky maju a ze sa to zvykne upravit, a chodili sm ena kontroly, stale ze vsetko oki, aj teraz ze vsetko oki, a ked som uz odchadzala od sestricky, tak este doki vysla a vravi, ze strunku tam stale ma, selest nema ale ze bude dalej kontrolovat, lebo sa moze kedykolvek prejavit. to ma zaskocilo, ze sa predtym o tom nezmienila na kontrolach. ale podstatne je, ze velkost, prudenie krvi, ze toto vsetko ostatne je oki.

zucana
11. máj 2011

a neda mi este toto ked som zacala.predstav si,ze ja som mala normalne uz strach sem napisat nieco, ci na to neutocis resp. neodsudis cloveka a pod. ja som dala zaockovat aj proti kiahne resp.som ani o tom nevedela a vycitala som si to,lebo ma viki na nozike taky ekzem.ale nakoniec to nie je z ockovania ale nieco uplne ine.ale itak sa bojim ako kazda z nas a prichadzala som sem pre podpru a nie pre zbuzerovanie (sprepacenim) takze asi aj martina dnes (a to teraz riesim len tento aktualny pripad) isto prisla sa postazovat na lekarku a na to co sa stalo a nechcela pocut,ze mohla tomu zabranit lebo to isto vedela...tak a teraz dobru noc.dufam,ze vsetky deticky budu v poriadku aj co sa tyka ockovania aj inych veci a budu nam len robit radosti a nie starosti a budu zdrave ako rybycky

hajdylca
11. máj 2011

@lolka za malinko
@zucana tusim sa mi marilo ze v It sa neoslavuju meniny, len som si nebola ista ci som si to nezmylila s Mikulasom 😝 (ani ten, ci?) super, ze Viki je rada s opatrovatelkou 😉
my celkom ok, nemat ja skolu tak je to uplne perfektne 🙂 drobcek uz presiel na jeden spanok, cize uz nebyvame az tak dlho hore vecer 🙂
mmr nas este len caka, nam dr. len povie ze mame prist o dva mesiace...
@olifcek ja tiez mojej mudr. verim, netlaci ma do ziadneho nepovinneho ockovania- ba dokonca mi ho ani len nespominala nikdy, a i ked som potrebovala kvoli mojim statniciam posunula drobcovi ockovanie na neskor...
@maminnka Natalka dostala kiahne od Petika ci nie?

zucana
11. máj 2011

@hajdylca veru nic tu neoslavuju 😀
a skolu ked koncis? teraz bude skuskove tak drzim palce...si super ze zvladas aj s malym vysku 😉 my sme hore do 22.00 tak nic moc 😒 ale preto ze mame taky rezim kvoli mojej robote a celkovo talansku 😅
2.6. budem v blave tak mi hod do IP ak mas doobeda cas chcem zorganizovat nejake stretko 😉

hajdylca
11. máj 2011

@zucana Zuzinka skolu by som mala skoncit v marci, ale neviem ci sa mi to podari, uvidime 😖 prdlajs zvladam, nervozna som ako pes, doma na chlapov len stekam, ale popri praci a drobcovi by som to urcite nestihala, tak si to uz nejako dobojujem, uz tolko skusok odkladam, posuvam, chodia babky drobca strazit- no obe su este pracujuce a do dochodku velmo daleko...

olifcek
11. máj 2011

@zucana som skutocne rada, ze Ti odlahlo. Skoda, ze si nebola uprimna hned a skor. Kazdy chape prispeuky druhych po svojom. A ked teda nechodia kvoli mne, uz mozu, ja to tu KONECNE DOBROVOLNE OPUSTAM. @garonka oki, oki 🙂 saq sme sa v podstate zhodli. @mmaarrttiinnkkaa ak to vyznelo ako vycitka, prepac. Fakt si nemas, co vycitat, je jasne, ze robis vsetko s laskou a videla som, ze si starostliva maminka, VED ako kazda z nas. Ja ocko posuvam, ale nerusim, uz par mes.zbieram info a stale neviem, co urobim. @maminnka. Lekari sa i v tomto roznia veru. @katka888 ip Tak sa tu majte krasne 🙂

olifcek
11. máj 2011

@hajdylca Tebe drzim prsty, istotne to zvladnes 😵

zucana
12. máj 2011

@olifcek je to tvoje rozhodnutie, ze chces odist.asi mas na to dovod.dufam,ze to nie kvoli mne.Lebo to co som napisala som myslela otvorene a uprimne. Staci sa zamysliet nad prispevkami a precitat si po sebe a nikto sa nemesi hnevat a odchadzat.dufam,ze ti to do buducna trochu pomoze, aby si vedela, ako reagovat a pomahat ludom trochu jemnejsim sposobom. Ved vela rad sa zide, ale podanych inym sposobom.
a preco som nebola uprimna skor? lebo som si myslela, ze ostatnym to vyhovuje ale zistila som,ze nie.a mozno aj preto,ze clovek stale dufa v zmenu a nemusi vyslovit to co bolo povedane,aby sa cloveka nedotkol.ale predsa som musela. vsetko dobre aj tebe ver,ze ti to prajem zo srdca

dorotka2
12. máj 2011

Ahojte, tak aj ja sa teda vyjadrim k tejto teme. Mozno to budete povazovat za nezodpovedne alebo co, ale ja o ockovaniach necitam a nestudujem. Videla som par diskusii v telke, no keby nebol internet,ako sa dozviete veci, ktore sa dozvedate teraz z internetu. Ockovania su povinne, absolvovali sme ich aj my ako a plno inych deti, ano stanu sa pripady, ze sa nieco stane, no to sa stanu hocikedy a hocikde. Ja svoje dietamilujem najviac na svete a chovam ju v bavlnke,no lekarom verim,mam kamosku lekarku a zaujimave, ze ona svojho syna ockovat dava tiez, aj jej sestra lekarka.Niekedy nebl priestor na to, aby sa ockovania odmietali, aby sa vymyslalo a riesili veci podobne, tak preco to riesit teraz. A oddialovat co najviac ockovanie, to tiez neviem, kedze su dane terminy ockovania, asi su pre nieco dane. A inak Cina, preboha, ved to je iny kontinent, ako by sa to mohlo porovnavat,oni maju datum narodenia uz od pocatia.
@mmaarrttiinnaa urcite si nic nezanedbala, verila si doktorke a ona ma snad nejake skusenosti, tak sa netrap, robis pre svoje deti vsetko,co sa da.

katka888
12. máj 2011

@dorotka2
moj nazor je, ze sa z odmietania ockovania stava modna vlna a zabuda sa, preco sa k tomu pristupilo, ake boli tabulky umrtnosti pred povinnym ockovanim.
a to, ze moje dieta ked nedam zaockovat nemoze chytit chorobu, lebo vsetci okolo su zaockovani.... no neviem, ale ja uz len tie nakupne voziky v obchodakoch v case vyplacania socilanych davok povazujem za unikatny prenos roznych chorob....
na druhej strane netvrdim, ze je to super, urcite to ma rizika a negativa. a to ma vela veci v nasom zivote, cize striktne by som sa nepriklanala k odmietaniu ockovania , nie som taky odbornik , aby som to mohla posudzovat natolko,ze vezmem na svoje plecia rozhodnutia ci ano, alebo nie.

dorotka2
12. máj 2011

@katka888 plne suhlasim, palec hore 😉

zucana
12. máj 2011

ja napr.poznam kamosku co svoje deti nedala zaockovat ale vobec mi to nesla vnucovat ze je to spravne.ze sa tak rozhodla mi povedala,ze mozno ju odsudim ale ze nedali.no ale preco by som ju mala odsudit?ved kazdeho vec.robi co najlepsie vie a ako uzna za vhodne.
ja chcem napr.teraz oddialit to tretie lebo berie kotizon mast.aj ked mi povedali,ze moje byt zaockovana ale pre istotu.
a este by som chcela poznamenat,ze ano mame internet ale to z neznamena,ze niekto kto vystudoval medicinu a ma roky praxe nevie co robi.mm si vzdy robi srandu ,ze naco chodim k lekarke ked vsetko viem a najdem na nete ...a potom doda ze info na nete z teba doktorku nespravia 😀

dorotka2
12. máj 2011

@zucana tvoj mm ma pravdu,prestudovat veci je nieco ine ako studovat a praxovat a potom robit. Jasne, ked je nejaka vec, ako napr.vy beriete tu mast a mas pochybnosti a o nieco oddialis, je to ok, no nedat ockovania, ja naozaj neviem, akniekto neda, je to jeho vec, no ja som asi staromodna a som za ockovania, teda tie povinne. A dala som aj rotavirusy

maminnka
12. máj 2011

@hajdylca Nie, Natalka kiahne este nema, teda zatial sa neprejavuju, ale este bezi inkubacna doba, ktora je 14-21 dni.

maminnka
12. máj 2011

dievcata a co ine nam ostava ako verit lekarom? Nemame inu moznost. Tak ako verite pekarovi, ze upiekol zdravy chlieb, vodarom, ze voda z vodovodu je zdraviu nezavadna... samozrejme, treba byt kriticky, pytat sa, mozno si hladat informacie aj inde, ale bez dovery ludom, ktori sa o nas staraju, sa zit neda.

maminnka
12. máj 2011

a teda ja tiez rozdelujem ockovanie, odkladam, posuvam, ved napr. este nemame poslednu davku infarixu alebo hexavakciny (jedno z toho), ak sa nemylim, aleproste doverujem lekarke. Ako inak by osm jej mohla zverit starostlivost o svoje dieta? Pre mna je istou zarukou, ze aj ona dala svoje deti ockovat. A tiez je to matka, rovnako ako my a nikdy by neurobila nic, o com by nebola presvedcena, ze je spravne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre